[ _deran_ @ 13.09.2016. 14:10 ] @
Da li je neko radio sa čitačem smart kartica, bežično, u delphi-u?
Imam čitač od Y-Soft i konzolnu demo aplikaciju koja radi, ali ne mogu iz delphia da učitam broj kartice. Windows pronađe čitač kao USB HID, nema com porta i ne mogu mu prići sa PC/SC. Probao sam sa komponentom za HID iz JEDIa da šaljem isto što i ta demo aplikacija, ali nema odgovora. Koristio sam USBlyzer da ispratim komunikaciju koju konzola odradi (u njemu vidim lepo kako se vrati string koji mi treba). Dokumentacija od proizvođača izgleda da ne postoji.
Ako neko ima ideju šta bi moglo da bude, ili je učitao podatke sa nekim drugim bežičnim čitačem neka se raspiše malo :)
[ savkic @ 13.09.2016. 14:50 ] @
Nemam nikakva iskustva u tom delu, jedino savet da pokušaš sa nekim drugim komponentama, tipa ActiveX ili neki dll. Mislim da HID Jedi ne može sve stvari ispratiti, možda je to slučaj sad ili pak treba nešto da se dodatno podesi (to najbolje da pitaš na jedi forumu ili na delphi news grupi).
[ captPicard @ 13.09.2016. 16:14 ] @
Jesi probao otvorit notepad i vidit da li u njemu dobiješ podatke? Jer u principu ti čitače rade na istom principu kao tipkovnica.
[ captPicard @ 13.09.2016. 17:34 ] @
Zanemari, zabrijao na barcode čitač :D
[ _deran_ @ 13.09.2016. 17:53 ] @
@savkic

Probao sam i sa primerom za HID u C# ali isto, nemam odgovor. Ne vidim nikakvu dodatnu inicijalizaciju koju onaj demo program odradi. Buni me sto i taj demo ne salje uvek iste podatke na pocetku!


@captPicard

Nisi daleko :) Taj demo program navodno moze da podesi i ovaj citac da radi kao tastatura ali izleda da bas ovaj model koji imam ne moze da menja USB mod



Ako je neko radio sa nekim drugim proizvodjacem, dobrodosao :)
[ captPicard @ 13.09.2016. 18:09 ] @
Ja sam radio, ali uvijek sa COM portovima, i to nije nikakav problem. Jesi razmislio da mu probaš dodijeliti virtualni COM port?
[ _deran_ @ 13.09.2016. 18:24 ] @
Jesam, ima par alata za to ali nemam onda kud dalje. Na port ne dobijem ništa kada se učita kartica, a ne znam šta da mu šaljem. Onaj demo radi kao HID. Probao sam i da dekompajliram demo ali naravno, to što sam dobio, "mačku o rep".
[ captPicard @ 13.09.2016. 18:28 ] @
Kako neznaš šta da mu šalješ? On tebi mora slati :s Ti moraš slušati port, kada se prođe karticom uhvatiš podatke koje dobiješ sa porta.
Jel ima taj demo neke postavke? Negdje mu moraš definirati koji HID device da sluša.
[ captPicard @ 13.09.2016. 18:34 ] @
Mi smo u bivšoj firmi radili sa tim čitačima i koliko se sjećam tu nije bilo nekih problema. Neznam točno koje komponente smo koristili, ali evo prvi sa google-a:

ComPortDelphi

Vidim da ima i primjere, pa probaj :)
[ _deran_ @ 13.09.2016. 19:08 ] @
To bi bilo tačno kada bih našao driver Usb HID -> virtual COM od proizvođača uređaja, koji zna da učita podatak sa čitača i prosledi ga na COM. Radio sam sa COM portovima i nije mi to strano, pristupao sam čitačima kartica i preko PC/SC konektora, ali ovo sa HID je nešto drugačije. Demo sluša svaki HID koji je odgovarajući VID i PID (vendor i product), tako da mu ne treba posebno podešavanje, tj. sluša ih sve.
[ captPicard @ 13.09.2016. 19:12 ] @
Ne kužim, sluša ih sve, ali kako zna koji je onaj koji je njemu interesantan, tj. koji je njegov?
[ captPicard @ 13.09.2016. 19:13 ] @
Jesi probao ovo ?
[ _deran_ @ 13.09.2016. 19:18 ] @
Pogledaj u device manageru, kad odeš na uređaj pa properties i details. Imaš tačno koja je šifra proizvođača i koji je proizvod, i kojoj klasi uređaj pripada (COM port, modem, HID...). Inače taj VID i PID možeš da kucaš i u gugl ako ne znaš koji driver treba da tražiš na netu posle instalacije windowsa itd...
Po tome ta demo aplikacija zna šta da prati.
[ captPicard @ 14.09.2016. 07:15 ] @
Citat:
captPicard:
Jesi probao ovo ?



Mozda nisi vidio ovaj post jer smo u isto vrijeme pisali. Probaj sa time.
[ _deran_ @ 14.09.2016. 07:23 ] @
Znam za to, to je ušlo u JEDI. Neki Robert pisao komponentu.
[ captPicard @ 14.09.2016. 07:27 ] @
Aha. A jesi probao prvo dobit odgovor nekog drugog HID devicea, cisto da vidis da li ti radi?
[ _deran_ @ 14.09.2016. 07:29 ] @
Prelazimo ja i ti na private :) Ovo liči na dijalog, bolje telefonom da se čujemo :)