[ Living Light @ 06.11.2016. 09:38 ] @
Ideja mi je, da sva pitanja oko LED izvora svetlosti,
bez obzira kog su oblika, snage, E-xy podnozja (grla) postavljamo ovde,
da bi sve to, lepo, bilo na jednom mestu.

Ovako su pitanja "na sve strane" po forumu "Elektronika",
i mislim da se tesko snalalazimo kad nesto trazimo,
jer postoji citava lepeza lepih tema, steta da tako razbacano nastavimo.

Moderatore MOLIM samo da pomognu oko naslova teme,
jer mi Srpski jezik nije i maternji,
pa nisam siguran da li naslov dobro zvuci, i da li je bas naj-najbolje odabran.
_____________________________________________________________

Temu bih zapoceo sa jednim interesantnim
LED izvorom, grlo E-27, sa ugradjenim senzorom/detektorom pojave ljudskog tela.
Izgleda ovako:





Skalameriju sam montirao u kupatilo, i iznenadio se,
koliko je to cudo osetljivo.

Krenem iz dnevne sobe prema kupatilu,
i na ~5-6 metar, ukljuci se lampa.

Udjem u kupatilo, ne gasi se ako se pomeram,
ako se ne pomeram, ceka 10s i iskljuci se.

Izadjem iz kupatila i nakon 10s se iskljucuje rasveta.

Sve u jednom grlu, nema dodataka, nema +kablaze,
nema nista, samo zavrnes i sve samo radi.

pOz
[ Living Light @ 14.11.2016. 23:24 ] @
Sledeci izvor svetlosti su 4 interesantna Led "štapića" od po 1W,
ukupne snaga lampe je 4W, sa grlom E14, boja svetla 2200K (neverovatno prijatna boja za oci).

Ovako sve to izgleda, izvolte:






Poslusao neke clanove, odavde sa foruma, zamenio MOB, i instalirao aplikaciju "LightMeter".



pOz
[ Slobodan čovek @ 15.11.2016. 08:03 ] @
Instalirao sam je i ja sad. Ne znam zašto nema aplikacije koja meri u Lumenima.

Nego te lampe sa LED nitima, lepo izgledaju, ali je problem što nema hlađenja za te LED-ove. Tako da sijalica i nakon nekoliko sati rada, je hladna na dodir, ali su same LED verovatno dosta vruće.
[ Predrag Supurovic @ 15.11.2016. 08:08 ] @
Najvažniji parametar LED svetiljki je koliko radio-smetnji proizvode, a taj podatak je i najteže pronaći.
[ emiSAr @ 15.11.2016. 08:28 ] @
Citat:
Slobodan čovek:
Instalirao sam je i ja sad. Ne znam zašto nema aplikacije koja meri u Lumenima.


To je ukupna izracena svjetlost ili svjetlosna snaga izvora, a Lux je osvjetljenost na konkretnom mjestu, tako da je Lux mjerodavan za svako konkretno mjesto.
Kako osvjetljenost opada sa kvadratom udaljenosti, kod snimanja i konkretno osvjetljenosti radne povrsine mjerodavan je Lux kao i
temperatura boje u Kelvinima.-

Konkretan primjer o temperaturi boje: kad bijah mlad u prodavnici kod drugara vidim u pultu osvjetljenom nekim fluo lampama kais za sat
lijepe braon boje i rekoh da ga "uparim" sa cipelama. Drugar me savjetova da iznesem kais na dnevno svjetlo i dobro ga pogledam.
Na dnevnom svijetlu kais je bio zelen kao trava.- Naravoucenie: od temperature boje zavisi i nas dozivljaj obojenosti predmeta,
odnosno predmete poznatih boja dozivljavamo kao takve pri bilo kojoj temperaturi boje, a nepoznate boje razlicito dozivljavamo.-

pOz
[ dlalic @ 15.11.2016. 09:25 ] @
Prvi pasus je korektan.

Sto se tice vernosti boje pod nekim svetlosnim izvorom, ona je definisana CRI indeksom. CRI nije u korelaciji sa temperaturom. Pojednostavljeno receno predstavlja zastupljenost svih "boja" tj talasnih duzina svetlosti u opsegu talasnih duzina 400-750nm za dati svetlosni izvor. Izrazava se u skali od 0-100, pri cemu vrednost 100 ima sunceva svetlost (daylight),a sijalice sa uzarenim vlaknom - zarulje i halogene su najblize tome.

Google CRI, npr:
http://www.topbulb.com/color-rendering-index
http://www.digikey.com/en/arti...-index-and-why-is-it-important
[ emiSAr @ 15.11.2016. 09:43 ] @
Ako izvor, fluoroscentne sijalice i sl ima dobar udio UV svjetlosti, posebno na bliskom odstojanju, izoblicenje-kriva predodzba o boji je
neminovno.
Boja koju vidimo i dozivljavamo je reflektovana svjetlost izvora, i ako izvor, u konkretnom slucaju LED nema u izracenom spektru
tu boju necemo je ni vidjeti.
Stoga kod snimanja se koriste RGB reflektori sa posebnom kontrolom svakog kanala radi efekata koje je potrebno postici.-
[ dlalic @ 15.11.2016. 09:57 ] @
Nije problem sto fluo sijalica ima udeo UV svetlosti, ima ga svaki izvor, ukljucivsi i Sunce, zar ne?. Vec je problem sto NEMA neke delove vidljivog spektra, za razliku od Sunca.

Vidim da si na dobrom putu:
Citat:
Boja koju vidimo i dozivljavamo je reflektovana svjetlost izvora, i ako izvor, u konkretnom slucaju LED nema u izracenom spektru
tu boju necemo je ni vidjeti.

jedino jos da izolujes uticaj temperature ili UV spektra na dozivljaj boja.
[ emiSAr @ 15.11.2016. 13:06 ] @
Uticaj temperature boje najlakse provjeriti digitalnim aparatom. Aparat prebaciti na neki izvor svjetlosti-fluroscentnu recimo koja je najbliza dnevnoj
svjetlosti i napraviti snimak za suncana dana.
Druga je stvar sto mi -ljudi - imamo predodzbu o nekoj boji-recimo trava je zelena pri bilo kojoj vrsti svjetlosti, crveni dzemper je crven u svakom
slucaju, ali digitala ne laze. Zato na iole boljem fotoaparatu pored automatskog W balansa, nekoliko presetovanih temperatura boje
svjetlosti obiljezeno simbolima sijalice-obicno dvije vrste fluo rasvjete, blica-bljeskalice i rucnog podesavanja sa bijelim filterom ili kartom
ima i podesavanje u Kelvinima radi prilagodjenja vjestackim izvorima svjetlosti za koje pouzdano znamo temperaturu boje koju zrace.-
-------
Ovo je vise za dio foruma o digitalnoj fotografdiji, ali kako je u pitanju LED rasvjeta vrijedi i za ovdje.-
--------
Pored spektralnog analizatora radio spektra, radio sam i sa spektralnim analizatorom boje, tako da sve sto napisem znam o cemu pricam.-

pOz
[ Living Light @ 15.11.2016. 14:31 ] @
Citat:
emiSAr: Zato na iole boljem fotoaparatu......ima i podesavanje u Kelvinima

Aauuu,
I, ..ebt,

-Da nemam foto-aparat u KELVINIMA ?!!!

Nisam ni cuo za tu marku.

Gde ja živim...ej...bre ?!
[ emiSAr @ 15.11.2016. 15:19 ] @
Probam postaviti animirani menu od meni najdrazeg EOS 10D (dobio od kolega kod odlaska u penziju)-skinuto sa neta, ako ne bude islo poslije uslikam
sa aparata.
https://www.dpreview.com/reviews/canoneos10d
pOz
[ Slobodan čovek @ 15.11.2016. 17:22 ] @
Moj Kinez ne prepoznaje temperaturu svetla u aplikaciji LightMeter. :(
[ Living Light @ 16.11.2016. 03:16 ] @
Emire,
Vid' stvarno u "jelovniku" aparata postoji ono Color Temp ?!
Iskreno, to nisam imao prilike da vidim.
Emire, Emire, od tebe covek svasta-nesto lepo moze da nauci ! Sjajno.

Svaka ti cast @emiSAr ! I, hvala Ti na ovakvim prilozima.
________________________________________________
Slobodan čovek,
Tu se vise ne zna koji kinez koliko laze.

Sč,
Mozda ti ovo nesto pomogne:
-I ja sam instalirao razne aplikacije iz one "plej prodavnice".
i mogu da kazem da: Ne rade sve aplikacije isto.

Valjda je programce tako uradjeno da automatski prepoznaje koliko kamera ima MOB.
Jer je malkice glupo, da gledam u ekran MOB-a, a da zadnja kamera meri sveto.

Na slici koju sam okacio vidi se da:
-Na LED-Lampi pise da emituje 2200K, a na MOB-u se ocitava 2616K ??!!

Naravno da ovo nije LABORATORIJKA skalamerija,
pa i ne ocekujem spektakularne rezultate.

Jedino ne znam, koliko se moze verovati kameri i softveru u telefonu,
u smislu tacnosti onoga sto objavljuje na displeju na mesu vrednosti za "Luxeve" i za "K" ?

