[ ambre @ 09.03.2017. 01:20 ] @
Planirao sam sledecu opremu:
1. DVR -- Hikvision DS-7204HUHI-F1/N
2. Kamere -- Hikvision DS-2CE16F7T-IT3(2Mpix) 3,6mm x 3kom + DS-2CE16D0T-IT3(3Mpix) 3,6mm x 1kom
3. Hard disk -- Western Digital 2TB Purple
4. Napajanje -- Bear XED-5013S 60W/5A/12V
5. Pasivni UTP predajnik sa kablicem -- Bear UTP-202-HD x 8kom

Elektricari su vec provukli instalaciju, to su VOKA UTP CAT6 sa 4 parice, sa fasade do mesta na kojem ce se nalaziti i ruter za internet, switch itd.
Ono sto ne znam a zeleo bih da naucim je kako se kamere vezuju na video balun, kojim paricama se kamera napaja strujom a kojom signalom ? Ili nije bitno koje su boje za struju koje za prenos podsataka. Dokupio bih i 8 DC konektora. Video baluni su mi potrebni i kod kamere i kod dvr-a ? Kada dodjem do dvr-a, kako povezujem kamere na strujni adapter? Da li UTP kablovi ulaze u DC konektor(zenski) pa zatim u DC razdelnik 1-4 i na kraju razdelnik u napajanje?
Kako preporucujete da uradim instalaciju na fasadi, planirao sam uzidne kutije ali kako izolovati parice koje ulaze u dc razdelnik i balune za svaki slucaj?

I moje glavno pitanje! U kuci imam kablovsku kod koje koristim internet, digitalnu TV i telefon, dobio sam ruter sa link http://www.arris.com/products/...ne-telephony-gateway-tg2492-s/. U kuci imam 5 soba u kojima se u svakoj nalazi: koaksijalni kabl za TV-ove, telefonski i UTP kabl za internet.
Kako propustiti signal iz DVR-a kroz kablovsku mrezu do televizora, kako bih sadrzaj sa kamera mogao da pregledam na televizoru(svakako ce dvr biti nakacen i na internet da bi imale udaljeni pristup sa telefona, tableta...)? Koji RF modulator mi je potreban? I da li je potrebna insertna skretnica kako se sadrzaj sa kamera ne bi vracao u kablovsku mrezu? Da li mi je potreban ovakav https://www.avmarket.rs/televe...modulator-za-video-nadzor.html ili ovaj drugi sa slike https://postimg.org/image/d5xdcfuzf/ ?

Hvala unapred na pomoci
[ BlackForce @ 12.03.2017. 22:05 ] @
Ja sam vec koristio kombinaciju kamera-video balun-UTP kabel-video balun-dvr i to 60-80metara duzini.Napajanje sam resavao uglavnom u lokalu (nisam propustao kroz UTP kabel i tako na svaku (pletenu) paricu kacio po jednu kameru).Ako nemas mogucnost napajanje da resis u lokalu (gde su kamere),onda i to vozis preko UTP-a,ali ako je veca razdaljina,onda napojne kablove vozis sa dupliranim vodovima i to tako da iz dve parice uzmes punu boju recimo za + i iz iste dve parice belu sa obojenim straftama koristis za - (znaci dve zice za - i dve zice za +),jer pod opterecenjem kamere imaces pad napona.I tako smanjujes unos smetnji preko napajanja.
[ ambre @ 13.03.2017. 15:42 ] @
Meni je najudaljenija kamera 20m od dvr-a. Nazalost vec su provuceni kablovi i uradjena fasada, okreceno itd. Tako da moram da idem na varijantu napajanja preko utp-a. Da li je dovoljna jedna parica za prenos signala, a da ostale tri iskorisim za napajanje? I da li je bitno koje boje su parice za napajanje a koja za signal?

Znas li nesto oko ovih RF UHF modulatora ?
[ BlackForce @ 13.03.2017. 18:25 ] @
Za prenos signala je sasvim dovoljna jedna parica (boja ne igra nikakvu ulogu).
Svaka parica je ista,znaci dali ces koristiti braon,plavu,zelenu ili narandzastu paricu,sasvim je sve jedno.
Ako imas 4 parice,bez problema mozes nakaciti i dve kamere i napajanje na jedan UTP kabel (kako sam pre opisao)
Pomenute modulatore nikad nisam koristio.