[ anon142305 @ 16.11.2016. 15:04 ] @
Guglujem ja tako nesto, ali poce da mi se javlja ova greska:




Moram da prekucam data slova, guglujem dalje, ali nakon par stranica, opet se javlja.

Kada kliknem na Why did this happen?, dobijem sledeci odgovor:



Ima li resenja da se ovo ne javlja svaki cas?
[ calexx @ 17.11.2016. 14:05 ] @
Da nisi natovan a ta adresa baš (zlo)upotrebljavana?
[ anon142305 @ 17.11.2016. 18:04 ] @
Nemam pojma sta to znaci :)

Ovo mi se javlja kad vrsim pretragu po sajtu (search in url).
[ calexx @ 18.11.2016. 00:34 ] @
Koja ti je adresa rutera? Da nije 10.xxx. ... ne gledaj neki sajt koji javlja adresu nego sam ruter. Mts povremeno deli privatne adrese pa si možda dobio takvu.
[ anon142305 @ 18.11.2016. 16:42 ] @
Nije, pocinje sa 192.xxx... ako sam uspesno pronasao kako se to trazi.
[ ademare @ 18.11.2016. 17:58 ] @
Google koji je kupio licencu za Captche, nisu mogli sami da izmisle , postojali su programi za automatsko resavanje , bez obzira kakva su slova brojevi , krivine itd . Medjutim Niko ne sme da koristi to , ne mislim na ljude pojedince, vec oni sto su napravili programe za razbijanje, su povukli iz opticaja svoje kreacije , naravno iz straha od Googla !

Tako da je takva situacija vec godinama na googlovo zadovoljstvo i zadovoljstvo onih kojima google preprodaje pravo koriscenja .

Tako da nema resenja osim ukucavanja sifri, a dobio i si dobar odgovor zasto se to dogadja , jer se ko ima javni dinamicki IP to ne dogadja nikada . Obicno kada server pomisli da je suvise veliki saobracaj sa neke adrese, koju u stvari deli ko zna koliko ljudi takve stvari se desavaju.

[ Mord @ 18.11.2016. 19:30 ] @
To mi je nešto poznato. Ranije se i meni povremeno dešavalo to isto ali je nestalo samo po sebi. Tako da ne znam šta je bio uzrok tome.
[ calexx @ 20.11.2016. 13:50 ] @
Citat:
IUOP_1:Nije, pocinje sa 192.xxx... ako sam uspesno pronasao kako se to trazi.
Nisi, potraži wan adresu ili lan adresu rutera ... nemam pojma kako je na tvom nazvano. Ova 192.xxx... je privatna adresa koju je ruter dao nekom kompu.
[ anon142305 @ 20.11.2016. 17:16 ] @
Citat:
ademare:
Obicno kada server pomisli da je suvise veliki saobracaj sa neke adrese, koju u stvari deli ko zna koliko ljudi takve stvari se desavaju.

Auh, steta.

Citat:
calexx:
Nisi, potraži wan adresu ili lan adresu rutera ... nemam pojma kako je na tvom nazvano. Ova 192.xxx... je privatna adresa koju je ruter dao nekom kompu.

Isao sam po ovim koracima:

Code:

On the Command Prompt window, enter “ipconfig/all” then press.[Enter].
Look for your router's local IP address by checking the Default Gateway.


A isti rezultat dobijem i ako uradim ovako: http://www.howtogeek.com/23395...computer-smartphone-or-tablet/
[ anon142305 @ 11.12.2016. 17:45 ] @
Problem iz prve poruke se vec neko vreme ne javlja, mada nisam vrsio pretrage po sajtu.

Medjutim, nisam najbolje shvatio sta je uzrok - "natovanje", kao sto kaze @calexx ili "server pomisli da je suvise veliki saobracaj sa neke adrese, koju u stvari deli ko zna koliko ljudi", kao sto kaze @ademare (ili je to u pitanju ista stvar).

Ovo pitam iz razloga sto mi se cesto desava da mi veza puca (nekad prekid traje par minuta, nekad par sati), pa me zanima da li su ove dve stvari povezane.
A ovo pucanje veze sam prijavio Telekomu, pa kad me budu zvali da znam da li da spomenem i ovo!?