[ Blue82 @ 17.01.2017. 21:25 ] @
Imam problem sa promenom velicine particije. Pokusao sam da "otkinem" malo prostora od D particije na kojoj su mi podaci, posto tu imam previse prostora, i doslo je do greske. Posle nje, ja vidim taj local volume, koji je veliki 83GB koliko i treba da ima ali pise da je particija Not formatted. Ima li sanse da spasim podatke?
[ Blue82 @ 17.01.2017. 21:43 ] @
Nasao sam neki program Find and Mount. On posle 2 minuta skeniranja pronadje tu particiju, i kada kazem da je mount-uje on mi je uredno prikaze i imam sve podatke koji su se nalazili na toj particiji. Ali kada zatvorim program on uradi unmount i vise podatke nemam. Imam opciju da snimim image, medjutim to mi je druga polovina diska a C: nije dovoljno veliki da bih na njega kopirao te podatke pa lepo formatirao tu particiju i vratio podatke na nju. Znaci podaci su tu, samo ne znam kako da ih povratim.
[ zoran_dojkic @ 18.01.2017. 17:39 ] @
Pozajmi od nekoga hard disk. Prekopiraj podatke, proveri da li mogu da se otvore fajlovi, formatiraj particiju i vrati sve nazad.
Kakve su ove dve particije na kraju?
[ calexx @ 18.01.2017. 18:47 ] @
U svakom slučaju nađi neki hard pa uradi kako je predloženo a posle toga probaj MiniTool Partition Wizard, on je meni ladno vratio particije koje su greškom smaknute, za par minuta je sve bilo kao pre. Ako je taj program koji si probao našao podatke, iskoristi ga pa za svaki slučaj to negde prebaci i tek onda eksperimentiši.
[ gilopile @ 18.01.2017. 23:19 ] @
Sa Active@ Partition Recovery je mozes vratiti kako je i bila.
[ PedjaZ @ 18.01.2017. 23:21 ] @
Jos jedan glas za MiniTool Partition Wizard.

Slican problem sam imao i nisam mogao vratiti particiju vec sam "cupao" podatke sa nje.
Probao sam:
UndeletePlus, Restoration - oba 0% uspeha,
gomilu nekih drugih sa hirensa od kojih recuva nadje tek trecinu fajlova ali BEZ NAZIVA i sve ih gurne u isti folder (sto hiljada fajlova u isti folder!).

Jedino ih MiniTool (ali ovaj deo programa - MiniTool Power data recovery) sve pronasao po nazivu i folderu.
Ima i izgubljenih fajlova ali tek neki mali deo.

Mozda moze i particiju da vrati ali to cu tek videti kasnije - prvo da sve spasem.

Poslusaj calexx - dobar savet ti je dao.

Pozdrav i srecno.
[ kraki @ 19.01.2017. 14:17 ] @
Ne volim da pridikujem, ali ovakve operacije NIKAD, NIKAD, NIKAD ne počinji da radiš bez kompletnog backupa.
Veruj mi imao sam prilike da vidim kako na licu mesta "cepa infarkt" čoveka, vlasnika agencije za knjigovodstvo, koja je vodila jedno 20 DOO-va i jedno 50 STR-ova, a kad su mu saopštili da je HDD ispustio dušu a on nije imao backup. Samo je pao. I onda hitna pomoć, reanimacija, defibrilator, strašne scene...
Da rezimiram.... NIKAD bez backupa.