Mogu samo da kazem, da, kad MOB stavim ispod LED lampe koja roka na 6000K,
oda je i ocitavanje na MOB-u tu negde oko te vrednosti.

pOz

[ Slobodan čovek @ 16.11.2016. 06:29 ] @
Ne koristi se kamera za to. Ima pored prednje kamera foto senzor. On se koristi. Kada prekrijem prednju kameru, program i dalje očitava vrednosti, a kada pokrijem taj senzor, pokaže 0 luxa.
[ emiSAr @ 16.11.2016. 09:11 ] @
Sve u vezi osvjetljenja pocinje od predpostavki o zracenju idealnog crnog (apsorbuje sve boje) tijela, koje zagrijavanjem pocinje svjetliti i zamisljena
temperatura u Kelvinima, na koju je zagrijano to idealno crno tijelo je temperatura boje. pocinje od tople i kako se vise zagrijava tako boja postaje
sve hladnija. Prvo se pojavljuju IC za oko nevidljive zrake (iznad 750 nm) pa crvena do na kraju spektra plave boje, negdje oko 380nm je jos vidljivo,
da bi ponovo preslo zracenje u nevidljivi UV spektar-mada se sve ispod 410nm smatra UV spektrom.-
Cak i u fotometriji sve jedice svijeca-kandela definisane su na osnovu zracenja crnog tijela i iz toga izvedene sve ostale mjerne jedinice koristene u
osvjetljenju i fotometriji.
Pojavom LED, koje su u pocetnom razvoju bile iskljucivo monokromatski izvori svjetla (crveni) pa do zelene i zute. Daljim razvojem dobijena je i
plava boja da bi dotiranjem poluprovodnika dosli i do bijele svjetlosti. U zavisnosti cime i koliko su "dopingovane" LED, imamo i razlicite
temperature boje koju emituju LED. Tu u igru ulazi pominjani CRI- odnosno u poredjenju sa dnevnom suncevom svjetloscu u postotcima, indeks
Koji kaze koliko vjerno takav svjetlosni izvor oponasa suncevu svijetlost.-

Kompletan kolor tv prenos-emitovanje zasnovano je na aditivnom mjesanju osnovnih boja -crvene, zelene i plave poznato iz anglosaksonske
literature kao RGB. CRT katodne cijevi su se zasnivale na tri-RGB- katode i fluoroscentnom premazu koji je osjetljiv na ove tri osnovne boje
i maski od metala ispred premaza koja je sprecavala da mlaz jedne boje pogodi fluoroscentni premaz druge boje, poznata kao shadow maska.
Sada su u upotrebi kako kod TV , tako i racunarskih monitora LED paneli sa RGB diodama grupisanim kao sto je na CRT monitorima -TV aparatima
bila grupisana RGB maska .-

pOz

[ Slobodan čovek @ 12.12.2016. 18:26 ] @
XLED 15W, posle par meseci počela da treperi. U garanciji je, ali ko će idiotima iz Win Win-a da nosi sijalicu da je drže u servisu 2 meseca, kako bi "potvrdili kvar" i kako bi mi na osnovu toga dali novu.

U pitanju je bila žica od nule, koja je imala loš kontakt na grlu sijalice. Faza je uglavljena sa onim metalnim čepićem na dnu grla, a kako je nula bila, nemam pojma jer nisam video. kao da su je samo stavili da se naslanja na metal (nigde ne vidim da je bila uglavljena).

Zalemio sam žicu za grlo, i na tu žicu sam zalemio ovu otkačenu.

Inače, sama konstrukcija ove XLED sijalice je po meni zanimljiva. Vidi se da nije "Kinez". Gledao sam po youtube-u dosta rasklapanja raznih kineskih LED sijalca, i ni jedna nije imala ovakvu konstrukciju.

Difuzor je zalepljen belim silikonom, i nije ga teško skinuti rukama, bez alata.
Unutra ide PCB sa aluminijumskim jezgrom sa 44 LE diode. Pa preko termalne paste na aluminijumski hladnjak. A taj hladnjak je onda "presovan" na unutrašnji glavni hladnjak (aluminijumski) koji je spolja obložen plastikom. Odvojio sam ga uz pomoć štafcigera i sile.
Napajanje je u posebnom plastičnom kućištu, električno i termalno izolovano (termalno kolk'o tolk'o) od ostatka sijalice. Nažalost, zaliveno je nekom smolom, tako da nisam mogao da ga pogledam. Vadi se na isti način kao i prethodni deo.

Evo slika, hronološkim redom (sleva nadesno, odozgo na dole): http://old.postimg.org/gallery/e9h3hqxs/4c564f79/

[Ovu poruku je menjao Slobodan čovek dana 12.12.2016. u 20:35 GMT+1]
[ Living Light @ 12.12.2016. 19:12 ] @
Slobodane, BRAVO za ovakav post ! .....svaka Ti Čast !
Svidja mi se, kad je neko, temeljan, konzizno jasan,
nedvosmislen i veoma koristan, eto, takav je i tvoj POST, drago mi je.
________________________________________________________
Polslednja Ledara koju sam kupio je ova:


[ Living Light @ 12.12.2016. 19:24 ] @
Usput...
Onu "Radar Senzor"-sku Led sam morao da skinem iz kupatila,
(Led lampa iz prvog posta ove teme)

Njen Radarski deo, "hvata" i preko zida !?!?!

Reaguje dok masina za ves pere i drma se,
reaguje kad komsija na spratu iznad, ode na nocno pisshhanje,
reaguje kad neko silazi niz stepenice u hodnickom delu,

..jednom recju: osetljiva je do "neizdrzivosti".


[ Slobodan čovek @ 12.12.2016. 19:34 ] @
Ti to neku providnu sijalicu kupio? Ili nevidljivu? xD

A te radarske su poznate po tome što "vide" kroz zidove i što su veoma osetljive.
[ Living Light @ 12.12.2016. 20:44 ] @
Citat:
Slobodan čovek: Ti to neku providnu sijalicu kupio?

Hahahaha...kakav "zahhebhanth"
[ acoa032 @ 20.12.2016. 10:15 ] @
Potpuno se slazem da je ovaj post jako zanimljiv i koristan. Kolegi Living Light svaka cast.
Ja bih samo da u ime ,,idiota" iz winwina dam jednu primedbu na post kolege Slobodan čovek
Kao jedan od idiota iz winwin-a svakodnevno odobravam zamenu velikog broja tehnickih uredjaja kupcima i odgovorno tvrdim da winwin svaki, ali bas svaki dan stetuje sigurno po 500e a mozda i vise na ime neosnovanih reklamacija kupaca samo zbog ugleda firme i poslovne politike da je kupac uvek u pravu.
Sto se tice vremena za koje odradimo reklamacije ono nikad nije duze od 2-3 dana posto uredjaj stigne u nas servis, dakle sa sve transportom iz maloprodaje do nas 4-5 dana maksimalno.E sad, posto mi nismo ovlasteni da damo odobrenje za zamenu uredjaja koji nisu nas uvoz, takvi uredjaji se salju u ovlastene servise i onda vreme za koje se dobije odobrenje za zamenu ne zavisi vise od nas.Uostalom svako moze svoj neispravan uredjaj da odnese direktno u ovlasteni servis a ne mora da ga salje preko winwin maloprodaja.Zakonski rok za resavanje reklamacije je 30 dana i mi to striktno postujemo u mnogim slucajevima cak i na nasu stetu jer ne dobijemo popravljen uredjaj ili odobrenje za zamenu na vreme iz ovlastenih servisa.
Toliko.
[ Slobodan čovek @ 20.12.2016. 10:23 ] @
To je kod vas u Čaku, ovaj Alti iz Beograda je katastrofa.
[ ki111er @ 20.12.2016. 12:03 ] @
Probah aplikaciju kod mene u TV studiju i rezultat je bio +1600 lux-a neverovatno :-) a u montazi sa 2xdual neonkama 60cm 98lux. Odlicna aplikacija hvala Living Light
[ Living Light @ 20.12.2016. 17:12 ] @
Drago mi je da Vam se svidja ova tema.
Cilj mi je da sva pitanja oko LED rasvete skupimo na jedno mesto, ako je moguce.

Citat:
emiSAr:Ako izvor, fluoroscentne sijalice i sl ima dobar udio UV svjetlosti, posebno na bliskom odstojanju, izoblicenje-kriva predodzba o boji jeneminovno.
Boja koju vidimo i dozivljavamo je reflektovana svjetlost izvora, i ako izvor, u konkretnom slucaju LED nema u izracenom spektru tu boju necemo je ni vidjeti.


Citat:
dlalic: Nije problem sto fluo sijalica ima udeo UV svetlosti, ima ga svaki izvor, ukljucivsi i Sunce..
problem sto NEMA neke delove vidljivog spektra, za razliku od Sunca.

Secam se, onomad (kad sam bio klinac, pre 40 godina),
i oformio prvi Akvarijum (40Lit) sa ribicama i biljem, da sam za rasvetu koristio Fluo-Cevke.

Dok se nisam nakupovao dobrih knjiga,
i dok nisam "ukrao" ideju iz casopisa "Radiotechnika",
..sve dotle su mi biljke venule, trulele u akvarijumu, jer nisu imale pravo svetlo.

Da bi biljke mogle da vrse potpunu FotoSintezu,
potreban im je ceo spektar vidljive Sunceve svetlosti.

FluoCevke koje sam koristio, nisu ni nalik tom spektru.

U knjigama, Savet je bio:

Da se staklo Fluo Cevke "izšara" sa MARKER Flomasterima, crvene, zelene i plave boje.
Da bi se upotpunio spektar boja koji nedostaje hladno-belim fluo cevkama.

Rezultat " šarenih" fluo cevi je bio:
- da su biljke naglo pocele da "divljaju", u rastu, toliko su rastle, toliko su pustale bujno korenje,
da je na kraju ispalo da nemam dovoljno peska na dnu Akvarijuma.

Hocu da kažem:

-Svetlost je izvor Života !

pOz
[ entero11 @ 20.12.2016. 21:43 ] @
Living light imas sad ovako nesto
http://www.ebay.com/itm/5W-LED...d8ce:m:m0Wui8XIC0fC3SxLzd-qTUQ
[ PedjaZ @ 23.12.2016. 22:48 ] @
Evo nesto interesantno.
Iz Kine, nije nesto skupo ali ne znam sto je toliko 4000k retka boja?
Tesko da ima gde da se nadje, ukljucujuci i LED trake.
Ova je ona "bolesno bela".
Snaga 24W - sija nesto izmedju kao obicna sijalica od 60W i 75W.

Mrzelo me je da skidam grlo pa sluzi kao luster klema :)
Jednostavno je za montazu - ima 4 magneta sa donje strane. Nema busenja i srafljenja.
Samo da je 4000k i da se dve nekako uglave u jednu plafonjerku...

NE DIRATI JE DOK RADI!





