[ ebojans @ 12.06.2017. 21:27 ] @
Molim cenjene clanove ovog segmenta foruma da mi pomognu.
Pre izvesnog vremena pokvario mi se LCD TV - TOSHIBA model : 40L1347DG .
Kvar se manifestuje tako kada se startuje TV ima tona nema slike,daljinski upravljac menja kanale - pojacava ton - smanjuje i sve ostalo ali slike nema.
Negde sam procitao da je otislo pozadinsko osvetljenje koje je pak povezano sa invertorom molim za pojasnjenje.
Da li je to tacno odnosno da li se taj kvar moze otkloniti odnosno TV popraviti ako neko imao slicno iskustvo dobro bi mi dosao nacin otklanjanja istog.
Kako i na koji nacin.
Pa vas molim da mi pomognete da resim problem.
Unapred zahvalan.
Bojan

U prilogu foto samog tv odnosno sasije i ono sto sam obelezio na njoj.

[ gilopile @ 12.06.2017. 21:49 ] @
Prvo pogledaj da li se nadzire slika na tv-u kada uperis neko jace svetlo u njega i pogledas izbliza. Ako je pozadinsko problem, trebalo bi da se vidi sa jacim svetlom.
[ ebojans @ 12.06.2017. 22:13 ] @
Da nazire se slika bio sam uperio ka ekranu tv svetlost lampe.
Kao sto si i opisao gospodine Gile.
[ gilopile @ 12.06.2017. 22:26 ] @
Ok. Znaci problem je ili u LED drajveru ili samim LE Diodama iza panela, sto je cesci problem.

Ajd procitaj na onoj ploci u gornjem levom uglu oznaku pa napisi ovde.

Da li imas nekog iskustva sa ispitivanjem napona, merenjem...rastavljanjem panlela kako bi dosao do LE Dioda...?
[ ebojans @ 13.06.2017. 16:25 ] @
Hvala na odgovorima Gile.
Imam nekog iskustva sa merenjima nije veliko ali moze da posluzi.
Sto se tice oznake na ploci sada nisam u mogucnosti da to uradima ali sutra da tako da cu je i napisati i ne samo to nego i sve ostalo mozda nekome posluizi sa slicnim problemom.
A iskustva imam oko popraviki serviser sam pc racunara dosta dugo ali vise za sebe nigde nisam radio profesionalno.Da bi se dokazao u tom zanimanju pa je sve ostalo na nivo vise za sebe.
Samo rastavljanje - sastavljanje nije mi problem.
Moram doci do tog led panela ima puno srafova...
Ko zna a zna da zna sledi ga.
[ gilopile @ 13.06.2017. 16:31 ] @
Odlicno, posluzice itekako to iskustvo koje imas. U principu, treba da prokljuvimo pinove gde su vezane LED i ispitati napon na tim pinovima da li ga uopste ima.
Dovesti spoljni napon na LE Diode i videti da li funkcionisu, itd.

Ako je napon drajvera za LED dobar, onda mora da se rasklapa panel i najcesce je po neka stradala, a serijski su vezane i automatski ne radi ni jedna. Lako je ispitati posle i zameniti problematicnu/e.

Samo ti napisi oznaku ploce da vidimo da li se moze naci neki service manual za istu i onda ce biti lakse ovako na daljinu da se konsultujes sa nama kako dalje i sta raditi.

[ Ubleha @ 14.06.2017. 23:50 ] @
Diode 100%, moraš rastaviti panel i izmjenjati diode koje su crkle
[ ebojans @ 15.06.2017. 18:48 ] @
Hvala vam veliko na odgovorima.
Zelim vam svakog dobra.

Jer ko zna a zna da zna sledi ga.
Konfucije.
[ ebojans @ 15.06.2017. 18:53 ] @
Ostao sam duzan za fotografije same sasije tv sa svim modulima.
Takodje molim da mi oprostite postavio sam foto takodje toshiba - tv ali ne onog sto ja imam vec slicnog modela.
Moja greska ali neka i ona stoji necu brisati nista.
U dodatku vam postavljam sve sto sam fotografisao danas.
Jedino vas molim odnosno pitam gde naci diode za pozadinsko osvetljenje tv kako se one vode u elektronici neka oznaka itd.
[ ebojans @ 15.06.2017. 19:11 ] @
Sam TV Toshiba me je jako dobro sluzio pune 3 godine nije nista specjalno u odnosu na sadasnje Smart TV ali je zavrasavao posao.
Uglavnom nije radio po ceo dan nego kada se vratim sa posla najnormalnije koriscenje uslovi tv na mestu na kom je bio suvo bez promaje i nagle promene temperature.
Sto je veoma interesantno to sam zaboravio napisati poceo je pokazivati znake otkazivanja pozadinskog osvetljenja tako sto je slika nestajala na neko vreme.
Onda ugasim tv sacekam par minuta da vidim reakciju posle ponovog startovanja slike ponovo ima.
I onda je jednog dana nestala slika tona ima - kanale menjam - ima slike ali se tesko nazire sa lampom uperenom u sam ekran vide se siluete kako je rekao i sam Gile.
Mislim da je sve tu sa svim fotografijama odnosno modulima sasija samog tv.

[Ovu poruku je menjao ebojans dana 15.06.2017. u 20:33 GMT+1]
[ ademare @ 15.06.2017. 20:11 ] @
Zavisi koliko se razumes u popravku , ja sam prvenstveno majstor za kompjutere, ali zamena bilo cele trake ili diode koja ne radi nije previse komplikovano .

Ja sam nosio u prodavnicu, dok je bio u garanciji , i vise mi pokvarili nego popravili ! Kada nema nista od slike to su najcesce diode . Moze da crkne samo jedna i da nema uopste slike ! Zadnji put kod mene je bila nedovoljno osvetljena slika, diode su radile na minimumu .

Pitam majstora koliko je popravka, istekla garancija , lokalni privatnik , kaze 6.000 din , eto treba mu 6 sati rada za ceo posao , traka 15 eura !

Ja otvorim TV , do dioda sam stigao za 10 minuta uz max paznju, ko ima manje znanja nek mu treba i sat , al 6 sati su price za budale . Izgorela cela traka i dioda sve se crni , ali kroz nju prolazi i dalje struja pa ima nesto slike ! Pogledam na netu u Beogradu verovatno kopija trake A1 10 Eura . Odem kupim , zamenim . Sama popravka je od pocetka do kraja mi je uzela oko pola sata , jer sam zamenio celu traku .

Moze i da se krpi traka , al tu treba i vise vremena i vise znanja. Kada crkne jedna dioda , najcesce se menja samo ta jedna sto je crkla . Naravno moze da crkne i vise od jedne .