[ notebookFun @ 01.06.2017. 07:38 ] @
Dobio sam od telekoma parametre

WAN: xxx.xxx.xxx.234/30
IP: xxx.xxx.xxx.64/29

Na Mikrotik eth1 sam dodao (xxx.xxx.xxx.234) i probao da pingujem gateway (xxx.xxx.xxx.233) sa tog interfejsa i nista se ne desava. UTP kabl koji spaja eth1 i Fiber konverter je 100% ispravan.

Takodje sam probao taj isti kabl iz Fiber konverter-a da stavim direktno u racunar i podesim
IP: xxx.xxx.xxx.234
255.255.255.252
gateway: xxx.xxx.xxx.233
8.8.8.8

I dalje ne radi.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zvao sam tehnicku podrsku i oni su bili jako drski, kazu da nije do njih vec do nas. Navodno oni pristupaju ruteru iz daljine, sto mi je bilo nelogicno jer sam ja ugasio mikrotik...

Da li je do mene ili do njih?
[ djricky @ 01.06.2017. 09:58 ] @
Do njih
[ bmarkovic06 @ 01.06.2017. 10:07 ] @
Mislim da oni /30 za ptp vezu guraju kroz firewall pa je moguce da je blokiran icmp. Jel ti sve ostalo radi iz mreze ili...?
[ npero @ 01.06.2017. 11:58 ] @
Da /30 ti je za peer link pre njima tu ponekad stave firewall i pise to u onome sto je dobijeno od njih.

Moguce da je do tebe u zadnjih par meseci sam podesio par komada MT (negde i resao to da ide /29 opseg ne kroz peer adresu) svugde je radilo ali stavi opeg taj /29 da se vidi prema napolje tu ti je sigurno sve pusteno ovaj peer prema njima /30 moguce da filtriraju pa ne radi bas sve a to su ti inace i rekli bar kazu svima kojima sam ja podesavao u zadnjih par meseci.

Imam sutra jednu ovakvu konfiguraciju da uradim pa cemo videti :) za sada nije bilo problema sa njima.

[ djricky @ 01.06.2017. 12:04 ] @
ajme meni... podesi kako su ti rekli, stavi taj /30 na interfejs koji si namenio da bude wan link

pusti ping do def.gw i vidi da li se nesto pojavljuje u ARP tabeli, ako nema, zovi telekom i reci im da nema...
[ bmarkovic06 @ 01.06.2017. 12:17 ] @
Dobice on arp zapis verovatno sa njihovom mac adresom al dzaba kad oni dropuju icmp request.

Sad cu sednem za jedan link da vidim pa javljam.

edit: Problem je kod njih. Sad sam pingovao njihovu stranu u ptp i prolazi ping, 1ms, znaci ne dropuju icmp.
[ djricky @ 01.06.2017. 13:21 ] @
ma nema razloga da dropuju icmp, zasto bi to radili... imas peer mrezu, na koju je rutiran dodatni opseg, i to je to.
[ notebookFun @ 01.06.2017. 16:37 ] @
Nije radio ni ARP ping. Pa naravno da sam podesio /30 cim sam napisao 255.255.255.252 :)

Danas su me zvali sa lokacije i kazu da radi sa ovim parametrima na njihovom laptopu i da treba podesiti VLAN na 3150...pa cu sutra probati.
Ovi iz telekoma su pravo neljubazni, ne znam sto nisu odmah napisali da treba VLAN.
Od parametara sam dobio samo ovo na mail.

WAN: xxx.xxx.xxx.234/30
IP: xxx.xxx.xxx.64/29

Probao sam ping sa drugog neta (spolja) na gateway (xxx.xxx.xxx.233) i prolazi.
[ npero @ 01.06.2017. 19:12 ] @
Meni su prosledili mail za podesavanje sto treba da radi sutra nije samo to sto ti kazes pise i VLAN i pise da se ne koristi peer adresa nego dodeljni WAN opseg.

Ne znam kako si ti dobio taj, radio sam do sada sigurno 5-6 podesavanja za optiku od Telekoma posalju u mail sve podatke, cak preporucju i njihove DNS server da se koriste drugi deo maila.

Taj mail je jako cudan, da ti nije neko iz menadzmenta samo prosledio delimican mail proveri sa tvojima u firmi ?