[ Zort @ 05.02.2017. 18:33 ] @
Pokusao sam da napravim bootabilan USB preko Windows 10 Media creation toola. Iz nekog razloga to nije uspelo pa sam pokusao preko Rufusa. U jednom momentu Rufus je zakovao a USB je postao jako topao. Iscupo sam ga iz lap topa. Kada sam vratio nazad USB, Windows me je pitao da formatiram fles. Mislim da nije uspelo.

Sada kada ubacim fles ili mi pokaze ovo:
USB device not recognized.

Ili me pita da formatiram. U slucaju da odem na 'Quick format' izadje mi ovo:
Windos was unable to complete the format.

U slucaju da odbijem da formatiram pojavi se ovo:
The volume does not contain a recognized vile system.

Evo i screenshot Command prompta.

Imam jos jedan USB i on radi normalno. Samo je ovaj od 32GB problem. Pokusao sam da odradim quick format na jos jednom kompu i nije uspelo. Sto je najgore nije moj USB nego je od druga i sad moram da kupujem novi.

Moze li ovo nekako da se popravi ili barem da se povrate neki delovi u funkciju?
[ gilopile @ 05.02.2017. 18:37 ] @
Skini Partition Wizard, pa sa njim pokusaj da odradis format. Ako ima neka particija onda pr vo delete, pa apply i onda kreiraj novu.
https://www.partitionwizard.com/free-partition-manager.html

Ako ovaj programa ne vidi uopste taj USB, onda mrka kapa.
[ Zort @ 05.02.2017. 18:57 ] @
Hvala na savetu. Program je uspeo da prepozna fles. Medjutim jedina opcija je 'Create'. Posle toga mogu da odradim sve ostalo. Da odem 'Create', pa 'Format', pa 'Apply'?
[ gilopile @ 05.02.2017. 18:59 ] @
Da, idi na `create` i trebalo bi da uspe da napravi particiju. Postavi NTFS
[ Zort @ 05.02.2017. 19:20 ] @
Create pa Format pa Apply: 'MiniTool Partion Wizard has stopped working' I tako 3 puta zaredom. :(
[ gilopile @ 05.02.2017. 19:26 ] @
Djavolji USB.

Pokusaj i sa HP USB format tool

http://filehippo.com/download_...4d50d8dca60ef56a7eb1f049d1978/

Ako ga ubacujes u desktop na front panel, pokusaj iza u samu plocu.

Pokusaj i na nekom drugom racunaru. Ako nista ne upali od ovoga, vrlo je moguce da je otegla papke. Ako imas garanciju, nosi.
[ Zort @ 05.02.2017. 19:50 ] @
Error: Device media is write-protected. Eeee zivote!

Pokusacu sutra ponovo preko Partition Wizarda ali sa drugovog laptopa. Ako neko ima na prodaju ispravan USB od 32GB moze pm. Hvala Dragane na pomci. Ziv bio.
[ gilopile @ 05.02.2017. 19:54 ] @
Nema na cemu!
Jbg, probaj jos na drugom racunaru i to je to.

Poruka `write protected` ne mirise na dobro. Moze biti da je odapeo kontrolre cip ili sam nand. Nema tu mnogo oipcija, ako ne uspes sa ta dva programa na par racunara, plasim se da je crkla.

Postoje neke metode kod zaglupljnog firmware-a, pa baci oko, nista te ne kosta i ovo da probas:

http://www.elitesecurity.org/t404572-0
[ lazarevicc @ 05.02.2017. 20:31 ] @
Citat:
Zort:
Error: Device media is write-protected. Eeee zivote!



Ovaj hp usb format pokreni kao administrator,pa pokusaj ponovo format.
[ Lavlja_Jazbina @ 06.02.2017. 04:10 ] @
Moze li se znati proizvodjac tog USB 32 GB ?!
[ Sava @ 06.02.2017. 07:05 ] @
Ništa te ne košta da probaš sa Boot ICE, a ovde imaš uputstvo: http://www.blog.creativform.co...-lost-capacity-usb-flash-disk/
Ja sam povratio jedan flash ovim programčetom sa drugim nisam uspevao.
[ notebookFun @ 06.02.2017. 07:13 ] @
Odradi clean uz pomoc Diskpart.


