[ highguy @ 03.09.2017. 21:24 ] @
Nedavno sam narucio VAM-9020 digitalni merac koji planiram da postavim u kuciste za DIY Variabilno Laboratorijsko napajanje koje sam sastavio iz Kit-a posto je mnogo lakse nego koristiti 2 multimetra da namestim napajanje svaki put kad mi treba za nesto. Napajam ga sa napajanja preko Buck konverter-a (ne znam kako se kaze na nashki ) sa 12 volti.

Kupio sam ga na Banggood-u za oko 11 dolara sveukupno.

Nije lose, nije bas najpreciznije ali dovoljno za gruba namestanja napona i struje koja su mi potrebna u startu.

Ako nekog interesuje i ako zeli da ga uzme moze da pogleda kratak video sto sam sastavio kako ga treba uvezati i namestiti da radi sa spoljasnjim napajanjem.

Ima i titlovi na Srpskom, samo upalite subtitles i izaberite Srpski

[ Living Light @ 03.09.2017. 21:49 ] @
Ova dva "necega" ne idu zajedno:

-"Laboratorijsko napajanje"

i

-"Nije lose, nije bas najpreciznije ali dovoljno za gruba namestanja napona i struje "
[ scoolptor @ 03.09.2017. 21:50 ] @
bytes
[ highguy @ 03.09.2017. 23:18 ] @
Citat:
Living Light:
Ova dva "necega" ne idu zajedno:

-"Laboratorijsko napajanje"

i

-"Nije lose, nije bas najpreciznije ali dovoljno za gruba namestanja napona i struje "


Jasno mi je al ne znam kako to najbolje nazvati Bench, variabilno... sve sto sam naucio iz sveta elektronike sam naucio sa Youtube-a i ostalih sajtova 99% na engleskom tako da ne baratam najbolje terminima na srpskom ;)
[ Living Light @ 04.09.2017. 02:24 ] @
Nisam na to mislio, nebitno je kako se taj blek box zove.

Htedoh reci, taj modul nije zasluzio da bude u LAB ispavljacu.
[ zeoN_Rider @ 04.09.2017. 08:02 ] @
Citat:
highguy:

Kupio sam ga na Banggood-u za oko 11 dolara sveukupno.



Ja sam takav VA pazario na eBay za 14 Evra i mo mogu ti reći da je za te pare OK. Decimalne vrednosti mi nisu bile bitne tako da nakon podešavanja radi prilično precizno,
[ DSL @ 04.09.2017. 12:16 ] @
Citat:
highguy:
Citat:
Living Light:
Ova dva "necega" ne idu zajedno:

-"Laboratorijsko napajanje"

i

-"Nije lose, nije bas najpreciznije ali dovoljno za gruba namestanja napona i struje "


Jasno mi je al ne znam kako to najbolje nazvati Bench, variabilno... sve sto sam naucio iz sveta elektronike sam naucio sa Youtube-a i ostalih sajtova 99% na engleskom tako da ne baratam najbolje terminima na srpskom ;)



Bench... radionicki...

Za 99% materije koju ovde razglabamo i treba radionicki a ne lab...

[ highguy @ 04.09.2017. 12:22 ] @
Citat:
DSL:
Citat:
highguy:
Citat:
Living Light:
Ova dva "necega" ne idu zajedno:

-"Laboratorijsko napajanje"

i

-"Nije lose, nije bas najpreciznije ali dovoljno za gruba namestanja napona i struje "


Jasno mi je al ne znam kako to najbolje nazvati Bench, variabilno... sve sto sam naucio iz sveta elektronike sam naucio sa Youtube-a i ostalih sajtova 99% na engleskom tako da ne baratam najbolje terminima na srpskom



Bench... radionicki...

Za 99% materije koju ovde razglabamo i treba radionicki a ne lab...



Hvala na obrazlozenju
[ SASA M. @ 04.09.2017. 13:22 ] @
https://www.youtube.com/watch?v=oBM8cxyo8DY

malo poredjenje tih indikatora, da ne kazem metRova
[ zeoN_Rider @ 04.09.2017. 14:50 ] @
Svi dobro rade a i svetle.
[ highguy @ 04.09.2017. 15:20 ] @
Gledao sam i ja par komada, ovaj mi se nekako najvise svideo