[ nenandi @ 01.11.2016. 23:26 ] @
Pozdrav svima,

Imam u formi dva ComboBox-a
u jednom imam datasource iz jedne tabele
u drugom datasource iz druge tabele

kako da uslovim da kad odaberem u Combobox1 jednu vrednost sa odredjenom oznakom u koloni
u drugom Comboboxu dobijem dropdown listu sa vrednostima koje imaju iste oznake u koloni Oznaka

Hvala
[ AMD guy @ 04.11.2016. 23:50 ] @
Jel to nesto kao kada odaberes jednu drzavu u prvom combobox-u onda ti se u drugom ucituju gradovi za drzavu?
U tom slucaju bi trebao da uzmes vrednost iz prvog combobox-a, to prosledis kao parametar u bazu koja ce da popuni drugi combobox sa gradovima

Code (csharp):

                int CountryID = Convert.ToInt32(cmbCountry.SelectedValue.ToString()); // Prvi combobox koji sadrzi drzave(npr US, Canada)

               //Metoda koja ce da popunjava provincije na osnovu izabrane vrednosti iz prvog combobox-a u drugi
               FillStates(CountryID);  
[ nenandi @ 06.11.2016. 20:07 ] @
Citat:
AMD guy: Jel to nesto kao kada odaberes jednu drzavu u prvom combobox-u onda ti se u drugom ucituju gradovi za drzavu?
U tom slucaju bi trebao da uzmes vrednost iz prvog combobox-a, to prosledis kao parametar u bazu koja ce da popuni drugi combobox sa gradovima

Code (csharp):

                int CountryID = Convert.ToInt32(cmbCountry.SelectedValue.ToString()); // Prvi combobox koji sadrzi drzave(npr US, Canada)

               //Metoda koja ce da popunjava provincije na osnovu izabrane vrednosti iz prvog combobox-a u drugi
               FillStates(CountryID);  

Tako je samo sto umesto drzava/gradova ja imam da povezem drugacije podatke i treba mi visual studio code: