[ Miko2 @ 06.05.2017. 21:32 ] @
Zdravo svima
Pre neki dan se nesto cudno desilo sa mojim Dlink ruterom, odnosno nekoliko puta je neko ili nesto promenio admin pasword.
UKoristim pc da ogranicim pristup internetu djeci koji nemaju granica,,,,
Ono sto je zanimljivo je to da sam bio u sobi sa prikljucenim kablom direktno u ruter i za par sekundi se admin pasword promjenio. tako da sam morao vise puta da ga restartujem i programiram pasword,
U tom trenutku sam primjetio tu misterioznu mrezu RT3062AP4,

Ta mreza je bila otkljucana ali nisam se mogao prikljuciti na nju iako je signal bio 100 posto.
Dali je moguce da je neko hakovao mrezu izvana jer je nakon par minuta ta mreza nestala iz dometa i nje se vise pojavljivala?
[ gilopile @ 06.05.2017. 21:50 ] @
Naravno da je moguce ako je wi-fi mreza bez enkripcije/ open.

Postavi wpa2 enkripciju i ne moze niko spolja da udje u ruter i menja postavke.
[ Miko2 @ 06.05.2017. 21:51 ] @
Zaboravih da naglasim da je sa liste gdje u ruteru vidim sve prikljucene uredjaje bio nestao jedan windows mobil bez da SAM JA ISTA URADIO
[ Miko2 @ 06.05.2017. 21:55 ] @
Ima mreza lozinku. Sad mi je cudno kako neko moze da promeni admin pasword na ruteru,,Dali neko moze da uradi sledece.....udje sa lozinkom u ruter koristeci jedan od mobilnih prikljucenih na mrezu i promjeni admin pasword?
[ gilopile @ 06.05.2017. 21:57 ] @
Moze, naravno, da udje sa mobilinim kada se konektuje. Ako stavis enkripciju, ne moze da se konektuje ako ne zna pass, i samim tim nema ni pristup ruteru, pa ni podesavanju.
Stavi novu wpa2 psk lozinku, snimi izmene i to ti je to.