[ nanananananana. @ 12.05.2017. 04:55 ] @
Pozdrav svima, imam u planu da se selim u Novi Sad, pa me zanimaju visine plata u ovom gradu najviše. Ne bih živeo sam već sa ortakom.
E, sad zanima me gde bih ja mogao da prođem za posao? (Iako je glupo pitanje :))
Prodavac sam, imam završenu trogodišnju trgovačku školu, prošao sam praksu, imam i radnog iskustva u prodaji prehrane i pirotehnike (Mirnovec pirotehnika).
Koliko se kreću plate po Novom Sadu po buticima recimo? Drugarica me savetuje da probam nekako da se ubacim tu, dok me jedan drugar savetuje da probam u kladionici gde se plate kreću do 45ooo uz bakšiš.
Svaka informacija bi mi dobro došla.
[ Java Beograd @ 12.05.2017. 07:17 ] @
Prvo "skoči".
Nema tu mnogo filozofije: moraš da budeš u NS, da bi mogao da se javljaš, konkurišeš, da bi bio u toku, i da bi odlazio na eventualne razgovore.
Moj savet: prihvati provi posao (dobro, ako baš nije neka skroz skroz beda) i onda, kad budeš imao platu, tražiš i konkurišeš za neka bolja radna mesta.
[ cika dacha @ 12.05.2017. 17:40 ] @
Najbolje da pocnes kao konobar u nekom prometnom kaficu. Butike ne savetujem jer je to sve slabo...
[ notebookFun @ 12.05.2017. 18:09 ] @
Ja sam u NS-u zaposlen vec dvije godine. Drug mi je dolazi da trazi posao i islo mu je bas slabo...

Citat:
cika dacha: Najbolje da pocnes kao konobar u nekom prometnom kaficu. Butike ne savetujem jer je to sve slabo...

Konobare obično traze sa iskustvom pogotovo u prometnom kaficu...

U kladionicama obicno traze djevojke...
Posao lako mozes naci na nekoj pumpi da točiš gorivo...

Plate su slabe. Moj savjet je da bjezis od NS-a jer je smor grad, ja ga zovem "slow motion"... Samo za Beograd ;)



[ nanananananana. @ 15.05.2017. 03:36 ] @
Citat:
notebookFun: Ja sam u NS-u zaposlen vec dvije godine. Drug mi je dolazi da trazi posao i islo mu je bas slabo...


Konobare obično traze sa iskustvom pogotovo u prometnom kaficu...

U kladionicama obicno traze djevojke...
Posao lako mozes naci na nekoj pumpi da točiš gorivo...

Plate su slabe. Moj savjet je da bjezis od NS-a jer je smor grad, ja ga zovem "slow motion"... Samo za Beograd ;)


Eh, što se tiče Beograda svi mi pričaju da je skuplji za život u poređenju sa Novim Sadom.
Ovo ostalo se slažem s tobom da je tako, nažalost. :/
[ cika dacha @ 15.05.2017. 09:34 ] @
Kafici ne mogu da dodju do radnika pa i primaju i bez iskustva. Evo sad sam cuo na radio dok se vozim da Lear i Delphi traze bez iskustva i neki butik u NS Koleseum prodavce. Posla ima ali njemu nema biranja prve godine u NS. Srecno !
[ cika dacha @ 15.05.2017. 09:38 ] @
Novi Sad nije vise usporen, to je cista glupost koju ljudi vuku u mislima iz 70tih o NS.
Bolji je od BG gledajuci saobracaj, higijenu, troskove itd. U BG je jedina prednost sto vise ima sedista tj predstavnista velikih kompanija.
[ notebookFun @ 15.05.2017. 13:38 ] @
Citat:
cika dacha:
Kafici ne mogu da dodju do radnika pa i primaju i bez iskustva. Evo sad sam cuo na radio dok se vozim da Lear i Delphi traze bez iskustva i neki butik u NS Koleseum prodavce. Posla ima ali njemu nema biranja prve godine u NS. Srecno !



Pa trazi Delphi radnike za 25 000 din, nekoliko poznanika je radilo tamo ali samo mjesec dana! Svi ti sto traze bez iskustva daju oko 20 000din platu...

Zasto mislis da je Beograd skuplji? Ja izadjem u Novi Sad i placam domace pivo od 200din do 250din, kafa je 120din, tolika je cijena i u Beogradu.
Naravno imas i u NS-u kafu od 1000din (Kopi Luwak)...

Ljudi u NS-u su skroz usporeni, nema nikakvih konkretnih akcija. Nista se ne desava, sve je skroz mrtvo. Kafici u centru rade samo do 02:00h!
Da ne pricam kakvi su vozači u NS-u.






[ Shadowed @ 15.05.2017. 14:20 ] @
Citat:
notebookFun:  Da ne pricam kakvi su vozači u NS-u.

OK, sad je ipak jasno da se zezas :)
[ cika dacha @ 15.05.2017. 19:41 ] @
Sto se tice kafica u centru, oni treba da rade što se tice mene i do 00h. Mnogo ljudi zivi u centru i zasluzuju mir i tisinu tokom spavanja. A imas dovoljno klubova po NS koji rade do jutra. Izbor imas.
A sta se to desava u BG a ne desava se u NS?!
Cena iz kafica nije najvaznija stavka za poredjenje. Pricam o vaznijim troskovima zivota.
Grad koji ima lepe, duge i prave bulevare je pozeljan za svakog vozaca, biciklistu i pesaka, i ta usporenost koja se tebi cini je zapravo mnogo brza nego u BG. Samo pogledaj koliko treba da se 3km predje u NS a koliko 3km u BG... U BG sam dva puta nedeljno najmanje pa znam sta pričam. Potrošnja mog auta se izmedju BG i NS razlikuje 1l zbog stalnih guzvi i stajanja... Zato i kazem da se saobracaj brze odvija u NS. U BG zbog tih guzvi vozaci su samo agresivniji al brzi nisu.

Svaki pocetak za osobu bez iskustva je tezak i citajucu na sajtu o poslodavcima, za te firme se navodi pocetna plata 220eur i troskovi prevoza, pun godisnji od 20 dana i puna prijava. Za pocetnika bez iskustva je ok. Ne verujem da je bolja plata po buticima ili trgovinama. Evo i danas sam video na ulazu firme Manual isto stoje razni oglasi za posao.

Buducem novosadjaninu zelim hrabrost i srecu!
[ Braxi @ 15.05.2017. 19:52 ] @
NS je provincija za BG. Idemo svi za BG.

Jbg 99 godisnja strategija propadanja NS i Vojvodine konacno je pobedila.
[ notebookFun @ 15.05.2017. 20:21 ] @
@cika dacha

Nemam namjeru da nikog omalovazavam ovim sto cu sada reci. Rodjen sam u Sarajevu a u Novi Sad sam dosao radi posla prije malo vise od dvije god.
Meni je realno Novi Sad smorio, za dvije godine naucio sam cijeli grad, skoro da nema ulice u kojoj nisam bio. Porediti NS sa BG-om je stvarno smijesno...

Citat:
Potrošnja mog auta se izmedju BG i NS razlikuje 1l zbog stalnih guzvi i stajanja... Zato i kazem da se saobracaj brze odvija u NS. U BG zbog tih guzvi vozaci su samo agresivniji al brzi nisu.

Eto, to ti je dokaz da ne znas da vozis u Beogradu, ja nisam imao takvih problema kao ti.

Citat:
Grad koji ima lepe, duge i prave bulevare je pozeljan za svakog vozaca, biciklistu i pesaka.

Da li si bio nekad u Novom Beogradu?

Citat:
za te firme se navodi pocetna plata 220eur i troskovi prevoza

Najjeftini stan mu je 120e + 50e troskovi, od cega ce da zivi? Nije budala da radi za tu sumu!

Citat:
Sto se tice kafica u centru, oni treba da rade što se tice mene i do 00h

To sto si ti penzioner ne znaci da omladina ne treba da uziva.
O kojim nocnim klubovima pricas, mogu se na prste nabrojati.











[ dusans @ 15.05.2017. 20:37 ] @
A tek što je BG njesra u odnosu na Njujork!
[ cika dacha @ 15.05.2017. 21:50 ] @
Notebookfun@ Nemam nameru ni ja nikog da omalazavam ali opet ja koji sam izbegao iz yuge pa sam pola zivota proveo na zapadu Evrope. Prvo u Holandiji kao klinac, a kao tinejdžer/momcic u Alzasu i opet se povremeno vracam tamo ali u NS sam 12god sa prekidima i njega poznajem odlicno ali ovde o tome nije rec! Pricamo o tome gde je lakse i jeftinije ziveti za pocetnika koji hoce u Bg ili NS sa pocetnom platom bez visoke struke. Plata je svakako mala ali je bitno poceti i steci iskustvo!!!

Bg je smesan naspram Amsterdama i Parisa... (-:

Moja voznja i vozacko iskustvo nemaju veze sa guzvom u saobracaju ???? Hahahaha, imao sam 18god i dozvolu svega 30dana kad sam isao sa drustvom od Strazbura u Paris na svadbu, tad nije bilo navigacije. Skinuo sam nalepnicu A (pocetnik) sa auta da mogu na rizik voziti 130km/h na autoputu sve zbog dokazivanje pred simpatijom :-) Imam sve kategorije osim za autobus, cak imam sa čamac jer volim Dunav. Novi Sad je bolji, brzi i laksi za voznju bilo kojim prevoznim sredstvom.

U petak idem do N.Beograda poslom i sigurno sam bio do sad barem 150puta... Mi ovde pricamo o gradovima kao celina a ne njegovim delovima.

Stan u NS imas za 80-100eur namesten da rentas (moj drug placa 70eur na n.naselju 18m2 namesten skoz) i troskovi da budu veoma mali, evo moj stan je u zgradi koja nije prikljucena na toplanu pa informatiku dobijem 850din ( voda, smece itd), internet i kablovska 1200din, struja bez grejanja leto, prolece 1200-1500din i kupam se na struju, stedi se jer moj stan ima dvotarifno brojilo pa sam namestio sve da se pali posle 23h. Imam i susilicu i masinu za sudove. Jedino retko kuvam jer jedem po gradu veoma cesto. Ove godine u januaru sa najvecom zimom racun za struju imao 7500din, znaci u tih 7500 je grejanje, kupanje, kuvanje(retko) ves masina i masina za susenje ( koja se koristi samo zimi) masina za sudove kad se skroz napuni. Cenu po kojoj sam kupio stan od 48m2 plus terasa,necu ni porediti sa Bg a ni Londom (-:


Penzioner nisam jer imam ispod 40god a uzivanje u mladosti nisu samo kafici...

[ notebookFun @ 15.05.2017. 22:34 ] @
Imas ti prijatelju i u Krnjaci naci stan za 80 - 100e. Znas li ti gdje je covjece Novo Naselje, treba ti sat vremena pjeske da dodjes do centra...
Kvadrat stana na Novom naselju kosta 1200e po kvadratu, a npr u Strazilovoj ulici traze 1600e....za te pare mozes u BG-u da kupis bez problema stan.

Prodji sad kroz centar Novog Sada neces na ulicama vidjeti 100 ljudi.
Novi Sad mozda jeste dobar za penzionere, za omladinu nije!
[ cika dacha @ 15.05.2017. 23:20 ] @
notebook@ Da li je Krnjaca deo grada Beograda ? Novonaselje jeste.
Od Dunavskog parka pa do crkve tj semafor kod d.zdravlja na n.naselju treba opustenim bačvanskim hodom tačno 45-50minmin. Drugar ide bajsom ili busem jer radi u centru i nece da se njaka oko placanja parkinga.

Stan je placen tacno po m2/ 820eur kad me vec vuces za jezik da kazem cenu (-: Imao sam dobru priliku!
I cekao sam 6meseci da se zavrsi i uselim. Zgrada je od cigle sa 10cm stiropora, 6 komora stolarija i dodao sam jos malo za licni parking itd.

Cene su različite po celom NS i faktori su: stara ili novija gradnja, lokacija, spratnost, velicina, zavrsenost, projekat, papiri, hitnost i nacin placanja uticu na cenu. Na n.naselju imas koliko hoces stanova za oko 1000 a u NS se moze naci i za 650eur. Kolega sa posla kupio uknjizenu garsonjeru u M.Dimitrijevica za po 1100eur u kešu. Izdao je za 120eur na 1god ima ugovor. U oglasima je komšiluk tamo za male stanove oko 1300eur. Liman 1-2 1400eur. Trenutno najjaca buduca zgrada koja se gradi u samom centru ''Pupinova palata'', cene se krecu od 1500-2500eur u zavisnosti od veličine i pola je vec prodato. To ce biti najbolja zgrada za 1,5 god u NS!!! Kolika je cena u BG za npr do Knez.Mihajlove za novu gradnju itd ?
I nije ista cena za koju ljudi TRAZE i po kojoj su PRODALI !
Najbolji pokazatelj cena stana ti je visina kirije.

