[ Sceka @ 18.07.2017. 19:25 ] @
Kod mene u kraju je inace los signal mobilne telefonije, ma koji operater bio. Takva je konfiguracija terena, video sam i te neke mape / karte u vezi toga, dok je bila zemaljska TV jedva da se antenom moglo naci desetak programa. Neka senka ili kako vec, ne secam se tacno izraza...

Utvrdio sam nesto sto je po meni nemoguce. Naime, kartica sa postpejd brojem (taj broj imam jako, jako dugo) u koji god se telefon stavi jedva da ima jednu crtu a pun signal nikada nisam video. Mislio sam da je u pitanju samakartica,mozda neki kontakt jer nije bas dugo menjana ali sam se bas zacudio sad prakticno nedavno (pre recimo par meseci) od kad je 4G omogucen za sve pakete pa odem da zamenim karticu jer i vreme je a i da napokon koristim i 4G varijantu. Znaci dve muve jednom zamenom. 4G radi besprekorno sto se tice DATA ali jacina signala isto kao ranije?! Probao sam u proteklih mesec dana Note 5, s6+ i s6 edge plus, s7, LG G3, LG G6, iPhone 6, iPhone 6 S+, iphone 7+, LG V20, Huawei P10 ... i jos nekoliko ukljucujuci i Tesla od supruge sluzbeni. I svuda isto, jedva jedna crta. Znaci, dodje neko kod mene kuci, izvadi svoju karticu sa kojom je imao skoro pun signal, ja stavim tu svoju postpejd i signal ne prelazi jednu crtu. Imam i jednu pripejd jako dugi niz godina, uvek i u svakom telefonu je pun signal a kod kuce uvek tri crte.

Sto je najgore, nije samo kod kuce nego i svuda u gradu isto a razlika je u tome sto nije samo jedna crta nego dve, sporadicno tri crte - ali nikada pun signal?! Opet da naglasim, sada vec oko dva meseca koristim najnoviju karticu sa uljucenim 4G.

Jednostavno sam dosao do zakljucka da je u pitanju broj a ne krtica ili telefon. Sto po meni nema veze s' mozgom pa zato tema / pitanje.

Hvala.


Pozdrav!
[ Dr.sima @ 19.07.2017. 14:39 ] @
Ne bi trebalo teorijski da bude moguce. Jel si probao sa nekom aplikacijom da izmeris jacinu signala. Jacina 3g i 4g signala se razlicito prikazuje na "crticama" telefona.
[ Sceka @ 19.07.2017. 19:52 ] @
Vickasto nema sta, ali korisno pa blagodarim na savetima.




@Dr.sima - Ni u teoriji ni nikako drugacije nema logike. Ali se desava. Ne mogu da menjam broj jer ga previse ljudi ima zabelezeno a u pitanju su poslovni saradnici, red velicine nekoliko stotina.

Nisam probao sa aplikacijom jer se ionako oslanja na podatke koje moze da prikupi od samog aparata...

Mislio sam, zato sam i pokrenuo ovde to pitanje, da neko moza zna nesto sto je bas retko ali ima neko logicno, konkretno ili makar pristojno solidno objasnjenje...


Pozdrav!

[ anon325 @ 20.07.2017. 07:34 ] @
Možda te BIA prati?
[ Fabolous @ 20.07.2017. 08:10 ] @

Citat:
canny: Možda te BIA prati?

Ne mozda nego sigurno
[ anon115774 @ 20.07.2017. 10:03 ] @
Citat:
Sceka:@Dr.sima - Ni u teoriji ni nikako drugacije nema logike.


To samo za one koji ne znaju teoriju.

A u teoriji je moguce svasta. Od varijante da je za tvoj broj dozvoljeno da se povezuje samo na GSM1800 mrezu pa do varijante da se za tvoj broj signalizira maksimalno dozvoljena snaga zracenja uredjaja. E sad, sve to se nalazi na nekom jako niskom nivou konfiguracije kojoj ni u ludilu pristup nema neko u korisnickom servisu ili call centeru vec iskljucivo neko ko se bavi tehnikom i ko ima pristup bas "sitnim crevcima" u sistemu.

Takodje verujem da to kod tebe nema veze sa nekom namerom vec iskljucivo sa greskom nekog ko je nesto postavljao/konfigurisao.
[ gilopile @ 20.07.2017. 10:31 ] @
Moguce je ovo sto @Informer kaze.

