[ Gogiei @ 18.09.2016. 12:11 ] @
Ja se unapred izvinjavam svima ali imam proplem sa ovim tv om stanka je donela sa pricom da se iz nega cuo bukvalno pucanj.kada sam ga otvorio nikakvih znakova ostecenja nema ,tv ima lampicu odradi ukljucenje zazuji i ugasi se i sve tako u krug.Posle nekog vremena pronasao sam na ysus ploci 2komada 3fq124 koji su u kratkom spoju .Model ploce je E52483.
E sad zanima me posto nemam neko posebno iskustvo sa pdp panelima sta moze da bude razlog tom zvuku koji je verovatno prouzrokovao ovaj kvar .
3fq 124 mogu da nabavim i zamenim ali se iskreno plasim da ponovo ne izgore.Svaka pomoc bi mi dobrodosla unapred hvala.
[ Gogiei @ 03.10.2016. 15:56 ] @
Izvinite doslo je do greske radi se i fetovima 30f124 Dva komada su u kratkom spoju kao i 30j124 takodje 2 komada zanima me koji je razlog njihovog crkavanja i Kakav je rizik ako ubacim nove da ponovo ne izgore ako neko zna bio bih veoma zahvalan na pomoci a gledao sam i opciju da zamenim celu y ploci ali je istu veoma tesko naci pozdrav
[ stankeee @ 06.10.2016. 14:24 ] @
Vidi IC ispred tih tranzistora kao i ostalo ali IC bi trebalo zameniti ( ne znam koji bese )...