Sa interneta:



[Ovu poruku je menjao PedjaZ dana 24.12.2016. u 00:00 GMT+1]
[ branko tod @ 23.12.2016. 22:59 ] @
Interensantno, davaj link.
[ PedjaZ @ 23.12.2016. 23:04 ] @
Samo kucaj
led octopus

Neki prodavci su fer pa napisu
Warm white / Cold white
pa znas sa cime imas posla i sta ces naruciti
ali vecina Cold white zove samo White pa pripazite.

Inace su LED na aluminijumskim trakama (medjusobno spojene trake pa mora da se prelama ali ide lako).
[ DSL @ 24.12.2016. 05:43 ] @
Bese neki 50% popust na banggood.com i ja kupim 2 komada. Ne trebaju mi ali ne jedu nekog leba... i naravno,doslo to. Ja na ulazu u kucu i u kuhinji imam dve plafonjere, taman velicine. I ubacim u kuhinju. Nema uopste bolesno belu boju,istina nema ni zutu, ali meni pocesto treba bela da ne skiljim nepotrebno. I, kad bolje razmislim, ovo odlicno tuče za one pare, snaga je bila 12W ali je sasvim dovoljna za moj prostor. Ne zamara oci. Pre toga sam imao dve stedne u istoj plafonjeri i kolicina ovog novog svetla im odlicno parira.
Preporucio bih svima za probu.
[ PedjaZ @ 24.12.2016. 07:48 ] @
5600k...
Pa to vuce na plavu.
Gore je od fluorescentnih cevi.
Ali o ukusima...
Imao si ranije fluo pa ti prelaazak nije toliko veliki kao meni sa obicne sijalice (koje su doterali do toga da crkavaju posle nedelju dana - Benlux)
[ Living Light @ 24.12.2016. 14:49 ] @
Citat:
PedjaZ: 5600k...Pa to vuce na plavu.

Pedja,
A, sta bi onda rekao na 6500K LED lampe ?
Nije plava boja, al' da dreči BELO, jes!
Evo, o ovom se LED izvoru radi:

[ branko tod @ 30.12.2016. 00:00 ] @
Evo edukativne LED sijalice:



http://eu.mouser.com/new/Power-Integrations/powerintRDK-271/

Kompletna dokumentacija: http://www.mouser.com/ds/2/328/rdr271-4807.pdf

Ovde možete da je kupite: http://eu.mouser.com/ProductDe...wOHSmaRMk76%252bj6Xl0L8Q%3d%3d
za pišljivih 91 evrića
[ Living Light @ 03.01.2017. 17:10 ] @
Novi problem za resavanje,

30 crvenih LED na jednoj PCB, pa tako 6 PCB u paralelu,
i sve to na 24Vdc,

-NE radi kako treba...evo slika:







Jel imao neko susret sa ovakvom "Ružom" od LE Dioda ?
[ Slobodan čovek @ 03.01.2017. 17:44 ] @
Loš kontakt na distancerima?
[ Living Light @ 04.01.2017. 07:37 ] @
Čoek,,
Ma,...... neko "Pametan" je ovde "IzRotirao Kratkospojnike",

PCB ploce imaju mogucnost da se napajaju sa 12 iLi sa 24 VDC.

Našao se JUNAK, da sa Glinericom, da TO SVE ispita
pa sve TO prikaci na 24V.

..i tako shhhhhebe i ostale LE Diode, za par sekundi.

Čudna je Zemlja SRBIJA,

....ima više MAJSTORA nego Stanovnika !!!



[ PedjaZ @ 22.01.2017. 21:14 ] @
Evo necega za Robertovu temu.

Prodaje se kao
Corn Bulb Light White + E27 220V 89Leds
dakle, ni prodavac ne zna tacnu snagu.

Sija kao 60W (mozda i manje) i naravno nije bela vec ona ruzna "cool white".
Poprilicno se greje iako ima dosta otvora u plastici.
Za hodnik moze da prodje - samo da se ne istopi :)








[Ovu poruku je menjao PedjaZ dana 22.01.2017. u 22:28 GMT+1]
[ Slobodan čovek @ 23.01.2017. 06:18 ] @
Ne kupujte XLED sijalice od 15W. Izgleda da sve pate od ovog problema. Još jedna ili dve su0 počele povremeno da zatrepere.

Citat:
Slobodan čovek:
XLED 15W, posle par meseci počela da treperi. U garanciji je, ali ko će idiotima iz Win Win-a da nosi sijalicu da je drže u servisu 2 meseca, kako bi "potvrdili kvar" i kako bi mi na osnovu toga dali novu.

U pitanju je bila žica od nule, koja je imala loš kontakt na grlu sijalice. Faza je uglavljena sa onim metalnim čepićem na dnu grla, a kako je nula bila, nemam pojma jer nisam video. kao da su je samo stavili da se naslanja na metal (nigde ne vidim da je bila uglavljena).

Zalemio sam žicu za grlo, i na tu žicu sam zalemio ovu otkačenu.

Inače, sama konstrukcija ove XLED sijalice je po meni zanimljiva. Vidi se da nije "Kinez". Gledao sam po youtube-u dosta rasklapanja raznih kineskih LED sijalca, i ni jedna nije imala ovakvu konstrukciju.

Difuzor je zalepljen belim silikonom, i nije ga teško skinuti rukama, bez alata.
Unutra ide PCB sa aluminijumskim jezgrom sa 44 LE diode. Pa preko termalne paste na aluminijumski hladnjak. A taj hladnjak je onda "presovan" na unutrašnji glavni hladnjak (aluminijumski) koji je spolja obložen plastikom. Odvojio sam ga uz pomoć štafcigera i sile.
Napajanje je u posebnom plastičnom kućištu, električno i termalno izolovano (termalno kolk'o tolk'o) od ostatka sijalice. Nažalost, zaliveno je nekom smolom, tako da nisam mogao da ga pogledam. Vadi se na isti način kao i prethodni deo.

Evo slika, hronološkim redom (sleva nadesno, odozgo na dole): http://old.postimg.org/gallery/e9h3hqxs/4c564f79/

[Ovu poruku je menjao Slobodan čovek dana 12.12.2016. u 20:35 GMT+1]

[ Slobodan čovek @ 27.01.2017. 06:33 ] @
E, nije samo 15W. Evo i jedna od 10W "crkla" (žica za nulu izgubila kontakt, jer je samo pritisnuta uz grlo).

Evo kako izgleda unutra (drugačije nego od 15W):

https://s23.postimg.org/ratch5ud7/IMG_20170126_190235.jpg
https://s23.postimg.org/9gxufvbaz/IMG_20170126_190824.jpg
https://s29.postimg.org/z9bemgh6f/IMG_20170126_190804.jpg
https://s29.postimg.org/j9sr2wl4n/IMG_20170126_190714.jpg

Napajanje je Buk regulator sa Bright Power čipom.

Sada ponovo radi, ali zatreperi prilikom uključenja. Možda je neki kondenzator. Nisam imao živaca da ih proveravam.
[ scoolptor @ 27.01.2017. 06:52 ] @
Jedna od "10W". Na plocici drajvera pise MK-A60-7W-03C.

Nikada ne bih koristio ovakve izvore svetlosti sa nabudzenim majusnim drajverima.

Ako vec koristite ovo, ne ostavljajte ih ukljucene bez nadzora, i imajte pri ruci CO2 aparat za gasenje pozara.
[ Slobodan čovek @ 27.01.2017. 07:02 ] @
Nisam ni video. Ali se lepo vidi da se trafo pregreva.
[ Slobodan čovek @ 27.01.2017. 07:10 ] @
7W je izlazna snaga. A sijalica iz mreže vuče 10W. Tako da je to ipak u redu.
[ Living Light @ 28.01.2017. 01:02 ] @
Citat:
Slobodan čovek: 7W je izlazna snaga. A sijalica iz mreže vuče 10W....

Jel to znaci da 3W ostaje na grejanje Trafoa (pretvaraca) ???
[ Slobodan čovek @ 28.01.2017. 09:36 ] @
Pa 70% efikasnost.
[ Slobodan čovek @ 05.02.2017. 11:41 ] @
Na ovoj X-LED od 10W, što sam mislio da je žica problem (kontakt), ispostavilo se da je crkao elektrolitski kondenzator. Za svega nekoliko meseci.

X-LED više ne kupujem.
[ mnn @ 05.02.2017. 16:53 ] @
Meni V-tac nakon pola godine počela da treperi i ispustila dušu.
[ Slobodan čovek @ 07.02.2017. 19:28 ] @
Taman što sam remontovao ovu jednu (menjao sam joj i E27 navoj, jer je bio uništen od višestrukog skidanja), crkla druga od 10W. -_-

Od sada kupujem samo one što mogu da se otvore bez lomljenja.
[ Slobodan čovek @ 02.03.2017. 17:03 ] @
X-LED 15W, crkle dve diode (LED). Prespojio sam ih, radi popravke. Đubre...

[ eeestablishment @ 03.03.2017. 16:23 ] @
Ako moze savet .

Koji od ovih trafoa da narucim ?


https://www.aliexpress.com/ite...trip-5050/1819295496.html?spm=

Potrebni su mi za ovu led traku ( topla bela 4M . )

https://www.aliexpress.com/ite...Blue-Green/1599651146.html?spm

Kako se uporedjuje jacina osvetljenja 4M ove led trake , topla bela u odnosu na obicne sijalice recimo .

Postavljam je ispod kuhinjskih visecih elemenata , i ne bih da sluzi samo kao dekoracija , vec da predstavlja osnovno osvetljanje za radnu povrsinu pa se razmisljam da postavim 3 reda ove trake ?

koji trafo bi mi bio dovoljan za 4M a koji za 12M ?

Hvala . . .
[ gilopile @ 03.03.2017. 16:36 ] @
Trebalo bi da te RGB trake tose oko 14W/m, tako da za traku od 4 metra bi bio dovoljan trafo od 60W. Za ostale duzine lako izracunas.
Obicna, tj. ne RGB trosi oko 7W/m


[Ovu poruku je menjao gilopile dana 03.03.2017. u 17:46 GMT+1]
[ gilopile @ 05.06.2017. 22:46 ] @
Evo jedna od 15W osposobljena. Ima 2x 15 LED 2835
Na obe strane izgorela po jedna LE Dioda. Cudno kako nije svetltla samo jedna strana od 15 kom, nego je samo odjednom prestala, sto znaci u oba dela istovremeno otisla po jedna.