Sutra je radni dan a prosla je i ponoc, pa i ne treba da ima mnogo ljudi napolje pa cak ni omladine. Sutra se ipak ide na predavnja i posao. Merilo ljudi na ulicama u centru grada nije vezano za kvalitet i trosak zivota u samom gradu. U Strazburgu nemas nikog ni u 21h a kamoli sad posle ponoci...



[ plus_minus @ 15.05.2017. 23:24 ] @
@notebookFun

Citat:
Novi Sad mozda jeste dobar za penzionere, za omladinu nije!


Ma da, .... Vražogrnac je bolji ... i za balave, a i za penzose.
[ SlobaBgd @ 15.05.2017. 23:44 ] @
Citat:
cika dacha:
notebook@ Da li je Krnjaca deo grada Beograda ? Novonaselje jeste.

Metnem ja vas obojicu "Beograđana" na onu stvar! Jedan pita da li je Krnjača deo Beograda, a drugi lupa kao da je rođen na Kopitarevoj gradini (Prc! Hajde sad brzo Google, pa upit "Kopitareva gradina"!) a ne na nekom brdu oko Sarajeva (uz svo poštovanje za Sarajlije i sarajevska brda).

Da, Krnjača je deo Beograda, opština Palilula (za Daču), i ne, Krnjača i mnoga naselja i delovi grada nisu bogu iza leđa (za notebookFun-a).
E sad, to što notebookFun ne priznaje za grad ništa dalje od kruga dvojke, to je problem sa brda sišlih koji su Beograd videli samo na ekskurziji, Kalemegdan, Knez Mihailovu, Skadarliju i Železničku stanicu, i imaju averziju prema Krnjači i Banjici jer ih zbunjuje kako to da tako daleko ideš od centra grada a još uvek si u gradu!? Kod njih se posle pola sata hoda u jednom pravcu izlazi iz atara grada i ulazi se u seosku zonu.

Sad se vratite na temu plata u Bg i NS. Ne dotičite se geografije, pojma nemate.
[ Braxi @ 16.05.2017. 07:06 ] @
Strazilovska je na Limanu I i to je prakticno siri centar.

NN je dalje ali od kad je probijen bulevar pored sajma i dole u kralja Petra centar je takodje blizu i lako se stize.

NS je definitivno manji od BG da vise ne raspravljamo o cinjenicama, ali ono sto zaista jbe BG je sto ja stvarno nisam video grad takve velicine bez dobre metro mreze.
[ cika dacha @ 16.05.2017. 10:40 ] @
Slobo@ Znam gde je Krnjaca i ona nije deo GRADA Beograda nego je naselje u Beogradskoj opstini, kao sto Veternik nije deo GRADA Novog Sada nego je naselje u Novosadskoj opstini. Zato sam i ja pitao da li je Krnjača deo grada Bg , a ne zato sto nisam znao gde se nalazi.

Ono sto pokusavam da kazem je da saobracaj bolje i brze funkcionise u NS sa bilo cime da se krecete nego u BG. I zbog toga je jeftiniji za zivot gledajuci troskove prevoza i trosenje vremena i živaca.
[ DaliborP @ 16.05.2017. 10:48 ] @
Beskorisno je uporedjivati Novi Sad i Beograd, Novi Sad je mnogo manji grad i logicno je da ima i manje guzve i manje desavanja, tj da je "mirniji".
Treba uporediti recimo Novi Sad i Nis, ili Beograd i Budiumpestu.
[ Braxi @ 16.05.2017. 11:31 ] @
dacho nisi bas u pravu. Beogradske opstine se nekad protezu od strogog centra pa do iza Avale. U NS toga nema. Liman je grad, a Veternik nije.

Pogledaj samo sta je sve Vozdovac ili Palilula. u NS toga nema !
[ cika dacha @ 16.05.2017. 12:04 ] @
Cek cek Braxi, mozda nisam u pravu ali govorim o razlici izmedju dela grada i naselja u opštini. Krnjača je naselje a Voždovac je deo grada Beograd. Ili gresim ?

Slazem se sa tobom da je Liman deo grada NS a Veternik nije jer naselje u Novosadskoj opstini moze se reci i prigradsko mesto.
Koja je razlika izmedju Krnjace i Veternika ?

Dalibore@ koja su to desavanja u BG a da ih NS nema?
Bg je svakako veci i tu nema govora ali hoću da kazem da je saobracaj losiji u Bg od mnogih gradova iste veličine.
I sta znaci ''mirniji'' (-: ?
[ Braxi @ 16.05.2017. 12:16 ] @
kod BG je stos sto se neke opstine protezu i na uze gradsko jezgro ali i na prigradska naselja. Primer su Palilula i Vozdovac npr.

A ima i u BG cistih gradskih opstina tipa Vracar, Stari grad, kao i cistih prigradskih Mladenovac itd...

Uzgred, cela organziacija gradova u Srbiji je apsolutna papazjanija.

Sta ce u gradskoj opstini NS poslanik iz Kovilja ili Futoga ? Zar nije bilo bolje da NS bude samo NS jer mi u gradu imamo druge potrebe i probleme od ovih sa sela. Sta je problem da jedan Kac ima svog gradonacelnika ? Ili mestonacelnika ??? Pobogu pa kac ima 2x vise stanovnika od Budve...

Ili npr zbog cega je Zemun Beograd ? Zemun je grad sa zasebnom istorijom...

[ SlobaBgd @ 16.05.2017. 12:23 ] @
@Dača
Voždovac je opština koja jednim delom zahvata gradsko jezgro, a većim delom pokriva periferna naselja. Isti slučaj je i sa Palilulom. Ali kao što rekoh, vama je čudno kako to da je neko naselje deo grada, ne razlikujete gradsko jezgro (u kojem živi možda 20% stanovnika) i teritoriju grada. Na primer, Novi Beograd nije deo starog gradskog jezgra, ali ne možeš reći da nije deo Beograda. A naselje je (čak više naselja), koliko i Krnjača, Banjica, Učiteljsko naselje, Višnjička banja.

Sve ovo nema veze sa temom, ali je zanimljivo kako neko ko misli da zna sve o Beogradu donosi zaključke iz svoje perspektive.
[ Braxi @ 16.05.2017. 12:33 ] @
haha meni se cesto desavalo da me u BG pitaju da li sam bas bas iz NS. Meni je to piutanje bilo cudno jer zasto bi na prvom mestu i rekao da sam iz NS, ako nisam. Medjutim to je za njih normalno jer jbg onaj iz Batajnice i onaj dole iz Lazarevca je tehnicki BG kao i onaj iz knez mihajlove.

Ali nije samo BG kriv i NS je tako zauzeo npr Petrovaradin koji n ije mali ima cak 30,000 i istorijski je stariji i vazniji od NS, ali avaj,. Logika je kao i u slucaju Zemuna. posto je blizu veceg grada ne moze biti zaseban grad !!!

Pazite Zemun npr ima 166,000 stanovnika sto je vece od Subotice koja je 5. grad u drzavi !

uostalom kad je u Srbiji bilo volje da se nesto normalno uredi i napravi ? Uvek je sve bio interes vladajucih elita.
[ Braxi @ 16.05.2017. 12:40 ] @
strogo urban grad BG bez NBG i ZE imao bio oko 850,000 stanovnika.
NBG bi npr sa 212,000 bio tik iza
NS sa 215,000 i ispred
Nisa 183,000

govorim o urbanim zonama. Dakle NS bez Petrovaradina i Kamenice.

U Eu i mesta sa 4000 stanovnika imaju gradonacelnika.
[ cika dacha @ 16.05.2017. 12:53 ] @
Dobro, hvala obojici.

Jel moze mala pomoc?! Da li neko moze da postavi sliku ili mapu samo gradskog dela BG i gradskog dela NS ?! Znaci bez prigradskih mesta kao sto su Veternik i Krnjaca ? Hvala



[ notebookFun @ 16.05.2017. 13:13 ] @
Ama covjece Krnjaca je u sastavu grada a Veternik nije!
Evo ti google mape, oznaceno je sve.


[ Braxi @ 16.05.2017. 13:21 ] @
to sto si stavio notebook to je Urbani deo BG i NS. Medjutim u organizacionom smislu tako nesto ne postoji. Postoje gradske opstine.
[ DaliborP @ 16.05.2017. 13:28 ] @
Citat:
cika dacha:
Dalibore@ koja su to desavanja u BG a da ih NS nema?
Bg je svakako veci i tu nema govora ali hoću da kazem da je saobracaj losiji u Bg od mnogih gradova iste veličine.
I sta znaci ''mirniji'' (-: ?

Mirniji da ima manje guzve na ulicama, i manje desavanja u samom gradu. Saobracaj je svakako vazna stavka.

Sto se tice desavanja mislim da je izlisno govoriti da Beograd kao glavni grad privlaci mnogo vise paznje, pa samim tim ima i mnogo vise dogadjaja u gradu. Nije to presudno za vecinu ljudi, ali svakako je izbor veci.
[ cika dacha @ 16.05.2017. 13:30 ] @
Krnjaca moze samo kao Veternik biti prigradsko naselje, grad sigurno nije!
Pa po ovoj mapi i Batajnica je deo grada a lepo stoji tabla za ulazak u naselje...
Mozda gresim...

Po meni su Batajnica, Krnjaca i Veternik isto.
E jos je Veternik skroz spojen sa NS pa je opet prigradsko mesto a ne grad...
[ Java Beograd @ 16.05.2017. 13:55 ] @
Ovde je problematika pre svega terminološka, i ne kapiram dokle ćete da se preganjate.

Po meni, Bataja nije Bgd, a nije ni prigradsko naselje. Ovde ne mislim administrativno. Jer, administrativno, i Mladenovac je Bgd.

A Krnjača jeste beogradsko "prigradsko naselje". Ali grad se širi, pa je na neki način, kako ja kapiram pojmove, Krnjača postala gradsko naselje. Sad, OK, nije isto što i Čubura.

[ ademare @ 16.05.2017. 14:01 ] @
Nema potrebe za raspravom . Krnjaca je sasvim Pogresan primer i tu nema pomoci . Nekada je to pre 40-50 godina, kad si ti Cika daco bio mlad stvarno bilo selo pored Beograda . Naravno pod Beograd spada svasta , posebni gradovi , sa svojim selima , Lazarevac, Mladenovac, Obrenovac itd . ali Krnjaca je pogresan primer.

Ima ogroman priliv stanovnistva, Svako svoju Planinu i jarugu zamenio za Krnjacu i slicne, ali od svih takvih Krnjaca je Najlosiji primer . Zasto ? Zato sto je odmah iza pancevackog most ! Predjes most i za par minuta si u danas Bulevaru despota Stefana, bivsi 29 . Novembar , a to je siri centar Beograda !

Inace je glupo porediti NS i Beograd , ceo NS je jedna veca opstina Beograda . Troskovi zivota , nisu mnogo razliciti ! Cene u samoposlugama , iste , iznajmnjivanje stanova slicno , velika je kriza sa iznajmnjivanjem i pale su cene , sem ko ne zeli u " krug dvojke " , mada tamo najmanje ljudi i zivi , na opstinama Stari grad , Vracar , ogromna vecina Stanovnistva su Penzioneri , ali zato tamo ima malo dodjosa i tamo AV dobija 28 % !

Kupovina stanova isto . Jos mi kazi da Zarkovo nije Beograd a tamo se zida , sve u 16 , koliko je legalno ili ne prolazi , a stanovi novi oko 1.000 , polovni i dosta nize . N. Beograd je skup itd. Komunalije su Iste cene . Struja , voda , smece, kablovska , tu gotovo da nema nikakve razlike .

Kako je onda zivot " jeftiniji " u NS , obicna Bajka .
[ notebookFun @ 16.05.2017. 16:11 ] @
Citat:
ademare: Nema potrebe za raspravom . Krnjaca je sasvim Pogresan primer i tu nema pomoci . Nekada je to pre 40-50 godina, kad si ti Cika daco bio mlad ;) stvarno bilo selo pored Beograda . Naravno pod Beograd spada svasta , posebni gradovi , sa svojim selima , Lazarevac, Mladenovac, Obrenovac itd . ali Krnjaca je pogresan primer.

