[ kirman @ 09.04.2004. 20:16 ] @
znam da je ovo veoma glupo pitanje koje ću postaviti, ali postoji li negdje na netu baza podataka koju mogu skinuti i onda iskoristiti!!
jel postoji neki jednostavniji program s kojim se to moglo napraviti??

hvala svima!!!!
[ igorsa @ 09.04.2004. 20:40 ] @
Pitanje ne da je samo glupo, nego je i nerazumljivo.
Kakvu bazu hoćeš da skineš. Bazu čega?! Da li ti praviš nešto određeno, ili hoćeš da vidiš kako to radi..
Pojasni malo da možemo bolje da ti pomognemo.
[ kirman @ 09.04.2004. 22:29 ] @
ovako, treba mi baza da mogu napravit login usera, forum kojie će funkcionirati iz baze, neke vijesti koje će drugi useri uplodirati...
iskreno, bas se ne razumijem u to previše ali svaka pomoć je dobrodošla!!
[ Dejan Topalovic @ 10.04.2004. 02:24 ] @
Možeš npr. početi sa MySQL bazom podataka.
Prva stanica je http://www.mysql.com
Dalje možeš nastaviti sa čitanjem odredjenih tutorijala, knjiga ili bilo kog drugog izvora korisnih informacija. Preporučujem da pogledaš i neke linkove iz TOP teme u PHP forumu, jer ćeš u većini slučajeva usko raditi i sa MySQL-om i sa PHP-om.

Kad kreneš da učiš i radiš probne primjere, pokušaj prvo sam da nadješ rješenje, a u slučaju da baš ne ide nikako, dodji ovdje po pomoć i savjet.

Srećno sa učenjem
[ igorsa @ 10.04.2004. 04:27 ] @
Očigledno je da čovek ne kapira, pa mu odmah treba objasniti neke stvari pre nego što krene da uči MySQL.
Moraš razlikovati bazu od skripte koja je obično pisana u PHP-u, ASP-u, ili nekom trećem jeziku.
Baza ti služi da bi čuvala unete podatke. Na primer sada ovo što pišem se čuva u [es] MySQL bazi.
Znači ti tražiš da "skineš bazu", pretpostavljam da si hteo da skineš skripte za forum, za prijavu članova i dr..
Poseti sajt www.hotscripts.com (dobar rejting je već postigao zahvaljujući mojim postovima na [es]-u :) i tamo skini sve što te zanima.
Najbolji forum ti je PhpBB recimo.
[ kirman @ 10.04.2004. 13:59 ] @
hvala na pomoći!!!
neiskusni kirman kad bude imao pitanje ili problem će se vratiti na ovaj forum po pomoć, opet hvala!!!