[ shonnex @ 31.08.2017. 10:07 ] @
Pozdrav svima!!
Od nedavno mi se pojavio cudan problem sa televizorom, radio je ok, po ukljucivanju se pojavi philips logo, saceka se malo i pojavi se slika normalno, sve komande rade itd. Od jednom po ukljucivanju umesto loga ekran u gornjem uglu pobeli, a ostatak se polako popunjava belom bojom i na kraju tv proradi, ton ide normalno, ambilight radi, ali je samo pozadinsko osvetljenje ukljuceno, tek posle nekog vremena se pojavi slika. To mi i nije toliko smetalo dok se na kraju tv nije poceo resetovati da tako kazem, kao da sam ga iskljucio daljinskim i ponovo ukljucio, ali se ne resetuje iz stand-by, nego ostane ukljucen (ne ukljuci se stby led) ali se tad slika normalno pojavi!
eto ako neko ima predlog tu sam evo i linka da vidite kako to izgleda!
https://youtu.be/ck5uYmAd-as

Pokusacu danas ako stignem da ga otvorim, prekontrolisem elektrolite i fletove, moguce da neki flet zeza, cim se pojavi slika u nekom trenutku, a za ovaj reset kapiram da je neki naduvanko verovatno, jer se to ranije nije desavalo... ako neko ima iskustva, neka pise, ja cu pokusati sam da utvrdim osnove.


[Ovu poruku je menjao shonnex dana 31.08.2017. u 12:17 GMT+1]
[ shonnex @ 31.08.2017. 13:52 ] @
Problem resen. Kontakti sa glavne ploce ka t-con ploci su navukli malo patine, pa sam gumicom prebrisao kontakte i sijaju se kao novi, malo kontakt spreja za svaki slucaj, i tako sve fletove sredio, i tv normalno radi sad, e dokle ce to nemam pojma :) svi elektroliti u fabrickom stanju, sto se izgleda tice, naponi normalni... ako treba okacicu slike...
[ gilopile @ 31.08.2017. 14:25 ] @
Dobro je da je to bio problem. Ja sam se plasio da moze biti i firmware, sam NAND, memorija, CPU i sl.
Ako imas slike rastavljenog TV-a, ne bi bilo lose da okacis koju sliku, cisto ako nekome nekad zatreba da vidi iznutrice tog modela da ih nadje ovde.

Pozz
[ shonnex @ 01.09.2017. 10:09 ] @
evo i slika! pazi, moguce je i da procesor ima problem, kako sam guglao i izguglao da se veoma cesto zeznu kuglice zbog visoke temperature procesora, a hladnjak premali naravno... mucim se mislju da lepo uzmem kruznu testeru, isecem rupu na poklopcu i ugradim jedan besumni ventilator, ili ako neko ima bolji predlog!



[ gilopile @ 01.09.2017. 10:20 ] @
Da, greje se taj procesor ko lud, a hladnjak mizerija.
Ne bi bilo lose na postojeci hladnjak postaviti mali FAN, a mozes ga napajati sa ploce, potrosnja je mala i ne bi pravio problem. Samo treba videti odakle povuci napajanje, da kada se ukljuci TV da FAN dobije potreban napon. Pogledaj koje napone imas tu na tom konektoru sa power board ploce.
[ shonnex @ 01.09.2017. 11:40 ] @
pogledacu hvala na uputu, nego mozda sam ja neobavesten ali nikako ne mogu da odgovorim na poruku sa citatom, imam ponudjeno samo 'odgovori na poruku'!!!
e danas sam ukljucio tv, i opet se desio isti problem, opet brljavi i kasnije pusti sliku! moracu da ga opet otvorim, samo sto cu da skinem tastere sa poklopca, da bih mogao da ukljucim tv i cecnem konektore, sad vec pocinjem da sumnjam u cpu, mozda i tcon ko zna
[ gilopile @ 01.09.2017. 11:51 ] @
Ne mozes citirati posledju poruku, valjda se podrazumeva da se odgovara na posledju pa izbacili...

Mozes copy/paste, pa postavisd u [quote/quote]...

Raskopaj ponovo i sa razblazenim alkoholom lagano prebrisi kontakte na svim ribon kablovima, a cetkicom za zube umocenu u alkohol lagano iscetkaj konektore unutra. Ostavi jedno pola sata da ispari/ osusi se i onda vrati.
Budi jako pazljiv i samo polako da ne ostetis konektore i ribon i obrati paznju da ne pukne zatvarac na konektorima, samo nezno...

Ako problem ostane, onda moze biti i da bi trebalo da zamenis elektrolitske kondenzatore na power board-u.
Mozda su oni problem od samog pocetka, a posto ti je TV bio duze vreme bez 220V ( dok si ga rastavljao ), malo su povratili kapacitet, i zato je jedno vreme ok radio...
Kada sve ovo odradis, onda testiraj malo TV, neka radi sat vremena, onda ga iskljuci na daljincu i upali, pa ako je problem tu, iskljuci ga sa mreze 220V sat-dva i onda ipali, ako je onda OK, definitivno elektrolitski kondenzatori zezaju.

Mozes i fenom zagrejati jedan po jedan na oko 50-60c kako bi malo dobili na kapacitivnosti i onda startujes i pratis....Na taj nacin ces locirati tacno onaj koji pravi problem, mada nije zgoreg sve ih zameniti novima.
[ shonnex @ 02.09.2017. 11:52 ] @
pokusacu, a sta mislis koji odnos da napravim, ja sam ranije sve cistio medicinskim benzinom, i nije bilo problema, moguce da su ovi kontakti sad osetljiviji
Znam za zatvarace, hvala na upozorenju, desavalo se da pukne u pocetku, sad sam se navezbao pa dobro proucim sistem otvaranja pre nego sto ista krenem da cackam, samo lagano i bez nervoze!
Veruj mi da sam i ja dosao na ideju da zamenim elektrolite, nego nigde ne mogu da nadjem shemu, imao sam je, ali se naravno negde zaturila, pa sad nema sanse da je nadjem, a vise volim da popisem komponente sa sheme nego da vrtim stampu, ako imas slucajno shemu dobro bi mi dosao link!, vidi kad sam merio naponi su bili u redu, ali cu ih svakako zameniti, samo moze da bude bolje! a za hladjenje procesora definitivno cu morati da stavim neki ventilatorcic, samo sto ce sigurno morati rupa da padne, jer je to toliko malo prostora unutra da je to sramota i onako nemam nameru da prodajem tv, tako da nece smetati, a i lepo ce izgledati, zivot ce mu sigurno produziti!
[ Jordan Čebron @ 02.09.2017. 13:22 ] @
Ovde traži shemu
https://elektrotanya.com/phili...9211_chassis.pdf/download.html