[ lega99 @ 27.11.2016. 19:50 ] @
Opet jurim vestice, slucajno u Mintu KDE 18 gledam system seting i otvorim SSL a ono prazno i poruka koja nista ne kaze.
Opet google i nista ne nalazim, na upit o tome dobijem cak bosanske piramide. Ne znam kako nesto da namestim kad
ne mogu da izgooglam, ne pise koji je to djavo koji mu fali, koja mu je to fajl ja ne znam.
Ispada da je ipak trebalo da uradim ponovnu instalaciju jer ovako ko zna nasta cu opet naleteti da ne radi.

[ lega99 @ 28.11.2016. 02:13 ] @
Resio:

Citat:
/usr/lib/kde4/kcm_ssl.so
/usr/lib/x86_64-linux-gnu/qt5/plugins/kcm_ssl.so


Citat:
/usr/share/kde4/services/kcm_ssl.desktop
/usr/share/kservices5/kcm_ssl.desktop


Ovaj fajl je nedosjao u mintu a zasto ga nije instalirao nemam pojma
Citat:
/usr/lib/x86_64-linux-gnu/qt5/plugins/kcm_ssl.so


Kolko ja sa mojim skromnim znanjem mogu da skontam Kubuntu 16.04 sa plasmom 5.6.5 i Mint KDE 18 sa plasmom 5.6.5 ne da nisu LTS nego su to alfa izdanja.

Neon koji je cedo KDE ima najnoviju plasmu 5.8.4 i osnovu Ubuntu 16.04 a stabilniji je od ovog sto u nastavku ima LTS a jos nema ni praznike a kamoli verske praznike.
Kod Neon distro problem su neke teme i login ekran i avatar a to je duga prica. Nedovrsen login manager i nedoslednost u upotrebi grafickih ekstenzija, za login skrin samo .png.
za locks skrin moze da bude i .jpg i .jpeg; za logout moze .jpg .jpeg a ko zna mozda biprihvatio i sve ostale .gif .tif....

Sve smo imali u KDE4, onda ukinuse praznike pa vratise, onda jedno vreme imali smo i praznike drzavne i verske.

Dal Bachi ili neko napisa u svakom distroju nesto omase da ljudima treniraju zivce, necu valjda ja u 70 godina da ucim ponovo nove programske jezike i ispravljam njihove
omaske, kad im i napisem ili ignorisu ili kazu nije vazno ili se svodi na beskrajno naklapanje kao da taj koji to ispravlja pao sa marsa i nema veze o cemu se radi.

Na kraju mogu da zakljucim da ce biti zezanja i nerviranja sa ovom plasmom 5 jos mnogo mnogo leta i kad srede onda ce da predju na nesto drugo, valjda wayland i onda sve ispoetka.
Na kraju zapitam se da li sam ja lud sedim do kasno u noc 3.30, nerviram se da bi pronasao gresku i sredio jednu od niza sitnih zezalica za treniranje zivaca.

[Ovu poruku je menjao lega99 dana 28.11.2016. u 03:36 GMT+1]
[ calexx @ 28.11.2016. 16:43 ] @
Ne smem da napišem, meni je na Arčiju sve tu i to gomila. Nemam sad vremena, ujutru ću da proverim i ostale linuxe pa da vidimo kome je to promaklo. Ili si ti nešto zbrljao raznim dodavanjima jer i to pominju kao mogući problem?
[ lega99 @ 28.11.2016. 19:20 ] @
Citat:
calexx: Ne smem da napišem, meni je na Arčiju sve tu i to gomila. Nemam sad vremena, ujutru ću da proverim i ostale linuxe pa da vidimo kome je to promaklo. Ili si ti nešto zbrljao raznim dodavanjima jer i to pominju kao mogući problem?

Koje dodavanje, ne kapiram, zaboravi na oclhascat i Kali, totalno imam iste konfiguracije, isti programi, sve isto, kad jedan prsne imam rezervu a i pratim sta se desava kako ko mulja sa plasmom i sa kojom verzijom mulja.
Arch wiki pratim kao reper sta ko radi, kad oni nisu stavili vlasnicke drajvere za AMD po defaultu to znaci da je to daleko od stabilnog, sta mislis kako sam provalio za login ekran i avatar, citao wiki od Arch-a.
Danas sam poredio user_manager : Maui 2 4357c6964daa602a69f884d65ae216e kad se stavi da je avatar png ucita ladno; Neon 60727559b1e187feb37082a0439b8a0e mora da mu se definise lokacije gde je avatar plus ne trazi password kod setovanja a svi ostali distroi traze; crnjak fajlovi su identicne velicine ali check suma ne. Svi distroi "padaju" na login ekranu kad su dva usera, prikazuju samo jedan te isti avatar, nedovrsen SDDM login manager.


[Ovu poruku je menjao lega99 dana 28.11.2016. u 20:31 GMT+1]
[ lega99 @ 28.11.2016. 20:15 ] @
@calexx,

Uzmi brate ako imas Kubuntu 16.04 LTS pa prvo uradi
Code:
sudo updatedb

posle uradi
Code:
locate kcm_ssl.so  ili locate kde4

ili otidju sam sa cd komadom na tu strukturu pa se uveri da postoji mesana salata
[ lega99 @ 29.11.2016. 10:45 ] @
Imas poziv ovoga kcm_ssl.so jedan je plasamshsl4 a drugi plasmashel5, koji ce im klinac, valjda treba da postoji samo ovaj drugi.
Code:
/usr/share/kde4/services/kcm_ssl.desktop

