[ anon70939 @ 14.06.2017. 11:56 ] @
Je l' ovo moguće?

Recimo da postoji potreba za korišćenjem Office 365 paketa, ali dokumenti po nekim pravilima firme ne smeju da stoje negde na nekom cloud-u nego moraju da budu lokalno na sopstvenom serveru, a njima da se pristupa odakle god iz mreze.



[ Shadowed @ 14.06.2017. 12:28 ] @
Sto se tice samih aplikacija tipa Word, Excel i sl. fajlove mozes cuvati kako hoces. Ali, ako koristis SharePoint npr. sve na njemu je kod MS-a. Ne mozes instalirati svoj. Mislim da isto vazi za OneDrive for Business.
[ djoka_l @ 14.06.2017. 12:42 ] @
Ja imam kod kuće Office 365. Office programi se instaliraju na lokalnim računarima (u porodičnoj verziji paketa, imam prava da ih instaliram na 5 kompjutera). Dokumenti se čuvaju lokalno, a možeš i ne OneDrive, ako baš hoćeš. Uz to postoje web verzije paketa koje su obogaljene u odnosu na desktop aplikacije, uglavnom služe da pregledaš dokumenta, a ne da ih praviš.
[ anon70939 @ 14.06.2017. 12:49 ] @
Imam 0 iskustva sa Office 365

Da, u principu bitno nam je bas Word, Excel, PP, odnosno taj osnovni office paket, ali bitno je pristupati fajlovima preko browsera sa drugih racunara iz mreže.

Pretpostavljam da je kod toga ideja obicno serovanje foldera i pristupanje tim fajlovima? I da mi ne treba nikakav "lokalni" office 365 server?

Sto se tice bezbednosti, kad iz browsera otvorim taj fajl, to je konekcija samo izmedju mog browsera i tog fajla na mom lokalnom serveru? Nema nikakve veze sa Microsoft Cloud-om?
[ Shadowed @ 14.06.2017. 13:10 ] @
Ne treba ti nikakav lokalni office 365 server (niti postoji). Same aplikacije su kao i uvek, jedino sto su bolje integrisane sa cloud-om ako hoces (a ne moras) da ga koristis.
Za pristupanje fajlovima koristi nesto drugo (bilo da su obicni share-ovani folderi, bilo stariji sharepoint ako ga imas instaliranog, bilo stagod vec :) ).
[ anon70939 @ 14.06.2017. 14:50 ] @
Imam ovaj neki account, koji je valjda povezan sa bizsparkom.
Ulogovao sam se u onedrive i otvorih excel, ali kad odem na "Open" vidim samo te dokumente koji su mi na Onedrive :)
Kako da otvorim dokument sa browserom koji mi je kod mene u lokalu?
[ djoka_l @ 14.06.2017. 15:05 ] @
Web varijanta je samo za upotrebu na webu. Imaš "upload document", pa onda možeš da ga otvoriš web alatom. Imaš i opciju da skineš excel za uređaj, pa da radiš u lokalu. Ako misliš da sa jednim OneDrive računom radi cela firma, onda si se preračunao.
[ anon70939 @ 14.06.2017. 15:17 ] @
Ma ne. svako svoj account ima.
Ali koliko vidim, dokument mora da se uploaduje kod njih na server, a to krsi neke nase procedure, tako da ta ideja otpada.


Ajd jos jedno pitanje.

Ukoliko je dokument na onedrive, i otvori vise osoba isti dokument, da li ce isto kao kod Google Docs, moci vise osoba da radi na istom dokumentu istovremeno?
Ne znam jeste li probali Google Docs, ali tamo se jasno vidi drugi kursor osobe, koja takodje istovremeno radi.
[ Shadowed @ 14.06.2017. 17:46 ] @
Citat:
CoyoteKG: Kako da otvorim dokument sa browserom koji mi je kod mene u lokalu?

A zasto sa browser-om? Otvori direktno iz excel-a fajl koji je u lokalu.
[ ujillistd @ 15.06.2017. 09:29 ] @
+1
Ni meni ovo nije baš najjasnije...
[ mjanjic @ 28.08.2017. 22:25 ] @
DreamSpark/Imagine omogućava registraciju Education naloga za O365, ali offline instalacije nisu deo paketa (bile su možda ranije u okviru nekih promocija, npr. PMF u Kragujevcu ih ima, i ni sami ne znaju kako su dobili). Uglavnom, mogu se dobiti i offline instalacije, ali ako se za celu ustanovu kupi neki program od MS-a (npr. kupite Outlook za sve zaposlene, ali on je sam nešto preko 100$ po osobi).

Ako nemate offline instalacije, kako da otvorite te docx ili xlsx dokumente? Naravno, pričamo o tome da imate samo legalan softver.

Druga varijanta za offline rad je ovo: https://www.wps.com/
Probali smo i one osnovne stvari su maltene 100% iste kao u MS Office, a osnovna verzija besplatna i nakon trial perioda (30 dana) pri štampi ili konverziji u PDF nudi da kupite Premium verziju ili 10 sekundi gledate reklamu. Ako ne štampate svaki čas nešto, sasvim OK varijanta za legalan rad sa MS Office dokumentima (ne znam za MS Office 2016 formate kod kojih docx čak ni Word 2013 ne otvara kako treba).