Sta raditi? Lepo odes u poslovnicu i zamenis karticu, tu ce jednostavno da ugase i dobices novu. Kostace te 0 RSD.
Sto se kontakata kartice tice, nemoguce da neki zeza. Da nema neki od kontakata, ili ne bi mogla da se reg. na mrezu ili je jednostavno tel ne bi ocitao.
[ calexx @ 20.07.2017. 10:59 ] @
Pa zamenio je karticu za novu i sve isto.

Možda da odeš u poslovnicu i budeš uporan dok ne nađete nekog ko se razume ... ili da se raspitam pošto imam vezu u DB? ;)
[ Sceka @ 20.07.2017. 11:55 ] @
Ici u poslovnicu i pitati bilo sta tehnicke prirode je odlicno ako se ima vremena da se saceka guzva i zeleti da covek dobro do histericno smeje jer one zenske sto rade tamo osim sto imeju da zamene karticu bez nekih vecih problema jedino sto znaju je da nude neki paket i neki telefon. Doduse pristojne su i neke bas dobro izgledaju ali to nije dovoljno ni za sta osim za gubljenje vremena.

Elem, zovnem ja malocas, pre nego sto sam pogledao Mail i ES, telefonom i pitam za nekoga ko je nadlezan za tehnicke stvari u vezi broja / kartice / mreze... i dobijem tipa koji ljubazno i strpljivo saslusa, postavi par pitanja tipa od kada se to desava, kakv je signal van mog kraja gde stanujem i kakav je kvalitet razgovora kad nekog zovem i kad mene zovu. Sve mu odgovorim, sacekam par minuta dok je on nesto tamo ocitavao i kaze mi da je trenutno covek koji se u to razume najbolje od svih njih tamo na godisnjem odmoru i da je zabelezio sve i poslao tom coveku Mail sa podacima pa kad se vrati zvace me sigurno i probati da resi. Na pitanje da li je moguce kaze da jeste ali je jako retko i da zavisi od setovanja necega sto nisam razumeo ni izraze ni o cemu se radi. Ali me podseca na onu foru sa kablovskim provajderom, imao sam to iskustvo nekoliko puta ali debelo u moju korist u vezi Internet-a. Prvi put je bilo dok sam imao manj ili 1Mbps za UL, u jednom trenutku sam skapirao da imam vise - po speedtest-u sam merio stalno 3 i 4 megabita - a trajalo je tri meseca. Jednom sam imao dva meseca 120Mbps DL umesto koliko se secam tadasnjih 89Mbps a sad kad je bilo poslednje povecanje sam imao desetak dana 200 do 230 megabita DL umesto 150Mbps po paketu. Znam da je moguce kod kablovskog operatera kad se neka skripta za korisnika rucno izmeni da se samo tom korisniku (MAC adresi...) promeni protok i sijaset drugih stvari (i u vezi TV-a...). Moguce je da tako nesto postoji i u mobilnoj telefoniji. Ostaje mi da sacekam tog koji je na godisnjem odmoru da se javi, ako se javi... Sto se tice poziva to meni radi bez problema, poruke isto.

Ove skrinsotove sam poslao isto malocas kad sam pricao telefonom sa tim tipom... pripejd u jednom a pospejd u drugom telefonu, stoje jedan pored drugoga...






Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao Sceka dana 20.07.2017. u 13:14 GMT+1]
[ calexx @ 20.07.2017. 12:42 ] @
U poslovnicama je uglavnom tako ali sam ja iskusno prošao sve redom u poslovnici gde obično idem i pronašao par njih koji se razumeju. Zato i mislim da postoje i takvi/e.
[ Dexic @ 22.07.2017. 15:53 ] @
Sceko, odes u Podesavanja, pa nadjes About uredjaju i onda Status udaris, pa vidis kolika je snaga u merljivim jedinicama tacno. I vidis koja je mreza.


Meni oba ova telefona lice na Samsunze?
[ Sceka @ 23.07.2017. 00:31 ] @
Evo to sto si napisao:





Da, s4 i s2+, koristim sada ta dva stara, imam par prg koji mi trebaju i samo to imam instalirano... ali nema veze, nabrojao sam sa kojim sve modelima sam probao... uvek isto...


Pozdrav!
[ Dexic @ 23.07.2017. 14:44 ] @
Ovo su pobrkani indikatori, verovatno su telefoni zabagovali ili je problem posto su stariji. Mada ne poredimo iste mreze, ali taj signal na LTE je bolji od jedne crtice, a ovaj drugi je ipak dosta losiji od svih 5.

