[ milorad @ 16.02.2017. 07:25 ] @
Molim za pomoć ..kao u naslovu i prelazak automatski na drugu ćeliju ,pa treću pa....kod popunjavanja obrasca IZVADNICA u polju broj iz imenika ...
[ Ivek33 @ 16.02.2017. 09:52 ] @
Ako želiš upisati jedan te isti broj u više ćelija odradi prema ovom tutorijalu.
- Unos istog broja u više ćelija

Isto to možeš odraditi kopiranjem ćelije

Ako želiš dodati jedan broj više tada u ćeliju N7 upiši formulu =N6+1 i kopiraj do zadnjeg reda
Ako želiš uvjetovati sa popunjenim podatkom u stupcu B6 tada unesi formulu =IF(B6<>"";N6+1;"") i kopiraj do zadnjeg reda
[ milorad @ 16.02.2017. 10:06 ] @
Ivek33, u ćelije od P6 do Y6 želim da upišem šifru recimo 2260500103 znači kad kucam ovu šifru da mi se automatski popunjavaju ćelije od P6 Y6....eto znači kucam u ćeliju P6 dvojku pa onda opet dvojku ova druga treba da se ukuca u ćeliju Q6 ....pa tako redom
[ Nelexije @ 16.02.2017. 14:25 ] @
Nisam siguran da se to u EXCEL-u može uraditi...
Možda uz pomoć VB, odn. nekog makroa, ali iskren da budem ne znam kako...
[ milorad @ 16.02.2017. 16:56 ] @
Ma moze sigurno da može...ima mnogo naredbi ROUND,LEN, PA PREKO CUSTOM NUMBER "" PA 999/ "0" da se defiinise celija nesta tipa IF N6<2 GO TO NEXT CELL e sad to treba u formuli ubaciti...a ja to ne znam....
[ Ivek33 @ 16.02.2017. 21:38 ] @
Čekaj malo, nejasan si?
Što nisi postavio gotov primjer sa očekivanim rezultatom.
Želiš upisati broj koji sadrži 10 znamenki ali tako da ti se svaka znamenka upiše u jednu ćeliju (P6:Y6)?
Gdje upisuješ ovaj broj? Kako misliš da Excel zna odakle treba povući drugu znamenku, pa treću itd...?
Vidi primjer.
[ milorad @ 17.02.2017. 06:02 ] @
Evo najjasnije u svaku ćeliju hoću samo po jedan broj ručno da ukucavam evo kucam 1234567890 ....ovi brojevi treba da se upisuju u po jednu ćeliju al bez korišćenja TABULATORA TAB(dirke) evo i primera....
[ Ivek33 @ 17.02.2017. 10:15 ] @
Ovo je sada već jasnije jer koliko sam shvatio ti želišnakjon unosa broja u ćeliju da te Excela utomatski pozicionira u slijedeću specifičnu ćeliju, zar ne?
Pogledaj VBA macro u Sheet module. Ovaj VbA pozicionira se na slijedeću specifičnu ćeliju nakon upisanog podatka u određenoj ćeliji. Izvorni VBA je odavde, koji sam ja prilagodio tvojim potrebama. Vidi primjer

btw: ja sam snimio u *xls formatu je ne znam koji Excel koristiš. Ako imaš noviji od 2003 tada snimi u *xlsm formatu (datoteka će biti manje "teška".
[ milorad @ 17.02.2017. 11:53 ] @
Ja u ovom primeru ne vidim nista i dalje moram da koristim TAB.....jedino ovo mi je blisko

Go To A Particular Cell After Inputting Data In Another Cell And Hitting Enter Options


SAMO BEZ ENTER....znači bitan element je da u JEDNOJ ĆELIJI BUDE JEDNOCIFREN BROJ A ZATIM PRELAZAK U DRUGU ĆELIJU ....kad kucam 123...da mi se popunjavaju ćelije A2 B2 C2.....sa 1 2 3...

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Excel.Range)
If Range("C2").Value <> "" Then
Range("A3").Select
End If
End Sub

Hvala na ovim uputstvima al to je za neko dugoročno rešenje memi resenje treba nešta expres....
[ Ivek33 @ 17.02.2017. 19:48 ] @
Citat:
znači bitan element je da u JEDNOJ ĆELIJI BUDE JEDNOCIFREN BROJ A ZATIM PRELAZAK U DRUGU ĆELIJU

Sorry, good luck.