/usr/share/kservices5/kcm_ssl.desktop
Sta ce im ovaj prvi, sistem seting je jedan i jedini i sad je plasma 5, sta ce im 4, mrzelo ih da brisu i da gledaju zavisnosti, slazu ko deca lego kockice.
Ja toliko lud nisam da bi uzeo i izmisljao i mesao plasmu 4 i 5.
[ tuxserbia @ 29.11.2016. 11:41 ] @
Možda za aplikacije koje još nisu prešle na peticu? Uvek ima neko vreme da svi "pređu" na novo ;-)
[ lega99 @ 29.11.2016. 13:47 ] @
Citat:
tuxserbia: Možda za aplikacije koje još nisu prešle na peticu? Uvek ima neko vreme da svi "pređu" na novo ;-)

Ok razumme tu kad je u pitanju aplikacija koja nije presla na plasmu5, ovde se radi o sistem setovanju u KDE, ne moz da imas 2, jedno za plasmu 4
a jedno za plasmu 5, meni to ne ide da je logicno. Kako bi sistem znao kad ti kliknes iz menija na sistemsko setovanje da ti oces npr. da setujes
postavke za plasmu 4 a ne za plasmu 5. Meni je zasmetalo to pisanje naseg drugara bez argumenata, kad nema objasnjenje onda poteze Kali
i moje igranje sa oclhascat preko graficke a to nema blage veze sa ostalim linuxima. Kako on napise ispada ja sedim i trpam dve plazne zajedno a
ja sam ispravljam ono sto ne radi. Pola korisnika kao ni on nikad nisu sifrovali mail ili irc, ARCH i Manjaro tu imaju njesra jer koriste novije biblioteke
koje ne mogu da urade ni import 2.x opengp kljuceva ( a morale bi), Ubuntolici imaju i 1.x i 2x openg i ladno rade. Oni teraju svoj a sad da li ja mogu da nekog nateram da
pobrise svoje kljuceve i da pravi kako se ARch-u svidja, naravno da ne mogu a pogotovo neki win korisnik sa kojim komuniciram.
Dosta sam pisoa nemam net nego idem preko wi-fi od kuma.
[ calexx @ 30.11.2016. 21:20 ] @
Citat:
lega99:Opet jurim vestice, slucajno u Mintu KDE 18 gledam system seting i otvorim SSL a ono prazno i poruka koja nista ne kaze.
Da se vratim na početak teme, evo pogledao sam Mint 18 KDE i sve je tu, nije kao kod tebe prazno. Na tvojoj slici piše da se upliću neki stari moduli sa strane ali to nije sistemsko nego zbog nečega što si instalirao. A znam da voliš da dodaješ, stavljaš razne enkripcije, eksperimentišeš sa kernelima, korisnicima i sličnim ... verovatno si u nekom takvom radu ubio to što ne postoji.

Što se salate tiče, KDE je još daleko od izbacivanja KDE4 pa zato postoji svašta iz te priče. Pa Kubuntu, a sigurno i ostali slični, još uvek koristi kTorrent 4.3 iako je 5.0 ko zna od kada u prometu. Zbog takvih i sličnih će još dugo da bude salate. Nažalost, Arči je rešio da se otarasi četvorke i bar mesec dana mi ne prolaze apdejti, kaže da su kdeworkspace i plazma konfliktni a ako probam da sklonim KDE4, kaže da mnogo toga zavisi od njega i da ne mere. Tako da uglavnom više i ne koristim starog Arčija ... srećom novi je dovoljno opravljen pa skoro i da nemam problema.

Sve u svemu, linux koji izaberem koristim kakav jeste, ako je na njemu neki linux i neka verzija plazme, uglavnom ne diram. Programe instaliram iz riznica i samo nekoliko sa strane. Možda zato i nema previše brljanja.
[ lega99 @ 01.12.2016. 13:19 ] @
@calex,
Da zavrsimo tu temu, lepo sam bio opisao da mi je ppa-purge koji je u svim linuxima odrado ok obriso celu plasmi i GUI i ostao je Mint ili ti go ram Ubuntu. Iz inata nisam hteo cistu instalaciju nego sam trazio kako i sta i sve sam vratio, e to oko SSl nije dobro vratio, zasto ne znama ali kad sam nasao sta je to i gde i od cega zavisi vratio sam to rucno. Poenta je bila da postoji dvojnost plasme4 i plasme 5 system setingsa koje je nebulozno. Ne mozes imati dva system setingsa akomoze sda ukapirars, kad kliknes na system seting masina ne zna da li se tebi nadiglo da setujes plasmu 4 iliplasmu 5. Znaci poenta je da postoji brdo programa koji rade u plasmi 4 ali i u plasmi 5 ali neke stavri od plasme 5 ne trebaju uopste da postoje i da prave konfuziju.
Reinstalacijom plasma-desktopa to je trebalo da bude vraceno ali nije, zasto se ne zapitas kako to da njihov backport jetotalno neuzar i da plasmu 5.6.5 koju imas u Mintu i Kubuntu dobio si drugim putem a ne kroz backport ppa. Backport ppa azuriran je na 5.6.5 jkad su ova dva distro uveliko imala 5.6.5 plasmu. Mani me vise teorije korisnik je kriv, enkripcija je normalna stvar nije to svetsko cudo i to radi sa meilom ili sa IRC, to nema blage veze za ovim sto je meni falili, ja sam imao ssl certifikate falio je taj modul za prikaz. Pogledaj iicijalno sa kojom plasmose isporuciuju da dva linuxa pa ces mozda skontati zasto je tutaj modul falio i zasto je takva poruka. Da prostis mnogo oni jediu ono sto se ne jede a i taj backport ni za klinac nije a oni ga stavljaju u instalaciju ne ja a to je ppa.