[ dragan775 @ 03.07.2017. 21:16 ] @
frizider je Gorenje RF 4245W,(kombinovani frizider i gore zamrzivac 40litara) pomerao sam frizider da bi obrisao prasinu itd. Posle toga kada se ukljuci da radi radi po 3 sata odprilike,pa onda miruje oko 2 sata,i tako, stavio sam unutra obican kineski termometar i na oko 5 stepeni iskluci motor i na oko 10 stepeni ponovo ukljuci motor.
Mislim da ranije nije toliko dugo radio bez iskljucenja i uklljuvenja.frizider je star 5 godina. U cemu je problem?
[ veselinovic @ 04.07.2017. 05:51 ] @
Citat:
tako, stavio sam unutra obican kineski termometar i na oko 5 stepeni iskluci motor i na oko 10 stepeni ponovo ukljuci motor.
Mislim da ranije nije toliko dugo radio bez iskljucenja i uklljuvenja.frizider je star 5 godina. U cemu je problem?


Problem je u termostatu.
Prevelika ti je histereza, a to nije dobro za motor frizidera a jos gore je za hranu u frizideru.
[ dragan775 @ 04.07.2017. 07:38 ] @
Da li se mozda sonda termostata izvukla pomerila zbog pomeranja cimanja frizidera i kako to da proverim? i ako moram da menjam termostat jel moze neki kvalitetniji da se kupi koji odgovara?
[ dragan775 @ 04.07.2017. 21:38 ] @
Veselinovic- kolike temperature trebaju da budu od do? Kada menjam termostat kako ide sa sondom procitao sam da je duzina 1,2metra,jel to pravi probleme?
[ dragan775 @ 07.07.2017. 12:24 ] @
jel moze neko da kaze uopsteno pri standardnim uslovima i ne prepunom frizideru,koliko bi motor trebao da radi i kolika bi bila pauza dok se ponovo motor ne ukljuci? a da je temperatura u frizideru 5-7 stepeni npr. Prosto koji je normalan nacin rada?