[ igormil @ 08.04.2017. 20:12 ] @
Razgovarao sam sa prijatelejem iz Švajcarske preko Skype-a i non stop se prekidala veza,kočila se slika i prekidao zvuk.Imam VGA kameru i internet preko ADSL modema brzine 10mb/s i upload 1mb/s.
Šta može uzrokovati ovakav problem?

Igor
[ iculibrk @ 09.04.2017. 11:18 ] @
Skype je zbog sličnih stvari kod mene deaktiviran. Imaš ovde na forumu više tema gde su se korisnici žalili na pad kvaliteta koji je došao preteranim šminkanjem novih update-ova. Mnogo bespotrebnih stvari.
Sa druge strane sve zavisi i od same tvoje i njegove veze, telekom kao i mnogi daje brzinu do 10. U vreme gustog saobraćaja to zna biti problem.
U svakom slučaju Viber je za sada po meni mnogo bolje rešenje.
[ igormil @ 09.04.2017. 22:11 ] @
Da li kamere imaju neki uticaj na kvalitet prenosa?Verovatno ima veze ako su VGA ili HD?
[ iculibrk @ 10.04.2017. 07:11 ] @
Sa vga ne treba da ima nikakvih problema.
Ako ti se desi ponovo, prvo proveri brzinu interneta, ping i jitter.
Ranije su im nove verzije znale praviti problem, ali ovo vise lici na problem sa internetom.
[ anon115774 @ 10.04.2017. 09:28 ] @
Citat:
igormil:Imam VGA kameru i internet preko ADSL modema brzine 10mb/s i upload 1mb/s.


Nadam se da ti je jasno da je komunikacija izmedju tebe i tvog prijatelja dvosmerna i da nije samo bitno sta ti imas sa svoje strane nego je bito i sta on ima sa njegove strane kao i sta je sve izmedju te dve strane.

Znaci, nije dovoljno da ti izmedju sebe i Telekoma imas dl/ul 10/1. Treba taj signal da stigne dalje od Telekoma sve do Svajcarske...