Na prvom telefonu probaj sta ti pise dok razgovaras, jer je ovo poredjenje 4G i 3G, pa nije isti signal uopste na istoj lokaciji.
[ Sceka @ 23.07.2017. 15:51 ] @
Vidi, verovatno nisi procitao prvi post... ja sam probao sa navedenim telefonima iz prvog posta, sve novi i modeli i primerci. Dodje covek kod mene kuci, izvasimo njegovu karticu pa stavimo moju - signal jedva ga ima. Ponovo vratimo njegovu karticu signal ili pun ili fali jedna crta. Probao sa istom mrezom uvek (064 brojevi, da bi bio siguran).

Nije bitno koji ja telefon koristim trenutno, desavalo mi se i sa najnovijim s7 koji sam vratio, bio na probi kod mene nekoliko dana (nista sto meni treba ne radi brze od mog starog s4, to je razlog).


Pozdrav!
[ Dexic @ 23.07.2017. 20:20 ] @
Procitao sam. Ali kazem da crtice nisu merodavne, jer ne prikazuju signal kako treba ocigledno.

Cifre se ne poklapaju sa crticama sa ovih slika. Proveri sa tudjom MTS karticom koliko ti u s2 javlja signal na ovom meniju kao na slikama, pa ces biti siguran. Nemoj u noviji telefon, jer merenje LTE signala ti nece znaciti puno. Ako pak hoces u novijem, pozovi tokom merenja, ili prebaci da koristi samo 3G mrezu.
[ Sceka @ 23.07.2017. 22:30 ] @
Ne razumes. Probao sam / menjao i telefone i kartice, nema kombinacije koja je ostala. Zanemari, skroz, ova dva telefona koja trenutno koristim. Imam kod kuce i iPhone koji jednostavno ne zelim da koristim kao telefon sa brojem koji upotrebljavam ali i na njemu je potpuno isto kad ubacim karticu sa tim „problematicnim brojem”, jedva da ima signal. A imam i Tesla, potpuno nov, i kod tog telefona ista stvar. Zanemari i LTE na s4 jer se desava potpuno isto i kad je 3G ali me mrzi da ponavljam / setujem to sto sam mnogo puta probao samo da bih okacio sliku (treba mi LTE stalno...).

Zasto stalno pricam „jedva da ima signal” - Pa kako se pokazuju crte tako i imam problem sa telefoniranjem. Radi to bez problema ali se sporadicno ali redovno desavaju prekidi ili me sagovornik ne cuje, ili ja njega... na par sekundi.

I opet, samo radi tebe, nije bitno ni model telefona ni setovanja telefona > sve moguce kombinacije sam probao > i sa starim modelim, i sa mnogo starim modelima i sa najnovijim. Desavalo se sa starom karticom a sada i sa novom (a istim brojem). Zato i dajem primer sa slikama jer je u drugom telefonu pripejd kartica stara dva ugovora (moja „zvanicna” kartica / pripejd broj koji je dobijen od MTS-a pri potpisivanju ugovora svojevremeno...).

Ne znam sta vise da napisem...


Pozdrav!
[ gilopile @ 23.07.2017. 22:34 ] @
Sceka, pa ti si gotovo sve probao sto je do tebe, ostaje jedino da su u pitanju kod provajdera neka podesavanja konkretno za taj profil/broj. Sacekaj ti onog lika da se vrati pa da pocacka po podesavanjima tamo....Vrlo moguce sto @Informer rece, da je dozvoljeno/ cekirano samo da se povezuje na GSM1800 ili koji vec losiji standard...
[ dusans @ 23.07.2017. 22:48 ] @
Probaj da se umotaš u alu foliju :)
[ zivojin322 @ 24.07.2017. 06:07 ] @
Citat:
Sceka:
Ne razumes. Probao sam / menjao i telefone i kartice, nema kombinacije koja je ostala. Zanemari, skroz, ova dva telefona koja trenutno koristim. Imam kod kuce i iPhone koji jednostavno ne zelim da koristim kao telefon sa brojem koji upotrebljavam ali i na njemu je potpuno isto kad ubacim karticu sa tim „problematicnim brojem”, jedva da ima signal. A imam i Tesla, potpuno nov, i kod tog telefona ista stvar. Zanemari i LTE na s4 jer se desava potpuno isto i kad je 3G ali me mrzi da ponavljam / setujem to sto sam mnogo puta probao samo da bih okacio sliku (treba mi LTE stalno...).

