[ pera_uske @ 22.03.2017. 21:50 ] @
preduzetnik pausalac, prvo i zadnje resenje je za 2014, po kome se placaju obaveze/doprinosi.. novo resenje se jos ceka..

do sada sam novac direktno podizao preko naloga za isplatu ili preko bankomata, ali sada bih zbog potrebe nekog kredita da otvorim tekuci racun i da prebacujem kao neku platu..

i dolazim do problema kako odrediti sta je meni NETO plata ? koristio sam razne kalkulatore i sluzbenici banke su mi takodje nesto racunali, ali iznosi se ne poklapaju nigde, razlika uvek bude :)

i da li je osnovica iz resenja == "neto plata" ?!

OSNOVICA iz poreskog resenja je 42500.00

- porez 10% - 4250
--------------------------
- PIO 26% - 11050
- ZDR 10.3% - 4377
- NEZ 1.5% - 637
--- ukupno doprinosi - 16064
--------------------------

ako se uzme da je osnovica==bruto onda valjda za neto ide:
42500
- 4250
- 16064(ukupni doprinosi)

22186 RSD ?

po onim kalkulatorima ima neki odbitak od poreza, ali to se odnosi valjda na "licnu zaradu" kod samoporezivanja, ali ja sam pausalac pa ne znam sta sa tim..

"knjigovodja" mi je "procenio" iznos koji se poklapa sa ovim linkom
http://www.adviser.rs/kalkulat...acuna-zarada-sa-bruto-na-neto/

Ugovorena neto zarada je 30,916.70 dinara.
[ Dexic @ 23.03.2017. 00:04 ] @
Dobro si izracunao (22185), taj link je samo za slucaj ZAPOSLENIH, a ne samozaposlenih.
Osnovica iz resenje je bruto plata, i to je jedini bruto za samozaposlene. Jedino za zaposlene postoje oni Bruto 1, Bruto 2 ili kako ih ko zove.

U bankama ne traze prenos plate za samozaposlene uglavnom, niti ima razlike da li platu primas preko njih, vec je dovoljno resenje poreske uprave.