Ima ogroman priliv stanovnistva, Svako svoju Planinu i jarugu zamenio za Krnjacu i slicne, ali od svih takvih Krnjaca je Najlosiji primer . Zasto ? Zato sto je odmah iza pancevackog most ! Predjes most i za par minuta si u danas Bulevaru despota Stefana, bivsi 29 . Novembar , a to je siri centar Beograda !

Inace je glupo porediti NS i Beograd , ceo NS je jedna veca opstina Beograda . Troskovi zivota , nisu mnogo razliciti ! Cene u samoposlugama , iste , iznajmnjivanje stanova slicno , velika je kriza sa iznajmnjivanjem i pale su cene , sem ko ne zeli u " krug dvojke " , mada tamo najmanje ljudi i zivi , na opstinama Stari grad , Vracar , ogromna vecina Stanovnistva su Penzioneri , ali zato tamo ima malo dodjosa i tamo AV dobija 28 % !

Kupovina stanova isto . Jos mi kazi da Zarkovo nije Beograd ;) a tamo se zida , sve u 16 , koliko je legalno ili ne prolazi , a stanovi novi oko 1.000 , polovni i dosta nize . N. Beograd je skup itd. Komunalije su Iste cene . Struja , voda , smece, kablovska , tu gotovo da nema nikakve razlike .

Kako je onda zivot " jeftiniji " u NS , obicna Bajka .


O tome i ja citavo vrijeme pricam, svi marketi iz NS-a imaju i u BG-u a cijena je ista.
Samo mi nije jasno sto Novosadjani ovoliko dizu svoj grad. Sad bih i ja trebao reci da je Sarajevo bolji grad od Beograda a nije...Ali za razliku od NS-a ima aerodrom, tramvaj, gradjevine vece od 20 spratova, ambasade itd.
[ Shadowed @ 16.05.2017. 16:48 ] @
@NotebookFun, realno, ovde na temi si ti poceo sa uzdizanjem Beograda a drugi su ti odgovarali na to. Ono u cemu ti gresis je sto svoj stav predstavljas kao opste pravilo. Tebi je NS spor dok ti je BG super. Nekom drugom se upravo obrnuto svidja.

Sto se tice razlika, da, BG ima stvari koje NS nema (aerodrom npr). Do tog istog aerodroma je cesto lakse stici iz Novog Sada nego iz Rakovice. Da, BG ima vise stvari koje su zajednicke jer - da, BG je veci grad sa vise ljudi, sasvim logicno. Takodje, BG je i skuplji. Skuplji je smestaj, skuplji je gradski prevoz kao i taxi, osnovne potrepstine su priblizno jednake, cene brze hrane su jednake ili blago vece, cena kretanja je veca (vece udaljenosti se prelaze i vece guzve u saobracaju). Takodje, vise se i vremena gubi u kretanju. BG nije "brzi" od NS-a. BG je pod vecim pritiskom od NS-a. NS nije sporiji nego opusteniji (mada ne mnogo).
Ah, da, BG ima i Beogradjane*.

Tu imas raznih za i protiv, a neke stvari su za nekog "za", za nekog "protiv" a takodje mogu da mu se menjaju i tokom vremena i svako bi trebao da odluci za sebe.



*A jbg, moram malo :P
[ Shadowed @ 16.05.2017. 16:53 ] @
@cika dacha, ne znam kako se sta od opstina, naselja ovih i onih itd. zvanicno vodi ali u praksi Krnjaca ti je ekvivalent Klise. Ekvivalenti Veterniku i Futogu bi ti bili recimo Mali Mokri Lug i Kaludjerica.
Naravno, sve to nije 100% jednako jer nije pravljeno po istom sablonu, ali priblizno.
[ notebookFun @ 16.05.2017. 17:06 ] @
@nanananananana

Najbolje ti je onda da ides u Suboticu, Kragujevac ili Sabac, tamo ti je mirniji zivot, plate su skoro iste, sve ti je jeftinije.
Pribliznije je porediti NS sa ta tri grada nego sa Beogradom!

[ 2015 @ 16.05.2017. 19:31 ] @
A sta je tebi bolje u BG? Osim guzve (i na centru i po ulicama, zbog koje kazes da je "zivlje") i mesta za izlazak (pozorista, klubova), aerodroma, ambasada, tramvaja, broja ulica (da, samo broja, posto je povrsina BG samo nesto veca od povrsine NS, ako je verovati toj mapi, iako ima 5 puta vise stanovnika) i gradjevina visih od 20 spratova? Kakvih to "akcija" ima u BG a nema u NS?
[ notebookFun @ 16.05.2017. 20:12 ] @
Citat:
posto je povrsina BG samo nesto veca od povrsine NS

Znas li ti sta je razmjera na karti?

U Beograd dolaze najpoznatiji muzicari, glumci, sportisti...itd. Desavanja ima 10 više nego u NS-u. Covjece pricas o gradu koji je do neki dan imao samo jedan bioskop!

[ cika dacha @ 16.05.2017. 20:28 ] @
Notebook@
Baš da NS zaostaje po dolasku zvucnih imena ti i ne pije vodu... (-:
Npr NS ima najjaci sajam u Srbiji a mozda i u Jugi koji se trenutno odrzava, danas sam drugi put bio a guzva je bas jaka za radni dan.
Glumaca vise dodje na kod Kustrice nego zajedno u BG i NS.
NS je uvek imao 3 bioskopa ali su oni pukli zbog piraterije i platežne krize kao i u ostalim gradovima takodje BG
. Evo trenutno i ova dva slabo rade. Bio sa sa klincima od brata da gledam ovog Eksalibura i Bekama i sedeli smo u 30% punoj sali...

Sve mislim da je tebi neka novosadjanka slomila srce pa sad ceo grad ispasta...
Zao mi je i nadam se da ce te se pomiriti! Uvek navijam za ljubav!
[ cika dacha @ 16.05.2017. 20:32 ] @
Shadowed@ slazem se sa tobom, osim sto mislim da Klisa i Krnjaca nisu isto. Klisa je deo grada dok je Krnjaca prigradsko mesto. Krnjaca je nesto kao Veternik ili Sremska Kamenica. Bar ja tako to vidim a mozda grešim...
[ notebookFun @ 16.05.2017. 20:39 ] @
Citat:
cika dacha

Sve mislim da je tebi neka novosadjanka slomila srce pa sad ceo grad ispasta...
Zao mi je i nadam se da ce te se pomiriti! Uvek navijam za ljubav!


Ma evo ostavila me kad je procitala kakve sam poruke pisao o njenom gradu :)
Necu vise dosadjivati... ;)
[ Braxi @ 16.05.2017. 21:16 ] @
Citat:
notebookFun: Ma evo ostavila me kad je procitala kakve sam poruke pisao o njenom gradu :)
Necu vise dosadjivati... ;)


i nemoj.

Pitas se zasto su NS ponosni na svoj grad, a ti dosao da zivis u njemu, ej, alo, gaaaRi' ?!

NS je bio uz Rijeku spram velicine najatraktivniji grad za dodjose. Beograd je magnet jer je prosto velik, stop bi rekao Staljin "kvantitet je takodje kvalitet". Isto je tako lepa i Daka u bangladesu ili Bombaj ili Mexico City.

Inace BG znaju da im je grad nefunkcionalan i nece nikad moci da se porede sa NS ni po pitanju kulture ni mnogo cega. Ovde si imao topic na 100 strana gde si video BG kako raspravlaju o kupovini karte za gradski prevoz. Jbt u XXI oni se svadjaju sa kontrolirima, ja to nigde nisam cuo...
[ notebookFun @ 16.05.2017. 21:32 ] @
@Braxi

Salji te papire sa Floride da se ne smaram vise ovdje :)
[ Braxi @ 16.05.2017. 21:40 ] @
znas kako mozda si ti previse ocekivao od grada sa ipak samo 215,000 stanovnika u ne bas bogatoj drzavi ?

Mislis da je na Zapadu drugacije.

Evo primer Arhus, Danska. Lep grad, malo veci od NS, mene je smorio za jedno popodne. Nema tu sta da se teoretise, neko malo gradsko jezgro, univerzitet cisto da ima studenata i mladih 3.14cica, eventualno neki fudbalski klub dajboze u prvoj ligi i to je to. Bratislava je takodje smor ali je bar glavni grad pa moze da se omakne koji koncert. Ko ce ti drzati koncert u Orebru ili Bergenu...

a to su sve bogati gradovi.

Bolje pucaj na neki megalopolis onda...
[ notebookFun @ 16.05.2017. 21:45 ] @
Hocu koncert Metalike u Novom Sadu! :D
Ma ja bih u New York, on mi valjda ne bi dosadio :)
[ Braxi @ 16.05.2017. 21:54 ] @
naravno da NS ima svoje limite.

A uostalom BG i NS su 40min voznje autoputem. Iz NS stizes do Arene pre nego onaj sa Konjarnika.
[ 2015 @ 16.05.2017. 22:43 ] @
Citat:
notebookFun: Znas li ti sta je razmjera na karti?

U Beograd dolaze najpoznatiji muzicari, glumci, sportisti...itd. Desavanja ima 10 više nego u NS-u. Covjece pricas o gradu koji je do neki dan imao samo jedan bioskop!

Znam, BG 360km2, NS 270km2. Kad dolaze ti tebi interesantni muzicari, glumci, sportisti, par puta godisnje? Bioskopi su poluprazni i u BG, to je sad ili fazon ili se ide zbog decurlije.
[ notebookFun @ 16.05.2017. 22:52 ] @
Opet me tjeras da se ukljucim u raspravu iako nemam vise namjeru da se raspravljam.

Povrsina Novog Sada je 129,4 km2 sa Petrovaradinom i Sremskom Kamenicom, a povrsina samog urbanog dijela je oko 106km2. Povrsina urbanog dijela Beograda je vise od tri puta veca...
[ 2015 @ 16.05.2017. 23:05 ] @
Ne znam sto Google onda kaze da je 360 i 270. Neka je i 3 puta veci, ali ima i 5-6 puta vise stanovnika, svakako je daleko gusce naseljen sto se i primeti po guzvama.
[ code381 @ 16.05.2017. 23:11 ] @
Znam da je offtopic ali nisam mogao da odolim, meni nije jasno kako neko moze da uporedjuje babe i zabe, uporedjuje nesto sto je neuporedivo.


Novi Sad je bolje porediti sa gradovima kao sto je Nis ili mozda Kragujevac, Beograd moze da se uporedjuje sa Budimpestom, Sofijom ili Zagrebom zato sto su to gradovi koji su neka ista liga. Novi Sad je selendra u odnosu na Beograd, isto kao sto je Beograd selendra u odnosu na London ili Pariz.

P.S. Nisam iz Beograda.
[ 2015 @ 16.05.2017. 23:17 ] @
Beograd je selendra u odnosu na Budimpestu. S Londonom i Parizom ne moze ni da se poredi.

P.S. Ja sam iz Beograda
[ Braxi @ 17.05.2017. 08:58 ] @
NS je neuporediv sa BG to su razlicite kategorije. Cak i da BG oduzmemo NBG i ZE on bi sa nekih 850,000 bio opet ubedljivo najveci.

Sto se tice poredjenja BG/BDP ne bih rekao da BG puno zaostaje. OK, sto se tice starog gradskog jezgra naravno nema poredjenja jer BDP je pre 100 godina imala milion stanovnika a BG 70,000. I naravno BDP je stoput veca civilizacija to definitivno...

Ali novi poslovni deo na NBG je nesto sto BDP nema.

da dodam i iz NS treba izdvojiti Petrovaradin i Kamenicu pa bi imao NS kao i NBG oko 210,000. Dakle cak 4x manji od Beograda Beograda.
[ code381 @ 17.05.2017. 10:46 ] @
Citat:
2015:
Beograd je selendra u odnosu na Budimpestu. S Londonom i Parizom ne moze ni da se poredi.

P.S. Ja sam iz Beograda


Za Budimpestu ima donekle istine ne mogu da kazem, u prethodnom postu sam lepo napisao da je Beograd selendra u odnosu na London ili Pariz i nema potrebe za ponavljanjem.

A znas sta me zanima, kako onda uporedjujes po sopstvenim kriterujumima Novi Sad (koji je 5-6 puta manji) u odnosu na Beograd, bas me zanima.

P.S. Cak je i u onoj velikoj SFR Jugoslaviji Beograd bio neprikosnoven, sta tek sada da pricamo.
[ Braxi @ 17.05.2017. 11:06 ] @
code 381,

NS jeste manji 5 puta od BG, medjutim ta matematika nije bas sasvim jasna.

