[ Nelliot87 @ 11.08.2017. 14:06 ] @
Dobro jutro,dobar dan,dobro vece,cao,poz,zdravo :)

e ovako posto sam ja majstor svoje vrste mozda sam prvi koje je nastavljao rj 45 4 pinski sa telefonskim kablom belo plavim.E sad posto ja nemam pojma kako se prave kapice zenski muski utikac(ako se tako kaze),ja sam radio sporednom metodom uzmem onaj od telekoma 4 pinski rj45 lan kabli i presecem ga na pola.Ondak beli za jednu plavi za drugu jednu i drugu polovinu , onda druga dva pina isto beli i plavi obojim markerom crveno i plavo na vrhu i isto tako,do sad mi radi dobro na njemu mi je ruter 941 i kamera koja fata lopove ;D

E ja bi voleo kad bi mi neko rekao kako da izvedem da iz 6 pinskog ili 8 pinskog isto to izvedem ali sa 4 zice,jer me manje kosta kabla znam da vam sve ovo zvuci morbidno ali mi seljaci nemam stvarno i dinar na bacanje.

Da li je to moguce i kako ,inace za mene je krimpovanje atomska fizika nevredi da mi to navodite



POZ LJUDI
[ Miroslav Cvejić @ 11.08.2017. 14:17 ] @
Izgleda u vašem selu se i wireless žicom sprovodi.
[ Nelliot87 @ 11.08.2017. 14:25 ] @
ja tako radim jer je manje gubitaka koristim kao ap druze to je staro selo malo samo 1000 stanovnikak kolko kod vas u dve tri zgrade,jbg mozda
[ Nelliot87 @ 11.08.2017. 14:27 ] @
http://i.imgur.com/8T7aXVZ.jpg
http://i.imgur.com/SD9DZLm.jpg
[ Nelliot87 @ 11.08.2017. 14:28 ] @
Citat:
Miroslav Cvejić:
Izgleda u vašem selu se i wireless žicom sprovodi.


:D jesi legedna wajrles zicom
[ gilopile @ 11.08.2017. 14:28 ] @
Cekaj, ti hoces da umesto telefonskog kabla stavis UTP? Ako sam ja dobro razumeo...

Lako je njemu kad je u BG, golem moderan grad 4G wireless zice svuda... Aj da ga vidim da proba da se obesi na tu njegovu wireless zicu :D Malo morgen. Mi po zaseocima naebamo:) More, dobro je da i imamo struju i telefon, cuti.
[ Nelliot87 @ 11.08.2017. 14:51 ] @
pa da tacnije da nastavim rj 45 ali sad imam 6 pinski i osmo pinski,pa ne znam mogu li sa cetiri zice nastaviti kao na slikama ili mora sa 6 ili 8


Nmg nema je u etru opticki AHHAAHHA lD
[ Nelliot87 @ 11.08.2017. 14:53 ] @
Citat:
gilopile:
Cekaj, ti hoces da umesto telefonskog kabla stavis UTP? Ako sam ja dobro razumeo...

Lako je njemu kad je u BG, golem moderan grad 4G wireless zice svuda... Aj da ga vidim da proba da se obesi na tu njegovu wireless zicu :D Malo morgen. Mi po zaseocima naebamo:) More, dobro je da i imamo struju i telefon, cuti.


ma bude kad iskljucuju vodu za laptopove i nekako kad bas pritreba imamo odasiljac kod sela mts ov pa koristim usb 3g modem ali uglavnom sacekam,ali kad vodu tzv opravljaju upalim se od vrucine to je muka velika
[ djoka_l @ 11.08.2017. 14:57 ] @
Ja njega ništa ne razumem, al da probam da objasnim.

Prvo RJ45 konektor je konektor sa 8 pinova koji se koristi za računarske mreže. Kada si ti spominjao RJ45, valjda si mislio na RJ 11 (telefonski konektor sa 4 pina) ili RJ 25 (6/4 pina).
Ako želiš da povežeš plavo belom paricom dva uređaja koja se inače povezuju UTP kablom (4 parice - 8 žica), tada ti ne treba 4 parice nego 2 jer se 2 ne koriste.
Treba da povežeš narandžastu i zelenu paricu. One se na konektoru nalaze na pinovima 1,2,3 i 6.

