[ KBDNK @ 24.08.2017. 17:23 ] @
Imam jednu flašu za rakiju koja je otvorena sa dna da se u istu može ubaciti kruška npr. potom se stavi jedan plastičan zaptivač na dnu i uvrne dno na navoj kao šraf koji drži taj zaptivač da ne isteče sadržaj flaše. Posle ove "operacije" flaša se koristi uobičajno sa gornje strane preko grlića. Dno koje je od plastike i koje se uvrće u navoj koji je na dnu staklene flaše je pukao i ne znam kojim lepkom da ga zalepim. Probao sam bizonom koji je u onom duplom špricu i koji ima klipove crne boje ali nije dobar tj. nisam uspeo.
Pretpostavljam da za određenu plastiku ima određeni lepak ali ja ne znam kako da vidim koja je vrste ova plastika a još manje znam kojim lepkom da probam ovo da zalepim.
Dakle, ima li upućenijih od mene?
Evo i slika[att_img]

[Ovu poruku je menjao KBDNK dana 24.08.2017. u 22:11 GMT+1]
[ Living Light @ 24.08.2017. 17:51 ] @
pod a,

A) Ako si ozbiljan, i ne prosehhravas se ovim postom/textom

Želim da Ti kazem, da:

-Posaljes tu celu skalameriju (Flasu+puknuto Dno +sve sto tu pripada)
post expresom na moju kucnu adresu.

Imam STRUGARA,
koji ce sve to da odradi LEVOM RUKOM na strugu , ima da sve legne "Ko Duhhhpe na nošu" !

Nakon uspesnog posla, saljem Ti sve to nazad na kucnu adresu, post expresom,

Napomena:
Sve pomenute radnje su "Djabalina", znaci bez i jednog Dinara/evra
-------------------------------------------------------------------------

Ako imas volje javi se na PP,

(PP nije "Poštanski Pretinac"...nego Privatna Poruka )

pOz....živ bio !




[Ovu poruku je menjao Living Light dana 24.08.2017. u 19:33 GMT+1]
[ Lavlja_Jazbina @ 24.08.2017. 20:00 ] @
Prvo treba da odredis sastav plastike pa da onda trazis koji ti lepak odgovara.

Imas polietilene (PE) i polipropilene (PP).Ima prajmera koji se nanose da bi lepak kasnije spojio materijal koji se lepi.

Ima tih lepkova koliko hoces ali je najaca stvar kad uzmes smrt lepak i bikarbonu sodu.Lepak pa pospes prah i zalepi hladnjak

za vodu u autu koji ima taj takozvani mastan sastav.
[ KBDNK @ 24.08.2017. 21:13 ] @
Living light, ne znam zašto mislim da se proseravam ali nema veze. Cenim što si pokazao dobru volju da pomogneš. Na žalost nisam znao kako bolje da opišem moj problem i flašu. Nije to nikakava skalamerija...daleko je od toga. Slikao sam pa ću sad da pokušam da okačim sliku. Izgleda da se nisam baš "istakao" sa kačenjem slika ali ako treba slikaću i dalje. nadam se da iz ovih 5 slika možete da vidite o čemu se radi.
Lavlja jazbina a kako da odredim sastav plastike?
[ Lavlja_Jazbina @ 24.08.2017. 21:18 ] @
Valjda ima neki zig sastava?!
[ KBDNK @ 24.08.2017. 21:51 ] @
Nema ništa. Ovo je staro kao svemir.
[ gilopile @ 24.08.2017. 22:50 ] @
Bogovi pili iz nje dok su stvarali univerzum :)
Ja nesto razmisljam da li bi moglo nekako nekom zicom da se napravi prsten i stegne to sto je puklo Kao sto bure drze oni prstenovi, tako i taj navoj da se nekako uregne...

Slika bi mnogo znacila.

Imas ispod te zadnje svoje poruke dole `upload uz poruku` i tu browse-ujes do slike u kompu i uploadujes.
[ KBDNK @ 25.08.2017. 05:43 ] @
Gilopile, pukotina nije uspravna kao duge na drvenom buretu pa da je stiskam obručem nego je pukotina poprečna i prilikom zavijanja na stakleni deo ista sebrazmiče. Jedini spas je neki lepak koji će to da zalepi i kasnije da drži tj. da ne pravi pukotinu odnosno da se ne razmiče prilikom šrafljenja. Pokušao sam onim lepkom koji dolazi u duplom špricu. Špric je crven a lepak providan ali ništa. Ja mislim da bi ga i oho lepak jače držao.
Valjda se vidi na ovih 5 slika.
Drugo rešenje je ovo što predlaže Living light, da kupiim plastiku u trupu i da strugar napravi novo dno.
Za sada tražim lepak.
[ Living Light @ 25.08.2017. 05:58 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina: Valjda ima neki zig sastava?!