Prvo NS predstavlja izvestan kontrast BG. On je vodeci cenatr srednjeevropske Srbije, a BG one balkanske. Razlika je u mentalitetu poprilicna. A rivalstva su uvek potrebna. I ZG i ST su iz istog razloga rivali iako ne bi trebali biti po tvojoj logici jer je ZG 4 puta veci ?!
[ SlobaBgd @ 17.05.2017. 12:06 ] @
Braxi, ne lupetaj, leba ti. Ispade Bg neka centralnoafrička metropola a NS pandan Haidelbergu i Oksfordu. A u stvari su isti klinac, isti ljudi žive u oba grada, isti jezik govore, iste pesme slušaju, za iste lopove glasaju i isto pivo piju. Jedina razlika je što NS ima tebe i onog ex Beograđanina a sada naturalizovanog Novosađanina, Shadoweda, ali šta da se radi, niko nije savršen.
[ Shadowed @ 17.05.2017. 12:12 ] @
O, razlike u ljudima postoje samo sto nisu tako velike kao sto se cesto predstavljaju (ali dovoljno velike da cine razliku u zivljenju u jednom i drugom gradu). No, kao sto rekoh, svako ima nesto stvoje sto mu se vise svidja, pa je nekom bolji jedan grad, nekom drugi.
[ cika dacha @ 17.05.2017. 12:21 ] @
BG je veci i tu nema govora ali je urbanisticki kao tanjir spageta...
Dok NS zbog urbanizma lakše diše. I to se sve prenosi i na mentalitet i svest stanovnika grada i zato je udobniji za zivot.
[ 2015 @ 17.05.2017. 13:57 ] @
Citat:
code381:
Za Budimpestu ima donekle istine ne mogu da kazem, u prethodnom postu sam lepo napisao da je Beograd selendra u odnosu na London ili Pariz i nema potrebe za ponavljanjem.

A znas sta me zanima, kako onda uporedjujes po sopstvenim kriterujumima Novi Sad (koji je 5-6 puta manji) u odnosu na Beograd, bas me zanima.

P.S. Cak je i u onoj velikoj SFR Jugoslaviji Beograd bio neprikosnoven, sta tek sada da pricamo.

Pa po tome sto NS ima skoro sve sto i BG. Prednost BG-a su nesto raznovrsnija mesta za izlazak, parkovi (NS je tu jako los) i veliki uvoznici, predstavnistva i distributeri, Arena tj. Pionir (a i to retko), arhitektura (vecina stare gradnje izgleda monumentalnije od one u NS a i novogradnja je umerenija, ono u NS je haos od oblika i boja), sve ostalo je isto ili gore. Bio bi i ZOO vrt da ne izgleda onako jadno. Tramvaji, ambasade, drzavne institucije, brda, autoput, frka, guzva i jurcanje kao muve bez glave (za koju ljudi sa strane misle da je ta neka "energija" grada iako nema veze s tim) su meni minus a ne plus.
Zato sam i pitao sta on misli da je bolje u BG, posto nije odavde niti je ovde ziveo.
[ Braxi @ 17.05.2017. 14:14 ] @
Beograd je za mene simbol divljine i nasilja u svakom smislu.

Evo samo jedan banalan primer svima dobro poznat. Saobracaj. U BG ljudi ucesce u saobracaju (kao uostalom i sve ostalo) nshvataju kao borbu na zivot i smrt. I bespotrebno Q. Dobro, nekad je ta ambicija i zivost i dobra, ali Beogradjani jednostavno nemaju meru. Uopste nas srpski mentalitet i jeste koncipiran na nasilju na besomucnom gazenju jednih i drugih. Beograd je samo paradigma zalosnog stanja nase nacije.

Svi koji su ikad imali posla sa Beogradjanima i njihovim vladavinama metode pobegli su glavom bez obzira. Nesto slicno kao i sa Rusima. Od nas su pobegli i objektivno bedniji narodi (Makedonci, Bosanci, Crnogorci), a o Hrvatima da ne govorimo...

Nema toga koga Beograd nije terorisao. Slovenci su pederi, hrvati su pederi, bosanci su pederi, niko ziv nevalja. I naravno sad kad je spala knjiga na Sumadiju i Vojvodinu i nesto bednog Juga, Beograd i dalje tera po svome jedino sad, videvsi da su stvarno sve izgubili jos malo vrte tu pricu kao znas mi smo Srbi, jedan narod itd...

tipican Beogradjan po manirima vaspitanju i ponasanju je npr Vucic.

BEOGRADJANI POGLEDAJTE SE NEKAD MALO I UGLEDALO. MALO S A M O K R I T I K E
[ DaliborP @ 17.05.2017. 14:31 ] @
Citat:
cika dacha:
Dok NS zbog urbanizma lakše diše. I to se sve prenosi i na mentalitet i svest stanovnika grada i zato je udobniji za zivot.

Kao i bilo koji drugi manji grad kad ga uporedis sa velikim, manje guzve, manje stresa.
[ code381 @ 17.05.2017. 15:03 ] @
@2015

Znaci po tebi Beograd je selendra u odnosu na Budimpestu a kada uporedis Beograd i Novi Sad onda NS ima skoro sve kao i Bg. Veoma objektivno nema sta.
[ Braxi @ 17.05.2017. 15:06 ] @
ti bas nista ne razumes. Radi se o razlicitim civilizacijama tj kulturi. Novi Sad je klasican srednjeevropski grad, a Beograd je u osnovi balkanski grad samo nabudzen i projektovan kao prestonica velike drzave.

I kakve veze imaju brojevi.

Po tebi je onda Islamabad neuporedivo bolji grad sa vise sadrzaja od Geteborga, jer boze moj, mnogo je veci.
[ DusanSukovic @ 17.05.2017. 15:06 ] @
Citat:
Braxi:
NS je provincija za BG. Idemo svi za BG.

Jbg 99 godisnja strategija propadanja NS i Vojvodine konacno je pobedila.




To je propadanje ostatka drzave osim "sljive" - hoces reci da su opljackane samo firme u NS ?
[ DusanSukovic @ 17.05.2017. 15:14 ] @
Citat:
code381:
Novi Sad je bolje porediti sa gradovima kao sto je Nis ili mozda Kragujevac, Beograd moze da se uporedjuje sa Budimpestom, Sofijom ili Zagrebom.



Ne poznajem Sofiju, ali po kojem osnovu usporedjujes ova dva grada sa Beogradom? Beograd je skoro proglasen najgorim gradom u Evropi po raznim parametrima, a da se ne lazemo kad je Budimpesta dobila metro Beograd je bio maltene tehnicki varos Otomanske Imperije..
[ DusanSukovic @ 17.05.2017. 15:22 ] @
Citat:
SlobaBgd:
Braxi, ne lupetaj, leba ti. Ispade Bg neka centralnoafrička metropola a NS pandan Haidelbergu i Oksfordu. A u stvari su isti klinac, isti ljudi žive u oba grada, isti jezik govore, iste pesme slušaju, za iste lopove glasaju i isto pivo piju. Jedina razlika je što NS ima tebe i onog ex Beograđanina a sada naturalizovanog Novosađanina, Shadoweda, ali šta da se radi, niko nije savršen. :D



Rece mi neko da ne Nairobi u Keniji sredjeniji grad od "prestonice" :- D
[ DusanSukovic @ 17.05.2017. 15:23 ] @
Citat:
code381:
@2015

Znaci po tebi Beograd je selendra u odnosu na Budimpestu a kada uporedis Beograd i Novi Sad onda NS ima skoro sve kao i Bg. Veoma objektivno nema sta.




Iskreno - Beograd arhitektonski baca u tesku depresiju, a i NS se posteno ofucao..
[ 2015 @ 17.05.2017. 15:39 ] @
Citat:
Braxi:
Evo samo jedan banalan primer svima dobro poznat. Saobracaj. U BG ljudi ucesce u saobracaju (kao uostalom i sve ostalo) nshvataju kao borbu na zivot i smrt. I bespotrebno Q. Dobro, nekad je ta ambicija i zivost i dobra, ali Beogradjani jednostavno nemaju meru.

Nije to ambicija i zivost vec haos. Ja ne znam da li su ljudi izgubili razum ili je to posledica raznih doseljenika ali ljude NE ZNAJU gde udaraju. I pesaci i vozaci se ponasaju sumanuto, odjednom zabadaju u mestu, menjaju pravac, ulecu u druge. To nigde nisam video, ni u Budimpesti ni u Londonu i Parizu. Svuda ima guzvi i nervoznih ali svi znaju kuda su krenuli, ovde kao muve bez glave, kako im dune pa ako prodju prodju, ako ne odbiju se i nastave u drugom smeru.
Citat:
code381:
@2015

Znaci po tebi Beograd je selendra u odnosu na Budimpestu a kada uporedis Beograd i Novi Sad onda NS ima skoro sve kao i Bg. Veoma objektivno nema sta.

Nije poenta u velicini. Otidji na par dana u Budimpestu, obidji ceo grad pa ces sam videti. Eto npr. zimus je BG i spram NS izgledao kao selendra, tamo ljudi normalno ukrasili grad, a ovde kao na vasaru. Ja stvarno ne vidim neku veliku razliku, BG je bolji za posao (cujem da i IT ekipa dolazi iz NS zbog boljih uslova i plata) i zezanje (raznolikosti, ne toliko kolicine, npr. cujem da je tehno, trance, house dosta slab u NS) dok je NS bolji za setnju i voznju, opusteniji zivot, itd.

[Ovu poruku je menjao 2015 dana 17.05.2017. u 16:50 GMT+1]
[ Braxi @ 17.05.2017. 15:58 ] @
IT prelazi iz NS jer Beograd ne moze da podnese da bilo ko sta ima bolje od njega.

Beograd se godinama bezuspesno borio protiv EXIT-a jer prosto su bili odlepili. Onda su poceli da forsiraju onu seljanijadu od Guce mada nisu smeli ipak to da stave u BG. E a onda Zrenjanin krene da pravi festival piva i bese dobro, a u BG kad su videli naprave Beograd Beer fest sto je OK, ali ga stave u vreme Zrenjaninskog Festivala i naravno...

U Beogradu su sve ucinili da sjb elektrovojvodinu i prikljuce je EPS-u. Sad ce reci likovi poput SlobeBGD "manemoj pa valda je ovo SRBIJA bre a ne Vojvodina" Vazi, slazem se ali zasto se EPS nije onda preselio sa sedistem u NS ?! A to ne moze.

razumete o cemu pricam.
[ cika dacha @ 17.05.2017. 18:21 ] @
Dalibore saobracaj bolje i lakse teče u Budimpesti, Wienu, Zurichu, Parisu itd...
Ovakve guzve i frke sam video i osetio samo u Solunu, Atini i Stambolu...
Slab je urbanizam, saobracaj na ivici besa itd...
Patriota jesam ali moraju se pojedine stvari srediti ako zelimo bolji zivot za sve nas!
[ Ivan Dimkovic @ 17.05.2017. 19:20 ] @
Citat:
cika dacha
Ovakve guzve i frke sam video i osetio samo u Solunu, Atini i Stambolu...


Probaj Pariz u spicu... zabava za sve :)
[ DaliborP @ 17.05.2017. 19:57 ] @
Citat:
cika dacha:
Dalibore saobracaj bolje i lakse teče u Budimpesti, Wienu, Zurichu, Parisu itd...

Da, ali i da je tako to opet nema nikakve veze sa tim da ti i dalje uporedjujes Novi Sad, grad od 300k ljudi sa Beogradom od 1.6mil. Naravno da je saobracaj mirniji u malom gradu. Neuporedive stvari.
[ ademare @ 17.05.2017. 21:19 ] @
Ova tema pocela od plata, pa brzo otisla u Autonomasenje vojvodine (malim slovom ) ! Ovde se javljaju ljudi koji Pricaju Bajke o NS !

Kao da vam je taj NS " sterilan " jos od Marije Terezije ili tamo nekog Franca Josifa da ne kazem Franje, nedostaje vam ta Madjarska Uprava , sta li ??

Kao da je svaki stanovnik 1.000 godina " cisti " Novosadjanin, navikao na " Multikulturalnost" , Mitel Europu , i ostale Perverzije !

A u stvarnosti tuga ! Stanovnistvo skupljeno sa Koca i Konopca , od Kninskog Kamenjara , preko Bosanskih Gudura , Sa , Lovcena i Prokletija i ko zna jos od kojekuda . Isto kao i Beograd ! Takva nam je istorija i sudbina !