Umesto SMD sam nakalemio obicne i to u boji, jer nisam imao druge pri ruci, a mrzelo me da rckam :) U glavnom radi odlicno.

Diode su neverovatno jake, i kada sam doveo napon toiko je bljesnulo da zamalo oslepih, u pm.


Jos jedna cudna stvar, nema sanse da ih izmerim, ne daje unimer nista ni na jednoj diodi. Dovodio 3, 3.5V na pojedinacni LED i nista. Kada sam spojio drajver, i ispitivanjem vlotaze, davale su neke znakove, malo su tinjale i tako sam ustanovio koje su geknule. Kada sam spojio pipalice na crknutu diodu mereci napon, sve su tinjale umesto te na kojoj je pipalica. Znaci preko pipalica je dobio neki provod...jbmlga zasto ne mogu da se ispituju ili sam totalno odlepio i nesto predvidio?


[ radicmx @ 06.06.2017. 05:31 ] @
U jednoj diodi su ustvari 3 diode na red.
[ branko tod @ 06.06.2017. 08:05 ] @
LER 2835 se pravi u verziji sa jednom, dve, tri i šest dioda na red.
Znači pad napona 3, 6, 9 i 18 V.

[ gilopile @ 06.06.2017. 14:49 ] @
Aha, znaci na red su vezane u samom kucistu. Ja sam mislio, posto ima samo dva kontakta dioda, da se radi o jednoj :)
Misterija resena, to je to.

E sad, napon koji napaja 15 dioda na red je oko 165V...

Uglavnom evo je radi u fulu :) Izdrzala je nekih godinu dana i onda crce....
[ Living Light @ 19.08.2017. 13:29 ] @
Kupio onaj fenjer sto ide na fasadu kuce. Model : LATERNA 4

Ovaj ima i PIR u sebi.

Pre sto ga smontiram kod majke na kucu, da se zena ne saplice
da probam da li radi, i radi, ali kako ?!!?

Umesto relea je stavljen trijak BTA-136.

Nista ja ne bi primetio neobicno, da nisam slucajno se uhvatio za LED sijalice E27 grlo
i nju usrafio.

Kad ono, led trepce, treperi, kao kad krajickom oka gledas u fluo cevku.

Sa obicnim sijalicama (inkadescentnim) sve to radi dobro,
jer od tromosti wolframa ne vidi se treperenje.

Otvorim to da bacim pogled sta ima na PCB.





Na ulazu u skalameriju rucni DMM pokatzje 50Hz (mreža),
a na izlazu na sijalicu luduje od svasta do 13 x svasta :)

[ scoolptor @ 19.08.2017. 17:07 ] @
Mislim da je do sada vec svima jasno da nije preporucivo da kupuju ovakve kineske budzevine, koje mogu da vam pretvore kucu u buktinju.
Od LED opreme kupovati samo ono sto je u skladu sa evropskim standardima i propisima, i prekrstiti prste.
[ Living Light @ 21.08.2017. 23:58 ] @
"Mislim da je do sada vec svima jasno da nije preporucivo da kupuju ovakve kineske budzevine"

Aj priznaj, da nisi "Duboko u Temi" i da ovo sto se vidi sa 2 okacene slike
nije bas budzevina, onakva na koju si navikao.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ako su Siemens, ABB, Shrack, Rittal,

( a da ne pricamo o Foxboro-u, Honeywell-u, Yogogawa-i )

izvezli svoju proizvodnju u kinu i imaju:

a) Nemacki,
b) Engleski,
c) Švedski,
d) Japanski

...nadzor nad uredjenjem fabrike i nad proizvodnjom.
-------------------------------------------------------------

Kad pominjes Kinesko Go((((VNo,

Ti vidis samo one jeftine stvari,
sa buvljaka, iz T*hnomanije, Userhhri_Sam, WobayHaos
i ostalih preprodavaca,

a ne mozes ni da zamislis da je veliki deo SVETSKIH fabrika "Izvezlo" proizvodnju u Kinu,

zbog jeftine radne snage.
[ Living Light @ 22.08.2017. 00:24 ] @
@scoolptor

Ako si vec tako siguran u svoje izjave, i sa "obe noge stojis na zemlji",

Kazi mi, zasto

-Siemens,
-Foxboro,
-Honeywell
-Yokogawa
-ABB

...rade svoju proizvodnju u KINI ???

Jel to, zbog toga sto im se svidja kineski recnik od milion strana ?
--------------------------------------------------------------------------

Kad se vec tako "Frljacis JahhjiMa", kazi mi :

Jesi li Ti bio u Kini, da im se nahhebes majke,

-i da izvrsis "Monitoring Qualiteta" nad njihovom proizvodnjom ???

..ili samo ovde sehhruckas u prazno,


-----Na " Sred terena bez Lopte " !!!
[ Living Light @ 22.08.2017. 00:55 ] @
@scoolptor

Do juce, prekjuce,..... Si savetovao, pomagao,

Sad ne mogu da Te prepoznam,

EEeebendises za sitnicu, kritikujes, pištolj ti je na Oprezu, prst na Obaracu,
---------------------------------------------------------------------------------

-Zar nemamo Svi u životu dovoljno srahhhnja, muka, opterecenja, dugova, i 100 Q shhhranja,
zar nam treba dodatnog napona, napetosti, prevelike struje, previše Ampera, Varničenja,

Mora li tako ....

(Namerno necu da stavim znak pitanja na kraj texta "Mora li tako")

Scoolptor, znas kakva je "situlacija"...

Ja sam jos davne 1982 zaradio Zlatnu Medalju, od "Pola-Kile"
na takmicenju u bivsoj Yugoslaviji,

..a sad dopustam, da mi Adrenalin, Nor-Adrenalin i Kortizol diže neko,
onako " Ta trane"

...eh moj Bato,.

puno je Uvredljivih Individualaca prisutno u savetovanju na forumu Elektronika,
--------------------------------------------------------------------------------------

Moderatori, -ja kuvam jutarnju kafu,

--na vama je samo da sa guštom "Srčete"
[ scoolptor @ 22.08.2017. 02:37 ] @
Citat:
Aj priznaj, da nisi "Duboko u Temi" i da ovo sto se vidi sa 2 okacene slike
nije bas budzevina, onakva na koju si navikao.


Mozda ti ne vidis , ali ja, za pocetak, vidim da uredjaj nema ni jedan varistor, osigurac, TVS diodu, niti PTC otpornik, te da stoga tesko moze da zadovolji makar i jedan od propisanih sigurnosnih standarda i pravilnika.

Upotreba takvog uredjaja je ruski rulet.

Za ostatak tvojih rantova nemam komentar.
[ Living Light @ 22.08.2017. 05:52 ] @
Samo da se ne zaboravi da pricamo o uredjaju od 60W sa mreze....
Obican PIR senzor/detektor pokreta + sijalica od max 60W,.

Citat:
scoolptor:Mozda ti ne vidis , ali ja, za pocetak, vidim da uredjaj nema ni jedan varistor, osigurac, TVS diodu, niti PTC otpornik, te da stoga tesko moze da zadovolji makar i jedan od propisanih sigurnosnih standarda i pravilnika.

Ovo Si u potpunosti u pravu !

Samo mi došapni, ......

Tvoji kucni uredjaji, na pr. od 500W, pa preko 1000W----do---2500W u kuci/stanu,

..mislim na Mixer, mlin za kafu, pegla, fen za kosu, usisivac, bojler, sporet sa "šurnajs" ringli i rerni,

-Koje "Over Voltage" protektore imaju ?
[ Living Light @ 22.08.2017. 08:08 ] @
Citat:
scoolptor: Mozda ti ne vidis , ali ja...vidim
Upotreba takvog uredjaja je ruski rulet.

Posto ja slucajno znam, da perfekno baratas sa elektronikom,

Tako da....NE možeš da me Lažeš
-----------------------------------------------------------------

-Eeeee, aj ne sehhhruckaj !!!

..kad znamo obojica da baratamo, sa Welerkama, Tekronixima, Fluketima...itd

Aj malko da olabavimo, (nisam rekao "Obalavimo nego olabavimo--a to nije Isto )
u laganije vode, evo primera za to :

https://www.youtube.com/watch?v=_Lxxv8TMV7s

Wozdra

PS: Sad kad sam pomenuo "FLUKE",
sad ce @zica49 sve ovo popravi, ( i ONO sto nije pokvareno)


[ Living Light @ 02.09.2017. 07:36 ] @
Još jedna igračka od 10W na 12Vdc















UzZdravlje !

[Ovu poruku je menjao Living Light dana 02.09.2017. u 08:56 GMT+1]
[ Living Light @ 13.09.2017. 19:27 ] @
Evo ga, jaše konja beloga,
Samo to jahanje je kratko trajalo, trajalo dok ga nisam uključio.

Ovaj od kineskih 30W svetli ~20-30% slabije od onog malog,
od 10W, koji je u prethodnoj temi.

Nisam ga kupio jel mi treba,
(necu valjda da suncam pupak u dnevnoj sobi),
nego da vidimo sta to ima unutra ?

[ gilopile @ 13.09.2017. 19:34 ] @
Jedino sto valja u tim reflektorima je to da LED ima dobro hladjenje.

Drugar uzeo 30W neki Womax sa senzorom pokreta i radio celih 7 dana i crko.
Tinjalo svetlo po malo i kad je ugasen + radio stanice u krugo od 100 metara ne mozes ni jednu da uhvatis. Show.

Dobio pare nazad i kupio neki no name i za sada sve OK. Ne svetli kad je ugasen i ne ometa radio. jbmlga, koje su to kante, sacuvaj me boze, a platio 2800 din sto je po meni preskupo za ta njasra.

