[ sandib @ 08.10.2016. 22:50 ] @
pozdrav ekipa,
ovako hocu da se povezen sa bazom podataka odma na napomenem nije lokal host (hosting itd ide pre makehostinga).
tamo gde treba da mi pise adresa za server meni pise "Server: localhost:3306".
kada kliknem na to dobijem
Server: Localhost via UNIX socket
Server type: MySQL
Server version: 5.5.52-cll - MySQL Community Server (GPL)
Protocol version: 10
User: nijebitno@localhost
Server charset: UTF-8 Unicode (utf8)


probao sam da stavljam ip od adrese sajta takodje sam probao SQL query SHOW VARIABLES WHERE Variable_name = 'hostname' i da mi tamo neku adresu koju sam probao i i dalje nista
probao sam i ip i tu adresu sa portom i dalje nista...
naravno napravio sam user za tu bazu sa svim privilegijama.


da li sam toliko glup ili nesto pogresno radim? :D
[ nkrgovic @ 09.10.2016. 09:39 ] @
OK, ne moze remote a via Unix socket. Socket je fajl na disku (tj. nije bas, ali ga vidis tako), ne mozes tako na remote. Kroz socket moze samo na lokalnu masinu.

Ako sam shvatio, ti se ne kacis na localhost. Znaci, prvo probaj obicnim mysql klijentom iz konzole:

$ mysql -u taj_user -p -h tako_koji_su_ti_dali

ukucas password kad te pita, uradis

show databases;

Pa cemo polako dalje ako radi. Ako ne radi, a neko drugi ti obezbedjuje bazu - moraces njega da pitas.
[ sandib @ 09.10.2016. 12:23 ] @
Pazi sad ovo... nadam se da ce ubuduce pomoci jos nekom... u kodu za povezivanje se bas pise "localhost" npr ako neko koristi dreamweaver pa hoce da se poveze sa bazom isto kuca samo localhost i ostale trazene parametre.
ne znam kako ali radi... imao sam neku glupavu greskicu u kodu pa mi nije htelo raditi. znaci ispalo je kako sam rekao na kraju.. glup sam. :D
[ bogdan.kecman @ 13.04.2017. 20:37 ] @
kacis se na localhost zato sto shared hosting rutira tvoj localhost:3306 gde god oni pozele
[ Zlatni_bg @ 13.04.2017. 22:17 ] @
Ako je njegov server u potpunosti, mozda da binduje IP racunara u conf fajlu umesto "localhost" adrese?