Ili tvrdite da taj NS je neki carobni grad , pa da preko noci pravi od Dinarskog gorstaka , Najevropljanina , mirnog , tihog , stalozenog ,kao sto su oni koji su Navikli na Austro Ugarsku Pokornost !?
[ filip3ff @ 17.05.2017. 22:18 ] @
ademare- Potpisujem sve u vezi tvog mišljenja.
[ dejanet @ 17.05.2017. 23:08 ] @
Moj neki utisak da su se stvari u BGD-u malo popravile sto se tice ponasanja vozaca u spicu, znaci nije tako sto se prica.
Vazan je ritam voznje u koloni, a najcesce stvar zeznu ljudi koji dodju sa strane, pa ne mogu da uhvate ritam i "seckaju"..
[ notebookFun @ 17.05.2017. 23:25 ] @
Citat:
ademare: Ova tema pocela od plata, pa brzo otisla u Autonomasenje vojvodine (malim slovom ) ! Ovde se javljaju ljudi koji Pricaju Bajke o NS !

Kao da vam je taj NS " sterilan " jos od Marije Terezije ili tamo nekog Franca Josifa da ne kazem Franje, nedostaje vam ta Madjarska Uprava , sta li ??

Kao da je svaki stanovnik 1.000 godina " cisti " Novosadjanin, navikao na " Multikulturalnost" , Mitel Europu , i ostale Perverzije !

A u stvarnosti tuga ! Stanovnistvo skupljeno sa Koca i Konopca , od Kninskog Kamenjara , preko Bosanskih Gudura , Sa , Lovcena i Prokletija i ko zna jos od kojekuda . Isto kao i Beograd ! Takva nam je istorija i sudbina !

Ili tvrdite da taj NS je neki carobni grad , pa da preko noci pravi od Dinarskog gorstaka , Najevropljanina , mirnog , tihog , stalozenog ,kao sto su oni koji su Navikli na Austro Ugarsku Pokornost !?


E moj prijatelju pa da nema tih Srba iz Krajine i Bosne, bio bi selo kao sto je i bio 1991 god. Ja se sjecam, dok sam bio u osnovnoj skoli, da se uvijek pominjao Beograd i Niš, a NS skoro nikad. U Sarajevu je prije rata zivjelo preko 160 000 Srba , ti Srbi su danas pretezno naseljeni u Novom Sadu i Beogradu i sad ces ti reci da su to seljaci...
[ cika dacha @ 17.05.2017. 23:27 ] @
Ademare@ ne stavljaj me u koš sa autonomasima. I sam sam ''dodjoš'' kako oni kažu (-: a ja njih zovem ''nadjoše'' jer sam ih nasao pri dolasku ovde (-: Sto se mene tice svako je dobrodosao pa i pokretac teme!
Ponovicu da sam patriota bez obzira sto nisam čistokrvi Srbin, ali Novi Sad je kulturniji i od Zrenjanina, Subotice i Pančeva. Nemoj sad neko da se uvredi jer to ne zelim.
Samo pokušavam da kazem da je NS najudobniji za život i da nije preterano skup za pocetnike a pruza sasvim dovoljno. Spomenuo sam taj saobracaj koji je stvarno odlicno resen i za auto i za bajs. Eto danas su najavili jeftiniji parking (-:
Ulaze se u kulturu i to primetno, uskoro se otvara jako veliki muzej i evo gradi se nova veca muzicka skola sa salom za koncerte itd.
Da dodam da je gradski prevoz ekstra resen a nemamo ni problem sa placanjem karata pa zato ni nema bus plusa kao kod vas u BG. Sve te razlike se mozda pojedinicima cine male, ali su jako vazne za udobnost zivota.

Ivane@ slazem se da Paris ima ogromne guzve. Najbolje sredstvo za prevoz je metro i mp3 skuter, ali opet zbog mnogih jednosmernih ulica i dobre tolerancije kod vozaca i odsustvo besa i agresije, saobracaj brze teče.
[ ademare @ 18.05.2017. 01:51 ] @
Citat:
notebookFun:

E moj prijatelju pa da nema tih Srba iz Krajine i Bosne, bio bi selo kao sto je i bio 1991 god. Ja se sjecam, dok sam bio u osnovnoj skoli, da se uvijek pominjao Beograd i Niš, a NS skoro nikad. U Sarajevu je prije rata zivjelo preko 160 000 Srba , ti Srbi su danas pretezno naseljeni u Novom Sadu i Beogradu i sad ces ti reci da su to seljaci...


Nisam to hteo da kazem .

Nego da ljudi nisu Biljke , i da ga ne mozes iscupati , iz Zagreba , Sarajeva svejedno , nije bitna velicina , nego sredina , i da ga zasadis u NS , a on posle 7 dana pusti korenje , Magijom , carobnog NS -a poprimi sve lokalne obicaje , pocne cak i da govori karakteristicno precanski, ono otezanje i pocne da se pita " Gde su nasi novci "

To je sustina ove bajke , koja se servira . A u stvarnosti , nevoljnici kojih je ogroman broj, su isti i u Beogradu i u Novom Sadu , ili u bilo kom gradu Srbije .

U Vojvodinu su poceli da stizu jos u 8 . ofanzivi ,(mnogi i ranije u tzv. novoformirana dobrovoljacka sela,) a ja znam more ljudi koji su rodjeni , a doselili se njihovi dedovi u Vrbas , Odzake , i slicna mesta gde je nekada bilo mnogo Nemaca, njihove su kuce dobijali , i dan danas , na prvi pogled , po svemu kao da iz na primer Bosne nisu nikada ni odlazili, omladina , ne starci , nemaju ni V u sebi od Vojvodjanskog Identiteta, koji u stvarnosti i NE postoji !
[ Braxi @ 18.05.2017. 08:45 ] @
Citat:
notebookFun:
Citat:
ademare: Ova tema pocela od plata, pa brzo otisla u Autonomasenje vojvodine (malim slovom ) ! Ovde se javljaju ljudi koji Pricaju Bajke o NS !

Kao da vam je taj NS " sterilan " jos od Marije Terezije ili tamo nekog Franca Josifa da ne kazem Franje, nedostaje vam ta Madjarska Uprava , sta li ??

Kao da je svaki stanovnik 1.000 godina " cisti " Novosadjanin, navikao na " Multikulturalnost" , Mitel Europu , i ostale Perverzije !

A u stvarnosti tuga ! Stanovnistvo skupljeno sa Koca i Konopca , od Kninskog Kamenjara , preko Bosanskih Gudura , Sa , Lovcena i Prokletija i ko zna jos od kojekuda . Isto kao i Beograd ! Takva nam je istorija i sudbina !

Ili tvrdite da taj NS je neki carobni grad , pa da preko noci pravi od Dinarskog gorstaka , Najevropljanina , mirnog , tihog , stalozenog ,kao sto su oni koji su Navikli na Austro Ugarsku Pokornost !?


E moj prijatelju pa da nema tih Srba iz Krajine i Bosne, bio bi selo kao sto je i bio 1991 god. Ja se sjecam, dok sam bio u osnovnoj skoli, da se uvijek pominjao Beograd i Niš, a NS skoro nikad. U Sarajevu je prije rata zivjelo preko 160 000 Srba , ti Srbi su danas pretezno naseljeni u Novom Sadu i Beogradu i sad ces ti reci da su to seljaci...


NS je bio grad i to pravi grad za vreme SFRJ koja je bila civilizacija. Bili smo 6-7 grad po velicini. Pokrajinski i univerzitetski centar sa svojom televizijom.

Sto se tice dodjosa u NS, generalno meni nikada nisu smetali doseljenici. To je realno jedini nacin da prosperira grad. Ili da budemo kao Kikinda, bozesacuvaj, gde poneko zaluta.

Da li neka sredina moze da pretopi doseljenika u domaceg ? NS je nekada uspevao u tome. Ja sam imao drugova sa svih strana ali smo bez obzira na poreklo roditelja bili svi NS i govorili NS akcentom. Nesto poput Amerike. Svejedno da li se zoves Blagojevich, Obama, Feher ili Wilson ti si Amerikanac. E sad, da li ce i dalje tako biti, ja to ne znam. Nije nemoguce da zbog velike navale doseljenika autenticna novosadjanstina potpuno nestane ! Uostalom, NS se to i desilo nekoliko puta. Sve je to zivot. Vazno je da grad ide dalje i da napreduje.

A NS ce uvek imati dobru pèerspektivu jer ima dobro ime i ljudi ce uvek dolaziti da ga unaprede.
[ 2015 @ 18.05.2017. 15:48 ] @
Tako, cak je i izgledao ozbiljnije i kulturnije 1991. nego danas. Doduse kao i BG, koji se od tada uvecao ali i proseljacio i isprljao.
Citat:
ademare:
Nisam to hteo da kazem .

Nego da ljudi nisu Biljke , i da ga ne mozes iscupati , iz Zagreba , Sarajeva svejedno , nije bitna velicina , nego sredina , i da ga zasadis u NS , a on posle 7 dana pusti korenje , Magijom , carobnog NS -a poprimi sve lokalne obicaje , pocne cak i da govori karakteristicno precanski, ono otezanje i pocne da se pita " Gde su nasi novci " ;)

Mozda ne poprime lokalne obicaje i naglasak ali itekako se smire a i pitaju "gde su nasi novci" (ovo posebno oni poreklom iz BiH i CG).
[ Ivan Dimkovic @ 18.05.2017. 16:01 ] @
Citat:
Braxi:
Beograd je za mene simbol divljine i nasilja u svakom smislu.


Iste price mozes cuti od Francuza u vezi Parizana, Engleza u vezi Londonera, Amerikanaca o ziteljima NYC-a.

Fora je u tome sto je u tim gradovima zivot brzi, konkurencija za sve jaca i ljudi koji zive tamo su adaptirani na takav zivot.

Tako i nekom ko zivi u 6x manjem gradu sve to izgleda agresivnije, haoticnije i sl.
[ cika dacha @ 18.05.2017. 17:07 ] @
Parizani kad gledaju kartu Fr i svoj grad u zelji malo da bocnu ostale Fr gradjane kazu, Paris i livada (-:
[ Shadowed @ 18.05.2017. 18:19 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Fora je u tome sto je u tim gradovima zivot brzi, konkurencija za sve jaca i ljudi koji zive tamo su adaptirani na takav zivot.

Tako i nekom ko zivi u 6x manjem gradu sve to izgleda agresivnije, haoticnije i sl.

To je tacno. Ta agresivnost i.. ne bih rekao haoticnost ali recimo suparnistvo naustrb obzirnosti itd. i jesu rezultat adaptacije na taj brzi zivot sa vecom konkurencijom (koji su opet rezultat gusce naseljenosti).
Tako da.. To sto se ljudima cini je i tacno i rezultat je okolnosti.
[ DusanSukovic @ 19.05.2017. 08:00 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
Citat:
cika dacha
Ovakve guzve i frke sam video i osetio samo u Solunu, Atini i Stambolu...


Probaj Pariz u spicu... zabava za sve :)



Da, sa metroom prodjes sa kraj na kraj grada oko 30 km za 40 i kusur minuta, toliko drnda omaj ofucano "Gosa" tramvaj sa trosarine do Slavije..;-)
[ Java Beograd @ 19.05.2017. 08:53 ] @
Činjenica je da je metro jedini prihvatljiv način brzog masovnog transporta u gradu. Nema tu diskusije. Ako je gužva u metrou, možeš samo pomisliti kakav bi haos bio da nema metroa.

Na žalost, Beograd je, nekako istorijski propustio svoju šansu da sagradi metro.

Do tridesetih godina prošlog veka, bio je mali a Srbija siromašna. Taman kad je Srbiji krenulo, krajem tridesetih - počeo II. S.R.
Opet, posle rata, jad i beda, i taman kad je osamdesetih godina sazrela ideja, a i država finansijski, kako-tako ojačala, desi se raspad SFRJ, i opet potonusmo u jad i bedu.

Evo, ovih dana se ponovo priča. Nije da smo bogati da sagradimo veliku mrežu linija, ali ja mislim da je sazrelo vreme da se počne.
Eto, neka se krene sa jednom linijom, na primer pravac Zemun - NBG - Centar - Bulevar. Neka se posle ta linija produžava do Altine i do Kaluđerice
Druga linija Banovo Brdo - Sajam - Centar - Borča ....

i tako redom



[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 19.05.2017. u 10:19 GMT+1]
[ cika dacha @ 19.05.2017. 11:01 ] @
Metro je stvarno potreban BG i tu ideju treba podrzati!
Sad odoh za BG i nadam se da ste popravili rupu onu u Takovskoj koja je u blizini botanicke bašte (-:
[ brux002 @ 19.05.2017. 15:55 ] @
Interesantno mi je kako Beograd moze biti toliko egocentrican da se diskusija koja nije imala veze sa njim pretvori o diskusiju o njemu. Magnet za offtopic :)

Elem sto se tice teme - plate u NS jesu u proseku manje za oko 20% ali isto tako su i kirije (imam par ortaka koji su podstanari tamo pa znam kako se krecu cene u oba grada).
Pijaca je ista, supermarket isti, odeca/obuca isti, nocni zivot slican (mozda je maaalo skuplji u BG).