Iskreno, LED volim da vidim samo u nekom elektr. uredjaju kao indikator. Cela ta ideja za LED osvetljenje je qurcu. Nit svetli kako valja, nit ustedis. Kupis LED sijalicu za 1000 din i crkne ti za par meseci, ma neka i pola godine. Stavis na papir, mogao si kupiti 3 sijalice, koje ce da traju svo to vreme i potrosnja struje kad oduzmes tih 700-800 din + - i dodje na isto.
[ Living Light @ 13.09.2017. 19:58 ] @
Dragane,
ovo ghhhovno je pocelo od 1500, pa ga malo-pomalo spustao do 1200din.

Mogao sam i vise da oborim, al nisam imao ni zivaca ni vremena,
da unuka "Bil Gejtsa" ubedjujem...

Znao sam da je to obicna lažna "Ringla",
ali ajde da vidimo sta to ima unutra.

Samo nisam ni pretpostavio da je prevara tolika da 30W

--svetli 30% slabije od 10W, = znaci oko 7W !









[Ovu poruku je menjao Living Light dana 13.09.2017. u 21:20 GMT+1]
[ gilopile @ 13.09.2017. 20:15 ] @
Po nekoj logici to bi trebalo da je oko 15W. Imam neku LED sijalicu sa istim diodama 30kom - 15W kako proizvodjac tvrdi.
Mada to ni bog jarac ne zna, blesti i ona od 10W i ona od 30W, a u sustini nista ne vidis ni sa jednom dok ne zavrnes volframovu od 200W i vidis da imas vise stvari po kuci nego sto si mislio :D

Kada idem u rckanje po podrumu i tavanu po noci i kad uzmem LED od milion wati, one sto svetle na 500 metara onu kocku i nista sa njom ne mogu da izrckam dok ne upalim obicnu baterijsku lampu od par Wati sijalica, klasika i onda progledam iako zuckasto svetli, ali sve se brate vidi kao po danu. Kakav LED kakvi bakraci.

I 1200 je puno para. To sve skupa ne vredi ni 200 din.
[ Living Light @ 13.09.2017. 20:25 ] @
Citat:
gilopile:Po nekoj logici to bi trebalo da je oko 15W....kako proizvodjac tvrdi

Ma kakav prozvodjac,

Taj nije:
-sa ove plave zemaljske kugle,
-taj nije ni iz naseg suncevog sistema,
-taj nije ni iz nase galaksije,

...taj "proizvodjac" pije neki sasvim osmi Mlecni-Put,

Zamisli, koliko Miliona komada je tako otislo...

Kakvi Prevaranti !
[ gilopile @ 13.09.2017. 20:28 ] @
Hehhe, bas tako. AJd da kazemo onda, onaj cika koji ih pakuje u razne kutije po zelji kupca ciju robnu marku vise preferira.
[ Living Light @ 13.09.2017. 20:40 ] @
Prava steta za ovo kuciste.

Sve cu LED da pobacam u reciklazu,
a kuciste cu da dam zeoN-u,

da ugradi STK sa zeonMilion wati !

Covek to radi, levom rukom posle tankog roštilja i gabaritnog 3.14va

Jedino sto treba da pogodim marku "druge promenjive",
(ne dolazi u obzir nikakva stoka, niti zivotinje iz zoloskog vrta)
[ zeoN_Rider @ 13.09.2017. 20:49 ] @
Citat:
Living Light
Sve cu LED da pobacam u reciklazu,
a kuciste cu da dam zeoN-u,
Covek to radi, levom rukom posle tankog roštilja i gabaritnog 3.14va


Zahvaljujem

"Amstel"
[ Living Light @ 13.09.2017. 22:09 ] @
Ha, ....da se zna !

Ko je Hi-Fi maher, a ko dodaje klješta i ide po Amstel
[ Living Light @ 07.11.2017. 15:12 ] @
350mA 8-25Vdc LED Driver spolja i iznutra:






pOz
[ Living Light @ 19.09.2019. 17:36 ] @
HENGDA 12V/48W LED reflektror.
Od 16 LED svetle samo 2 kom,
u desnom-donjem uglu.

Nema zavrtnjeva, šrafova, matica,
nema ništa, da se lakše otvori.
Kučište je izliveno iz "jednog komada".

Ovo mi liči kao da je predja plastika/optika,
zalepljena silikonom u izliveno kučište iz jednog dela.

Pitanje:

-Kako da mu dođem do "iznutrice",
(makar da vidim šta to ima unutra)
a da mu ne polomim prednju plastiku.




Sa zadnje strane je samo pozamašni hladnjak, bez šrafova,
zbog toga i nisam slikao.
Nema tu šta da se vidi.

Pomagajte, ako neko ima ideju,
kako da ga "Načnem", a da ga ne rastužim :)
[ gilopile @ 19.09.2019. 17:52 ] @
Gospon Robi, nema tu puno da razmosljas, samo brute force :)

Mozda da probas skalpelom tu okolo te providne plasike u spoju sa crnom malo da rezes u krug. Mozda da kanes tu i acetona, benzina, razredjivaca, sta god da opusti lepak.
Tesko ti iko moze pomoci ovako na daljinu, jer je drugacije kad imas to cudo u ruci :)
[ guja011 @ 19.09.2019. 17:52 ] @
ja sam moje hengde, doduše ovalne , otvarao skalpelom između plastike i kućišta, spreda rez u krug i onda se prednjica vadi.
[ ineve74 @ 19.09.2019. 17:53 ] @
Meni na kuci majstor pre par godina zamenio obicni reflektor sa led reflektorom.Trajao je dva dana.Jednostavno poceo da cvrci i pregoreo.Zamenili ga u prodavnici gde je kupljen za drugi i sad taj traje do sad.Mada ga ne koristimo puno.
[ ZAS011 @ 19.09.2019. 17:54 ] @
Čekić, taj sigurno otvara

Mora da se negde vidi gde je sastavljen.
[ gilopile @ 19.09.2019. 17:54 ] @
Bio sam brzi 3 stotinke i kusur od Guje :D
[ Living Light @ 19.09.2019. 18:02 ] @
Zoki,
Ja imam papir da sam lud, sa sve velikim plavim pečatom, od "Akreditovane kuče",
ali još i dalje mislim da nisam totalno odlepio.
Citat:
ZAS011: Čekić, taj sigurno otvara

Ne bi da ga razbijem, pre bi ovo što reče Guja,
okolo-naokolo, lagano,
valjda neču ništa da slomim/polomim.

@dragane, 3 stotinke sekunde su ništa u odnosu na brzinu Osciloskopa,
daj malko brži budi, makar da to ide na 3nanoS, a možda i 3pikoS :)

Evo još slika, izvolte:




[Ovu poruku je menjao Living Light dana 19.09.2019. u 19:24 GMT+1]
[ guja011 @ 19.09.2019. 18:19 ] @
"metal" ima kanal u koji je utisnut providni poklopac i u kanalu je jako malo crne gume.
tanak skalpel radi posao.
unutra je pcb sa pretvaračićem i stvarno radi od 10 do 30ak volti.
po potrošnji nije ni 60% posto deklarisanog ili su kinezi izmislili svoj U x I
[ Living Light @ 19.09.2019. 18:58 ] @
Sefule,
Ne znam da li su kinezi izmislili svoj P=U2/I
ali je ovaj reflektor skinut sa traktora,
a tukao je do "po njive".

A ima ga BOGA mi, i u težini.

Gujo, hvala Ti na sugestijama i predlogu.

Ako ga otvorim, odmah kačim slike,
da ga i Vi vidite sa unutrašnje strane.

pOz

[Ovu poruku je menjao Living Light dana 19.09.2019. u 20:45 GMT+1]
[ guja011 @ 19.09.2019. 19:36 ] @
ume da pomogne i poštoljče tj kompresor.
ono ako hengda ima povišene metalne stranice pa ne možeš da podvučeš nikakvu čerupaljku, ume vazduh da odradi posao (poklopče do plafona)
[ zica49 @ 19.09.2019. 19:54 ] @
Roberte nemoj nista na silu..
Samo uzmes jos veci cekic :)
[ Living Light @ 19.09.2019. 20:02 ] @
zica49 nema ništa na silu, ( i Baba bi se ljutila)
samo sam poslušao Guju.

Uzeo skalpel(r) i obrezao okolo oko plastične prednje ploče,
ali tako da dok sečivo ne ode u dubinu do metala,
dotle sečem u krug, polako pa sve u krug.

Rezultat:
Ne radi kačenje slika,

Izvinite...

[Ovu poruku je menjao Living Light dana 19.09.2019. u 22:28 GMT+1]
[ Living Light @ 19.09.2019. 22:23 ] @
Citat:
zica49: Roberte nemoj nista na silu..
Samo uzmes jos veci cekic :)


Gde bre, ne sehhrinjaj,

Svi su razumeli samo mi Ti predlažeš da ga razbijem?!

Ne želim da ga razbijem, jer želim da bacim pogled šta ima u njemu ?
[ ZAS011 @ 19.09.2019. 22:40 ] @
I ja, i ja, pomenuo čekić
[ Living Light @ 19.09.2019. 22:42 ] @
Citat:
gilopile: nema tu puno da razmosljas, samo brute force :)


Dragane, es poludeo?

Ja laganica odsekao/prosekao skalperom prednju PVC providnu masku,
po Gujinom receptu,
i rasčerečio celu svetiljku.

Ali slike ne idu, pa ne idu,

Na 3 uređaja probao i isto loše, slike ne idu, pa ne mogu da ih kačim
Ne znam šta se dešava???
[ gilopile @ 19.09.2019. 23:12 ] @
Gospodine Living Roberte, procitaj jos jednom taj moj post i videces sta sam napisao.
Napisao sam isto sto i Guja, da ides skalpelom okolo tu izmedju prozirne i te crne plastike i jos da uspes malo acetona ili bilo sta sto bi mozda malo razgradilo lepak.
Cak sam to napisao i pre Guje nekoliko stotinki, prema tome, zasluge idu meni, meni i samo meni. Hvala lepo :D
Salim se naravno

Kaci te slike da vidimo pa da idemo da spavamo. :) Ne mogu cekam, na oci ne vidim. :) :)
[ Living Light @ 19.09.2019. 23:31 ] @
Dragane,
ehhbo mater nemam pojma o čemu se radi,

ES text može ali ne mogu da okačim slike:

Piše Erorr 505 ???

