[ risp73 @ 28.10.2016. 17:49 ] @
Samsung Galaxy Lite 2 SM-G318H

Da li je neko ovaj telefon (na čijem adapteru 5V, 0.7A ne postoji pin 4)

[att_img]

punio standardnim adapterom 5V, 1A koji ima svih pet pinova?
[ perkom @ 28.10.2016. 18:01 ] @
Nema veze broj pinova jer se koriste samo dva.
Možeš koristiti bilo koji sa mikro usb konektorom.
[ risp73 @ 20.11.2016. 18:14 ] @
Znaš, pretpostavljaš, probao?

Tačno je da struja "teče" samo preko dva pina, ali ni ostali nisu slučajno tu.
Ako su potrebna samo dva zašto proizvođač punjača, kad je već izbacio pin 4, nije izbacio i pinove 2 i 3?

Jesi li imao u vidu da je u pitanju "OTG device" koji ID-pin 4 koristi za identifikaciju host/slave?
[ perkom @ 20.11.2016. 22:20 ] @
Znam!
Punjač koristi pinove 1 i 5, ostali su suvišni.
Znači, postavio si pitanje u vezi punjenja telefona a sada ubacuješ nešto što nema veze sa punjačem?
Šta je u stvari pitanje, odnosno tvoja dilema?


[ risp73 @ 21.11.2016. 18:25 ] @
Citat:
perkom: Znam!
Punjač koristi pinove 1 i 5, ostali su suvišni.
Znači, postavio si pitanje u vezi punjenja telefona a sada ubacuješ nešto što nema veze sa punjačem?
Šta je u stvari pitanje, odnosno tvoja dilema?

Stičem utisak da se ljutiš. Zašto?

Ja ovaj forum shvaćam kao mjesto na kojem razmjenjujemo iskustva i time jedan drugome pomažemo,
nipošto kao mjesto na kojem se iznose neargumentovane tvrdnje i beskorisni savjeti.

Ako pažljivo pročitaš ono što sam napisao vjdjećeš da za nervozu nemaš nikakvog razloga.


Pa da razjasnimo, kažeš:


- Šta je u stvari pitanje, odnosno tvoja dilema?

Odgovor je vrlo prost - pitao sam "Da li je neko ovaj telefon (na čijem adapteru ... ne postoji pin 4) punio standardnim adapterom ... koji ima svih pet pinova?", dakle nisam pitao šta ko (misli da) zna, šta mu se čini, šta je čuo,... . Pitao sam jednostavno da li je neko punio.



- Znači, postavio si pitanje u vezi punjenja telefona a sada ubacuješ nešto što nema veze sa punjačem?

Ajde života ti kaži mi šta to u onome što sam napisao nema veze sa punjačem. Jesi li obratio pažnju na ono OTG u mom postu?



- Punjač koristi pinove 1 i 5, ostali su suvišni.

A ti si siguran da je Samsung, projektujući punjač namijenjen ovom telefonu, ispustio pin 4, a ugradio pinove 2 i 3 iako su oni suvišni? Vjeruješ li možda da ozbiljne firme, pri današnjoj konkurenciji na tržištu, ne vode računa o svakom centu pa tako olako povećavaju troškove ugrađujući nepotrebne pinove?
Jesi li siguran da pinovi 2 i 3 nemaju nikakvu funkciju kod punjenja, punjenje Li-Ion baterije je ipak složenije od prostog priključivanja na zidnu utičnicu. Ja naravno ne znam funkciju pinova 2 i 3 pa zato i pokušavam da dobijem odgovor na svoje pitanje.


- Znam!

Vjerujem da nisam jedini na forumu kome nečije "probao sam", "pročitao sam tu i tu",... ima veću težinu od nečijeg ničim argumentovanog "Znam!" Postoje naravno i autoriteti kojima se može/mora vjerovati na riječ. Ti si jedan od njih?




Samsung je za ovaj telefon napravio specifičan punjač, različit od danas uobičajenih punjača sa 5-pinskim konektorom.
Moj telefon "očekuje svoj punjač" pa nisam siguran da ga neki drugi neće, u najboljem slučaju, barem "zbuniti".

Eto, zato sam pitao.

Pozdrav
[ perkom @ 22.11.2016. 00:09 ] @
Tebi je teško odgovoriti zato što patiš od sujete.
Već sam ti odgovorio, za punjač su bitni pinovi 1 i 5.
To je odgovor na tvoje pitanje iz prvog posta.
Sad da pređemo na tvoju dilemu?
Da li je tvoj punjač integrisan (kabal izlazi direktno iz punjača ili je punjač sa USB gnezdom plus kabal)?
Ako se kabal može izvući iz punjača, eto ti i odgovora.
[ risp73 @ 22.11.2016. 12:44 ] @
Citat:
perkom: ... Ako se kabal može izvući iz punjača, eto ti i odgovora.

A ako ne može (kao što ne može)?

Veliki Bukovski se davno rekao:

[att_img]
[ perkom @ 22.11.2016. 12:55 ] @
Citat:
risp73: A ako ne može (kao što ne može)?

Onda ništa, ne zamaraj se razmišljanjem i postavljanjem suvišnih pitanja jer ispravljač koristi samo dva pina (1i5) a to što su kinezi nakačili takav kabal ne treba da te brine.