Takodje BG nudi razlicitost ali oduzima vreme zbog prevoza. Ja sam licno odlucio da zivim u NS (kad sam u Srbiji) jer iako bih mogao da zivim bilo gde prija mi taj lalinski mentalitet i "srednje siroki šorovi" (NBGD mi je previse velik - nekako americki).

Takodje mi se ne svidja saobracajna kultura u BG-u. Pricajte vi sta hocete ali meni jos nijednom nisu trubili vozaci iza mene kad sam stao pesaku na zebri u NS. U Beogradu mi se to desilo prvi put kad sam usao u njega kolima.

BG-u bih stvarno dao sansu kad bi imao metro jer mi se svidja kao ideja grada i volim da probam nove stvari. Ali nedostatak metroa je ipak deal-breaker za mene. Kome to ne smeta toliko mislim da bi se lepo snasao tamo.

Jedno je sigurno - posla ima u oba grada (nazalost samo tamo i ima...)
[ cika dacha @ 19.05.2017. 19:12 ] @
Rupa u Takovskoj nije popravljena...
[ DusanSukovic @ 20.05.2017. 12:10 ] @
Citat:
cika dacha: Rupa u Takovskoj nije popravljena...


Zali se gradonacelniku..
[ DusanSukovic @ 20.05.2017. 12:14 ] @
Citat:
brux002:
Takodje mi se ne svidja saobracajna kultura u BG-u. Pricajte vi sta hocete ali meni jos nijednom nisu trubili vozaci iza mene kad sam stao pesaku na zebri u NS. U Beogradu mi se to desilo prvi put kad sam usao u njega kolima.


Ja sam doziveo da mi je covek na semaforu kod MOL pumpe (kod plavog mosta valjda) signalizira da nisam upalio svetlo nocu, hvala jos jednom kolega! :-) Licno ne znam u cemu je finta trubljenja, kreveljenja, psovki, blicanja kolima ispred tebe, stres je zarazan..
[ Braxi @ 20.05.2017. 21:40 ] @
Srpski vlastodrsci i dalje ce forsirati BG i donekle NS. Tj koncept razvoja je takav da se izvrsi beogradizacija Srbije, i novosadizacija NS.

U sustini njih interesuje samo BG, ali posto je Vojvodina ipak specificna i za razliku od bednog juga i laku-noc-Sumadije ima AUTONOMIJU SKUPSTINU VLADU onda su tu malo olabavili i to lukavo su podmetnuli da NS postane Vojvodjanski Beograd. Tako da kad neko kaze sve ide za BG oni kazu pa i iz Vojvodine sve ide u NS.

Strasno. Mi smo jednostavno grozan narod, neuravnotezen i bahat a sad smo jos poceli da se bavimo demokratijom koja je za postene, skromne i vredne narode pune skrupula. Osecam katastrofu u najavi...

Afrika-Juzna Amerika tu negde...
[ dejanet @ 21.05.2017. 01:30 ] @
Hmmm, ne vidim po cemu su ovi ili bivsi vlastodrsci Srpski. Ovi danas cak nisu otisli u katolicizam za tepsiju ribe, vec u ekstremni protestantizam... Al' ajde na stranu i vera, gomila velikih Srba nije bila nuzno pravoslavna, radi se o auto-sovinizmu, kao nekoj ne znam ni sam, odbrani od silnih sr*a, lopovluka, izdaja, pronevera raznih vrsta, trade off-ova... koje su uradili.

I sad slediti taj olos u razmisljanju i idejama, ludos'.
[ Braxi @ 21.05.2017. 10:28 ] @
ma kakav autosovinizam. Koga bre danas interesuje vera, nacija, sve je samo interes. Tj prvo interes, a posle ako sta ostane.
[ DusanSukovic @ 21.05.2017. 14:21 ] @
Citat:
Braxi:
Srpski vlastodrsci i dalje ce forsirati BG i donekle NS. Tj koncept razvoja je takav da se izvrsi beogradizacija Srbije, i novosadizacija NS.

U sustini njih interesuje samo BG, ali posto je Vojvodina ipak specificna i za razliku od bednog juga i laku-noc-Sumadije ima AUTONOMIJU SKUPSTINU VLADU onda su tu malo olabavili i to lukavo su podmetnuli da NS postane Vojvodjanski Beograd. Tako da kad neko kaze sve ide za BG oni kazu pa i iz Vojvodine sve ide u NS.

Strasno. Mi smo jednostavno grozan narod, neuravnotezen i bahat a sad smo jos poceli da se bavimo demokratijom koja je za postene, skromne i vredne narode pune skrupula. Osecam katastrofu u najavi...


Afrika-Juzna Amerika tu negde...


Mislim da gresis. Vlastodrsce u SRB interesuje njihov dzep i nista drugo, kakav Beograd, Novi Sad, Surdulica?


Evo ti dokaz koji je samo jedan primer nebitno koja stranka, politicko uverenje: Borisa Tadica kad je zabolela noga, pozvan je vrhunski ortoped iz Finske, nije opremio neku ortopedsku bolnicu u BG strucnjacima tog tipa? Znaci to je jedna obicna pljackaska kamarila, bez ideje, bez vizije, icega. Slobodno stavi svoje omiljene autonomaske politicare u tu grupu, mozes i onoga sto pregazi devojku u BG, sve je to ista ekipa.
[ Braxi @ 21.05.2017. 15:16 ] @
nemoj ti meni da kacis nikakve politicare.

I ja nisam autonomas vec regionalista, a nisam ja kriv sto je Srbija asimetricna drzava.
[ DusanSukovic @ 21.05.2017. 15:44 ] @
Vidim da cesto naglasavas "Vojvodina" pa sam pomislio da si autonomas :-) Nema veze, nije to krivicno delo..;-) Licno smatram da Autonomiju Vojvodine treba ukinuti, a uvesti autonomiju opstine..
[ cika dacha @ 21.05.2017. 20:44 ] @
I ja sam za ukidanje AP.
Svaka opstina treba da ima svoj novac.
[ Braxi @ 21.05.2017. 20:55 ] @
ja bih bio takodje za ukidanje AP kada bi smo bili normalan narod i normalna zemlja.
[ DusanSukovic @ 21.05.2017. 23:12 ] @
Citat:
cika dacha:
I ja sam za ukidanje AP.
Svaka opstina treba da ima svoj novac.



Tako je cika dachooo
[ DusanSukovic @ 21.05.2017. 23:13 ] @
Citat:
Braxi:
ja bih bio takodje za ukidanje AP kada bi smo bili normalan narod i normalna zemlja.



Pa da, kako to da budemo kad svake godine ode masa obrazovanih van?
[ dlalic @ 22.05.2017. 09:33 ] @
Citat:
Java Beograd:
Taman kad je Srbiji krenulo, krajem tridesetih - počeo II. S.R.
i taman kad je osamdesetih godina sazrela ideja, a i država finansijski, kako-tako ojačala, desi se raspad SFRJ, i opet potonusmo u jad i bedu.

Evo, ovih dana se ponovo priča...



Da prica se.
Crtaju se mape, odrzavaju parade, kupuju se MIG-ovi, retorika se pojacava, na vlasti su odgovarajuci... I timeline 50-godisnjica se priblizava... Mozda je prica o BG metrou u stvari neki okidac za njesra na ovim prostorima, sta mislis?
[ cika dacha @ 22.05.2017. 15:32 ] @
Citat:
DusanSukovic:
Citat:
Braxi:
ja bih bio takodje za ukidanje AP kada bi smo bili normalan narod i normalna zemlja.



Pa da, kako to da budemo kad svake godine ode masa obrazovanih van?


Valjda od te mase obrazovanih nesto i ostane (-:
[ cika dacha @ 22.05.2017. 15:34 ] @
Citat:
dlalic:
Citat:
Java Beograd:
Taman kad je Srbiji krenulo, krajem tridesetih - počeo II. S.R.
i taman kad je osamdesetih godina sazrela ideja, a i država finansijski, kako-tako ojačala, desi se raspad SFRJ, i opet potonusmo u jad i bedu.

Evo, ovih dana se ponovo priča...



Da prica se.
Crtaju se mape, odrzavaju parade, kupuju se MIG-ovi, retorika se pojacava, na vlasti su odgovarajuci... I timeline 50-godisnjica se priblizava... Mozda je prica o BG metrou u stvari neki okidac za njesra na ovim prostorima, sta mislis?


Svaka ozbiljna drzava treba da jača vojsku i da odrzava parade. Taj potez vlasti podrzavam!
[ DusanSukovic @ 23.05.2017. 09:07 ] @
Cika dacho, ne vidim smisao parade kod siromasne zemlje, iskreno, jedino ako si mislio na gay paradu :D
[ cika dacha @ 25.05.2017. 10:27 ] @
Dusane iz kreveta je tesko videti smisao :-)
[ nanananananana. @ 26.05.2017. 05:23 ] @
Ufff, koliko ste samo daleko otišli od teme. :D
Na drugom forumu sam pitao isto pitanje, ali dobio sam odgovor od jedne devojke da probam kladionicu na šta sam joj odgovorio sledeće:
„Iskren da budem čuo sam da u kladionicama samo devojke primaju tj. imaju daleko veću prednost od muškaraca.
Planiram da se selim u NS i da tu živim i radim, pa mi treba posao sa što boljom platom.
Sa platom od oko 350-400 bih mogao solidno da živim pošto bih našao cimera.
Ukoliko ti pada na pamet neki posao da nije vezan za kladionicu slobodno napiši, svaki savet mi je dobro došao.“
[ Braxi @ 26.05.2017. 08:18 ] @
vojne parade u Srbiji nemaju apsolutno nikakvu svrhu (osim nekih privatnih interesa) a ponekad prave i dirketnu stetu.

Parada je jasno znak da je drzava spremna na eskalaciju i koliko god da godi lokalnom stanovnistvu isto tako pali alarme u susedstvu. Pogotovo kad je izvodi zemlja koja je u ne tako bliskoj proslosti HARALA vojskom po susedstvu ! Zamislite samo vojnu paradu u BERLINU !!!!

Cudimo se zasto je nacionalizam u HR, a u Srbiji na celu sam go najcrnji sovinista iz 90tih.

A tek ona parada Putinu jojojoj kakav jer to PR samoubiustvio zemlje bilo. U BG pravimo paradu verlikom Slobi dok on anektira susedne drzave i pokrece pobunjenike. Posle se cudimo zasto na sZapad ne podrzava oko Kosova i Bosne.
[ cika dacha @ 26.05.2017. 10:31 ] @
Braksi@
Svake godine imas vojnu paradu u Parisu 14.Jula koju francuzi sa ponosom odrzavaju i gledaju. Moras se sloziti da je France demokratija, zapad, evropa i evropske vrednosti (-:
Kod njih vojnu paradu negativno komentarisu samo oni koji nisu francuzi.


Nanana@
Posao u kladionicama je primamljiv ako imas jak karakter i ne smeta ti duvanski dim.
[ Braxi @ 26.05.2017. 12:08 ] @
Francuska i Srbija na tvoju veliku zalost nikako se ne mogu porediti !

A parada uostalom nema nikakve veze sa demokratrijom kako ti to cinicno pokusavas da uvezes.
[ Java Beograd @ 26.05.2017. 12:37 ] @
Nema ovde nikakvih direktnih poređenja.

Dača jednostavno kaže da se u mogim zemljama održavaju vojne parade. I da je to OK. Ljudi to vole, vojna parada podiže nacionalnu i patriotsku svest.

U nekim zemljama postoji tradicija održavanja vojnih parada, pa te zemlje to neguju. Tako je i sa Srbijom. Šta fali vojnoj paradi u Beogradu ? Kome može da smeta ?

Uostalom, niko nije povezao vojnu paradu Parizu sa pokretanjem pobunjenika na Kosovu i sa otimanjam Kosova Srbiji.

Evo malo Grčke vojne parade, mi smo s Grcima ortaci.

[ Braxi @ 26.05.2017. 12:57 ] @
hehe, manemoj. Gle ovog jos jednog srbendu.