Šta god to značilo,

Ne znam, ne razumem taj IT sektor.

Eto
[ Living Light @ 20.09.2019. 06:08 ] @
Jutros proradilo kačenje slike.
Ovako izgleda ploča sa 16 LED:

[ baresi @ 20.09.2019. 07:12 ] @
Fale C1,C4,C5 i R3, pa zato ne radi haha. Jednostavan kvar.
[ Living Light @ 20.09.2019. 07:34 ] @
Pa čekaj? Gdje su ?
U kučištu nista nisam našao.
Isplarilo u wasserdicht kučištu? :)
[ ZAS011 @ 20.09.2019. 07:45 ] @
Jačom lemilicom odlemiti po jedan kraj svake led-are i proveriti ih priključivanjem na ~3V napajanje.
Tako će se znati koliko je LEDara ispustilo dušu.
Ukoliko je taj reflektor stvarno 48W, kako piše na etiketLi, ispada da je struja kroz svaku 1A.
Treba videti po koliko je LEDara vezano na red. Mali čipić sa prigušnicom, MOSFETom i ostalom sitnom buranijom čini buck regulator napona, najverovatnije sa strujnimograničenjem (predpostavka da su ona 2 smd otpornika od 0.1R (R100) vezani paralelno). Ne vidi se sa fotke koji je ono 8-mo pinac.
[ Predrag Supurovic @ 20.09.2019. 08:17 ] @
Te led bi trebalo da su 3W svaka.
[ Living Light @ 20.09.2019. 09:10 ] @
Ma da, 3x16=48Wati,
Sad merio DMM om na diodnom,
znaci 1mA,
i nešto mi to sve čudan spoj, vidi ovo:

Kad instrumentom pipnem LED
pravilno polarizovan- on svetli.

Ali ako okrenem polaritet na istoj diodi
onda ona ne svetli,
ali zato svetli ona pored?!

Kao da su vezane paralelno
ali kontra okrenute.

Kao da sve to radi na AC struji.

Ovo je crklo jer je
manuFAKturer turnuo
samo dve kapi termo paste.
-------------
Ehhbeš pisanje poruke
preko MOB-a!
Em je pišem 20 minuta,
em stiskam 2 tastera,
em mi piše to sto mob hoče,
em sam se oznojio.

..moram da prilegmem :)
[ gilopile @ 20.09.2019. 09:26 ] @
Meni se cini da su po 4 u seriju.
Pise lepo na pcb gde je +.
Jel kad meris unimerom ( diodno podrucje ) svaka sija? U zavisnosti kako su stvarno vezane, desi se da sledeca u nizu prosvetli merenjem, ali dovoljno da opipas svuda i ustanovis da li svaka sija.
Nadziru se vodovi ispod te bele zastite pa malo prostudiraj kako su vezane. Mozes i secenjem vodova odvojiti svaki niz i njega zasebno ispitati u celosti, pa posle samo prelemis...
Imam nekoliko tih LED i stvarno ubijaju kako svetle.
Sa takvim diodama treba da se napravi jedan panel za ispod radnog stola sa jedno 50 komada i Bog da te vidi. Ima ih u raznim `K`.
[ guja011 @ 20.09.2019. 09:51 ] @
nemoj da sečeš vodove, skalamerija bi trebalo da je bakar-na-foliji-na-aluminijumu, to se lako seče ali teško spaja,
ume u toj intervenciji rez da se spoji sa alu podlogom.
lepo odlemi napojne žice i odšrafi ploču i izvadi pa tako ogoljenu analiziraj.
[ Living Light @ 20.09.2019. 10:11 ] @
Hvala Vam za pomoći.
Ne svetli sve diode sa DMM-a.
Neke su rikavela.

Mislim da strujni regulator
nije zveknuo, bar se nadam.
Ipak se ovo pregrejalo
zbog nemanja dobrog
hlađenja.

Sad cu da uslikam i onaj
6-pin IC, sto Zoki reče
da vidimo sta je to?

Vodove na AL ploči i
neču da sečem.

(Izvinite što sporo pišem
ovaj novi mob
đigericu mi jede)
[ ziki_the @ 20.09.2019. 10:13 ] @
Mislim da su po dve vezane redno.
Kako se vidi na plocici.
[ guja011 @ 20.09.2019. 10:44 ] @
https://xenonsijalice.rs/led-f...ar-working-light-radno-svetlo/

čisto da vidiš koliko košta kod nas dotično čudo tehnike i da li ti je hirurgija uopšte isplativa
[ Living Light @ 20.09.2019. 11:07 ] @
Znam da se ne isplati.
Izazov tipa:
-Da vidimo sta ima unutra?
Nema cenu :)
[ guja011 @ 20.09.2019. 11:12 ] @
onda odšrafi tablu pa zaviri kako je urađeno naleganje na kućište i dal ima šta još iza sakriveno :)
[ ZAS011 @ 20.09.2019. 14:29 ] @
Vezane po 2 u seriju
Ako hoćeš da se bakćeš, neisplativom, popravkom, k'o što sam ranije napisao, na 8 dioda odlemiš po jednu nogicu (između 1. i 2. kolone i između 3. i 4. kolone) i napojiš jednu po jednu iz izvora od cca. 3V. Nemoj da se začudiš ako LEDara povuče 1A, mada ti to već znaš. (3W)
[ Living Light @ 20.09.2019. 14:55 ] @
Ovu fleku su samo premazali
termo pastom.
To je nedovoljno.
Nema nista iza, to mu je što mu je.

.
[ baresi @ 20.09.2019. 15:23 ] @
Po karakteristikama onog FP-a i ne treba drugo, a ona fleka, bolje da je nema.
[ gilopile @ 20.09.2019. 15:34 ] @
Ma ako vec radis, kupi na aliju te diode pa izmenjaj riknute. Kupis saku za dolar :)
I uvek imas u rezervi za razno.
Odlicne za panel iznad radnog stola. Sljaste ko blesave.
To su diode 3V 1W valjda, sigurnije je da stavis ove
Radni napon: 2.8-4.0V

https://www.mikroprinc.com/sr/...i-power-1w-w-120-bez-hladnjaka
[ Living Light @ 20.09.2019. 21:24 ] @
"Ludomire"

drago mi je što ste TU"
Dont Wori,

ja ču to da rešim kao "rukom odneto",
ne jedi se...

[Ovu poruku je menjao Living Light dana 21.09.2019. u 00:27 GMT+1]
[ Living Light @ 20.09.2019. 23:32 ] @
Citat:
baresi: Po karakteristikama onog FP-a i ne treba drugo,
a ona fleka, bolje da je nema.

Baresi hvala Ti što učestvuješ!

Veliki pozdrav za SL,

Uzdravlje from Serbia!!!

Svako Dobro prijatelju.
[ Living Light @ 08.11.2019. 21:21 ] @
Močan LED panel, 8x15 LED= 150W
sa dobrim hlađenjem, i moćnim LED drajverima,
Izvolite:

[ branko tod @ 09.11.2019. 10:13 ] @
Ja tu vidim 6x20 led
[ ZAS011 @ 09.11.2019. 10:27 ] @
Menjaj đozle
[ branko tod @ 09.11.2019. 10:35 ] @
Ko, jel ja? Ko, jel ti?
[ gilopile @ 09.11.2019. 10:47 ] @
Svi za ruke da se uhvatite i kod ocnog, na celu sa Livingom.

5X24 valjda
[ Living Light @ 09.11.2019. 12:47 ] @
Ee, opet ja "u buretu", -a? :) Sad ste se našli da se "uortačite" :)
Evo natpisa sa poprilično debelog "juser manuala" za pomenuti LED panel:

Neki od ovih kvadratiča mi nisu jasni, --Šta žele da kažu sa tim?



Ovo ne razumem:



Ako neko ima volje, (a da se nije vratio sa subotnje pijace sa 16 teških kesa),
nek pokuša da rastumači, šta ovo navedeno znači.

Pozdrav za sjajnu (SVI na "očno"-osim ZAS, na pregled) ekipu :)

Svako Dobro!

[Ovu poruku je menjao Living Light dana 09.11.2019. u 14:09 GMT+1]
[ gilopile @ 09.11.2019. 13:33 ] @
Lifing, ma ko bi ih znao. Nacickaju tim glupostima samo da privuce vise potencionalnih kupaca. A uopste nigde ne pise da to sve ima, tj. da li treba da stoji neko obelezje na te kocke da bi znacilo da taj proizvod ima to i to. Na tu foru je opet sve to legalno za prodaju iako nema nista od tih standarda. :) Muvare su to, moj Livingos.

Onako ugrubo sta mislim je da taj

Citi touch mozda znaci da je pre svega namenjeno za osvetlojavanje fasade zgrada, spomenike, crkve i sl.

To m2 bi trebalo da znaci koliko i kako pokriva pod uglovima valjda, samo mi malo nejasne te vrednosti. Ko ga zna :D
[ Living Light @ 09.11.2019. 13:50 ] @
Dragane, to mi tek nejasno.

Kakvih 0.26 pa 0,04, pa 0,10 metara kvadratnih?

Jel "Hočeju ONI da kažu"
da se pod tim uglovima "TAKO VIDI REFLEKTOR"?...ili tako Zrači LED panel?

Iskreno, nemam pojma!

pOz
[ gilopile @ 09.11.2019. 14:17 ] @
Robi, meni se javlja da ce to Vladd da nam kaze.
U 10 evrica da zna?
[ Living Light @ 09.11.2019. 14:18 ] @
Evo malo ovdašnje LED rasvete sa PIR senzorom.
LED okrugli panel od 12W-4000K sa PIR senzorom/detektorom.

Nisam ga ni uključio a već ga rasčerupao, da vidimo "ŠTA TO IMA" unutra?
Izvolite, slike:





LED traka prekrivena sa 4 brda stakala, folija, reflektirajučih materijala, +100 andraka:



Pozdrav :)
[ gilopile @ 09.11.2019. 14:37 ] @
Da se najezis kako su ti paneli krs. Nikakvo svetlo to ne daje. Pozadinsko svetlo na panelu princip rasipanja svetla :D Majko mila.
[ Living Light @ 09.11.2019. 14:37 ] @
Citat:
gilopile: meni se javlja da ce to Vladd da nam kaze.