1. Pokrenes cmd kao administrator.
2. diskpart
3. list disk
4. select disk (kucas broj na kojem je USB flash, npr. select disk 1 ili selec disk 0)
5. clean

Ako ovo ne pomaze skini ChipGenius i vidi da li racunar uopste detektuje flash i koji je chip na njemu.
[ Zort @ 20.02.2017. 22:57 ] @
Pozdrav. Nisam bio u prilici da ranije proverim USB na drugom kompu kao sto sam rekao da cu uraditi. U medjuvremenu sam drugu kupio novi USB. Zadrzao sam njegov USB i sad ga testirarm. Mali update:

Citat:
gilopile:
Pokusaj i sa HP USB format tool
Ako ga ubacujes u desktop na front panel, pokusaj iza u samu plocu.
Pokusaj i na nekom drugom racunaru. Ako nista ne upali od ovoga, vrlo je moguce da je otegla papke. Ako imas garanciju, nosi.
Pokusao sam sa HP USB format toolom i nije uspelo: "Error: device media is write protected." Pokusao sam preko USBa sa ploce, kao administrator. Garancija je nazalost istekla.
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Moze li se znati proizvodjac tog USB 32 GB ?!
Kingston DT 100 G2 32GB
Citat:
Sava:
Ništa te ne košta da probaš sa Boot ICE, a ovde imaš uputstvo: http://www.blog.creativform.co...-lost-capacity-usb-flash-disk/ ...
Program prepozna fles, medjutim "Partitions Managment" je prazan, nema nicega.
Citat:
notebookFun:
Odradi clean uz pomoc Diskpart.
Ako ovo ne pomaze skini ChipGenius i vidi da li racunar uopste detektuje flash i koji je chip na njemu.
"DiskPart has encountered an error: The system cannot find the file specified.
See the System Event Log for more information."
ChipGenius je uspeo da ga detektuje!

[ Binary Mind @ 22.02.2017. 17:19 ] @
E sad unesi VID i PID brojeve sa priložene slike ovde i pronađi softverske alate pomoću kojih bi mogao (mož' da bidne, ali ne mora da znači) da popraviš flešku...

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 22.02.2017. u 18:59 GMT+1]
[ Zort @ 23.02.2017. 10:29 ] @
Uneo sam, i uspeo sam da nadjem fles sa istim cipom i kontrolerom. Medjutim na ovom sajtu ne vidim gde bih mogao da nadjem program koji mi treba za moj model flesa.
[ Binary Mind @ 23.02.2017. 16:29 ] @
Evo na primer skini nešto od ovih Kineza. Kao što rekoh, mož' nešto da bidne, ali ne mora da znači. U svakom slučaju ništa ne gubiš time što ćeš pokušati... Velika je verovatnoća da su čipovi ili Phison ili Skymedi...

EDIT: Sad sam ja proverio na osnovu nekih parametara iz priložene slike. Čipovi su Phison 100%.

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 23.02.2017. u 17:46 GMT+1]
[ drazenj @ 24.02.2017. 22:09 ] @
Ovo sa ChipGeniusom i VID i PID brojevima POMAZE !!! Ja sam moj "mrtvi" Transcend Jet Flash 32 GB-koji je bio i Unallocated i Write protected (po HP formateru ) uspesno POVRATIO !! Posle sam ga samo ponovo OnLine formatirao na TRANSCEND sajtu !!! )
PUNO HVALA !! )
[ drazenj @ 24.02.2017. 22:18 ] @
Citat:
Zort:
Uneo sam, i uspeo sam da nadjem fles sa istim cipom i kontrolerom. Medjutim na ovom sajtu ne vidim gde bih mogao da nadjem program koji mi treba za moj model flesa.


Pazi najvaznije je da pronadjes neki od sajtova -programa koji odgovara Tvom cipu i kontroleru - i proizvodjacu flash memorije - NE MORA ostalo da se POKLOPI do poslednjeg broja i slova !!! Nadji najpribliznije !!! POsle ,kada ga budes povratio iz mrtvih ,kada ga Windows bude prepoznao pod bilo kojim imenom i dodeli mu SLOVO -particiju ,onda mozes na sajtu proizvodjaca -KINGSTON-a u tvom slucaju ,da ga PONOVO reformatiras i dovedes na fabricko stanje !!! Sigurno USPEVA -ali probaj u Save Rezimu Windowsa (F prilikom butovanja !!!
Osim ako ti je ELEKTRONIKA unistena -ali ako ga Windows -DEvice Manager vidi i prepozna -IMAS SANSU !!! )
[ Binary Mind @ 25.02.2017. 09:48 ] @
Postoji topovana tema koja se bavi ovom tematikom. Ona treba svima koji imaju problema sa USB fleševima da bude prva stanica pri ulasku u ES storage forume.