[ virus83 @ 21.02.2017. 08:17 ] @
Pozdrav svima evo za sve ljubitelje voca moj youtube kanal sa videima o kalemljenju voca za pocetnike, svi koji bi voleli nauciti kalemiti voce mogu gledanjem ovih videa to upravo i uciniti.

Ovo je moja playlista sa oko 40 videa o kalemljenju voca, pogledajte, komentarisite, ne zaboravite da glasate i naravno ako vam se svidja kanal da se prijavite na moj youtube kanal.

https://www.youtube.com/playli...rTT9_7ctAfwDFDehzzE66HUppg0G5W



[ član @ 22.02.2017. 08:25 ] @
zar kalemnljenje nije genetsko modifikovanje, a GMO je zabranjen u Srbiji?!
[ virus83 @ 22.02.2017. 08:37 ] @
Kalemljenje nema nikakve veze sa genetskim modifikovanjem, kalemljenje je jedno a gmo je nesto sasvim drugo...
[ 7.scena @ 19.03.2017. 15:56 ] @
Super ti je kanal i video snimci !
Moj savet je da svaki video snimis nekoliko puta iz razlicitih kadrova, a onda u montazi od nekoliko snimaka napravis jedan video. Nije loše da sebi napraviš scenario pre snimanja. Tada ce se bolje videti detalji nego kada video snimas ceo video iz cuga, samo iz jednog kadra.


Moja pitanja:

1. sneg mi je srušio stablo šljive koja je imala fantastične plodove. Šljiva, celo stablo, je ostala da leži na zemlji, živa. Mlade stabljike podloge počele su da rastu iz korena srušene šljive, te stabljike su pune bodlji. Ideja mi je da na tu divlju podlogu koja je izrasla nakalemim neku od grančica pitome šljive iz krošnje koja leži na zemlji. Da li je to dobra ideja i koji tip klameljenja bi mi preporučio ?
Nemam spremne plemke, možda je najbolje da sačekam vegetaciju pa probam kalemljenje živog pupoljka ili žive plemke ?

2. Tih izraslih podloga ima dosta u krugu od 4m od srušene šljive da li bih mogao na još neku od njih da nakalemim neku drugu voćku, tipa, krušku, trešnju ili jabuku ?

3. Imam dobru ali matoru trešnju koju bih da klemim na novu podlogu. Verovatno je najbolja podloga divlja trešnja. Da li treba negde naći tu podlogu (kako prepoznati divlju trešnju) presaditi na željeno mesto i kada krene vegetacija kalemiti ?
[ virus83 @ 19.03.2017. 16:13 ] @
Sto se tice snimanja iz raznih kadrova znam da bi tako bilo bolje ali meni je i ovako komplikovano snimanje kada kalemim jer sve radim sam i onda ne mogu da se skoncentrisem kako treba na ono sto u stvari i trebam da radim a to je da kalemim sto brze i sto bolje.

Mozes kalemiti na te podloge sljive, sto se tice metoda kalemljenja to izaberes sam, ako su ti kalem grancice i podloga iste debljine onda kalemis npr na prosto spajanje, ako je podloga deblja od kalem grancice onda na procep.
Kalemljenje na budni pupoljak zahteva pripreme tipa zalevanje podloge i drveta sa kojeg se uzimaju kalem grancice, nije lako za pocetnike.
Obicno kada drvo se tako srusi zivi najcesce jos oko 1 godinu i onda se osusi, imao sam ja tako tresnju srusila se i sledece godine se i osusila.

Mozes sada kalemiti uzmes kalem grancicu i odma je kalemis na podlogu, sve zavisi koliko su pupoljci krenuli ako nisu puno ima sanse da se primi.

Na to sto je izraslo te podloge sljive mozes na njih kalemiti sljivu ili kajsiju.
Podogu za tresnju ili nadjes ili kupis i zasadis npr u jesen a kalemis u prolece.
[ 7.scena @ 19.03.2017. 19:35 ] @
Nabavi pomagača ili šegrta onda :). Mnoge stvari možeš i sam, npr. video kalemljenje na procep, pošto postaviš grančice u podlogu uzmeš kameru i snimiš iz ruke kako to uzgleda iz blizine, a onda u motaži isečeš deo kada uzimaš kameru prinosiš je, ubaciš samo koristan kadar. Možda i bolji stativ može da pomogne. Nije mi ideja da te smaram, nego imaš super kanal, pa da ga još više unaprediš.
Vidim da hoćeš da gađaš i strana govorna područja, tu ti mogu moći i titlovi na engleskom za video snike koji su već na srpskom. Titlovi su super stvar i više nego dovoljni. U tagove i opis videa ubaci opis i ključne reči na engleskom.

Hvala ti na brzim odgovorima. Inače ova oborena šljiva leži tako 2 godine i rađa kao da joj je horizontala prirodno stanje :). Videćemo ovog proleća da li je živa. Tu gde je ona vegetacija kreće tek u maju...

Na šta je dobro kalemiti krušku u krajevima koji su hladniji ?
[ virus83 @ 20.03.2017. 04:39 ] @
Ovo sto si mi rekao sve vec znam i sam ali nije izvodljivo iz meni poznatih razloga sad da ne objasnjavam zasto, titlove na engleskom imam na vecini videa.

Na divlju krusku krusku mozes kalemiti.
[ Java Beograd @ 20.03.2017. 06:15 ] @
Znam da je off-topic, ali ipak jeste o voću.
Ja imam u dvorištu jednu višnju, za koju kapiram da joj treba orezivanje. Ali avaj, pretraživao sam i pretraživao i nisam našao ništa dovoljno jasno i nedvosmisleno video uputstvo kako to da uradim. A totalni sam laik.
[ SvetlanaRadic @ 12.04.2017. 14:02 ] @
Hvala :)
[ markos.marko @ 08.12.2020. 21:13 ] @
Možda nije prava tema, ali ako je neko zainteresovan za kupovinu kalemljenih sadnica, pogledajte ovaj rasadnik Kalem Konjuh,
ja sam nekoliko puta kupovao od njih i prezadovoljan sam, imam preko 200 sadnica sljive i još nekoliko različitih sadnica.
Pa ko je zainteresovan neka pogleda

Sadnice jabuke
Sadnice kruške
Sadnice šljive
Sadnice kajsije
Sadnice breskve
Sadnice nektarine
Sadnice trešnje
Sadnice višnje
Sadnice dunje
Sadnice mušmule
Sadnice lešnika
Sadnice oraha
Sadnice badema
Sadnice kestena
Sadnice maline
Sadnice kupine
Sadnice kivija
Sadnice smokve
Sadnice limuna
Sadnice duda
Sadnice borovnice
Sadnice aronije
Sadnice drena
Sadnice brusnice
Sadnice ribizle
Sadnice ogrozda
Sadnice josta
Sadnice japanske jabuke
Sadnice japanske kruške
Sadnice goji bobica
Sadnice ruža Polijante
Sadnice ruža Čajevke
Sadnice ruža Puzavice
Vinova loza
Stubaste sadnice
Patuljaste (mini) sadnice