Može tebi da se javlja ili ne javlja,
ali vladd je jedan veoma realan čovek,
koji stoji sa obe noge na zemlji, uzemljen sa po 300mm kvadratnih-Fino-Licnaste!

Znam, da njegovi komentari mnogima NE prijaju,
iz razloga što vladd udara u: Centar Targeta!

..a to mnoge boli, i krivi im kičmu!

Vladd je realan, i "Što na um-To na Drum", ---ENDE !
_____________________________________________
Ne poznajem čoveka lično, nikad se nismo ni sreli,
ali, ono što iz njegovih postova shvatam,
-Čovek govori ISTINU, ne lupetara, ne lebdi u oblacima, več je Realan! __OVO-ZEMALJSKI!

Pozdrav





[ gilopile @ 09.11.2019. 14:39 ] @
Vladd je coik u fulu. Zato sam ga i spomenuo.
Resice nam tu enigmu oko kvadrata samo tako.

[ ziki_the @ 09.11.2019. 14:50 ] @
Evo jedna od 100W.
E40 grlo.




[ Living Light @ 09.11.2019. 14:50 ] @
Dragane,
Ja mislim da su te "kvadratutre" date tako da:

-Ono kada se reflektor gleda direkno u oči pod 90°--TO je FULL površina LED panela.

-A kada se LED reflektor obori, tako da u njega gledaš (a vidiš) pod uglom od 15°, to je TO.
________________________________________________________________________
Ja drugo objašnjenje nemam.

Možda će vladd,
ili neko drugi (poziv je upučen svakom članu) da pomogne,
u rastumačenju ovih oznaka.

pOz
[ Living Light @ 09.11.2019. 15:13 ] @
Milane,
Sjajne slike i LED drajvera, i rasporeda LED.

..Ala što ima hladnjaka u 3,14 :)
(To okačiš u kupatilo, i isključiš grejalicu :) )

BRAVO za postavljene slike!

pOz
[ Living Light @ 09.11.2019. 15:18 ] @
Ziki_the,..Milane,
sad vidim, da kažeš grlo E40?

Jel to ovako nešto?

https://www.google.com/search?...gJEAE&biw=1355&bih=601

TO baš nije grlo za "Za svaki dan" , elte?

Da li je to "Prvo veče grlo" od E27? ...mislim na dimenzije, i neki valjani raspored/redosled.
pOz

PS: Da li je to grlo ono što imaju one "Natrijumske" ili one "Pod pritiskom" neke druge cevke,
a ne se može uvrne u E27?
[ veselinovic @ 09.11.2019. 15:27 ] @
Koliko se sjecam zivinjara 125W je u E27.
A 250W je islo u E40.
[ ziki_the @ 09.11.2019. 15:30 ] @
Da, da prvo vece od e27.
Ovi kukuruzi su uglavnom zamena za reflektore mh250/400 W link.
Manje trose a lepo sijaju.
Ova je delimicno stradala jer je propao ventilator, sve diode sijaju ali 2% njih ima manji intenzitet(malo su tamnije).
Tako da je u ime nauke i sijalicnog grla koje je ceka u radionici morala biti rastavljena.
[ veselinovic @ 09.11.2019. 15:42 ] @
Sto se tice ikonica, za neke znam, za neke pretpostavljam a za nekle nemam pojma.
IK ( Impact Protection) je mjera koliku energiju svjetiljka moze primiti a da ostane citava.
Elem IK09 mora podnijeti bez ostecenja 10J ili teg od 5kg sa 200mm visine.
IK 9 je fina zastita.
One povrsine su u stvari povrsina svjetlece povrsine koju vidis pod raznim uglovima.
Posto diode sijaju u lumenima a mi vidimo luxe ( lux bijese lumen po m2) to je mjera usmjerenja svjetiljke.
Prava mjera je LDT dijagram zracenja, a ovo je onako da ima vise sarenih slicica.
Ostale EN/EC vjerovatno neki standardi ali koji to samo autor ikonice zna.
[ Living Light @ 09.11.2019. 16:06 ] @
Veselinoviću, Jovane,
-Idemo na Večericu! ili u BIH, ili u SRB, ili unutar srb u Vojvodinu!
Vala,
--Zaslužio si, i tebe da vidim jednom konačno!

Video DSL--otišao u "Hladne Vode",
Video zicu49--ostao (Sjajne stvari mi doneo) na BG sajam.

Uzdravlje Jovane!
[ Living Light @ 09.11.2019. 19:00 ] @
Citat:
veselinovic: Koliko se sjecam zivinjara 125W je u E27.
A 250W je islo u E40.

ne bi Ti bio MOD, da te pamčenje ne služi toliko DOBRO!!!

-Upravo tako, kako si rekao!

pOz
[ branko tod @ 09.11.2019. 21:35 ] @
Citat:
Living Light:
Neki od ovih kvadratiča mi nisu jasni, --Šta žele da kažu sa tim?
Ovo ne razumem:




Specijalno za LL-a:
city touch ready- spremna za kontrolu na daljinu nivoom osvetljenja
u okviru Philipsovog sistem
IK09 - može da izdrži udarac od 10 J sa visine od 20 cm gvozdenim
tegom od 5 kG koji ima kalotu od 50mm i tvrdoću HR 50-58.
90° 0.26m2 i ostalo od toga- ima veze sa nivoom svetla, ali o tome u nastavku
RG1 - nizak rizik UV 2-6 mw/klm
ENEC01 - evropski sertifikat


Uzgred, da li ti imaš barem jednu led sijalicu koja radi?
[ Electronic.Prototype @ 11.11.2019. 10:41 ] @
Intereseuje me da li ce LED rasveta moci da zameni "Pozorisnurasvetu" koja se dosada oslanja na halogene sijalice od 1000 i 2000 W?

Takav reflektor ima vrlo lepu boju, nalazi se oko 20-25m od scene i ima zoom. Tacnije pravim krugove na sceni koje mogu da uvecam i smanjim, da bih kasnije pokrio celu scenu. Ili jedan reflektor sluzi da osvetli punkt (mesto gde se nalazi jedan glumac npr) i opet moze sa njim da se manipulise sto se zuma tice?

Dakle pitanje je, da li ce LED moci da zameni halogenku:
[ gilopile @ 11.11.2019. 11:10 ] @
Ja cu ti dati odgovor.
Ne, nece moci da je zameni.

Ja i dalje koristim metal halogen za iznad stola 150W. Ne moze nikakav LED panel da je zameni. Svetlo prijatno i prirodno.
LED volim da vidim samo u indikatoru gde mu je i mesto. :D
[ Electronic.Prototype @ 11.11.2019. 11:24 ] @
Upravo sam postavio i pitanje za indikator.

Epa druze meni je receno da ce svi mmooji reflektori na otpad, nadam se da ce to da bude moji otpad:)!

A decko kojjii je tu iz grada i znam koliko se razume u pozoiste, u elektroniiku ne ulazim, jer mi kaze da too njegovi ljudii zaduzeniza to prrave. Garantuje bolji kvalitet svetla, manju potrosnju i isijavanje tplote, kaao ii kasnije kontrolu. KKontrrolu ssada vrsim preko Strand 200 MIKSETE I IMAM 24dimera na max 2300W ili 3300w (zza ovvo nisaam siguran, morao bih daa pogledam na poslu sta pise za dimere!

Ali si potvrdio moj stav o tome kao i stav nekih mojih kolega, ne iz mog grada vec i iz nekih vecih pozorista.

Znaci preostaje samo da se spreci (pranje novca :) i da se spreci oslabljivanje kvaliteta poozorisne rasvete koju imamo ne samo mi vec i svva pozorista u kojima sam ja usao.

Koristim LED reflektorre ali za druge stvari. Kontra na sceni, mogu da raade kao parke, dobri za koncerte i lajt show na njima. Postujem roto glave i imam joistick naa drugoj mikseti za LED ali nemam oto glavu. Sve ostalo sto se tice leda u pozoristu po meni nema smisla!

Spreeman na drugacije misljenje. Ko hoce neka odbrani LED-ove jer oni ce ih STVARNOO postaviti!

Ukoliko neko nije upucen u ono sto pricam, a mislim na to da nije video kako izgleda sistem rasvete u pozoristu mogu da slikam i celu putanju misleci na uredjaje i plus nacrtam salu gde ce te videti kolika je razdaljina. Imam jedan reflektor kuci ali nemam sijalicu mogu postaviti sliku koja ima sve elemente potrebne za reflektor za halogenu ali mislim da je iz 50-60... Ukoliko nekoga zanima postavicu.

Zaista sam zabrinu t sta ce ispasti sa tim LED-ovima koje budu poostavili!
[ Living Light @ 11.11.2019. 12:32 ] @
Ja nisam maher za LED izvore,
ja ih samo kupujem da "radi brusilica" sa pločom od 1mm :)
Da vidimo: Šta to ima unutra:)

Ovo što ti kaže drugar:
"Garantuje.....manju potrosnju i isijavanje tplote, kao ii kasnije kontrolu.
Kontrolu sada vrsim preko Strand 200 MIKSETE I IMAM 24dimera na max 2300W ili 3300w
(za ovo nisaam siguran, morao bih daa pogledam na poslu sta pise za dimere!)

Iskreno, još nisam video Halogenku (kao termo peč) sa 3300W?
___________________________________________________

Nisu svi LED paneli za dimovanje, naročito ne ovi sa večom snagom.

Boju svetlosti/spektar zračenja obične Wolframove sijalice ili halogenke,
ee to još nisu dostigle izvori svetlosti sa LED.

Mogu one da imaju i izvor svetla sa 2500K ili sa 6000K, nije to to.

Ali da sam drastično smanjio račune za struju od kada svugde ugradih LED,
to je tačno!


[ Electronic.Prototype @ 11.11.2019. 17:36 ] @
Pa u tome je i problem. Mesaju babe i zabe. I ova halogenka ima svoj e socivo koje poboljsava i uvelicava svetlost, ali ne mogu da zamislim da postizu sa LED-om. Ako mozgu onda super.

