[ baki. @ 07.09.2017. 22:36 ] @
Može li neko pomoći oko ovog motora za antenu?
Želim da ga ugradim na sušaru (pušnicu) za meso da otvara-zatvara otvore za ventilaciju.

Ne piše na koji napon radi, a iz njega idu 4 žice ...

[ Living Light @ 07.09.2017. 22:57 ] @
Može, uz uslov:

a) jedna mala, dobro prosušena šunkica, od 9kg,

b) da ipuniš uslov pod "a"

Eto, .....nije teško biti fin
[ gilopile @ 07.09.2017. 23:36 ] @
Hhehe, to je tzv, stapni motor za sat ant.. Moze da se resi, ali treba ti i dodatna elektronika koja ce da upravalja. Bez toga nista
.
Dobro je: Sto je motor DC/AC - sve jedno:

U tvom slucaju, lose je, sto trebas da nadjes bilko kokav sklop koji ce ga kontrolisati.
[ zeoN_Rider @ 07.09.2017. 23:46 ] @
Citat:
baki.:
Ne piše na koji napon radi, a iz njega idu 4 žice ...


Radi na 24V dve žice a preostale žice su koliko me sećanje služi za krajnje prekidače.

Skini crni poklopac sve će ti biti jasnije
[ Living Light @ 07.09.2017. 23:49 ] @
Dragane ne zezaj,

ma da, sad Bakiju za obicno motorce treba Pentijum sa 128 DI i DO ulaza/izlaza.

Nije šunka tako crna..
[ zeoN_Rider @ 07.09.2017. 23:52 ] @
Citat:
Living Light:
jedna mala, dobro prosušena šunkica, od 9kg,


Šunka se podrazumeva
[ Living Light @ 08.09.2017. 00:05 ] @
Posto je suka slana, onda ide
+ ono "Haj-ne-Haj", ali da mu pena curi niz zamagljenu kriglu :)

OK,
cekamo Bakija, da nam da izmerene vrednosti otpora izmedju tih provodnika.

Treba jos da vidimo, koliki napon dobija taj motor iz SAT risivera ?

Edita: i ja mislim kao sto kaze zeoN, da motor fura na 24Vdc

[Ovu poruku je menjao Living Light dana 08.09.2017. u 06:45 GMT+1]
[ ybeelsec @ 08.09.2017. 07:41 ] @
dvije zice su za napajanje elektromotora
druge dvije bi mogle biti od senzora obrtanja
koliko se sjecam, krajnji prekidaci su interno povezani
[ baki. @ 08.09.2017. 07:42 ] @
E, znao sam da je iz NASE.. i da su ga koristili za pozicioniranje satelita...http://static.elitesecurity.org/Up_to_something.gif

Inače otvarao sam ga davno, pošto duže vreme stoji, pa sam zaboravio koje žice idu na motor, a koje na senzor. trebalo je da zapišem...
Evo sad sam ga ponovo otvorio i sve se lepo vidi- braon i zelena na motor, a žuta i bela na senzor.

Za napon nisam znao, jer ne vidim da igde na njemu piše, ali kad ste rekli na 24, probao sam ga na 12, i mogu vam reći da je i tako veoma snažan, tako da...poslužiće...

Što se tiče šunke (a to vas najviše zanima...) ona još trčkara po nekoj livadi...ali će jednom i da se umori...

Specijalno za mog drugara Roberta , evo slike jedne sinusoide koju bi trbalo popeglati...

Pozdrav ekipi!

[ radojkomojkovac @ 08.09.2017. 08:08 ] @
Ta vrsta motora radi na 36V, dvije zice su napajanje a dvije senzor za brojanje okretaja vretena (rid rele).Moze da radi bez upravljacke elektronike (znaci samo napajanje 36V).Kombinovanim sklopom granicnih prekidaca i dioda (obicno 1N54XX) rijeseni su krajnji polozaji vretena.Ti krajnji polozaji mogu se podesavati za citavu duzinu vretena.Kada motor dodje do kraja i iskljuci "sam sebe", ponovo pocinje da radi SAMO promjenom polariteta napajanja i vreteno vraca na suprotnu stranu.