Naravno da srpska parada ne moze biti isto sto i Grcka i Francuska, i to iz vise razloga. Vec sam rekao da Srbija ima najcrnji moguci imidz iz 90tih i da je region u kome se nalazi Srbija, delom i zbog toga, i dan danas vrlo nestabilan. Srpska parada automatski povlaci i ostale parede u regionu i kao sto smo videli trku u naoruzanju...

sad ce dacici i javici da kazu: nama ne smeta hrvatska siptarska bosanska bugarska parada neka svako pravi svoje.

moj odgovor: vama ne smeta to je tacno, ali vama (takvima) ne smeta ni da pocne treci svetski rat. Na svu srecu postoje pametni ljudi koji znaju kako je na Balkanu uvek lako da se zapali rat i sve se otrgne kontroli...

(dobar vam je i onaj smesni putko na paradi. Haha jel vi to kao opet nesto izazivate zapad meni nije jasno. Nije bilo dosta ?)
[ Java Beograd @ 26.05.2017. 13:41 ] @
U tuđega tatka pogolema patka.

Kad Francuz masakrira stotine i hiljade civila (viđeno previše mnogo puta u istoriji) to je OK. To su demokratske žrtve. Oni jesu mrtvi, ali su im sačuvana ljudska prava. Slično i za Britance i za Belgijance, s tim što se pobijeni civili ovih naroda mere u milionima a ne u hiljadama. Nešto kao i kod Staljina. Samo Staljin je fuj, on je komunjara, a oni u Kongu su bili crnci, i to je ok. Zato što je Belgija demokratska.

Znaš, realno, nisam nikakav nacionalista. Ali, posipanjem pepelom po glavi, ne bi li bili što tužniji i ružniji, to je stvarno bezveze. Pase.

Jeste malo smo više pobili šiptara, jer su prvi počeli, rečeno je "dosta", ali glupi Sloba to nije umeo da shvati. Pa smo kao nacija i država popili nokaut. Zbog Slobine i Mirine gluposti. Jeste, tako je bilo, ne ponovilo se.

Ali:

Srbija je slobodarska zemlja, slobodarskog naroda. Neodržavanje parade u zemlji pobednici u II WW nema nikakve veze sa komšijskom zemljom, koja je realno, gubitnik u II WW. Sami su birali stanu.

Nema tu nikakvog izazivanja. Ko nema samopoštovanja taj neće zadobiti ni poštovanje drugih.

Možda ti kriješ da si Srbin tamo gde radiš. To je tvoj izbor. Ne izazivaš, šta li ?

Ja, gde god da sam putovao, a proputovao sam Evropu, više puta uzduž i popreko, uvek sam jasno i glasno, uzdignute glave za sebe rekao da sam Srbin. I uvek, u 100% slučajeva, dobijao pozitivan feedback.

[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 26.05.2017. u 14:53 GMT+1]
[ Java Beograd @ 26.05.2017. 13:51 ] @
A komšije mogu da prave vojnu paradu u znak sećanja na istorijski datum:

[ Braxi @ 26.05.2017. 13:53 ] @
Citat:
Java Beograd: U tuđega tatka pogolema patka.

Kad Francuz masakrira stotine i hiljade civila (viđeno previše mnogo puta u istoriji) to je OK. To su demokratske žrtve. Oni jesu mrtvi, ali su im sačuvana ljudska prava. Slično i za Britance i za Belgijance, s tim što se pobijeni civili ovih naroda mere u milionima a ne u hiljadama. Nešto kao i kod Staljina. Samo Staljin je fuj, on je komunjara, a oni u Kongu su bili crnci, i to je ok. Zato što je Belgija demokratska.

Znaš, realno, nisam nikakav nacionalista. Ali, posipanjem pepelom po glavi, ne bi li bili što tužniji i ružniji, to je stvarno bezveze. Pase.

Srbija je slobodarska zemlja, slobodarskog naroda. Neodržavanje parade u zemlji pobednici u II WW nema nikakve veze sa komšijskom zemljom, koja je realno, gubitnik u II WW. Sami su birali stanu.

Nema tu nikakvog izazivanja. Ko nema samopoštovanja taj neće zadobiti ni poštovanje drugih.

Možda ti kriješ da si Srbin tamo gde radiš. To je tvoj izbor. Ne izazivaš, šta li ?

Ja, gde god da sam putovao, a proputovao sam Evropu, više puta uzduž i popreko, uvek sam jasno i glasno, uzdignute glave za sebe rekao da sam Srbin.


realno tvoj post nema veze sa zivotom i sve ti se izmuckalo u glavi.

Hoces da se poredimo sa Francuzima ? Vazi. Hajde za pocetak da nas bude 60 miliona. To kao prvo. To je bar lako nije nikva rocket science, ne trebaju ti investicije... Hajde onda da napravimo TGV, da imamo kosmicki program ESA i fabriku aviona (Airbus/Touluse) Da tvoj dragio BG dobije metro kao Pariz...

Ti se uhvatio parade...

Da li ti znas sta uopste slavi Francuska parada ? Slavi pad Bastilje dolazak revolucije vazan dan Francuske i cele civilizacije. Sta slavi 20. oktobar koji uzgred bio remeste za 16. okt jer se PUTINU zurilo na sastanak u Milano.

Slavimo osobodjenje od Nemaca (to je OK) ali i pocetak komunisticke okupacije koja je oidnela i vise zivota...

I bre, da ne raspravljamo vise, koja parada ? Pa to je ad hok politikantski namesteno za dnevnu upotrebu... A ovih godina se navrsavaju 100godisnjice velikih bitki i nijedna nije organizovana kako treba. Ne verujem ni da ce 2018 biti drugacije.

Da postoji neka parada koja je vezana za neki nas veliki praznikl (KAO ONA U GRCKOJ 25. MART USTANAK PROTIV TURSKE) ja bih dosao u prvi red i slavio citav dan. Nazalost, glup, zloban, inatan narod kao sto je nas nista pametno ne moze da smisli i organizuje.
[ herzog @ 26.05.2017. 14:04 ] @
Citat:
Braxi:
nemoj ti meni da kacis nikakve politicare.

I ja nisam autonomas vec regionalista, a nisam ja kriv sto je Srbija asimetricna drzava.



Ti si za staru poznatu formulu : "Vise od autonomije , a manje od nezavisnosti"?
[ Java Beograd @ 26.05.2017. 14:42 ] @
Citat:
Braxi:Nazalost, glup, zloban, inatan narod kao sto je nas nista pametno ne moze da smisli i organizuje.
To ti kažem. Bez samopoštovanja, niko te neće poštovati.
Verovatno tamo u pečalbi kriješ svoje poreklo kao zmija noge, ali, džaba, svi te kapiraju ko si i šta si pa te podje.bavaju iza leđa.
[ Braxi @ 26.05.2017. 15:25 ] @
Citat:
Java Beograd: To ti kažem. Bez samopoštovanja, niko te neće poštovati.
Verovatno tamo u pečalbi kriješ svoje poreklo kao zmija noge, ali, džaba, svi te kapiraju ko si i šta si pa te podje.bavaju iza leđa.


haha jojojoj, koji si ti prekid uglavi.

Ja u inostranstvu zivim vec treca decenija a ti ponekad odes kao turista. Reci mi jel kad setas onako jer se okrecu ljudi za tobom kad vide kako pucas od ponosa ?!? Haha,,,

kako narucujes sladoled u minhenu: bitte schnell ich bin DER SERBE du faschistisches swein !

Ja sam cak cuo da se i ovde u Italiji raspituju za tebe, kazu tako ponosnog turistu jos nisu imali.
[ notebookFun @ 26.05.2017. 22:37 ] @
Citat:
Braxi: haha jojojoj, koji si ti prekid uglavi.

Ja u inostranstvu zivim vec treca decenija a ti ponekad odes kao turista. Reci mi jel kad setas onako jer se okrecu ljudi za tobom kad vide kako pucas od ponosa ?!? Haha,,,

kako narucujes sladoled u minhenu: bitte schnell ich bin DER SERBE du faschistisches swein !

Ja sam cak cuo da se i ovde u Italiji raspituju za tebe, kazu tako ponosnog turistu jos nisu imali.


Braxi, ako zivis u inostranstvu tri decenije sto onda komentarises na temu, ti ne zivis u Novom Sadu... Ne znam otkud ti pravo da vrijedjas Java Beograd, kad je on na ovom forumu veliki covjek za razliku od tebe.
[ flighter_022 @ 27.05.2017. 11:11 ] @
I šta je ono bila originalna tema? Uticaj sunčevih pega na uzgoj bakinog kolača u Japanu?
[ Braxi @ 27.05.2017. 16:10 ] @
Citat:
notebookFun:
Ne znam otkud ti pravo da vrijedjas Java Beograd, kad je on na ovom forumu veliki covjek za razliku od tebe.


dobro, nemojmo bas preterivati.
[ cika dacha @ 28.05.2017. 00:12 ] @
Braxi@
Postoji li bilo sta pozitivno po tebi iz Srbije ?


nanana@
Video sam danas na Futoskoj pijaci oglas da se trazi prodavac na tezgi.
I pitam iz znatizelje koja je plata i zena mi je rekla 55.000din.
Tezga je bila sa mesovitom robom.
[ nanananananana. @ 28.05.2017. 17:32 ] @
55ooo? Jesi li siguran? Zvuči nerealno, mada je i verovatno tačno ukoliko je radno vreme od ujutru do uveče. Ne znam, evo, nisam pametan. :D
[ cika dacha @ 28.05.2017. 20:39 ] @
Pijaca u 16h vec uveliko ne radi.
[ Braxi @ 28.05.2017. 21:18 ] @
Citat:
cika dacha:
Braxi@
Postoji li bilo sta pozitivno po tebi iz Srbije ?


vecina stvari u Srbiji meni je pozitivna, a jedino sto je negativno su ljudi.

A i to sto je pozitivno ne smem da kazem jer odmah skoce na mene: sta ovde nista ne valja, ovde je pustos, vrati se ovde pa onda da te vidimo... Znas tesko je the Srbima ugoditi. jako tesko...
[ ujillistd @ 29.05.2017. 08:26 ] @
Citat:
nanananananana.:
55ooo? Jesi li siguran? Zvuči nerealno, mada je i verovatno tačno ukoliko je radno vreme od ujutru do uveče. Ne znam, evo, nisam pametan. :D


Nije od jutra do mraka, ali je svaki dan :(... misllim da kod njih nema slobodnih dana.
[ cika dacha @ 29.05.2017. 09:55 ] @
Braxi@
Nisu ni svi ljudi losi. Ima mnogo pozitivnih stvari ali ima i negativnih...
Lako je kritikovati. Debatom bar trebamo pokusati da se oko neceg slozimo pa da probamo neku negativnost ispraviti.
Eto ovde coveku pomazemo u ostvarenju njegove želje da dodje u NS. To je lepo i mi ljudi tome doprinosimo.
[ Braxi @ 29.05.2017. 11:05 ] @
najveci problem sa Srbima generalno je sto smo bandoglavi, a bandoglavi smo jer imamo nerealno velik ego.

Mi svi znamo da mi nismo zapad i da vecina nasih ljudi jednostavno prezire i mrzi zapad. Evo samo primer iz Jugoslavije. mrznja Srba prema Slovencima i hrvatima tj bolje receno prezir je sada vec legendaran. Tako smo mi tvrdili da su Hrvati i Slovenci Austrijski konjusari (dok smo mi valda bili administracija na Sultanovom dvoru ?!?), da samo mi imamo kulturu i junastvo i samo mi imamo ponos i samo smo mi ljudi...

Recimo, Japanci takodje imaju kulturu koja je nekompatibilna sa zapadnom. Jedina razlika je sto su Japanci shvatili da zapad ne mogu promeniti, a posto sa njim moraju da rade ako ne zele da ostanu jedna od mnogih AZIJSKIH VUKOYYEBINA, prihvatili su pravila igre, ali zato ljubomorno za sebe cuvaju ono sto je njihovo. Medjutim, Srbin tako ne moze. Srbin ode u Nemacku i kad mu se ne svidi kako rade Nemci, on uzme pa se potuce.

Ja sam prosao pola sveta i jednostavno ne postoji narod kao sto smo mi. NE POSTOJI.
[ nanananananana. @ 01.06.2017. 04:16 ] @
Citat:
ujillistd:
Citat:
nanananananana.:
55ooo? Jesi li siguran? Zvuči nerealno, mada je i verovatno tačno ukoliko je radno vreme od ujutru do uveče. Ne znam, evo, nisam pametan. :D


Nije od jutra do mraka, ali je svaki dan :(... misllim da kod njih nema slobodnih dana.

