[ aleksim @ 24.01.2017. 22:18 ] @
Polovna mašina Deckel Maho dmu 80t, prilikom uključivanja i nakon učitavanja MIllPlus prijavi grešku E18 (maschinen nicht erlaubt-izvinjavam se na lošem nemačkom). Da li neko od kolega na forumu zna KONKRETNO na šta se odnosi ova greška i kako je otkloniti (ako postoji konkretan kvar ili je to više mogućnosti)? Da napomenem da je mašina kod prodavca radila bez problema, ovaj problem se javio tek posle dopremanja i priključenja na napon.
Hvala unapred na odgovorima.
[ aleksim @ 29.01.2017. 17:14 ] @
Problem "rešen", jedan od mikroprekidača na vratima nije davao uvek signal da su vrata zatvorena.
[ Tex707 @ 30.01.2017. 13:04 ] @
.
Drago mi je da cujem.

Da li to znaci da upravljacka jedinica ne javlja "Door open" ili nesto slicno?
[ aleksim @ 31.01.2017. 21:17 ] @
Nažalost ne znam nemački, ali koliko sam uz pomoć google translate-a preveo upravljačka jedinica je davala obaveštenje da mašina ne može da počne sa radom... Razlog je bio pomenuti mikroprekidač...
Elem, sad imamo drugi problem: kolega operater je zadao komandu da se izvrši promena lata, jednom, drugi put i nosač alata je ostao u nedefinisanom položaju... kako vratiti nosač alata u regularni položaj?
[ aleksim @ 19.02.2017. 18:33 ] @
Problem rešen, naravno uz pomoć stručnjaka: aktiviran servisni mod i na taj način nosač alata je "zauzeo" odgovarajući položaj.
[ Tex707 @ 27.02.2017. 06:16 ] @
.
Znaci, sada sve radi OK? Nadam se da si uspeo da "ukrades" neki fazon :)
[ aleksim @ 27.02.2017. 20:42 ] @
Fazon? Može se reći da jesam: saznao sam kako se "uključuje" servisni mod... :). To naravno nije bilo dokumentovano u uputstvu koje "prati" ovu mašinu...
[ aleksim @ 09.03.2017. 16:50 ] @
Da ne otvaram novu temu: kako nastaviti izvršavanje G koda od neke linije recimo iz "sredine" programa? Iz nekog razloga moram da prekinem izvršavanje programa pa me interesuje kako da nastavim od mesta "prekida". Hvala unapred na odgovorima. Tražio sam odgovor ovde na forumu ali ne uspeh... :(
[ najacnc @ 09.03.2017. 17:44 ] @
da li je pokretanje iz btr ili iz memorije masine
[ aleksim @ 09.03.2017. 21:03 ] @
Program je u memoriji masine, ali bi bilo interesantno znati i za slučaj btr... Nov sam u ovome pa se izvinjavam ako tražim pomoć za jednostavne stvari... Uzgred upravljanje je heidenhain, MillPlus... DMU 80T...
[ aleksim @ 09.03.2017. 21:04 ] @
Program je u memoriji masine, ali bi bilo interesantno znati i za slučaj btr... Nov sam u ovome pa se izvinjavam ako tražim pomoć za jednostavne stvari... Uzgred upravljanje je heidenhain, MillPlus... DMU 80T...
[ najacnc @ 12.03.2017. 15:15 ] @
NISI ME NASAO NEVIDIM DA SI MI POSLAO POZIV
+381 64 288 3908
TO MI JE TELEFON
[ RVR @ 13.03.2017. 16:03 ] @
Nerazumem čemu ova priča oko BTR-a
Pošto upravljačka jedinica ima hard disk a preko RS232 i programa TNCRemoNT može preko protokola LSV-2 da se pristupi sadržaju diska i manipuliše
direktorijumima i još mnogo toga pri brzini od 115200 bps(ako je kabl dobar), to je najpraktičnije da se koristi i da se program ubaci na hard i pušta sa njega jer je sve mnogo brže tako ( da kažem
da mašina brže pocesira rečenice). Ograničenje u dužini programa je ograničeno slobodnim prostorom na disku, a to jeo vom slučaju smešno jer pretpostavljam da je disk od 1,7Gb ili
većeg kapaciteta a slobodnog prostora imaš sigurno 1 Gb pa mi objasni da li ti radiš programe od 1,2,3 miliona rečenica.
Dobro bi bilo da skineš sa Hedenhainovog sajta sve o upravljačkoj jedinici, malo se igraš i batališ te ideje.Tvoja UJ može da se poveže i u mrežu pa eto veselja.
[ aleksim @ 13.03.2017. 21:31 ] @
Hvala na odgovoru. Poenta je da se na zvaničnom sajtu hajdenhajna ne može naći ništa o upravljanju HNE MillPlus D8301.31x.
[ aleksim @ 25.03.2017. 12:23 ] @
Provereno: mašina nema hard disk, već memorijsku karticu. Za procesor je predviđeno 1.5 MB a kao ram se koristi 6 MB. Tako piše u parametrima mašine. Nisam pokušao da preko TNCRemo-a "priđem" toj memorijskoj kartici (nema se vremena).