Samo da napomenem, ne stavljaju ljudi džabe 4 parice u kabl koji prenosi signal po dve parice. Plava i braon parica su umotane oko zelene i narandžaste parice i štite od smetnji. Ako hoćeš da upropastiš brzinu prenosa, slobodno improvizuj sa telefonskom paricom.
[ djoka_l @ 11.08.2017. 15:03 ] @
Uzgred, mora da si i antenu vezao telefonskim kablom, kada nemaš dobar prijem...
[ Nelliot87 @ 11.08.2017. 15:05 ] @
da da to je to hvala ti brate puno, a jbg nije tako sporo dok sam imao 54gl na tu kameru tok video sa kamere je isao sa prekidima ili ide ok pa prekid tako cesto,a sa wr941 ide brzo prenos slike tj ide bez prekida.moram tako druze ako je tako onda ne savetujem moje metode drugima ali ja moram da ih primenim hvala i draganu

Poz ljudi
[ Nelliot87 @ 11.08.2017. 15:08 ] @
Citat:
djoka_l:
Uzgred, mora da si i antenu vezao telefonskim kablom, kada nemaš dobar prijem...

ako mislis na mts ovu nisam je ja naravno postavljao to je prava visoka 20 30 metara al to nije moja prica a ako mislis na antenu na ruteru durektno je zavrnuta na ruter sve tri i tu mi treba ruter da bi na tom mestu imao net pa zbog toga ide preko rutera inace ruter iz koga ide kabli do rutera sa kamerom je isto 941 samo on je 3.6 a ovaj je 3.2
[ gilopile @ 11.08.2017. 15:09 ] @
Samo jedna stvar. Nikako ne moze telefonski 4 zilni kablic da radi kao UTP, obrnuto moze.

Za spajanje parica UTP imas gomilu PDF-ova koji raspored streight, crossower...Svako spajanje UTP kabla ako nije iz komada i propisno krimpovan iziskuje gubljenje konekcije. Mora biti celom duzinom upreden...Drugim recima besprekoran, pogotovo duzi od 15-20m.

Nope, Djoka misli na cesku mrezastu antenu - DVB-T2 :D
Sta bi sa njom, si uspeo nesto?
[ Nelliot87 @ 11.08.2017. 15:11 ] @
ne znam kako ali to sa slike mi radi tako bar godinu dana,a sto se tice usb nastavljanja ista prica radi mi i tako al to je of teme tako da izostavljam to
[ Nelliot87 @ 11.08.2017. 15:15 ] @
Citat:
gilopile:
Samo jedna stvar. Nikako ne moze telefonski 4 zilni kablic da radi kao UTP, obrnuto moze.

Za spajanje parica UTP imas gomilu PDF-ova koji raspored streight, crossower...Svako spajanje UTP kabla ako nije iz komada i propisno krimpovan iziskuje gubljenje konekcije. Mora biti celom duzinom upreden...Drugim recima besprekoran, pogotovo duzi od 15-20m.

Nope, Djoka misli na cesku mrezastu antenu - DVB-T2 :D
Sta bi sa njom, si uspeo nesto?


A jesam druze hvala ti za to bilo je do mene nisam dobro spojio koaxialni sa plocicom jedna licna je bilaspojena od mase na da kazem fazu ;D ispalo sve ok batac hvala,sad jos samo da kupim kabli 10 15 m i ide na tavan jer mislim da mi je postojenja losa ostecena i ispucana od kise sunca to je od one rotacione znas kako lose prave jbg,zat ide novi.Znas kako bez 5v daje jak signal sa pojacalom iz sobe antena daje 17 kanala siguran sam da ce na tavanu dati vise od 20
[ gilopile @ 11.08.2017. 15:17 ] @
To ti kazem, mora da radi. A to sto ti se vruc vod spojio sa masom u kucistu pojacala, desava se. Obrati paznju na to i uvek ostavi malo duze krimpovano izmedju ta dva voda i dobro pogledaj ubuduce da se nije provukla licna od sirma..Na oko deluje sve ok, a ono racku, licna napravi haos i ne vidi se ::)

Zato ti i rekoh, unimer i odmah premeris, mora da ima neki otpor, nikako KS i to je to.

[ Nelliot87 @ 11.08.2017. 15:22 ] @
pa poznao sam po tome sto mi se gasila lampica na pojacalu,odma sam znao ili je kratak spoj ili je otislo pojacalo izvuko zice i spojio samo vruc vod vidim ok,i polako sve isponova precizno i pazljivo i uspostavio sam vezu sa anteno sa sve pojacalom, sad znam kako treba i da je jako osetljiva pa moram pazljivo sve istestirati onda pustiti da radi sa pojacalim
[ Nelliot87 @ 11.08.2017. 15:26 ] @
nemam unimer ali znam zasta sluzi da odredjuje jacinu struja u zicama,da proverim ima li zica spoj sa strujom,jel ispravna zica i sl
[ djoka_l @ 11.08.2017. 16:14 ] @
Uzgred, normalan UTP Fly kabl (licnasti) može u Srbiji da se nađe već od 36 dinara po metru. Krimp klješta su negde oko 1500 dinara (preko interneta i za pola od te cene - 7 dolara), konektori su ispod 15 dinara po komadu, ukrasne kapice u boji isto toliko. Kabl od 5 metara ti izađe 270 dinara kada ga sam napraviš, i ostanu ti klješta za drugi put - ima da napraviš biznis u selu, 3 krimpovanja i ima da ti se isplati
[ Living Light @ 11.08.2017. 17:18 ] @
Citat:
djoka_l: Ja njega ništa ne razumem

Kako ga ne razumes, svarno mi nije jasno :) ?

