[ Alex65 @ 24.09.2016. 19:51 ] @
Pozz...
Kako da priključim neku analognu kameru, kamkorder ili sekjuriti kameru na komp pa da budu od neke koristi ?
Tnx.
[ batalale @ 24.09.2016. 19:54 ] @
Pa teško, odnosno nikako bez AD konvertora.
U prevodu, jalova rabota pored jeftinih USB kamera.
[ calexx @ 25.09.2016. 08:14 ] @
Zašto teško, mnoge grafičke (ako još ima takvih a možda i postoji u tom kompu) i većina TV kartica imaju analogne ulaze?
[ Alex65 @ 25.09.2016. 12:22 ] @
Nisam nešto u tokovima u zadnnje vreme pa ne znam koju bih video karticu mogao sa analognim ulazom ali voleo bih čuti nešto više o AD konverteru što je batalale spomenuo. To mi zvuči zgodnije...
[ batalale @ 25.09.2016. 12:26 ] @
Citat:
calexx:
Zašto teško, mnoge grafičke (ako još ima takvih a možda i postoji u tom kompu) i većina TV kartica imaju analogne ulaze?

U smislu hiper ponude jeftinih kamera za kompjuter daleko veće rezolucije od tih starih.
Da ne ispadne na kraju cela muka po onoj, džabe smo krečili?
[ gilopile @ 25.09.2016. 12:47 ] @
Kao sto je receno, uzmes Composite in karticu ili TV karticu sa comp. IN ulazom i spojis sta hoces od tih analogija.

Imam jednu analgonu Samsung kameru za VN i slika preko kompozitnog ulaza je sasvim zadovoljavajuca. 10X bolja od ovih jeftinih krs USB kamera.
[ calexx @ 25.09.2016. 15:04 ] @
Citat:
batalale:U smislu hiper ponude jeftinih kamera za kompjuter daleko veće rezolucije od tih starih.
Mislim da je ovde pitanje kako da uposli neku postojeću kameru da ne stoji džabe a inače takve kamere ponekad imaju mnogo bolju sliku od digitalnih, bar u toj rezoluciji.
[ batalale @ 25.09.2016. 15:25 ] @
Citat:
calexx: Mislim da je ovde pitanje kako da uposli neku postojeću kameru da ne stoji džabe a inače takve kamere ponekad imaju mnogo bolju sliku od digitalnih, bar u toj rezoluciji.

Znam ja šta je pitanje ali iz pitanja se vidi da mu je sve to prilično nepoznato pa ne vidim da će se baš ovajditi od odgovora kao i od te kamere.
Ali ok, ako mu je stalo da nakači baš tu analognu, želim mu uspeha.