[ Miloš987 @ 05.09.2017. 00:51 ] @
Kolege,imam jedno pitanje u vezi klasicnog,nadam se najprostijeg countdown timer-a (kakav mi i treba) koji sam napravio u Arduinu,u IDE/Ardublock programu a pitanje je vezano za jedan problem/defekt,ne znam kako da ga nazovem,koji mi se desava kada tajmer zavrsi odbrojavanje. Konkretno desava mi se to,da kada podesim vreme (varijablu) na:1,2,10 ili vise sekundi tajmer mi zavrsi brojanje sa 0,10 a kada podesim na 3,4,5,6,7,8 ili 9 sekundi brojanje se zavrsi bas kako treba,dakle na 0.00 sekundi. I nikako ne mogu da skapiram zasto se to desava iako sam vec vise puta izvrtao,menjao i pretumbavao blokove,menjao kod i slicno. Inace ovo mi treba da bi bilo u sklopu malo veceg programa za jednu prostu plasticarsku masinu,upravo ovome zelim kasnije da doda i EEprom koji sam kupio da bi masina kasnije mogla da "pamti" ranije vec zadata vremena od strane radnikai jmislim da ovaj segment programa ja ne umem jednostavnije da napravim a kako sam napravio ostavljam u prilogu. Dakle printscreen ardublock-a,sam kod u tekstualnom fajlu i sketch.

Unapred hvala svima na pomoci i nadam se da moje pitanje ne prevazilazi pravila foruma.
[ goran_68 @ 05.09.2017. 06:48 ] @
Ne može nikad da ti ispiše 0.0 jer ti je uslov:

Code:

while ( ( ( _ABVAR_1_vreme1 ) > ( 0.0 ) ) )