[ crash019 @ 07.03.2017. 14:58 ] @
Zavrsavam cetvrtu godinu smera elektrotehnicar informacionih tehnologija u tehnickoj skoli i predamnom je teska odluka, a to je koji fax upisati. Trenutno se razmisljam izmedju FTN-a i Metrpolitana (informacione tehnologije ili softversko inzenjerstvo). Trenutno preovladava Metrpolitan zato sto koliko se meni cini vise se rade prakticne stvari i programski jezici konkretno dok koliko sam gledao na drzavnim ima vise elektronike, fizike koja meni bas i ne ide od ruke. Nalazio sam razna misljenja na internetu ali to je sve staro po 3-4 godine, pa me zanima neko misljenje sada posle 4 godina. Znam za price kao privatni fakultet se manje ceni od drzavnog, ali ja gledam na znanje u praksi pre svega. Imao sam priliku da pricam sa jednim izuzetno dobrim programerom koji studira na metropolitanu a vec radi za neku inostranu firmu, on mi je i preporucio ovaj fakultet. Pa ako moze neko ko ima iskustva u vezi Metrpolitana ili nekog drzavnog da mi da predlog sta raditi. Hvala unapred.
[ Mord @ 07.03.2017. 18:14 ] @
Skoro si sam dao sebi odgovor Elektronika i Fizika mi ne idu baš od ruke pa ih zato to i ne vredi upisivati ako nećeš time da se baviš a nećeš. Ide ti programiranje od ruke za to ti je izbor jasan...uostalom važno je samo znanje koje tebi treba za posao kojim želiš da se baviš.
[ VoltAmper..W @ 07.03.2017. 19:25 ] @
http://www.ftn.uns.ac.rs/n2079...tvo-i-informacione-tehnologije
Nigde fizike/elektronike al je tesko upasti(prilicno bodova)
http://www.ftn.uns.ac.rs/n338328293/racunarstvo-i-automatika
Lakse upisati ali imas fiziku i oet, radi preko kolokvijuma i moze se poloziti bez problema
[ djoka_l @ 07.03.2017. 19:30 ] @
http://www.etf.bg.ac.rs/index....iew&id=2247&Itemid=270

Ima fizike samo na prvoj godini (a to je ponavljanje srednjoškolske fizike).
Uzimajući u obzir iz koje škole dolaziš, elektronika (isto na prvoj) ne bi trebalo da ti bude problem.
[ crash019 @ 07.03.2017. 20:18 ] @
Pa najveci problem je taj sto smo mi ogledno odeljenje i fiziku smo imali samo jednu godinu kao i elektroniku, i zato bi to da izbegnem. Nije meni problem prakticno koliko teorija.
[ Shadowed @ 07.03.2017. 21:14 ] @
Citat:
djoka_l:
http://www.etf.bg.ac.rs/index....iew&id=2247&Itemid=270

Ima fizike samo na prvoj godini (a to je ponavljanje srednjoškolske fizike).
Uzimajući u obzir iz koje škole dolaziš, elektronika (isto na prvoj) ne bi trebalo da ti bude problem.


Ne znam kako je sada, ali ranije je postojala velika razlika izmedju fizike u srednjoj i na prvoj godini ETF-a. Ne toliko u tome sta se radi vec kako. U srednjoj skoli nije bilo integrala u fizici. Bar ne u elektrotehnickoj a ne verujem da je bilo u drugim.
E sad, da li se nesto promenilo u programu ETF-a.. Ne znam.
[ djoka_l @ 08.03.2017. 08:25 ] @
Fizika na ETF-u je bila (bar u moje vreme) potpuno ista kao fizika na bilo kom drugom tehničkom fakultetu. Mislim na Fiziku 1 - svi tehnički fakulteti su radili po istim udžbenicima. Razlika je bila u tome što na ETF-u u fizici nije obrađivana oblast elektromagnetike. ETF je imao poseban predmet na 1. godini Osnovi elektrotehnike, kasnije fizičku elektroniku, elektromagnetiku. Matematika korišćena na prvoj godini je srednjoškolska matematika. Tek se u elektromagnetici koristila malo naprednija matematika (ona koja se uči na 2. godini fakulteta na matematici 2).
[ anon115774 @ 08.03.2017. 09:42 ] @
Fakultet ce ti biti bitan prilikom pronalazenja prvog posla. Nakon toga diplomu mozes da bacis. Svaki sledeci razgovor za posao ce biti o tome sta si radio i sta znas da radis. Za diplomu te vise niko nece pitati.
[ Shadowed @ 08.03.2017. 09:46 ] @
Izvodi i integrali se rade u srednjoj iz matematike tako da je tacno da se koristila matematika iz srednje skole u fizici na etf-u. Ali se nije koristila u fizici u srednjoj.
U srednjoj je brzina v = s/t, na etf-u je v = dx/dt i sl.
[ pctel @ 08.03.2017. 10:01 ] @
Na FIT takodje imas 2 ispita matematike plus statistiku i ne mozes proci a da ne naucis integrale, diferencijalne jednacine i slicno.