Zasto stalno pricam „jedva da ima signal” - Pa kako se pokazuju crte tako i imam problem sa telefoniranjem. Radi to bez problema ali se sporadicno ali redovno desavaju prekidi ili me sagovornik ne cuje, ili ja njega... na par sekundi.

I opet, samo radi tebe, nije bitno ni model telefona ni setovanja telefona > sve moguce kombinacije sam probao > i sa starim modelim, i sa mnogo starim modelima i sa najnovijim. Desavalo se sa starom karticom a sada i sa novom (a istim brojem). Zato i dajem primer sa slikama jer je u drugom telefonu pripejd kartica stara dva ugovora (moja „zvanicna” kartica / pripejd broj koji je dobijen od MTS-a pri potpisivanju ugovora svojevremeno...).

Ne znam sta vise da napisem...


Pozdrav!



Ja te potpuno razumem,isti slucaj i ja imam sa 065 mts broj,al isti.
Kad me neko zove ja cak ne smem ni da se krecem,moram biti u mestu inace dolazi do seckanja i gubitka zvuka tokom razgovora.Bez obzira koji telefon da koristim sa ovim brojem muke :)
[ eki_yu @ 24.07.2017. 08:30 ] @
Kad dodje onaj sa godisnjeg, posalji mu screen shotove sa obe kartice u oba telefona (prva u jedno telefonu, prva u drugom, pa onda isto za drugom karticom).
Obavezno obe kartice da su na istoj mrezi.

Time ces eliminisati opciju da je problem sa telefonom, i da je u stvari problem sa konfiguracijom ...
[ anon115774 @ 24.07.2017. 10:34 ] @
Citat:
Dexic:
Procitao sam. Ali kazem da crtice nisu merodavne, jer ne prikazuju signal kako treba ocigledno.


Kako znas? Samo na osnovu jacine signala? Crtice se nisu prikazivale na osnovu te vrednosti ni na najstarijim telefonima a Androidi i iOS-i sa neuporedivo vise procesorske snage mogu da imaju samo jos slozeniji algoritam.

Da ne ulazim sada u detalje ali najbanalnija stvar bi bila da je njemu signal -60dBm a da je sum -61dBm. I eto ti problema... a ti onda gledas samo signal i kazes "wow, ovo je bas jak signal, mora da prikaze sve "crtice"... a to sto je kvalitet signala u pm to nema veze :)

E sad, ja cenim da u njegovom slucaju jedan od parametara u tom algoritmu se uzima sa kartice i tu nastaje problem u "obracunu" :)
[ Dexic @ 24.07.2017. 23:55 ] @
A toliki sum se desava svaki dan?
[ anon115774 @ 25.07.2017. 07:37 ] @
Toliki sum se ne desava nikad osim ako nije u pitanju ometanje. Cifru sam lupio samo da ti objasnim poentu odnosno da ne moze samo jacina signala da se analizira. To nije dovoljan podatak.

A kao sto rekoh kod njega najverovatnije nije u pitanju pravi sum nego neki parametar koji dolazi sa kartice a ulazi u algoritam za izracunavanje kvaliteta signala. Bilo bi zaista interesantno ubaciti tu karticu u neki drugi model telefona (ali ne tako da svaki bude Samsung/Android). Pogotovo u neki od starijih non-smart modela koji su imali relativno jednostavne algoritme za izracunavanje kvaliteta signala.
[ flighter_022 @ 27.07.2017. 10:15 ] @
Nikad se ne zna ko ce da digne slusalicu. Za vreme rada u Africi koristili smo gotovo iskljucivo satelitski internet pristup (tu gde sam jha bio, tada je zemaljska infrastruktura bila ravna nuli). I normalno, povremeno dodje do problema. u 99% slucajeva se sve svodilo na zvanje NOC-a, pa ti kazu ajde resetuj modem (kao da nisam jedno 5-10 puta) pa jel rade sve lampice (da, rade!), pa ovo, pa ono, pa ajde sad cemo mi to da pratimo 9 (a boli ih patka)... i onda moj direktor zove njihovog pa se to sredi. E, jednom mi se desilo da zovem, i javi se neka devojka. Objasnim ja u cemu je problem, a ona, zaprepastila me je, umesto da me tretira kao racunarski nepismenog retarda, otkrije tajnu, gde da kliknem (bukvalno jedno slovo na web interfejsu modema), pa se tu otvori neka vrsta admin panela, otkuca se par komandi, resetuje modem (softverski, nista prekidac), za minut sam opet online i sve radi... Posle mi je izdiktirala jos jednom sve da zabelezim i posle toga sam ih jako retko zvao.
[ Sceka @ 11.08.2017. 11:16 ] @
Nije me niko zvao ali sam ja malocas okrenuo... covek se vratio sa odmora ali ima previse posla... Drugi covek je nesto sa nekim pricao (mislim da je sa tim koji bas puno zna...) pa je nesto kliktao i kucao na tastaturi, jasno sam to cuo, pa je rekao da za par minuta proverim kako je sad a napomenuo je da je rec o prilicno starom broju i da menjam to nikako jer ti stari brojevi nemaju nesto tamo sto nisam razumeo, pomenu i neku bazu koja je manja i sigurnija i jos neke pojmove koje uopste ne razumem i da zanemarim merenja koja mogu da ocitam na telefonu samo ako je veza ok a sad bi trebala da bude ok. Kod mene u kraju je inace neresiv problem a ovo je najbolje sto moze. Umedjuvremenu je pricao sa bar jos dvojicom...

