[ codemaker @ 19.09.2016. 12:03 ] @
Napisao sam više web aplikacija koje rade i sve to lepo fercera. Windows "server" je za sada Windows7 i njegov IIS
Aplikacije dakle koriste IIS i kompilirane su uz bcc52m, harbour i neku biblioteku koja mi omogućava da koristim elemente GUI a dizajnirano kroz Pelles C
Rezultat je EXE koji teram preko web servera.
Biblioteka koju koristim sve komande pretvara u HTML kod praktički (manje/više) i barata datotekama kroz Harbour (xBase datoteke)

Za sada su datoteke koje koristi jedna od tih aplikacija na istoj mašini ali izdvojene u posebne neke foldere negde na disku.
APlikacija na početku iz nekog INI fajla čita, gde se nalaze datoteke, uperi default tamo i kači datoteke bez problema.

Sad sledi ono zbog čega ovde pišem.
Trebalo bi da izmestim datoteke na neku drugu mašinu u LAN i istoj workgrupi.
Izabrao sam jedan kompjuter (nema instalisan IIS) kreirao testni folder i šerovao ga i dodelio mu sve moguće privilegije radi testa.
Odmah sam naravno probao u browseru:

//DESKTOP-EHD5EBS/dbftest/test.pdf

želeći da podignem PDF i vidim ga, što bi značilo da web aplikacija će videti datoteke
Nije se podigao PDF

Pojavila se poznata poruka:
Firefox can’t establish a connection to the server at desktop-ehd5ebs.

The site could be temporarily unavailable or too busy. Try again in a few moments.
If you are unable to load any pages, check your computer’s network connection.
If your computer or network is protected by a firewall or proxy, make sure that Firefox is permitted to access the Web.


Pokušao sam sa test.txt fajlom, ista stvar. JPG fajl takođe ne vidi

Kada otvorim my Computer i potražim da vidim Network, taj kompjuter je vidiljiv i kad unesem username/password koji postoji na tom komjuteru, mogu da vidim fajlove

Uz dosta istraživanja uz prijatelja Googleta, ispostavi se da bi mi trebao na serveru jedan "IIS User" koji je dakle specifičan za IIS. Onda bih tog usera trebao prijaviti kao usera na drugom računaru sa datotekama i dati mu odgovarajuće privilegije na testnom folderu
Da bih to mogao, morao bih na server nodu u IIS da nađem ikonicu koja omogućava da se taj IIS user definiše.
Problem je u tome što na Windows7 IIS-u, ta ikonica ne postoji ali postoji na "pravim" serverima 2012R na primer.

Trenutno nemam mogućnosti da instališem "pravi" server i da ustanovim da li je taj specijalni IIS USer stvarno problem.
Zvuči logično jer neki program na bilo kom serveru bi trebao da se valjano identifikuje ako želi na nekom drugom računaru u mreži da čeprka po datotekama. Za rad sa datotekama na istom računaru gde se vrti i web aplikacija sve je ok, sve je poznato. Ali za čačkanje po drugom računaru, trebalo bi posebna identifikacija.

Da li je taj poseban IIS user rešenje ili mi nešto drugo smeta?

- Firewal sam na LAN računaru iskljućio potpuno radi testa
- nema nikakav antivirusni program
- sve permissions dodeljene folderu i fajlovima na tom drugom računaru u mreži
- folder je šerovan za sve elemente kao i permissions fajla

Zbog prirode programskog rešenja, isti program se može poterati i u CMD modu na serveru ako mu isključim web prikaz:
getcore():disable()
i tada se konektuje na LAN računar, pronađe folder i faj l

Kad se vratim na web aplikaciju ništa ne vidi od toga.
Zbog toga mi je prvi kandidat taj IIS user

Nigde nisam našao da li se na Windows7 IIS može nekako definisati taj IIS user, kao na "pravom" serveru

Ima li neko bilo kakvu ideju ili naznaku?

Hvala što ste čitali ovaj tepeluk od posta :(


[ codemaker @ 19.09.2016. 16:44 ] @
Našao sam rešenje (u slučaju da nekome zatreba)

U Application Pool za takvu aplikaciju, treba kao identiti dodati kreiranog usera. Uneti ga i nakon unosa passworda, to je sve što treba

Zatim na folderu na kompjuteru koji će biti kontaktiran za podatke u databazama, u security i share dodati tog usera sa dozvolom do "modify"

To je sve, i radi ako valja
Što se mene tiče, tema može da se zaključa


[ Aleksandar Đokić @ 19.09.2016. 19:32 ] @
Citat:
IIS i kompilirane su uz bcc52m, harbour i neku biblioteku koja mi omogućava da koristim elemente GUI a dizajnirano kroz Pelles C
Rezultat je EXE koji teram preko web servera


A jaoj... pravo resenje :D.
[ codemaker @ 19.09.2016. 19:47 ] @
Ma to sam sve vreme imao na umu, da onaj izdvojeni PC neće dati da čačkam po njegovom disku ukoliko ne navedem usera sa dovolj o privilegija.
Sve vreme mi je izmicalo a bilo mi pspred nosa. Mora server da ima identifikaciju ko je a to je preko Application Pool-a

Nisam imao do sada takav slučaj pa sam uvek ostavljao "ApplicationPoolIdentity" kao identifikaciju i servera i aplikacije....
Dobro, možda nekom i uštedi koji dan traženja