Dimeri su su 2x12 kanala, a po kanalu je dozvoljeno vrv 2.3KW, i meni je 3,3kW mnogo.

Po meni su teo dve razlicite tehnologije. Mozda su napravili neko dobro socivo i sa nekim vecim setom dioda mogu da postignu to ali jos uvek nisam video. Samo sam cuo da ce to da nam ugrade i ja se malo zapitah sta je tu sta.

-----------------------------------

Bas tako dimeri: Pegasus xlite 12x2.3kW
mixer: Strand 200

- Ovo je neki minimum danas u pozoristu.

- Sto se reflektora tice govorimo o blizu 40kW! Definitivno bi smanjilo racun! :)
_________________________
[ gilopile @ 11.11.2019. 18:02 ] @
.To milina sa tim jakim reflektorima. Kad te neki nadobudni glumac iznervira, mozes lepo da mu se svetis i przis ga namerno dok je na probi sa jedno 35 KW.
Sa LED to nece da moze. :)
Jbg, svemu dodje kraj.
[ vbbojan @ 11.11.2019. 22:03 ] @
@Electronic.Prototype

Najveći problem kada su u pitanju profesionalni spot reflektori je što izvor svetlosti treba da teži da bude jedna tačka kako bi optika mogla da odradi svoje.
Upravo je halogena lampa tu odlična jer praktično iz jedne tačke isijava ogormnu energiju - potrebno svetlo i trpi visoku temperaturu.
Kod primene LED u tim reflektorima je upravo površina isijavanja problem, teško je dobiti toliko svetla sa toliko male površine.
Tu je najveći problem kako ohladiti tako malu površinu i zato sve jake LED svetiljke su u stvari sistem od xxx LED elemenata.

Postoje takvi reflektori, ali mislim da će halogena rasveta još dugo biti vrlo aktuelna u tom segmentu.

Ima ih, na primer, profi sprava, relativno skromna, menja 1000W halogenku
https://www.adbstagelight.com/product/lexpert-profile-l/ (Sad ih je kupio Osram, a bili su i pod Siemensom jedno vreme).
Košta sigurno đavo ipo, nisam ih video kako rade, ali znam da ih ovi ne bi izbacili da ga nisu napravili da je upotrebljiv.
Ovo je vrhunska tehnologija, a šta će te dobiti u pozorištu već je ....... verovatno neka Kina.
Javi kako radi kad i ako stigne, a stare reflektore čuvajte do daljeg.

E, da, za LED ti ne trebaju dimeri.

[Ovu poruku je menjao vbbojan dana 11.11.2019. u 23:41 GMT+1]
[ Electronic.Prototype @ 12.11.2019. 00:17 ] @
Ma ja molim Boga da se to ne digitalizuje. Bolje od tih para kupiti nove reflektore, ADB mixer i jos jedan ili dva dimera i sve to napuniti reflektorima, parkama. Imamo jak festival koji zahteva dosta rasvetne tehnike. Bilo kako bilo, ako se desi da nam to ugrade javicu, sigurno!

Hvala za svaki odgovor!!!

Pozdrav! Aleksandar!
[ ki111er @ 12.11.2019. 07:51 ] @
Citat:
Electronic.Prototype: Ma ja molim Boga da se to ne digitalizuje. Bolje od tih para kupiti nove reflektore, ADB mixer i jos jedan ili dva dimera i sve to napuniti reflektorima, parkama. Imamo jak festival koji zahteva dosta rasvetne tehnike. Bilo kako bilo, ako se desi da nam to ugrade javicu, sigurno!

Hvala za svaki odgovor!!!

Pozdrav! Aleksandar!

Kao da ce tebe nesto da pitaju, ako im neko sklopi pricu da je LED bolji od halogenki ili neko ima kajmak u celoj toj prici-moli boga da im ne trebaju stari reflektori i da su dosli tu samo zbog para, lepo ti to nosi to kuci i uzivaj.
[ anon70939 @ 13.11.2019. 20:11 ] @
Renoviraću kupatilo uskoro, treba da mislim i o osvetljenju. Stavio bih neki led panel radije nego sijalicu. Nešto kao plafonjera da lepo raspršuje svetlost, da ne ide iz jedne tačke.

Videh u prodavnicama da postoje neke plafonjere od 5-7000 din. Neke čak imaju i kombinaciju, da svetli žuto ili belo.

Ja bih radije žućkastu svetlost. Šta preporučujete da uzmem? Kupatilo je 7-8kvm
[ branko tod @ 13.11.2019. 21:34 ] @
Da zoveš ženu da ti nasapunja leđa ...
[ ZAS011 @ 13.11.2019. 22:33 ] @
Jok, on ženi da nasapunja leđa
[ Electronic.Prototype @ 14.11.2019. 00:39 ] @
Citat:
CoyoteKG:
Renoviraću kupatilo uskoro, treba da mislim i o osvetljenju. Stavio bih neki led panel radije nego sijalicu. Nešto kao plafonjera da lepo raspršuje svetlost, da ne ide iz jedne tačke.

Videh u prodavnicama da postoje neke plafonjere od 5-7000 din. Neke čak imaju i kombinaciju, da svetli žuto ili belo.

Ja bih radije žućkastu svetlost. Šta preporučujete da uzmem? Kupatilo je 7-8kvm



E druze sta su paneli kod mene u firmi. Na jedan plafon 2x2 ima po cetri od kvadrat, pa ti vidi!!! :)

Ma nek peru, dok ne iskrive kicmu!
[ gilopile @ 14.11.2019. 08:53 ] @
Kojotka, mozda ovako nesto?

http://rasvetasrbija.com/index...nid=0halm7lg6ijemjjp6qmi4osr22

45W 4200K Jako i prijatno svetlo.

Imas ovde veliki izbor, pa odaberi nesto:
http://rasvetasrbija.com/index.php?main_page=index&cPath=65
[ anon70939 @ 14.11.2019. 13:38 ] @
Super je to. Ali je za spustene plafone?
Ne smeta kondenzacija u kupatilu?
[ gilopile @ 14.11.2019. 13:46 ] @
Ma jok, nista mu nece faliti.
Da, za spusten plafon, al moze se dokupiti nastavak za nadgradnu montazu i onda se montira kao i svaki panel direktno na plafon sa tiplama.

Meni se svidja sto je bas jak i nije ubitacno hladno beli.
Za kupatilo ce biti odlican.
[ ironman @ 14.03.2021. 16:38 ] @
Treba mi za hodnik i kuhinju plafonjera, vidim da je Led sada aktuelan, u lokalnim prodavnicama ima neke za 600-900 din, ali vizuelno nisu nešto, a pitanje je i koliko će da traju, opet nailazim na Philips i Hyundai za par stotina više, kakvog su kvaliteta, šta se preporučuje za taj neki iznos, recimo oko 2000 din?
[ Living Light @ 22.04.2021. 03:35 ] @
Verovatno da vise nije ni dobro preporucivati
jer je LED rasveta daleko otisla napred,
tesko je to sve pratiti.
Svako kupuje ono sto mu se svidja i koliko ima para za rasvetu.

Nije lose kupiti neke modele
-koji se ne greju preterano,
-koje ne zagadjuju elektro mrezu (RSO-filter na ulazu),
-od nekog renomiranijeg proizvodjaca,
-koji duže traju,

Boju biras tako da ti svetlost prija.
Ako volis bas-bas belo onda 6000°K,
ako prija sunceva svetlost onda 2500-3500°K.
-------

Interesantan video:


[ gilopile @ 22.04.2021. 03:58 ] @
Da Living. Zanimljivo.
Inace, pratim njegov kanal.

Ovo je isto zanimljivo kako se da smanjiti snaga, pa i oni 3D odstampani kristali, super dekorativno.

[ Living Light @ 22.04.2021. 20:06 ] @
i?
I Šta bi ti sad?

onako, iz cista mira da sutnemo pod tepih firmu sa Zilion Wati MINEL ?
Minel ima rad + Tradiciju.

U napaju sa LED svetiljkama za Ex zonu,
Minel je prva liga! ...mani me Bandera.




[ Living Light @ 27.10.2023. 03:47 ] @
Solarna dvorišna LED lampa sa PIR detektorom
i ugradjenom AKU celijom, dimenzije Ø18 x 67mm.

SMD integralac na pcb, kontroler za punenje/pražnjenje je SW03B.
Podaci za kontroler prikaceni.




[ Living Light @ 27.02.2024. 10:14 ] @
Snažna Multifunkcionalna mini LED Lampa.

Led 5W, 500Lm, 2h autonomije,
IP44, Li-ion 3.7V 500mA,

- Izvor svetla,
- Kopča za privezak,
- Otvarač za flaše,
- Sklopljivi stalak,
- Snažan Magnet,
- Vodo-otpornost: testirana kratko u Pivu = Radi
- Kuciste IP44
- USB C 5V - konektor za punjenje AKU,
- Indikator stanja punjenja: Ø 3mm Led, Crveno- puni se, Zeleno- napunjeno,

"Pošto IP44 ocena ukazuje na to da je proizvod otporan na prskanje,
smatra se da je bezbedno koristiti IP44 proizvode u sušnijim ili zaštićenim prostorima gde mogu retko biti izloženi vlazi,
bilo u zatvorenom ili na otvorenom."
------------------------------------------

Postoje dve (2) verzije Lampe skoro ISTOG Kucista.

1) Prva Lampa (levo), se prodaje i papirnoj kutiji, sa jasnom naznakom uvoznika,
bolja Finalna obrada kucišta.

2-3) Druge dve Lampe se prodaju bez kutije i bez nadpisa sa zadnje strane,
u malo "rapavijem" kucistu.

"Koliko para toliko i muzike"

1) Prva ima ugradjen AKU od 3.7V - 500mA, toliko i svetli.
2-3) Druge dve lampe imaju AKU manjeg kapaciteta
i sama lampa je laksa za 25-30% (oseca se razlika u ruci).

Napomena:
-Radi dužeg trajanja AKU - Ne puniti Snaznim/Brzim mob. punjačima, nego sa 5V/200-300mA max.

Slike:







Svako Dobro,