[ dr. Christian Troy @ 27.06.2017. 09:42 ] @
Dobar dan poštovani forumaši ES foruma.
DVD rezač Pioneer DVD-RW DVR-116D ATA Device neće da prepozna neke DVD diskove te ne mogu da vidim sadržaj (file-ove) koji je narezan.
Reč je o tome da rezač koji koristim neke DVD diskove prepozna a neke diskove ne.

Diskovi koje moj DVD rezač ne prepoznaje tj. ne mogu da vidim sadržaj diska su kvalitetno narezani. Na drugim kompjuterima diskovi budu bez problema prepoznati a na mom nažlost zbog nekog razloga ne.

Molim Vas da mi pomognete tako što ćete mi odgovoriti šta je potrebno da uradim kako bih mogao da vidim sadržaj DVD diskova.
[ bachi @ 27.06.2017. 09:55 ] @
Kupiš novi DVD uređaj.
[ dr. Christian Troy @ 27.06.2017. 10:04 ] @
Hvala Vam na savetu.
[ calexx @ 27.06.2017. 12:12 ] @
DVD rezač je praktično potrošni deo i posle nekog vremena počne da otkazuje. Neko privremeno rešenje je čišćenje u kućnoj varijanti, sledeće je kupovina novog jer se ne isplati detaljno čišćenje ili neka opravka. Za ~15€ nijedan majstor neće ni da uzme da pogleda.
[ bachi @ 27.06.2017. 12:27 ] @
Citat:
calexx:
DVD rezač je praktično potrošni deo i posle nekog vremena počne da otkazuje. Neko privremeno rešenje je čišćenje u kućnoj varijanti, sledeće je kupovina novog jer se ne isplati detaljno čišćenje ili neka opravka. Za ~15€ nijedan majstor neće ni da uzme da pogleda.

Ma, 300 din polovni ispravni dvd rezači na kilo. :D 1500 dinara novi.
[ teroknor @ 29.06.2017. 09:12 ] @
Citat:
bachi:
Kupiš novi DVD uređaj.


+ odmah nakon toga napraviš bekap tih DVD-jeva na neki drugi medij
[ dswalk @ 29.06.2017. 13:17 ] @
Nisi napisao koji OS koristiš. Neki programi za narezivanje koriste opciju kojom definišu file sistem i verziju (iso/udf..), pa je moguće da npr. XP ne može pročitati neke diskove. Inače, ako čita bar neke - ispravan je. Ne trebaš kupovati "na kilo"!
[ bachi @ 29.06.2017. 14:00 ] @
Čovek ima Windows 7.

Imaj na umu da je ovaj rezač najmanje 8 godina star.