Eeeeee napraviste od nicega nauku !

Lave+Dragane ____ Sedi 1 !!!!!

Ehhbem li vam dandalo,,.....

Čovek, strugar ima 80 godina života ! Nema Šta nije radio !
Nema NI teoretske Šnse da zahhebe stvar !!!

Jeste VI Normalni, Vertikalni, horizontalni iLi koji je Vam Q ???

Ako kažem da 80-deseto godišnjak,

TU Muhhdroliju rešava i posle gabe piva, Levom rukom , na strugu "Potisje"
--------------------------------------------------------------------------------

Kad če više TO NE-POVERENJE da prestane ovde na Forumu ???

Lave + Dragane = Zaššššto ????


Ako neko i ponudi dobru volju, i djabaina posao, bez i jednog dinara,


--jel morate OMA da Ga sjebehhte ?


Jeste li Vi NORMALNI ?


samo mi TO recite....




[ Living Light @ 25.08.2017. 06:05 ] @
Lave+Dragane....IZVINITE,
Jace je od Mene..:

https://www.youtube.com/watch?v=xkZOLWrx5HA

..a cenim Vas do NEBA !!!! .....samo da Znate....
[ Living Light @ 25.08.2017. 06:14 ] @
Lave i gilopile,,,IZVINITE Još jednom,

Odavno "Nisam SAM u glavi" , nema te F:xxx dijagnoze.

Samo želim da Vam došapnem....da :

https://www.youtube.com/watch?v=oPy6PX45BEQ
[ Living Light @ 25.08.2017. 06:20 ] @
@KBDNK,
Saša, dobaci TO do Pančeva i NE brigaj,

-Rešićemo problem tako, da se Rešenja stideti Nečemo !!!
---------------------------------------------------------------------------------------

MOD-ovi, izvinite na emotivi,

https://www.youtube.com/watch?v=DlHrg1PfNTw

[ gilopile @ 25.08.2017. 13:49 ] @
AHa, pretpostavio sam da je takva flasa, ali je bas nezgodno puklo. Nisam siguran da ce tu pomoci bilo kakav lepak.

Nije to bas toliko matoro, tu je negde iz `80-90-ih ta flasa. Koji je precnik, jedino nesto slicno sam video kod onih plinskih malih kuvala sto se ubacuje patron boca sa plinom i dole ima slican prsten-sraf, samo sto je supalj, a ako se upasuje, lako se napravi i donja stranica, jer ima mesta da se ubaci i zalepi komad.

Tesko, druze, jako tesko.
[ KBDNK @ 25.08.2017. 16:04 ] @
Ma nije isti korak navoja...Dno ne mora da bude celom površinom. Dovoljno je da bude po obodu da drži onaj zaptivač.
Living light hvala još jednom na ponudi...ajd da probam da nađem neki lepak a ako ne uspem šaljem. Ako tom "omladincu" treba trup plastike naći ću i to. Može i bela boja baš me briga.
Pozzz
[ gilopile @ 25.08.2017. 16:21 ] @
Jasno sada. Tek sam vidio drugu sliku kakav je to ustvari `cep`.

Ne treba tu bog zna kakva sila da zatvori hermeticki, ali opet mora dovoljno da pritisne.

Probaj jednu mau povrsinu s kraja da pipnes lemilicom ili jednostavno upaljacem malo spali i vidi da li krene da se ugljenise i raspada ili se topi. Ako se topi, mozda bi moglo brenerom da se zatopi ta pukotina, eventualno da se ubaci traka slicnog sastava u pukotinu i onda brenerom proci i nekom stegom uhvatiti dok se ne stvrdne.
[ deedee6 @ 26.08.2017. 13:28 ] @
Oridjinale čep

[ KBDNK @ 26.08.2017. 17:41 ] @
Ma nije...
[ gilopile @ 26.08.2017. 17:45 ] @
Taj na buretu je verovatno manji.

Sale, ajd izmeri precnik samog prstena pa napisi. Mozda neko ima nesto slicno...a ovako ni dimenzije, cak ni priblizno, ne znamo.
[ KBDNK @ 26.08.2017. 18:09 ] @
Ma mala je verovatnoća da se to pogodi...plus treba da se pogodi korak. Unutrašnji prečnik je 83 mm a spoljni 90 mm.
Ljudi, hvala na trudu