[ Nedeljko @ 23.02.2017. 16:22 ] @
https://privacy.microsoft.com/en-us

Dakle, prikupljaju sve, ali zato imaju lepe slike kojima to ilustruju.
[ plus_minus @ 23.02.2017. 17:08 ] @
Citat:
No content-based targeting: We will not use your email, chat, files or other personal content to target ads to you.


Ja im prosto - verujem!
[ Space Beer @ 24.02.2017. 11:52 ] @
Ništa nam ne preostaje nego da pređemo na linux. Masa već krenula, stigli do 30%. Ali ne bilo koji. Može samo potpuo čist distro, koji je RMS blagosiljao, kao što je gNewSense ili Trisquel
[ Java Beograd @ 24.02.2017. 12:53 ] @
Zašto Linux ? Šta fali Mac OS ?
[ Space Beer @ 24.02.2017. 13:34 ] @
Ništa posebno. Meni npr. jedino smeta što ne mogu da koristim softver koji hoću, na hardveru koji hoću i na način na koji mi odgovara. Windows mi nudi 2.5 od 3, Linux 2 od 3, OS X 0.5 od 3
[ Branimir Maksimovic @ 24.02.2017. 13:50 ] @
Ne kapiram sto OSX 0.5? Osim naravno sto moras da se pomucis da ga instaliras na non Apple hardware ;p
[ Space Beer @ 24.02.2017. 14:32 ] @
Ne razmatram te akrobacije. Lakše je raditi sa BSD-om, nego sa OS X-om na ne-Apple mašinama. A i svrhu tog BSD-a ne vidim
[ Panta_ @ 19.03.2017. 07:07 ] @
Citat:
No content-based targeting: We will not use your email, chat, files or other personal content to target ads to you.


Windows 10 is bringing shitty ads to File Explorer
[ plus_minus @ 19.03.2017. 11:42 ] @
^^

Ali, pazi ti taj `ribbon` sa slike ili kako ga već zovu ... to gornje besmisleno parče sa ikonama za pinovanje, pastovanje, itd.. pola ekrana zauzima...
Jesu to tako defaultnuli i za notepad, a i za calculator ? Nemo' mi rečete d to ne može da se isključi .. ?
Pa šta fali starim, dobrim padajućim menijima ili `svemogućem` hamburger dugmencetom .. ?
Ono, svi se trude da objedine sve opcije na jednom mestu kako bi korisnik imao više prostora za pregled i svoje potrevštine, jedino spajver masteri svom snagom teraju kontru opštoj logici.

To se pojavljuje samo kada se klikne ili je uvek tu .. ?
[ calexx @ 19.03.2017. 13:03 ] @
Zašto bi neko obraćao pažnju na te ribone? Mislim, ako neko koristi default programe, onda on i ne vidi ribone tj ne smetaju mu. Ostali koriste druge programe za razne namene i nemaju ribone. :)
[ plus_minus @ 19.03.2017. 13:09 ] @
Zato što pojede 40% gornjeg dela ekrana. Meni to istog momenta poremeti vidik. Da je 9 ili 10:16 stanard, pa ajde nekako .. al' nije, nego je 16:10/9. A desktop u pitanju ... I još ako je ekran od 1366*768 .. ma milina. Kamo nesreće pa više gotovo i ne može da se pazari nov 4:3 flat displej .. pa ga meteš na 1600x1200 pa ti kao i ne smeta toliko..
[ Zoran Milovanovic @ 19.03.2017. 14:38 ] @
Naravno da je moguce ukloniti ga i to jednim klikom ili kombinacijom tastera. Cemu toliki hajp?
[ Nedeljko @ 19.03.2017. 14:39 ] @
Ja sam pred kraj decembra 2007. kupio svoj prvi laptop, koji sam koristio kao desktop priključivši na njega spoljnu tastaturu, miša i monitor. Od onda nisam nikada više pazario desktop, nego kupovao nove laptopove (sada imam peti po redu). Desktop mi je nezgodan. Ne mogu više bez prenosivosti.

Međutim, spoljni monitor odavno nemam jer sam još sa prvim ili drugim laptopom prestao da koristim taj koji sam imao. Iz te perspektive je ekran zaista najograničeniji resurs.

I onda se čudim što stavljaju ribone i slične žderače tog resursa. Pa, zato što ljudi imaju desktopove sa velikim monitorima. Očigledno se programi ne prave za mene.
[ SlobaBgd @ 19.03.2017. 15:27 ] @
Citat:
Zoran Milovanovic:
Naravno da je moguce ukloniti ga i to jednim klikom ili kombinacijom tastera. Cemu toliki hajp?

Zato što je Windows.
[ Shadowed @ 19.03.2017. 16:07 ] @
Citat:
plus_minus:
^^

Ali, pazi ti taj `ribbon` sa slike ili kako ga već zovu ... to gornje besmisleno parče sa ikonama za pinovanje, pastovanje, itd.. pola ekrana zauzima... :D
Jesu to tako defaultnuli i za notepad, a i za calculator ? Nemo' mi rečete d to ne može da se isključi :D .. ?
Pa šta fali starim, dobrim padajućim menijima ili `svemogućem` hamburger dugmencetom .. ?
Ono, svi se trude da objedine sve opcije na jednom mestu kako bi korisnik imao više prostora za pregled i svoje potrevštine, jedino spajver masteri svom snagom teraju kontru opštoj logici.

To se pojavljuje samo kada se klikne ili je uvek tu .. ?


Ribon moze da radi ili tako sto je stalno vidljiv ili tako sto su vidljivi samo tabovi (file, view...) pa se na klik pojavi privremeno ribon. U drugom slucaju radi prakticno kao pomenuti "stari dobri padajuci meniji".
[ plus_minus @ 19.03.2017. 16:38 ] @
Citat:
SlobaBgd:
Citat:
Zoran Milovanovic:
Naravno da je moguce ukloniti ga i to jednim klikom ili kombinacijom tastera. Cemu toliki hajp?

Zato što je Windows.


Ipak više zato što ga ti koristiš, a manje zato što je windows ...