[ Whitesnake @ 08.01.2017. 17:42 ] @
Pozdrav ljudi,ja imam problem sa Chrome-om,ništa neće da mi pusti online da gledam,ni na jednom jedinom sajtu,a do nedavno sam to mogao bez problema svugde :( .
Naravno,isključen mi je ADBlockPlus,instaliran najnoviji Adobe Flash Player,sve je valjda po protokolu...Ali se na svakom online sajtu pojavljuje uglavnom bag koji ćete videti u prilogu,postaviću sličicu!Da napomenem da je najnovija verzija Chrome-a,ažuriran je!

Svima puno hvala unapred na odgovorima!
Pozdrav!
[ valerijan @ 08.01.2017. 17:45 ] @
Kako se ponašaju ostali Browser-i, Firefox, Opera?

[Ovu poruku je menjao valerijan dana 08.01.2017. u 18:58 GMT+1]
[ Zoran Milovanovic @ 08.01.2017. 17:56 ] @
1. Check if you can open the Site when in Incognito Mode (press Ctrl+Shift+n). If you can, there's likely a Extension the source of the Problem (naravno ukoliko su ekstenzije omogucene u inkognitu modu, privremeno ih onemoguci)

2. Enter this in the Address Bar, chrome://net-internals/#dns, then click the button "Clear Host Cache"

3. Open a Command Window (Press Ctrl+Esc, then enter cmd), then type this command: ipconfig /flushdns
[ Whitesnake @ 08.01.2017. 19:43 ] @
Nemam ni jedan drugi browser,ali baš ću da instaliram Operu da vidim kako se ponaša...
[ Whitesnake @ 08.01.2017. 20:31 ] @
Citat:
valerijan:
Kako se ponašaju ostali Browser-i, Firefox, Opera?

[Ovu poruku je menjao valerijan dana 08.01.2017. u 18:58 GMT+1]


I Opera se ponaša isto,ja bih rekao.Evo sličice.
[ gilopile @ 08.01.2017. 20:33 ] @
Jesi li pokusao da promenis DNS u ruteru ili kompu? Stavi 8.8.8.8 pa probaj. Sta imas od antivirusa instalirano? Pokusaj da disable AV za toliko da probas...
[ Whitesnake @ 08.01.2017. 20:37 ] @
Citat:
Zoran Milovanovic:
1. Check if you can open the Site when in Incognito Mode (press Ctrl+Shift+n). If you can, there's likely a Extension the source of the Problem (naravno ukoliko su ekstenzije omogucene u inkognitu modu, privremeno ih onemoguci)

2. Enter this in the Address Bar, chrome://net-internals/#dns, then click the button "Clear Host Cache"

3. Open a Command Window (Press Ctrl+Esc, then enter cmd), then type this command: ipconfig /flushdns


Nisam siguran šta je ovaj treći korak?Ako sam dobro razumeo u onom polju "Run" treba da ukucam ipconfig/flushdns ???
I ne znam kako te ekstenzije da onemogućim u inkognito modu? Izvinite svi,ali prilično sam loš sa ovim stvarima :(
[ Whitesnake @ 08.01.2017. 20:39 ] @
Citat:
gilopile:
Jesi li pokusao da promenis DNS u ruteru ili kompu? Stavi 8.8.8.8 pa probaj. Sta imas od antivirusa instalirano? Pokusaj da disable AV za toliko da probas...


8.8.8.8 u browseru kucam?Imam antivirus Avast,da ga deinstaliram?
[ gilopile @ 08.01.2017. 20:42 ] @
Ne u browseru. DNS menjas u samom ruteru.
Koji vid konekcije imas, koji ruter...?
Pristupi mu preko browser-a 192.168.1.1 admin/admin ili kako vec ( u zavisnosti od rutera ) i tu, u njegovim postavkama upisi novi DNS.

Ako ni tada nece, onda pokusaj sa deinstalacijom Avast-a. Sve je moguce, mozda je poludeo i izblokirao nesto...Imao sam ja svakakvih problema sa Avast-om. Jednom mi je izblokirao mreznu karticu ( cak se nije ni u device manager-u videla ).
Disable AV nije pomogao, vec samo uninstall i pojavila se kartica i konekcija :D Ludnica.

Nevezano za sve to, moja preporuka je da instaliras 360 security.
[ Whitesnake @ 08.01.2017. 21:09 ] @
Haha,ipak je buđavi mrtvi Avast bio problem :D,sve sad otvara bez problema :D
Hvala gile,i takođe svima ostalima hvala na pomoći !!!
[ gilopile @ 08.01.2017. 21:15 ] @
Djavolji Avast. Ovo ti je sada sansa da ga se otarasis za vek vekova :D
Bar meni vise ne bi majci antivirusovao...:)
[ Whitesnake @ 08.01.2017. 21:44 ] @
Hahaha,to jeste,skroz si upravu,ali moje oduševljenje je kratko trajalo,nažalost :( Opet isti problem :( .Jednom sam uspeo da otvorim i pustim film online,već drugi put opet Jovo nanovo :(.Mislim da mi taj DNS pravi problem,iako u principu ne znam ni šta je to!Već mesecima mi se dešava da kada otvorim neku novu karticu u Chromeu,vrri je pola sata i na kraju neće ni da je otvori,nego izbaci neki error,a onda ugasim Chrome pa ga ponovo pokrenem i bjde sve uredu ili ako ne bude,iskuliram neko vreme od računara,tipa 15-ak min. pa kad ga opet pokrenem,Chrome,onda šljaka!Sve u svemu ludnica :( Ne znam šta da radim stvarno...popizdeo sam totalno !!!
[ gilopile @ 08.01.2017. 22:01 ] @
Jbg.
Ajd lepo nam napisi koji net imas? Koji ruter?

