[ zica49 @ 24.11.2016. 10:44 ] @
Vec spomenuo u naslovu i to bas prava muka.
I nadje se na www.taobao.com (pomogao mi kolega ademare) nadje se agent preko kojeg ce ici to sve plati i cekanje.
Prva glupost dva ista acounta na jedan uplata a na drugom naruzdba :)
Refund brisanje acounta i ponovo sve ispocetka.

Jutros mail

"Dear member,

We are sorry to tell you that your OR67626 is out of stock.
Therefore we have to refund the money back to your Bhiner account.
Please check your Bhiner account in 10 mins.
You can also find other sellers and make the new order.

Thanks & Regards,

Purchasing Team."

Sad mi je stavrno dosta mam*cu im Japansku :(

Trazim pinout podatke ili bilo kakavu drugu pomoc idem na drugi display 320x240 baziran na HD66206TE
drajverima ili kompaktabilnim u pitanju je matrica 320x240 5,7".
[img][/img][att_img]
[ DSL @ 24.11.2016. 11:36 ] @
Treba radi zamjene postojeceg ili radis neki projekat.
Dok se vratim kuci veceras kasno,pogledacu sta imam od grafike. ...
[ zica49 @ 24.11.2016. 11:50 ] @
Trebam zamjeniti ovaj sa slike jer ga ne mogu nabaviti osim po nekoj "bolesnoj" cjeni od 80% vrijednosti novog osciloskopa:(
[ Living Light @ 24.11.2016. 11:50 ] @
Ivice, zar tu ne moze da se nekako "nadzindzulise"
neki od onih displeja, koji te cekaju kod mene ?

Ne znam, pitam...
[ zica49 @ 24.11.2016. 12:13 ] @
Ne znam da li bi mogli imam osjecaj kad si mi pokazivao da su mnogo veci.

[img][/img][att_img]
[ DSL @ 24.11.2016. 12:40 ] @
Da prostiš, šta je sa postojećim problem??
[ zica49 @ 24.11.2016. 12:49 ] @
Vidis ove vodoravne linije,to se rjesava na nacin na sto je Dave radio ili neka od slicnih tehnika.Svako ima svoju uhodanu.



Od 20-tog minuta tehnika koju radi Dave.

Problem sa ovim je sto je to neko pre nego sam postao ponosni vlasnik pokusao vrhom od lemilice ribon ili flat kabal na nekoliko mjesta destruktuiran :( Nepopravljivo drzi se ko babin zub
Da bi radilo bilo sta pomogao se hot glue pistoljem i ljepilom.
U pocetku imao nekoliko vodoravnih linija sad svaki mjesec po nekoliko novih.

Treba drugi display :(
[ DSL @ 24.11.2016. 15:18 ] @
Brate. ..ko da gledam olimpijsko finale u kosarci... Dave bi ladno mogao da prenosi utakmicu kakvu atmosferu pravi...
Elem,sad sam bacio pogled na svoju kolekciju ali,avaj, nema nista te dijagonale...
[ Living Light @ 25.11.2016. 10:58 ] @
Ivice,
Izmerio sam one displeje (koji cekaju na tebe),

to u taj instrument NE paše,

Ovi su dijagonale 25,4 cm, znaci 10".......preveliko je za taj "Fluketa-Raketa"
ebg, na zalost,.
[ zica49 @ 25.11.2016. 11:05 ] @
Postoji to u Kini za kupiti polovno.
Pokusao kod dva Taobao agenta prvi napravio refund a drugi me obavjestio da je refund u toku da je prodavac sa losim kreditnim rejtingom.

https://world.taobao.com/item/...mp;ns=1&abbucket=17#detail

Proslijedio sam link kolegi koji je veliki prijatelj sa jednim Kinezom da to on odradi.
[ Living Light @ 25.11.2016. 11:25 ] @
Znaci, definitivno je tacno , da popravljas Fluke 196,
i treba displej za njega ?

Jel to ovo ?
[ ademare @ 25.11.2016. 13:12 ] @
Nesto se ti posrednici neckaju iz meni nepoznatih razloga . Inace Originalni Kinez prodavac ima sve samo pozitivne ocene, 4,8 je prosek od mogucih 5 i radi 6 godina . E sad on se bavi samo prodajom sto novih sto polovnih ekrana , tako da tu i nema bas preterane navale kupaca , nije to roba koja svakome treba svaki dan .

