[ dejan92 @ 29.05.2017. 19:52 ] @
Ljudi treba mi jedna pomoc,menjao sam dosta konektora za punjenje na lap topovima,ali sad imam jednu drugaciju situaciju,kada sam otvorio ovaj top imam sta i da vidim,ploca je pukla na desnoj strani gde idu dve nozice konektora,leva strana je dobra i pin gde se lemi punjenje je dobar,e sad,problem je u tome sto ne znam dal taj deo ploce sto je pukao smeta sta ako zamenim nov konektor i zalemim samo dve nozice da ga drze ili ne? Evo i slika da me bolje razumete.

[img] http://i.imgur.com/dtjP3Nq.jpg [/img]
[ gilopile @ 29.05.2017. 19:59 ] @
Nema veze, sve je to masa i samo imas jedan vruc vod i to je to. Neka se drzi samo na toj strani gde je zdravo, pa vidi kada plocu stavis u kuciste da malo naneses plastike iz glue gun-a, koliko da se bar malo zatopi ta strana koja je pukla i plastika kucista da ne moze da se odvali ako neko cimne dzek...
Sam ces da vidis kako i sta je najbolje. Uglavnom, radice i bez ta dva puknuta pina.
[ dejan92 @ 29.05.2017. 20:01 ] @
Pojasni mi malo bolje ako mozes,jel treba masu da lemim onda za konektor i negde na plocu,jer kako bez mase?
[ dejan92 @ 29.05.2017. 20:14 ] @
Citat:
gilopile:
Nema veze, sve je to masa i samo imas jedan vruc vod i to je to. Neka se drzi samo na toj strani gde je zdravo, pa vidi kada plocu stavis u kuciste da malo naneses plastike iz glue gun-a, koliko da se bar malo zatopi ta strana koja je pukla i plastika kucista da ne moze da se odvali ako neko cimne dzek...
Sam ces da vidis kako i sta je najbolje. Uglavnom, radice i bez ta dva puknuta pina.



A sta ako nisu ove dve preostale masa kako to da premostim? Izvini ali mi stvarno treba pomoc.
[ gilopile @ 29.05.2017. 20:18 ] @
Imas gore sliku. Sva ta 4 moraju da su medjusobno spojena.

Pinovi na dzeku sa leve i desne strane su identicna. 2 za kuciste i 2 za masu unutar dzeka. Sve je to vezano zajedno na zajednicku masu laptopa. Ona dva pina preostala i pin vruci vod ce zavrsiti posao.


EDIT, ajd pipni unimerom te 2 preostale mase i nesto metalno na laptopu, recimo okvir VGA/ DVI ili HDMI konektora, pa ako je u kratkom spoju, iomas masu, a ako ne, premosti kao sto sam ti nacrtao. Sa ta dva ( jednog od njih ) na onaj okrnjen pin zaokruzeno. Istruzi jos malo, pa nalemi lepo nekom zicom i odatle na preostala 2 pina na dzeku koji ce doci tu kada zalemis konektor i nema frke.
[ dejan92 @ 29.05.2017. 20:22 ] @
E hvala brate puno,samo cu uhvatiti ova dva preostala i vruc vod tj plus i malo gu pistoljem to sve izlepiti i to je to,Hvala puno jos jednom.
[ gilopile @ 29.05.2017. 20:30 ] @
Nema na cemu!
Evo, kad vec nacrtah nekako.

Znaci, crveno je dzek, zeleno zica kojom ces da premostis i lemis na ono malo sto je ostalo od voda, s tim da ces jos da ogulis lak i dobro zalemis.. Ovako ce biti u fulu, jer ipak bolje da je masa na dva kraja, jer nije zanemariva jacin od nekoliko Ampera na punjacu...ali cenim da ce i tako raditi bez problema samo sa jednom stranom...