[ negyxo @ 17.10.2016. 17:36 ] @
Naslov i nije neki, no naime interesuje me da li je neko upoznat sta se desava sa sredstvima koje pojedinac zaradi u Dubai-u, da li se prilikom prebacivanja (novca) u Srbiju placa nesto (ne mislim na provizije), tipa porez, doprinosi?
Recimo ako ja imam radnu vizu, radim za odredjenu firmu cele godine, sve legalno (u Dubai-u nema poreza), da li ja mogu bez ikakve bojazni da prebacim te zaradjene pare u Srbiju a da me neko ne cima za poreklo i trazi da placam porez i dazbine za nesto sto nisam zaradio ovde?

Ponavljam, sve je legalno, rad je klasican gastarbajterski, samo sto su Emirati u pitanju.
[ Dexic @ 17.10.2016. 18:36 ] @
Ti nisi rezident Srbije tada, nemas nista sa porezom i doprinosima ovde. Kraj price. Ako si radio barem 6 meseci, ako je krace, onda si i dalje rezident u Srbiji, pa ce biti problem - ali nije to precizno definisano.
[ negyxo @ 17.10.2016. 18:51 ] @
OK, tako sam i ja mislio, no da li ima nesto eventualno od papirologije da se uradi kako to posle neko ne bi osporavao? Da ne bude posle, FT1P, sto to nisi sredio...
[ Dexic @ 17.10.2016. 19:17 ] @
Ako PU nesto u skorije vreme posebno ne proverava, nista.

Ali ti uvek imaj neki dokument koji dokazuje da si bio prijavljen u Dubaju to vreme, da bi mogao pokazati da nisi bio rezident Srbije. Viza i pecati nisu dovoljni, vec nesto iz policije u Dubaju.
Kao i dokaz da si to zaradio u Dubaju, ne znam sta se u Dubaju konkretno daje.
Ne znam nikoga da mu je to trebalo, a znam ljude koji su isli na rad, i velike cifre poslali sebi (obicno rodbini poslali u stvari, sto je i zgodnija stvar)


Po zakonu ti si i u obavezi da se odjavis ovde pre nego sto odes u Dubaj, ali to vec je kasno :)
[ negyxo @ 17.10.2016. 20:22 ] @
Hehe, ja ovo samo pitam preventivno, da znam sta me ceka ukoliko bi se odlucio na tako nesto.
[ anon115774 @ 18.10.2016. 16:10 ] @
Citat:
Dexic:Ali ti uvek imaj neki dokument koji dokazuje da si bio prijavljen u Dubaju to vreme


A sanse da se nije odjavio iz Srbije za to vreme su 99% :) I onda ce biti vrlo zanimljivo ako negde bude mahao papirom koji dokazuje da je na dva mesta imao prijavljen boravak (sto je u Srbiji zabranjeno).
[ Dexic @ 18.10.2016. 17:57 ] @
To sam i rekao gore otprilike :)
A kada odes da se odjavis u mupu oni samo odmahnu uz ' ma sta ce ti to niko to i ne gleda niti zna kako se radi':)