Promenices lepo DNS i trebalo bi da proradi. Ako i posle toga nece, onda preskeniraj komp sa malwarebytes.
Jel imas kuci jos neki komp, laptop i sl? Cisto da probas sa drugim racunarom.
Na kraju krajeva, podigni neki Live Linux, npr. Mint 13 i pokusaj. Tako cemo znati da li je do konekcije ili OS-a, AV, virus itd...

Ako se nisi baktao...
Skines Live Linux .iso sa oficijalnog sajta, pa uspomoc Universal USB installer-a napr5avis Boot-abinu USB flesku sa Linux-om...

Nego prvo probaj sa 8.8.8.8 DNS. Mozda provajder ima nekih problema...
[ Whitesnake @ 09.01.2017. 00:59 ] @
Imam Telekomov ADSL,modem je Huawei HG520i,to je inače modem koji se koristi za ISDN telefonske linije.
Ne znam stvarno kako taj DNN da promenim,ukucam u browser 192.168.1.1 uđem u podešavanja ali nigde ne mogu da nađem neku takvu opciju...evo sličice.

[ gilopile @ 09.01.2017. 01:35 ] @
Umesto Admin/Admin kucaj Admin/ ztonpk i trebalo bi da dobijes sve opcije.

Ides Basic/ DHCP i tu upisi pod primary DNS 8.8.8.8 i secondary 8.8.4.4, snimi izmene i restartuj ruter. Mislim da ne treba restart, al ajd, ko ga zna.

Free & Public DNS Servers

https://www.lifewire.com/free-and-public-dns-servers-2626062

Mozes i Open DNS da stavis...208.67.222.222
[ Whitesnake @ 09.01.2017. 03:32 ] @
Ne razumem te samo gde kucam to admin/ztonpk ?Ako misliš na username i password,to je ovde telekom,telekom.
[ gilopile @ 09.01.2017. 03:49 ] @
Da, umesto telekom/telekom kucaj neki od ovih:

user pass
admin / admints
admin / ztonpk
admin / tzlkisonpk

Nemam taj ruter pa ne mogu da proverim. Da li pod Basic dobijes DHCP i da li imas polje gde mozes da kucas DNS kada se ulogujes sa telekom/telekom? Ako nemas, onda moras sa Admin pristupom, a trebalo bi da je jedan od ovih gore.
[ Whitesnake @ 09.01.2017. 07:02 ] @
Citat:
gilopile:
Umesto Admin/Admin kucaj Admin/ ztonpk i trebalo bi da dobijes sve opcije.

Ides Basic/ DHCP i tu upisi pod primary DNS 8.8.8.8 i secondary 8.8.4.4, snimi izmene i restartuj ruter. Mislim da ne treba restart, al ajd, ko ga zna.

Free & Public DNS Servers

https://www.lifewire.com/free-and-public-dns-servers-2626062

Mozes i Open DNS da stavis...208.67.222.222


Probao sam ovo gore i izgleda da je upalilo,ali proveriću tek kasnije,da ne izbaksuziram sad odmah kao malo pre ono,haha :D
[ Whitesnake @ 09.01.2017. 19:10 ] @
Upalilo je!Gile hvala najlepše još jednom,spasao si mi tonu živaca,hahaha :D
Iako nemam pojma šta sam odradio,ni šta je DSN niti bilo šta,uradio sam po instrukcijama i upalilo je !!!
[ gilopile @ 11.01.2017. 15:25 ] @
Nema na cemu!
Drago mi je da je uspelo.

Sto se DNS-a tice, ako te zainteresuje kako funkcionise, mozes jednostavno proguglati i sve ce ti biti jasno.

Pozz
[ Whitesnake @ 11.02.2017. 19:42 ] @
Ljudi pomagajte!Da li neko zna kako da obrišem ovaj dosadni sajt koji mi stalno Chrome učitava prilikom pokretanja ??? Ovde ima čak i uputstvo za brisanje,na engleskom,ali iako ja ne znam engleski,samo površno onako,ovo sam skontao i bez Google Prevodioca,i uradio sve po uputstvu,ali ovaj sajt i dalje se učitava prilikom pokretanja Chrome-a :(
A ne znam ni kako mi je to dospelo u Chrome iskreno :( .Još mi se i Mozila instalirala,nemam pojma stvarno kako,i reko ajde da je deinstaliram,kad ono nema je tamo u Control Panel-u gde se deinstaliraju programi na onoj listi :(. Pa sam pokušao da je obrišem iz Program Files-a,ali neće ceo folder da obriše :( .Ne znam koji je đavo ovo ljudi,pomagajte ako možete nekako ??? Evo slike o kom sajtu se radi i to uputsvo za navodnu deinstalaciju!

Hvala svima unapred puno !!!

[ bachi @ 11.02.2017. 20:50 ] @
1. adwcleaner, skini, instaliraj, skeniraj, ubi gamad.

restart kompa.

2. Malwarebytes anti malware, skini, instaliraj u podešavanjima namesti da detektuje i rootkitove, skeniraj i ubi gamad.

Restart kompa.

3. Uživaj.
[ Whitesnake @ 12.02.2017. 21:09 ] @
Vladimire Hvala ti punooooooooo,pobijo sam gamad samo tako :D.Sve sam uraako si mi rekao :)
[ bachi @ 15.02.2017. 11:38 ] @
To bre! :D