[ kajla @ 06.04.2004. 21:09 ] @
Sve je lepo radilo kad najednom ukljucim racunar i nece da se podigne sistem kaze da ubacim butabilnu disketu. Ja ubacim butabilni cd za windows xp i pokrenem instalaciju ali mi on javlja could not access disk?! U biosu i pri ukljucivanju lepo vidi hard disk ali se kompjuter ponasa kao ga nema. U cemu je fora?

poz.
[ someone_bl @ 07.04.2004. 07:50 ] @
MBR ili File sistem imaju problema....

vidi da li mozes da pokrenes recovery console, pa da sa fixmbr ili fixboot pokusas da rijesisi proble.
[ dmarasjunior @ 07.04.2004. 08:09 ] @
Pa normalno da ti vidi HD jer je radio pod njim ali ti ne vidi OS jer se ne znam iz kog razloga izgubio ( ima ih mnogo ). Nece tu pomoci nista drugo do " fdisk ". Trazi ti bootcd - disketu ali ga ne moze pogurati zbog NTFS te zato i kazem da ce najlakse ici fdisk, mada, moze i na druge nacine. To i nije tako strasno, narocito ako je HD u particijama. Zapravo, osvezenje OS ce koristiti i samom PC-u te ce isti puno bolje da radi.
[ Simke @ 07.04.2004. 10:43 ] @
Probaj da u BIOSu uradis autodetect za hard drive pa vidi hoce li opet da ga nadje. To sto kaze "could not access disk" mi lici na hardverski problem. Pogledaj takodje jesu li konektori lepo prikljuceni.
[ filo @ 07.04.2004. 15:09 ] @
Citat:
dmarasjunior:
Pa normalno da ti vidi HD jer je radio pod njim ali ti ne vidi OS jer se ne znam iz kog razloga izgubio ( ima ih mnogo ). Nece tu pomoci nista drugo do " fdisk ". Trazi ti bootcd - disketu ali ga ne moze pogurati zbog NTFS te zato i kazem da ce najlakse ici fdisk, mada, moze i na druge nacine. To i nije tako strasno, narocito ako je HD u particijama. Zapravo, osvezenje OS ce koristiti i samom PC-u te ce isti puno bolje da radi.

ovo je najzbunjeniji odgovor koji sam ikada video!
a sta ti mislis da radi fdisk?
i kakve veze ima fdisk sa ntfsom?
[ kUdtiHaEX @ 08.04.2004. 06:27 ] @
Ni ja ne kapiram sta je dmarasjunior hteo da kaze

Kakvo je stanje diska - da li su sve particije i podaci na njima, pa i sam sistem, tu?
[ Ivan Starčević @ 08.04.2004. 18:28 ] @
Citat:
Pa normalno da ti vidi HD jer je radio pod njim ali ti ne vidi OS jer se ne znam iz kog razloga izgubio ( ima ih mnogo ). Nece tu pomoci nista drugo do " fdisk ". Trazi ti bootcd - disketu ali ga ne moze pogurati zbog NTFS te zato i kazem da ce najlakse ici fdisk, mada, moze i na druge nacine. To i nije tako strasno, narocito ako je HD u particijama. Zapravo, osvezenje OS ce koristiti i samom PC-u te ce isti puno bolje da radi.

Uf uf uf čekaj bre šta ima veze FDISK sa bootovanjem diska i NTFS??? Ajd malo pojasni šta si hteo da kažeš.
[ Zevs85 @ 21.05.2004. 12:18 ] @
Proveri iz bios-a, autodetekt da li ce ga videti! Proveri first boot... Neki bios-i nece da rade ako se za first boot ne stavi Hard 0 ili tako nesto slicno.... A jesi li pokusao da formatiras hard? Stavi butabilan cd i izaberi opciju format ili quick format mozda posluzi ali gubis podatke...