[ Nelexije @ 27.12.2016. 17:14 ] @
Imam problem, možda ne tako ozbiljan ali sam izgubio mnooogo vremena i ne vidim u čemu je problem. Evo o čemu se radi:
Napravio sam neki EXCEL file u kome mi je stanje robe u magacinu, svi ulazi, izlazi, radni nalozi itd.
Na RADNOM NALOGU mi on izbacuje pojedine stavke iz magacina sa šiframa, količinama, imenom dobavljača... Ono što mi je neophodno je da mi izbaci i datum ulaska te robe u magacin.
Za to korislit komanud LOOKUP. Ona je idealna za to što mi treba.
Kada ručno u ćeliju ukucam:

=LOOKUP(1000,'STANJE ROBE'!$CB$448:$CH$448,'STANJE ROBE'!$CB$2:$CH$2)

izbacuje mi datum kako treba. Ovo $CB$448:$CH$448 i $CB$2:$CH$2 se generiše iz nekih uslova koji su promenljivi, pa samim tim sam napravio posebna polja u kojima su vrednosti ćelija: 'STANJE ROBE'!$CB$448:$CH$448 i 'STANJE ROBE'!$CB$2:$CH$2. Ali ne uspevam da to ubacim u ovu formulu LOOKUP... Probao sam i sa CHOOSE, VALUE i prosto sa adresom ćelije u kojoj su izgenerisane ova polja, ali je odgovor ili #N/A ili #VALUE! Od juče posle podne me ovo muči i ceo današnji dan sam izgubio oko ovoga, ali ne mogu da nađem rešenje...

Vrtim se u krug i nikako da nađem rešenje... Negde pravim grešku, ali je ne vidim... Da li neko ima ideju u čemu je problem?

Pozdrav,
Nelexije
[ Brodoplovac @ 27.12.2016. 21:11 ] @
INDIRECT funkcija je verovatno ono što Vam treba.
[ Nelexije @ 27.12.2016. 23:44 ] @
Mislim da si upravu. Nisam u prilici da proverim na kompjuteru, ali na telefonu radi. Znao sam i ko zna koliko puta koristio INDIRECT, ali mi za rešenje ovog problema nije pala na pamet.
Puuuunooo hvala... Javljam ujutru kada proverim da li sve funkcioniše na kompu.
[ Nelexije @ 28.12.2016. 15:19 ] @
Da, sve sada funkcioniše... Još jednom hvala na pomoći...