[ salvaric @ 31.01.2017. 13:38 ] @
Instalirao sam poslednju verziju Lazarusa, da li je reč o nekom bug-u, vjerovano jeste, nisam siguran.

Ako neko radi sa ovim alatom, u klasičnom primeru je demonstrirana problematika.

Kreirane su tri forme, prva poziva drugu a druga treću (putem ShowModal funkcijom), u trećoj se prikazuje samo običan ListBox komponenta, forma otvara sledeću formu pritiskom na Button.
Prvi put kad se dođe do treće forme ide sve ok, al kad se izađe iz treće pa iz druge, vrati na glavnu formu, i ponovo pokrene druga pa treća, izbaci grešku "Invalid type cast".

Sa svim drugim komponentama radi, al kad se doda ListBox neće. Radi i sa ovom kad se forme pozivaju sa Show procedurom, ali meni treba sa ShowModal.
[ savkic @ 31.01.2017. 14:28 ] @
Sad sam probao i meni normalno radi. Doduse ja ne koristim standardni Lazarus i FPC vec NewPascal. Instaler koji sam koristio je FPCDeluxe, treba verovatno jedno sat vremena dok sve ne skine, kompajlira ali posle radi lepo.
[ salvaric @ 31.01.2017. 16:00 ] @
Očito je greška u kompajleru, instalirao sam stariju verziju, i radi kako treba.
[ Rapaic Rajko @ 01.02.2017. 08:03 ] @
Au... koji propust Lazarus-a.

Jesi li javio autorima? Da im posaljes ovaj zip/exe?
Probao sam i ja exe koji si stavio, nema sumnje, greska je tu. Znaci da nije u pitanju okruzenje u kojem se exe izvrsava (dlls itd.), vec je bug bas u kompajleru.

Pozz
[ salvaric @ 01.02.2017. 16:41 ] @
Javljeno, ispravili su grešku, neko je već ranije intervenisao, samo što sam ja skidao direktno sa njihovog oficijalno sajta poslednju verziju, nisam ni skidao zakrpe. Big propuust, al dešava se. Delphi jeste klasa za Lazarus, al meni radi posao sasvim korektno.

[Ovu poruku je menjao salvaric dana 01.02.2017. u 18:15 GMT+1]