Elem, evo kako malocas izgleda:




Ja nista nisam dirao na telefonu, inace sam odavno batalio ta cackanja - kad radi radi i toeto, a sada pokazuje bolji signal. Videcu ovih dana da li se nesto menja, da li je losije kad se prica... inace sam ovako zadovoljan.


Pozdrav!
[ Living Light @ 11.08.2017. 18:04 ] @
Zorane,

Ne treba ti taj prikaz ekrana da gledas,
nadji u telefonu ovaj prikaz gde direktno pokazuje jacinu signala:



Usput....sto je brojka veca u negativo, signal je sve slabiji.
Na telefonu je -113dBm a jaci signal od toga je -110dBm, -90dBm, itd

Ono 0 asu ( nula asu) ne znam sta je, bilo bi dobro da nam neko rastumaci na sta misle sa tim "asu".

pOz
[ Sceka @ 11.08.2017. 18:55 ] @
Znam to, na prethodnoj strani sam okacio tadasnji skrin... Evo od malocas:



Gugl, klik na drugi rezultat:

Citat:
-107 means 107 db below 1 miliwatt being received by your phone. db is a logarithmic ratio used to measure power. The normal signal ranges from roughly -60dbm to -112dbm. The higher the absolute number (120 is higher than 80), the lower the signal. ASU is the rate at which the phone is able to update its location from the tower signals. It's linear. It measures roughly the same thing dbm measures. (You can convert ASU to dbm by dBm= -113+(2*ASU).) The higher the number, the better the signal.

The difference between -112 dbm (barely usable) and -107 dbm is 5db - or almost 4 times the signal (6db is 4 times), so you have some overhead there. If you dropped half the signal strength (to -110dbm), you'd still be able to use the phone. (At -112dbm, step on the far side of a wet tree and the signal drops a couple of db and you lose the call.)



Pozdrav!
[ Nelliot87 @ 11.08.2017. 19:39 ] @
Citat:
Living Light:
Zorane,

Ne treba ti taj prikaz ekrana da gledas,
nadji u telefonu ovaj prikaz gde direktno pokazuje jacinu signala:



Usput....sto je brojka veca u negativo, signal je sve slabiji.
Na telefonu je -113dBm a jaci signal od toga je -110dBm, -90dBm, itd

Ono 0 asu ( nula asu) ne znam sta je, bilo bi dobro da nam neko rastumaci na sta misle sa tim "asu".

pOz

lepa slika da nije fotograf bio u podrumu ili je u pitanju kalsicizam
[ Nelliot87 @ 11.08.2017. 19:54 ] @



ovoj el profi
[ ademare @ 11.08.2017. 20:56 ] @
Ima za to dosta aplikacija koje daju dosta opsirnije i detaljnije podatke nego sto prikazuje sam telefon .

Na primer : Cell Signal Monitor , na google play-u .

Ima i drugih slicnih , pa koga zanima nek isproba i koristi sta mu najvise odgovara .
[ Nelliot87 @ 11.08.2017. 21:17 ] @
imas na play u mobile signal widget aplikacija pokazuje i mobilni i wifi signal cak moze i za jedno i drugo widget na displeju,ako ti telefon ima 2 kartice pokazuje ujedno obe signal ,takodje ako ti je ukljucen wifi pokazuje i to ujedno.Onda pokazuje koliko si udaljen od mobilnog repetitiora,mnogo dobra stvar.
[ anon115774 @ 11.08.2017. 23:34 ] @
Citat:
Ono 0 asu ( nula asu) ne znam sta je, bilo bi dobro da nam neko rastumaci na sta misle sa tim "asu".


