[ veskoxd @ 07.01.2017. 12:35 ] @
Znaci,kupio sam relativno dobar racunar.
Spec:
-Intel pentium g4400 3.3 gh 2xC
-GTX 750ti
-8gb RAM DDR3
-1TB HHD
-WIN 7

Medjutim,bio mi je uleteo jedan virus kojeg nisam mogao da se resim i na kraju sam odlucio da formatiram i instaliram novi windows.Znaci imao sam particiju C-na kojoj je bio windows i particija D-ugl igrice itd.
Posle instalacije OS 7,onako racunar je izgledao ok,posle zavrsetka celog procesa msm na drajvere itd stvari koje su potrebne.Kada sam skinuo igricu CS;GO na kojoj sam imao preko 200+fps sada nemam ni 20fps.
Video sam proslu temu,slicna ovoj,al sam proverio i nije problem u HDD,kao da nesto ne da racunaru da se pokrene....Takodje i u LoL sam imao preko 350+fps ,asda jedva 100 i manje...

Znaci racunar je pre radio savrseno a posle instalacije OS je bukvalno postao mrtav... Neki saveti,pomoc ?
[ ademare @ 07.01.2017. 19:04 ] @
Pritisni Ctrl . Alt . del u isto vreme i na ekranu koji se pojavi , izaberi task Manager .

Idi u Task M . na processes i vidi koliko ti je zauzetost procesora u Browseru na primer . Ako je preko 10 % znaci procesor je preopterecen , ima virusa koji opterecuju procesor i kada nista ne radi , drze ga stalno na 50 -100 % .

Ako je tako mora da padene full format celog diska, sta imas vazno beckapuj , samo ces tako 100 % ocistiti viruse .

Imas programe koji simuliraju optrecenje procesora vidi temperature itd . Ako je to sve u redu , a problem se javlja samo u igama , onda je verovatno crkla graficka karta . Jer graficke su modularne .

Jedan deo se pali sa Net i ostale obicne stvari , da kazem 3d deo se ukljucuje za igre . Tako da ona moze biti delimicno neispravna .

Meni vise lici na viruse koji su opet presli sa particije D u C , pa udari format , novi install , imas na netu legalne win 7 , ne Piratske Akrobacije pa vidi onda .

Stavi takodje najnovije drajvere itd .


[ veskoxd @ 07.01.2017. 21:02 ] @
Ovako,Sto se tice zauzetost skoci stvarno do 50% CPU.

Temperatura je sasvim normalna,graficka ne verujem da je neispravna.

Medjutim vrv je problem u tome sto se tice OS. CD koji imam je verovatno piratska Akrobacija a ne legalan.

Sada cu da opet formatiram ceo PC, i da nadjem legalnun verziju Win 7.

Hvala na savetima,nadam se da ce da pomogne nesto.
[ jolemisa @ 07.01.2017. 22:20 ] @
Treba da iskljucis automatski apdejt,ili da pustis nekoliko dana da skine i inetalira te apfwjrwe,jer mnogi tidodaci ce ti trebati za rad dosta programa.
[ ademare @ 08.01.2017. 00:18 ] @
Ako ide na 50 % , cak i kada nista ne radis to je verovatno Virus !

Ja sam to imao bas na win 7 , i posle formatiranja celog diska i novog win 7 , legalnog , kojeg ima svuda na netu , aktivacija je vec druga stvar , ali 2 dana legalni radi i bez nje kako treba , uz najnovije drajvere , sve bi trebalo da se resi .

Pazi i sta instaliras od igara , mnoge sa torrenta imaju u sebi nazalost viruse .
[ starka @ 08.01.2017. 01:08 ] @
Treba paziti i kakav Windows se instalira.
Mnoge instalacije su ono kao, nabudžene, ima sve, samo što ne zapevaju
dobru, staru narodnu.
Kad ono, tamo neki virus ili nešto što smeta računaru.
Nikakvi dodatni drajveri, ništa od preaktiviranog Windowsa, tj. unapred
aktiviranog.
Čista instalacija i o tome isto treba voditi računa.
[ Mord @ 10.01.2017. 16:59 ] @
Misliš da će neko torentovati zaraženi windows??? Ja jedino skidam win 7 od Generation2, ili Teamos-hkrg, updejtovanu verziju Windowsa 7 i nemam nikakvih problema. Evo upravo pišem sa win7 od Generation2.
[ valjan @ 10.01.2017. 18:32 ] @
A što neko ne bi delio zaraženi Windows, ništa nema za džabe, moraju i krekeri da zarade neku siću za burek & jogurt, a najlakše je kad podvališ nekome nešto bez čega ne može i ugradiš u to neki spambot ili downloader ili keylogger ili štagod...
[ Mord @ 11.01.2017. 15:04 ] @
Znači neki torrent ima 10 ili 20 buždala koji siduju zaraženi windows? Vrlo ubedljivo zboriš. Srećom ja još nisam našao ni jedan. Good luck.