[ lega99 @ 25.12.2016. 13:31 ] @
Juce instalirao KDEPIM, pojavi se lepo ovo
https://blog.natenom.com/wp-co...__enable_PIM_events_plugin.png
Nasetovao rodjendane i godisnjice
https://blog.natenom.com/wp-co..._PIM_events_plugin-600x479.png
Danas upalim masinu ono isparilo, nema tih setovanja, Kubuntu 16.04
Kubuntu ima najnoviju backport plasmu 5.8.4, ista situacija i u Mintu 18
[ svepomalo @ 25.12.2016. 13:43 ] @
Brate a da iskuliras malo? Napravi blog jbt pa tamo cukaj svake sek..
[ lega99 @ 25.12.2016. 16:22 ] @
Citat:
svepomalo: Brate a da iskuliras malo? Napravi blog jbt pa tamo cukaj svake sek..

Au, nisam znao da neko ovo cita, znaci kriv sam sto stalno nalazim da nesto ne radi, zabraljeno, a vidim ja kad sam prvi put hteo da postavim pitanje ono neda....
Dzaba sam utrosio dan trazeci bilokakvo resenje na netu. Evo necu vise a ti udri i pisi kako sve valja i kako sve radi ko svajcarac.
[ Space Beer @ 26.12.2016. 10:34 ] @
Ja sam prešao na TW, i radi bez problema. Pogledaću da li se nešto menja nakon restarta, mada to će verovatno biti tek za koji dan :)
[ lega99 @ 26.12.2016. 13:02 ] @
Citat:
Space Beer: Ja sam prešao na TW, i radi bez problema. Pogledaću da li se nešto menja nakon restarta, mada to će verovatno biti tek za koji dan :)

Jel to znaci da su sredili kalendar za Srbiju i da imas PIM u meniju?
[ Space Beer @ 27.12.2016. 05:03 ] @
Ako misliš na Uskrs, to nije sređeno. Ali svi kalendari su tu i vede se defeinisani događaju. Imam jedan iCal, lokalni kalendar i rođendane koje povlači iz kontakt liste. Sve je tu
https://s27.postimg.org/sy0amgp0z/Screenshot_20161226_205001.png
https://s28.postimg.org/hll10r9p9/Screenshot_20161226_222729.png
[ lega99 @ 27.12.2016. 17:10 ] @
I kod mene se sve vidi jedino sto Uskrst nije sredjen i ne znam kako se to u Suse sredjuje. Praznik koji je nedostajao ubacio sam rucno.
U Kubuntu 16.04 i Mintu 18 KDE jednostavno nestao PIM, pojavio se kad sam instalirao KDEPIM i kad sam setovao sve u kalendaru i uradio restart
isparilo, nema. Kako, zasto, sta mu smeta ne znam ali jednostavno to vise nece da prikaze u kalendaru. Ne znam baza za Neon , Maui2 je isto Ubuntu 16.04,
ovi gore imaju backport plasmu 5.8.4 a Neon i Maui plasmu 5.8.4, nesto se sukobljava ali nisam nasao resenje.
[ Aleksandar Đokić @ 27.12.2016. 18:17 ] @
Pa sta ces sada?
[ lega99 @ 27.12.2016. 19:05 ] @
Citat:
Aleksandar Đokić: Pa sta ces sada?

Nemam pojma, ne moram bas da jurim da ispravim svaku "krivu Drinu".
Kad pogledam realno nisam ja tu nista uradio, ja sam samo bio izvrsni radnik a drgi ljudi su mi
sve sazvakali.
Menjam nacin zivota, obavezno gledanje TV dnevnika, obavezno gledajnje rijalitija, odigram pasijans uz varanje i nema problema
Nekim ljudima poceo sam da idem na zivce, sto da se neko jedi zbog toga sto ja pisem i nadjem tamo neke zamjerke da nesto kod mene
ne radi. Mozda je Bora Corba u pravu kad peva: Kako je lepo biti glup...ne znam nista, nista ne vidim, nista mi ne smeta, sta ces lepse?

[Ovu poruku je menjao lega99 dana 27.12.2016. u 20:38 GMT+1]
[ tuxserbia @ 27.12.2016. 21:01 ] @
Čuj, nekima, počeo.....

Mnogima, odavno!!!!


Ali to nije razlog da prestaneš.
Ovi što se jedu, nastaviće sa samoproždiranjem i bez tebe, tako da... slobodno nastavi.

Meni ne smeta, ako ti znači nešto.
[ Space Beer @ 28.12.2016. 05:20 ] @
:) Ne znam kako se sređuju verski prazinici u KDE kalendaru, ali me i ne zanima previše, da budem iskren. Hvala vam što se poslali ispravku, pa će nekad proći kroz KDE i stići kroz update, meni će biti dovoljno. Možda bude i pre Uskrsa :)
[ lega99 @ 28.12.2016. 10:41 ] @
Ako bude kao sa ulaskom u EU onda da cenim da ce biti ispravljeno kad budu pravili plasmu 6.
[ lega99 @ 28.12.2016. 19:46 ] @
@tuxserbia,
Hvala na podrsci :) Izgleda da nekim ljudima vise odgovara da je forum mrtav nego da se nesto pise.
Gledao sam preovode, najbolje resenje je ono sa iconv i posle rucno ispraviti par linija, sve u UTF8 i moze onda u prevodu da bude
mesna salata i cirilica i latinica a player sam prepoznaje, nista ne mora da se podesava sto se tice playera.
Za PiM postoji neko neslaganje kod Kubuntu 16.04 i Minta 18 KDE, jednostavno ne slazu se sa backport plasmom, konkretno Korganizer ne radi ok,
nema nigde licnog kalendara, nema ga u opcijama da se ubaci, moze samo rodjedani ali kad se pokusa setovanje nekog datuma nema kalendara
to polje je prazno a samo tako kroz Korganizer moze da se ubaci neki dogadjaj u distroima gde to radi.
Primetio sam da svi KDE-plasma distroi hoce ponekad da zabodu na restartu ili gasenju, Kubuntu je poceo nesto cesto da zabada na restartu tako
da ce najverovatnije da ode sa diska ako ne stigne neki update a mislim da nece jer uporedo iz iste kuce ide Neon i sad Neon LTS na istoj bazi
Ubuntu 16.04.
[ lega99 @ 30.12.2016. 11:50 ] @
Danas sam stavio plasmu 5.8.5 u nadi da ce se pojaviti PIM event u kalendaru, nema teorije, definitivno postoji neko neslaganje jer kad sam stavio kdepim to se pojavilo i nestalo kod restarta.
Kubuntu ide u istoriju i stavljam Neon LTS, oba su proizvod iste kuce a akcenat je na Neon distrou sto po meni znaci da Kubuntu ide u penziju.