[ XGhost @ 05.03.2017. 07:40 ] @
Desava mi se cudno ponasanje FMX komponenti koje su linkovane sa bazama podataka.
Primjer komponentu ComboBox povezem sa tabelom i ako je nakon pretrage tabela u bazi
prazna klikom na komponentu ComboBox bi trebalo da se ne pojavljuju podatci, ali da
bude aktivna sto bi bilo normalno kao kod VCL komponenata.
Medjutim kod FMX ComboBox ako nema podataka i ako se klikne na tu komponentu
dobijam gresku "Access violation at address 006C92D8 in module 'Project1.exe'.Read of address 000003B8"
nakon cega program blokira i moram prekinuti proces.
[ savkic @ 05.03.2017. 12:38 ] @
Cenim da je to neki bug u Delphiju, jedino da uradis updejt Delphija ili da uklonis vezu izmedju dataseta i ComboBoxa kad je dataset prazan.
[ XGhost @ 05.03.2017. 14:02 ] @
I ja mislim da je bug, ima ih jos mnogo i generalno imam jako lose misljenje o FMX
mogao bih stranicu napisati o nedostatcima.

Jel imte kakav primjer kako da prekinem vezu kodom ako je tabla prazna
trenutno su vizuelno povezane.
[ captPicard @ 05.03.2017. 14:57 ] @
Pa trebalo bi biti jednostavno ako se ne varam. OTvoriš dataset i onda

Code (delphi):
if DataSet.RecordCount = 0 then TDBComboBox1.DataSource := '';


Btw, duže vremena planiram na neku noviju verziju Delphia ali baš radi ovakvih stvari me strah... A cijena im je i dalje u nebesima.
[ XGhost @ 05.03.2017. 15:47 ] @
VCL na novijim verzijama radi mnogo bolje nego na starijim meni generalno nije legao FMX
i koristim ga bas kad moram inace moje misljenje za FMX je jako lose (da ne koristim druge termine)
[ savkic @ 06.03.2017. 01:13 ] @
> Jel imte kakav primjer kako da prekinem vezu kodom ako je tabla prazna trenutno su vizuelno povezane.

Nisam dve godine radio ništa u FMXu pa sam i zaboravio detalje, otprilike Delphi napravi odgovarajuću LiveBinding klasu koja služi kao veza između kontrole i dataseta, pokušaj da otkriješ koja je to (biće sigurno prisutna u deklaraciji) i da vidiš kako da se otkačiš sa datasourca.
[ XGhost @ 07.03.2017. 23:10 ] @
Rjesio sam problem, ima bug u dogadjaju onexit, mozda se i to moglo srediti ispisivanjem hrpe izuzetaka ali nazalost zivot je kratak da se natezem sa svim i svacim.
U svakom slucaju hvala i nadam se da ce FMX nekad biti ono sto je VCL sad, trenutno je daleko od toga.