[ Pupazzo @ 05.02.2017. 19:25 ] @
Imam problem sa formulom koja ne funkcioniše kako bih htio. U listu kartice u tabeli treba da prikaže vrijednosti uzimajući u obzir da su ispunjeni uslovi koji su u ćeliji D3 i I3.
[ Jpeca @ 20.02.2017. 08:44 ] @
Da li ti odgovara da koristiš advance filter - sa odredištem na novom listu - to mi se čini jednostavnije. Vidi prilog list kartice (2)

Uputstvo imaš npr. Filter Excel Data to a Different Sheet

[Ovu poruku je menjao Jpeca dana 20.02.2017. u 13:45 GMT+1]
[ Pupazzo @ 20.02.2017. 10:28 ] @
Je li ovo neki virus u ovom fajlu? Ne mogu da upravljam njime prilikom otvaranaj se pojavljuje kao ovo na slici i ne može da se pokrene da se radi na njemu.
[ Jpeca @ 20.02.2017. 11:13 ] @
U tvom fajlu su bili neki linkovi na kolonu KN u nalogu koje ja ne vidim, to sam obrisao kao i neke makroe koje si imao. Nova verzija je uplodovana u prethodni post.


Da bi olakšao da ne moraš stalno da postavljaš Advance filter možeš da napraviš makro i dodeliš mu neko dugme ili prečicu sa tastature
Code:
Sub MyFilter()
'
' MyFilter Macro
' Apply Advance filter
'

'
    Sheets("nalog").Range("A5:I678").AdvancedFilter Action:=xlFilterCopy, _
        CriteriaRange:=Range("'kartice (2)'!Criteria"), CopyToRange:=Range( _
        "'kartice (2)'!Extract"), Unique:=False
End Sub
[ Pupazzo @ 20.02.2017. 12:36 ] @
E jbg. Izgleda da te mučim bzvz jer se ne umijem snać u nijednom od ova dva orimjera koja si mi poslao. Ako ti nije muka taj makro da postaviš kako treba ako već ne može da se riješi pomoću matrične formule. Izvini i hvala u svakom slučaju.
[ Jpeca @ 20.02.2017. 12:52 ] @
Ako nisi radio sa advance filterima pročitaj malo o tome - zato sam i postavio link za video.

U prilogu je verzija sa makrom. Uneseš podatke za fileter u A2 i B2 i klik na dugme postavi filter.
[ Pupazzo @ 21.02.2017. 10:24 ] @
OK. Mislim da je to to. Samo fali još jedna sitnica, mislim za tebe je sitnica ali ne i za mene :). Da izbaci prazne redove iz prikaza. Da izbaci prazne redove i zadnji red za prikaz bude onaj red u kome se prikazuje zbir, što je u ovom primjeru red broj 701.
[ Jpeca @ 21.02.2017. 12:23 ] @
Prazni redovi nisu uključeni jer se fitriraju samo redovi koji su zadovoljili uslov, dakle imaju konto i firmu.
Total na stranici nalog, nije uključen u filter jer nije deo izvornih podataka - nema konto i firmu

Zbir na kartici najlaše je napraviti ako ti odgovara iznad filtriranih podataka. Onda se mogu napraviti odgovarajuće formule bez potrebe da se išta menja u makrou

Ako zbir mora da bude ispod filtriranih podataka onda u makrou treba ubaciti
1/ Pre primene filtera: Brisanje prethodnog totala ako postoji
2/ Nakon primene filtera: Upis formula za zbir iza poslednjeg reda

Ova druga varijanta je u prilogu.
[ Pupazzo @ 21.02.2017. 13:46 ] @
Vidim da je ovo odrađeno dobro, da je dobar rezultat, ali ne vidim kako si došao do njega i kada zamijenim novu firmu ne štima.
[ Jpeca @ 21.02.2017. 14:36 ] @
U redu gde piše "UKUPNO:" upisuju se formule za sumiranje, proveri možda sam nešto pogrešio. Sa Alt+F11 možeš da pogledaš kod.

Slučajno sam izgleda obrisao dugme za makro, možda te to zbunilo imaš izmenjeni prilog u prethodnom postu.
[ Pupazzo @ 21.02.2017. 14:51 ] @
NEma i dalje u izmenjenom dokumentu ništa, nikakvog dugmeta.
[ Jpeca @ 21.02.2017. 15:59 ] @
Ja sam download uradio i meni se prikaže dugme.

Za probu makro možeš da startuje i sa ALT+F8.

Da dodaš sam dugme i vežeš za makro
Assign Macro To Button
[ Pupazzo @ 26.02.2017. 13:30 ] @
Šta ovdje u ovom primjeru u prilogu nije dobro? Ja bih da mi izgleda prikaz ovako na kraju da sakrije prazne redove i na kraju bude kao što je u redovima 702 i 703. Ali mi u ovom primjeru ne prikazuje uopšte podatke po kriterijumima po kojim bi trebalo da prikazuje.
[ Jpeca @ 02.03.2017. 07:46 ] @
Prvo što ti nije dobro je postavka advanse filtera
1/ Kolone koje se filtriraju moraju da imaju identične nazive kao u izvornoj tabeli (Firma - PP, KN- Konto) i
2/ Da budu zadate kao zaglavlje izvorne tabele - u istom redu a ne jedno ispod drugog.
Uslovi za filtiranje (podaci) ako su u više redova to se tumači kao OR a u istom redu AND što tebi treba

Drugim rečima ako insistiraš da kartica bude u formatu kako si naveo
- možeš da odustaneš od Advanse filtera kao najakše opcije ili
- da postaviš Advanse filter u skrivenim redovima (u primeru redovi 4-7)

Ako ti ideja sa skrivenim redovima odgovara onda ostaje da u makrou izbrišeš i ponovo postaviš okvire da bi dobio ono što ti želiš. SALDO sam prebacio u makro u red ispod
[ Pupazzo @ 05.03.2017. 17:27 ] @
Ako uđem u AdvanceFilter i pošto e otvori box ako samo kliknem na dugme OK onda on izbriše izbriše. Zbog čega se to dešava? Možda zbog toga ne funkcioniše sad meni u ovom mom primjeru u prilogu? Namučio sam te, oprostićeš mi. Sve sam odradio čini mi se kako treba ali mi opet ne daje prikaz. Biće da jedan korak neđe preskačem ili ga prije vremena odradim.
[ Jpeca @ 06.03.2017. 09:42 ] @
Već sam u gornjem postu naveo da si skroz pogrešno postavio advanced filter. U slici koju si postavio pored greški 1/ i 2/ iz prethodnog posta ima još dve greške - List range treba da bude na Listu "Nalog" i treba da bude uključena opcija "Copy to another location".
Nađi objašnjene za advanced filter - "na novi list "- pa detaljno pogledaj - ima dosta specifičnosti koje valja razumeti.

U primeru razvrstavanje4 ja sam ti pripremio radnu verziju - Uslovi E2 i E3 se ne koriste direknto nego preko forumula u skrivenim redovima 5 i 6 gde je ustvari kriterijum za advanced filter - Uradi Unhide pa pogledaj


[Ovu poruku je menjao Jpeca dana 06.03.2017. u 12:34 GMT+1]