Pretpostavio sam da je tako. Primamljiva je plata, ali ne bih da me posao zarobi. :)
Voleo bih neki butik, kladionicu... Ne znam više ni sam. :|
[ SlobaBgd @ 01.06.2017. 05:50 ] @
Naravno da prodavci na pijaci imaju slobodan dan, i naravno da ne rade od jutra do mraka. Ali treba otići na pijacu i raspitati se malo. Nema sve na Internetu.
[ dejanet @ 01.06.2017. 07:23 ] @
Citat:
Mi svi znamo da mi nismo zapad i da vecina nasih ljudi jednostavno prezire i mrzi zapad.

Haha, pa je prosle godine otislo 60-80 k srba da zivi i radi na isti taj zapad. Koliko znam ne odlaze ljudi tamo samo iz razloga pocetnickih plata(koje su relativno skromne), vec zbog boljeg okruzenja, manje tenzija, boljih skola, gradova, itd..

Citat:
Evo samo primer iz Jugoslavije. mrznja Srba prema Slovencima i hrvatima tj bolje receno prezir je sada vec legendaran. Tako smo mi tvrdili da su Hrvati i Slovenci Austrijski konjusari

Mislim da je ovo egzistiralo vise u Indeksovom pozoristu koje je islo na Radio 202-jci. Bila je ratno-huskacka kampanja koja je radjena amaterski ako poredimo americke i hrvatske huskacke kampanje. Cak je po intezitetu slabija nego danasnja kampanja protiv srba u HR, tako da...
Citat:
Recimo, Japanci takodje imaju kulturu koja je nekompatibilna sa zapadnom. Jedina razlika je sto su Japanci shvatili da zapad ne mogu promeniti, a posto sa njim moraju da rade ako ne zele da ostanu jedna od mnogih AZIJSKIH VUKOYYEBINA, prihvatili su pravila igre...

Svabama i Japancima su ameri i rusi prislonili pusku na glavu pa im dali izbor.... Mi smo u tom smislu imali malo vise izbora...
Citat:
Ja sam prosao pola sveta i jednostavno ne postoji narod kao sto smo mi...

Nisam siguran.
[ cika dacha @ 01.06.2017. 15:06 ] @
Stvarno Braxi treba da se opustis malo :-)

I te kako ima i mnogo gorih naroda od nas ali ima i boljiH. Sto si tako surov u kritikama stvarno ne znam :-)

Nnanana nemoj ti da puno biras poslove :-)

Ispravio sam Braxi samo za tebe ! (-:

[Ovu poruku je menjao cika dacha dana 01.06.2017. u 22:55 GMT+1]
[ Braxi @ 01.06.2017. 21:35 ] @
Citat:
cika dacha: Stvarno Braxi treba da se opustis malo :-)

I te kako ima i mnogo gorih naroda od nas ali ima i bolji. Sto si tako surov u kritikama stvarno ne znam :-)

Nnanana nemoj ti da puno biras poslove :-)


kaze se boljiH !
[ cika dacha @ 01.06.2017. 21:55 ] @
(-:
[ Shadowed @ 02.06.2017. 00:26 ] @
@Postavljac teme, picerija Ciao trazi radnika, plata je oko 40k din.
[ nanananananana. @ 05.06.2017. 02:59 ] @
Probao sam to ranije, tu uglavnom konobari zaposle nekog druga. Nisam imao sreće, ali probaću ubuduće svakako.
Evo jednu poruku što sam dobio u vezi kladionice ''BalkanBet'':

Pomenuti depozit koji odbijaju od plate se vise ne primenjuje, to je ukinuto pre godinu dana, mozda i vise.

Stalno traze radnike jer samo u Beogradu postoji preko 60 lokala, razloga za davanje i dobijanje otkaza je raznih. A da ne spominjem koliko devojaka je otislo na trudnicko.

Plata je 30.000, zaposljavaju i muskarce i zene, muskarci rade kladionicu mahom, a devojke mogu i kladzu i aparate. Neki lokali imaju posebnu devojku za sank, u manjim lokalima radnica sa aparata radi i sank.


Obuka traje onoliko koliko se obe strane sloze da ti je potrebno ili ne. Mnogi otpadnu vec prvog dana jer verovali ili ne, neke devojke nisu znale koliko je 100 podeljeno sa 5. Nije tacna izjava gore pomenuta za sisate i slicne radnice, i da se upada samo preko veze. Svi radnici imaju iste uniforme: majice na kratke rukave bez dekoltea. Nije dozvoljeno raditi u suknjicama, sortsevima i slicno. I momci i devojke moraju izgledati pristojno i uredno. Neki menadzeri ne dozvoljavaju cak ni helanke. Ja ih licno nosim, jer mi je tako udobnije, kad vec trenerke nisu dozvoljene.
Nikakvu filozofiju ne traze, sa iskustvom ili bez, nije vazno, ako imas iskustvo-bolje za tebe, brze ces poceti da radis. Cim prodjes obuku, zaposljavaju te, nema cekanja. Gledaju da te zaposle u lokalu koji ti je u blizini.


Radno vreme se razlikuje od lokala do lokala, uglavnom pitaju na razgovoru da li si za iskljucivo dnevne smene ili u obzir dolaze i nocne. Negde je smena 7, negde 8 sati. U nekim nocnim 12h, sa tim sto 2 dana radis, 2 odmaras. Sa dnevnim smenama imas 1 slobodan dan u nedelji.


Menadzeri su uglavnom ok ljudi, svi su oni dosli sa iste pozicije za koju ti apliciras. Dakle samo dogovor, postovanje osnovnih pravila i sve ce biti ok.


Zaposleni su vecinom mladi ljudi, uvek nas je u smeni dvoje ili troje, tako da ako se uklopis u tim, na poslu moze biti i zanimljivo.


Baksis se razlikuje od lokala do lokala, ali i od tvog odnosa sa igracima, neki prosek je da kazem plus jedna plata. Nekad manje, nekad vise.


Prijavljuju, imas zdravstveno, jedino se odmori odradjuju, ali valjda ce i to da srede jednog dana.



Ukoliko dovedes nekog svog i taj pocne da radi za Balkan Bet, tebe nagradjuju sa 10% od plate.



Svaki lokal ima cistacicu koja vodi racuna o higijeni lokala, na tebi je da odzavas cistim i urednim svoje radno mesto (sank, komp, i slicno)



Postoji mogucnost za povecanje plate, premestaj u bolje i jace lokale, kao i unapredjenja ako se pokazes kao neko ko to zasluzuje, naravno nista preko noci. Potrebno je da se do toga dogura.


Ako nekoga zanima jos nesto, a da nisam spomenula, slobodno neka pita. Licno smatram da nije divan posao, ali ce mi uvek biti bolji od butika, pekara, prodavnica i sl.
Bar za neki period dok se ne snadjes za nesto bolje.

Takodje, plata nikada ne kasni, moze samo da porani ukoliko datum pada za vikend. Do 3-eg na racun leze prevoz, ostatak od 30.000 do 15-og.


Tako da ko hoce da radi, smatram da su ovo sasvim ok i korektni uslovi. Pritom ne radis zapravo nista tesko. Ja licno ispijam kafe i pusim, visim na tel veci deo svog radnog vremena, sto mi ne valja ali hajde. Nije da se nesto trudim za povisicu ili unapredjenje jer cekam bolji posao, u medjuvremenu, stvarno se ne bih zalila, jer sam radila i mnogo teze poslove, tako da mi kockari dodju kao male bebe.
Zimi si u toplom, leti u klimatizovanom prostoru, kad vidim na sta sve ljudi pristaju kada su radni uslovi u pitanju, i kakvi se nude, kladionica je divna.
Samo malo paznje oko novca, kucanja, brzine, malo vestine oko jacih igraca i to je sve, a sve se stice iskustvom.


Nadam se da ce nekome znaciti ove info.
[ Java Beograd @ 05.06.2017. 07:34 ] @
Lep i zanimljiv opis. Nekome će svakako značiti.
[ herzog @ 05.06.2017. 14:14 ] @
Citat:
BraxiJa sam prosao pola sveta i jednostavno ne postoji narod kao sto smo mi...



Ti si jedan urbani Jugosloven koji nema pojma sta govori.
[ cika dacha @ 08.07.2017. 16:59 ] @
Jel postavljac teme postao novosadjanin sa zaposlenjem ?
[ nanananananana. @ 26.10.2017. 04:22 ] @
Nije i dalje, druže.
Konkurisao sam par oglasa, čekam da se jave. :)
[ nanananananana. @ 11.11.2017. 02:58 ] @
Pre ću iglu u planini sena naći nego posao u Novom Sadu. :)
[ Shadowed @ 11.11.2017. 15:21 ] @
To zavisi od dve stvari: sta umes da radis i koliko si izbirljiv.
[ nanananananana. @ 28.12.2017. 04:42 ] @
Radio sam kao trgovac/prodavac, u šanku sam leti radio po raznim kafićima. Samo u šanku, nisam konobarisao jer kontam da bi mi sve poispadalo. :D
Snašao bih se kao točioc, operater u kladionici i butik neki verovatno.
Prodavnice i trafike ne bih nikako.
Ne znam šta bih još mogao da gledam jer po oglasima baš i nije velika ponuda.
[ Emmy @ 28.12.2017. 10:03 ] @
bilo bi zanimljivo istraziti gde je nabolji odnos plata/troskovi zivota u Srbiji.

Meni se cini da je NS tu ispred BG najvise zbog jeftinijih kirija. A i manji je grad i lako se krece po njemu.
[ popusicko @ 28.12.2017. 21:13 ] @
Treba prodavati znanje a ne rad!!!
Mladi,naučite nešto što ne može svako da radi i sa tim ćete imati dobre prihode čak i u Novom Sadu.Hehehe
[ nanananananana. @ 31.12.2017. 04:28 ] @
Citat:
Emmy:
bilo bi zanimljivo istraziti gde je nabolji odnos plata/troskovi zivota u Srbiji.

Meni se cini da je NS tu ispred BG najvise zbog jeftinijih kirija. A i manji je grad i lako se krece po njemu.

Slažem se potpuno.
[ nanananananana. @ 11.08.2019. 04:45 ] @
Radio sam do sada neke frilens poslove što preko neta tako i van neta (sezonski u bašti kafića) i smorilo me to.
Hajde ko je iz Novog Sada da mi malo pojasni oko ovog poslodavca...
Ja sve što znam da je uvek puno ispred obe radnje koje ima jer sam često jeo dok sam bio u NS-u, ali nisam skoro dolazio tamo i ne znam kakvo je stanje. :)
Elem, da se vratimo na temu:
Zašto ovoliko radnika odjednom traže?
Kakav je posao tj. koliko težak za početnika bez iskustva u ovom poslu, koliko se radi dnevno i kojim danima?
Visina plate je baš velika ako se radi samo 8 sati dnevno (možda grešim) i još nudi smeštaj (i ako znate kakav je smeštaj u pitanju)...?

Hvala svima, znači mi jer nisam blizu grada, a nemam tamo nikog trenutno da pitam ili da se raspita u moje ime.

[ Shadowed @ 11.08.2019. 09:14 ] @
Verovatno otvaraju na novoj lokaciji pa im treba odjednom 10 radnika. S obzirom da rade 24/7* i da si celu smenu na nogama i ne secam se da sam video nekad da nemaju musterije osim mozda bas kasno nocu, plata i nije tako velika.



*Ne znaci da zaposleni radi svih 7 dana u nedelji ali znaci da ce ti s vremena na vreme zapasti da radis vikendom.
[ dejanet @ 11.08.2019. 09:36 ] @
U Bgd-u na svakom drugom kiosku ili radnji brze hrane stoji: "trazim radnika ili radnicu". Takodje i u kioscima za novine i cigare. Plate su minumum 40k RSD. Nekada je to bilo 20-25. Za nekog sa iskustvom mislim da ide negde oko 70-80k
[ nanananananana. @ 14.08.2019. 05:20 ] @
Citat:
Shadowed:
Verovatno otvaraju na novoj lokaciji pa im treba odjednom 10 radnika. S obzirom da rade 24/7* i da si celu smenu na nogama i ne secam se da sam video nekad da nemaju musterije osim mozda bas kasno nocu, plata i nije tako velika.



*Ne znaci da zaposleni radi svih 7 dana u nedelji ali znaci da ce ti s vremena na vreme zapasti da radis vikendom.

Sigurno je to onda. :)
Ne bih mogao odmah toliko dinamičan posao da radim jer sam van forme i ulenjio se od frilens poslova.
Ali opet, lepa je plata još ako je neki okej smeštaj što nude za početak bi mi bilo okej, moraću da zovem da vidim šta i kako.
Hvala na pomoći. :)