[ mmix @ 30.04.2017. 11:38 ] @
Imam problem sa namestanjem instalacije.
Doneo sam risiver iz Srbije (sad sam u DE) i kupio sam antenu i mono LNB, namestio drzac pod vaser vagu. Koristeci SatFinder, dobio sam azimut 176.6 i elevaciju 34.2, sto sam i namestio na anteni i corak. Nema nista, risiver prijavljuje da nema signala. Proverio sam kabl, nema kratak spoj. Probao sam antenu malo levo, desno, nigde ni da drcne signal pa da odatle stelujem. Probao sam sa ton detektorom ali tu je nebo nacickano satelitima, ima stalno necega a nemam neku konkretniju opremu da mogu da vidim u koji tacno satelit pucam pa da znam gde da pomerim.

Jel ima neko neki savet?
[ gilopile @ 30.04.2017. 13:40 ] @
I ja neki dan pokusao da sa 39e okrenem na 16 i nema sanse. Sat vremena se patio, a 100x sam isto radio i nabodem ga za 2 min. Ne znam sta se desava.

Koji risiver imas i da li imas mogucnosti da cujes audio kada si pored antene? Postavi neki FTA pa pokusaj da nabadas. Od kako sam presao sa 120 na 90cm antenu, imam ovaj problem.
[ mmix @ 30.04.2017. 15:34 ] @
Ma ono go*no od COSHIP-a, Echolite je bio keva za ovaj. Ovaj ne mogu ni da prebacim na neki kanal da jurim signal dok on vec nema signal i ne skine programsku semu.
[ gilopile @ 04.05.2017. 01:43 ] @
Stvarno ne znam. Evo, danas sam vratio 120cm antenu, isti LNB stavio na nju i nasao sam ga za 2 min na slepo.
Nije mi jasno zasto ne mogu da ga nabodem sa 90cm antenom, ranije u pola noci sam znao za sekund da ga nadjem, sve obelezeno na stubu...jbmlga

39e, 19,2, 13 nabodem sa nogama, sutnem i sve podeseno, ali 16e nema sanse sa 90cm.

Cim ovaj glupavi Pink paket radi, znaci da je usmerena do jaja, ne moze bolje. Sa 90cm ga nikad nisam mogao hvatati, vecito seckala slika...