Ako bi mogao tu da se umesa neki pravi Kinez , to bi bilo odlicno , jer nema jezicke barijere. Inace i ovaj taobao je postao medjunarodni ali bez sanse , za ove nase krajeve . Racunaju samo na USA, Kanadu , i Jugoistocnu aziju i Australiju i NZ .
[ DSL @ 25.11.2016. 13:26 ] @
Ne mogu cudom da se nacudim kako ste uopste načukali na taobao...?
Nigdje english verzije... Ne znam ni kako se Kinezi snadju...
Inace, nevjerovatno je da se string nigdje na netu ne pojavljuje. ni na panelook.com nema ni traga ni glasa..
[ ademare @ 25.11.2016. 13:39 ] @
To je prvo Ivica , nasao slucajno preko Googla , i dobio link na nekom sajtu posrednika, koji prepisuju sadrzaj . Mada oni nisu tvrdili da su posrednici klasicni , niti da je roba sa Taobao-a .

Tada je meni palo na pamet da pretrazujem Taobao , koji je naravno na Kineskom , jer je prvenstveno namenjen interno za Kineze . Zato nam i trebaju ti posrednici koji se ugradjuju u cenu , da bi oni kupili lokalno i slali po Svetu . Nije bas bilo lako naci , jer se mora koristiti Chrome, koji ce prevoditi sa Kineskog na Engleski , a ovaj Kinez je samo na Lokalnom Taobao-u nije na tom medjunarodnom, koji je isto na Kineskom

Cim sam prebacio na lokalni nasao sam ga lako , jer sam jednom kupovao tako preko posrednika, a pretrazivao mnogo puta , pa se snalazim.

Posle je sve bilo lakse , kada se nasao originalni link , jer nismo vise bili vezani za tog nekog jednog posrednika, vec se moze koristiti bilo koji, mada eto vec su dva odbila da posreduju .

Mozda misle da je rizik preveliki , jer oni ne mogu, ne znaju, da isprobaju robu pre nego sto je finalno liferuju iz Kine za Evropu.
[ ademare @ 25.11.2016. 15:20 ] @
Originalnu Kinezovu cenu vidis . 100 Juana plus lokalna postarina. Znaci izvorna cena je oko 14,5 $ + najcesce 1 $ za postarinu po Kini . ( zato ja i volim da gledam Taobao , jer me zanima koliko nesto stvarno kosta tamo )

Dok posrednici svugde malo capnu. Ne koriste bas zvanicni kurs za Juan - $ , njihova provizija je 10 % , ali posto je ovo jeftino onda je nesto malo manje od 3 $ fiksno , onda ima postarina , to se placa u posti po cenovniku od Kine do BiH . Otprilike racunaj za ovo da su trazili + 10-tak $ od one izvorne cene.

U sustini se ne isplati , ako roba ima da se kupi na nekom drugom mestu . Medjutim ako nesto ima samo tamo , onda i ne moze da se bira.

[Ovu poruku je menjao ademare dana 25.11.2016. u 16:46 GMT+1]
[ branko tod @ 25.11.2016. 19:58 ] @
Pogledaj da li ti odgovara http://www.buydisplay.com/defa...ina-touch-panel-black-on-white
[ zica49 @ 25.11.2016. 21:21 ] @
Na kraju ce najvjerovatnije ici neki koji je nabavljiv.Gledam pdf-oe od raznih sa posebnom paznjom na mehanicke gabarite da se to uglavi kako treba i da pasuju sarafi.
Nebitno da li ce ici crni,plavi,zuti ili zeleni prvi koji nadjem da pasuje narucujem.Naravno cijelo vrijeme pokusavam da se ipak dokopam originalnog.
[ sync2 @ 18.03.2019. 22:31 ] @
Pozdrav,

da se prikljucim temi jer imam slican problem. kod mene je display ostecen i ima mrlju vjerovatno od pada i sad potrazujem display po mogucnosti neku jeftiniju zamjensku varijantu.
Ako neko zna gdje ima kupiti pa makar i originalan nek postavi link.
hvala!
[img][/img]
[ zica49 @ 19.03.2019. 14:32 ] @
Nemoj da me zamrzis kad vidis cjenu :)

https://www.ebay.com/itm/Fluke...-434-435-437-LCD-/233134962339