Arbitrary signal strength, nesto slicno kao SNR (odnos signala i suma koji se dobija kao direktna razlika te dve vrednosti) samo sto se u ovom slucaju primenjuje malo komplikovaniji algoritam. To je u principu ceo broj koji pokazuje jacinu signala i u opsegu je od 0 do... hmm... ne secam se. Ima google koga bas tacno zanima ali u svakom slucaju 0 znaci da je signal na granici upotrebljivosti.

[Ovu poruku je menjao espresso dana 14.08.2017. u 13:05 GMT+1]
[ Living Light @ 15.08.2017. 10:56 ] @
Informer,
HVALA ti za opis i odgovor.

Sad bar znam o cemu se radi, i sta da trazim na google.

pOz
[ strba @ 29.04.2019. 16:31 ] @
Zdravo svima,
ova tema mi je bila najzgodnija da ne otvaram novu...imao sam postpaid ugovor sa mts-om koji sam raskinuo..dali su mi novu sim karticu sa istim brojem koji je sada prepaid. Avaj na zaista kriticnim lokacijama na kojima je net na postpaidu radio... vikendica, moj stan....neta vise nema....tj funkcionise ocajno...isti telefon isto sve...nemam dokumentovanu jacinu signala sa postpaid karticom. samo saznanje da je neta bilo. Isti telefon isto sve...android u top stanju.
da li je moguce da imaju razlicite prioritete?...ili je mozda kartica ogranicena nekako.. znam da su pojacali mrezu... ovaj sim u sadejstvu sa telefonom to ne konstatuje...

kisa je inace bih isao sada do poslovnice :) samo da pitam..:)
[ Sceka @ 30.04.2019. 10:38 ] @
Ima veze broj. Nedacno, kad sam produzavao ugovor, sam definitivno potvrdio tu moju nekadasnju nedoumicu radi
koje sam i otvorio temu. Nisam se setio da napisem pa se ispardonjavam (bas retko posecujem ES...).

Dok je kuckala, to sto ima da se kucka pri produzenju ugovora, sluzbenica na salteru je na glas pricala sta radi.
Nisam bas pratio / slusao sta sve kaze jer me stvarno ne zanima ali mi se ucinilo... pa sam pitao kakve su to dve
zvezdice ili kako je vec rekla u vezi signala. Odgovorila mi je da nisu dve nego tri (to nesto, naznake, oznake…) a
u vezi su pojacanja signala za taj broj. Nista drugo nije znala da mi kaze sa tehnicke strane osim da postoje neki
brojevi iz neke valjda starije serije kojima mora da se dodeli to nesto da bi se pojacao signal jer se desava da ljudi
imaju jako losu vezu i da gube signal cesto... Ima veze sa novim karticama, SIM kartice nemaju te probleme ma
kako stari broj bio ali Mikro i Nano SIM kartice koje se dobiju u zamenu za SIM staru karticu imaju, ne svaki broj
ali se desava... (znaci, samo prenosim ono sto sam cuo od sluzbenice na salteru, onoliko koliko je ona znala da
kaze, objasni).

Tako da je izgleda tacno da zavisi od broja a vezano za promenu SIM kartice. Meni licno je bas to bio slucaj. Slabiji
signal od kako sam zamenio SIM za Mikro SIM pa sada I Nano SIM (kako sam nenjao telefone…).


Pozdrav!
[ Ivan Dimkovic @ 30.04.2019. 11:32 ] @
http://www.qtc.jp/3GPP/Specs/22011-940.pdf

Citat:

All UEs are members of one out of ten randomly allocated mobile populations, defined as Access Classes 0 to 9. The population number is stored in the SIM/USIM. In addition, mobiles may be members of one or more out of 5 special categories (Access Classes 11 to 15), also held in the SIM/USIM. These are allocated to specific high priority users as follows. (The enumeration is not meant as a priority sequence):

Class15-PLMN Staff;
-"-14-Emergency Services;-"
-13-Public Utilities (e.g. water/gas suppliers);-
"-12-Security Services;-"
-11-For PLMN Use.

[ Zoran Milovanovic @ 30.04.2019. 14:55 ] @
@strba

Prepaid mts nema 4g. Samo 2g/3g. Verovatno si navikao na 4g brzine?