Mora da ga citas od pocetka:
Citat:
Nelliot87: Dobro jutro,dobar dan,dobro vece,cao,poz,zdravo :) POZ LJUDI

I da ga potpuno pratis kroz temu:
Citat:
Nelliot87:
-posto sam ja majstor svoje vrste
-ondak beli za jednu plavi za drugu jednu i drugu polovinu
-onda druga dva pina isto beli i plavi obojim markerom crveno i plavo na vrhu i isto tako
-kamera koja fata lopove,
-za mene je krimpovanje atomska fizika,
-nmg nema je u etru opticki,
-ma bude kad iskljucuju vodu za laptopove,
-antenu na ruteru durektno je zavrnuta,
-nemam unimer ali znam zasta sluzi da odredjuje jacinu struja u zicama,
-proverim ima li zica spoj sa strujom,


Eto, stigao novi Vujaklija.





[ Nelliot87 @ 11.08.2017. 19:09 ] @
u ludnici sojicu u ludinci
[ gilopile @ 11.08.2017. 20:19 ] @
Neiloto, na tebe treba generalka. Sve da se raskaci pa lagano spaja . , sve mic po mic proradilo bi:) Tolko. Sve ti je nesto qurcu spojeno...
[ ademare @ 11.08.2017. 20:26 ] @
Ima tu raznih egzibicija , al ja sam nastavljao kablove na najjednostavniji nacin . Imao sam 2 komada po 3 metra a trebao mi jedan od 5 , jedan metar viska nije problem .

U Mikro princu kupio mali adapter koji sluzi za to . Klik , klik i od dva kabla dobijes jedan . Cena je bila oko 70 din . Kad sam bio u radnji pita me prodavac da li cu obican ili crossover ( uvrnuti) , pa sam kupio i taj , sada od ta dva kabla imam po potrebi i obican i uvrnuti kabl za sicu .

Obican ide u modeme , rutere itd. uvrnuti , za povezivanje dva kompa ili kompa i konzole itd. u mini mrezu , direkt .
[ gilopile @ 11.08.2017. 20:44 ] @
Metar viska naravno da nece praviti problem, ali ako je to 5-6-10 itekako hoce.

Ni sam ne zam koliko sam puta prespajao UTP...10 + 10m reicimo i to radi, a ako prespojim 20-50, nema sanse, jednostavno nema konekcije. Izgubi se tu na spoju icao, iako je skroz kratak i gledam da ga uvrnem koliko god moze.

Adaptere sam napravio milion RJ-45 to RJ-45 zenske...od starih ploca, rutera....I to je sve qurcu, ne moze da prebaci 50m ako nije iz komada, kvalitetan, nema sanse. Veruj mi. Bar ja budzim sve i svasta. :)
Za ozbiljne klijente, naravno, nema prostora za budzevinu...Oovo su neka moja sra nja. Wi fi je posebna prica, tu tek nema pravila :) Dva razlicita rutea nikad se nec isto ponasati po ovim pitanima...Moze neko wnogo od rutera sve ovo da ispostuje, a kupis firmiran i kurton...
[ Nelliot87 @ 11.08.2017. 21:26 ] @
radio sam i od 20,sluzi me idalje u zavidnom nivou i to ne licnasti vec zilicasti
[ bachi @ 11.08.2017. 21:34 ] @
Kako vas ovaj lik mesecima zaiebava...
[ gilopile @ 11.08.2017. 21:38 ] @
Tolko. Ma i ti bi se upeco da nemas sta pametnije da radis, hehe
[ Nelliot87 @ 11.08.2017. 21:47 ] @
ma bagra nemos coivijek da dihari
[ tuxserbia @ 11.08.2017. 22:24 ] @
Citat:
bachi:
Kako vas ovaj lik mesecima zaiebava...


Vala, ja sam od tad počeo da otvaram sve teme sa odgovorima, s nadom u nove bisere. I uvek me iznenadi , prijatno. Sad ga čekamo na tvoj xubuntu. Siguran sam da ima šta da doda ;-)
[ SlobaBgd @ 11.08.2017. 23:22 ] @
Citat:
gilopile:
:D :D :D Tolko. Ma i ti bi se upeco da nemas sta pametnije da radis, hehe

Samo ti hrani trola i daj mu veći značaj nego što treba, i to ne samo na Mad Zone nego i na Tech delu foruma. Koliko god je on neiživljen, nevaspitan i umišljen, toliko i vi koji mu povlađujete doprinosite da se pro se rava po forumu.

Mislim, dobro je šaliti se, baciti kamena s ramena, pa i zapevati, ali vi ga brate preteraste.

I dok moderatori sakate pametne odgovore, ovog magarca trpe i tetoše po celom forumu. Jbo vas on, vodite ga kući.
[ Nelliot87 @ 12.08.2017. 10:12 ] @
napravicu jedan od 5-10 m jedan od 15-20 al kad kupum kabli znaci ide oranz i oranz bela , zelena i zeleno bela aj pa videcemo nesto hvala