[ Slave82 @ 11.09.2017. 17:53 ] @
Pozdrav,imam pomenuti tv iz naslova,nema pozadinsko osvetljenje a ima slike.
Konektor za napajanje led dioda je izgoreo
Maticna ploca oznake:
hv320wx2-26
tp sis231.p83
Ako ima neko semu veoma bi mi pomoglo hvala!


[ baresi @ 11.09.2017. 19:00 ] @
Proveri sve led diode, verovatno su sve vezane u seriji, dovoljno je da je jedna crkla. Skini reflektor, da vidimo kako su vezane te tri trake led dioda.
[ Slave82 @ 11.09.2017. 20:03 ] @
Sve tri ploce su zasebene i imaju odvojen izvor napajanja koliko sam uspeo da ispitam...

Na kraju gde su izgorele dve zice su oba plusa samo na krajnjem ina 60v na ovom drugom 3,3v a na prvom nema nista ukluceno na prazno!

Koliko sam nesto uspeo da nadjem treba da bude 90v ???
Al iako nije sve mi lici na napajanje?
[ baresi @ 11.09.2017. 20:17 ] @
Ako je napajanje 90 V, to znači da su diode vezane u seriji. Te diode su 1W,3V,350 mA. Poveži dvije baterije u seriju da dobiješ oko 3V, zalemi neke igle na dvije žice da možeš probiti stop lak na štampanoj ploči i proveri sve diode. Skini onaj papir,odvrni one tri plastične špiceve i okači sliku.
[ baresi @ 11.09.2017. 20:56 ] @
Zaboravio sam napisati, verovatno je ispod onog papira inverter, pa kad ga digneš se može više toga reći.
[ Slave82 @ 12.09.2017. 00:21 ] @
Tesko ali sutra cu pogledati pa javljam!

A zar nebi treblo da daje konstantan napon za led diode ?
Ili samo kad su priljucene ?

Prvi put se susrecem sa led osvetljenjem pa pitam ;)
[ Slave82 @ 12.09.2017. 13:08 ] @
E situacija opravke je u zavrsnoj fazi :) i pri kraju
Na gornjoj led traki sve led diode su pocrkale pola njih je u kratkom spoju pola u prekidu
Srednja led traka je potpuno ispravna
A zadnjas led traka jedna dioda je u prekidu i jedna mi je jako sumnjiva jer brzo se ugasi kad spojim s unimerom na opsegu za diode a ove ostale daju konstatno svetlo.
Oznaka na led trazi je:
DIC 94V-0
1244
320DLED
Predpostavljam da se napajaju sa 90v?

Imam jednu rasturenu led sijalicu na koliko se one napajaju ?
Kad stavim unimer ni da zasvetli bar malo,evo slika

[ baresi @ 12.09.2017. 14:56 ] @
Skini jednu diodu iz sijalice i ako imaš neki usmerač sa regulacijom, izmeri koliki napon je potreban da upali, onda izmeri struju. Sumnjam da će ti te diode odgovarati, ima u Srbiji neka trgovina koja prodaje led diode baš za televizore. Potražiću pa javim.
[ Slave82 @ 12.09.2017. 15:25 ] @
Napon sam merio na izlazima za napajanje ledovki 3 su razlicita izvora koliko sam uspeo da pohvatam u stb na dva izlaza daje 20v na trecem nista
Kad upalim da nekih 63v a na ovom trecem nista i posle neke 2 sekunde ga ugasi na prazno
Prikljucim ja na prvi izvor i prikljucim ovu gde sam stavio zenerku radilo nekih 5 sekundi i pocela da se gasi jedna po jedna,ja sledeci put upalim ni da bekne
Na traci gde je ta jedna crkla stavio sam zenerku od 6,2 v cisto radi probe mada moze da prodje mnogi tako rade

Skinem i izpitam da su neke u prekidu i neke u kratkom spoju
Prikljucim ovu potpuno ispravnu kad isti slucaj i ovde mi spali pola led dioda
Nije mi bas jasno kako ih je splailo to ako one rade na 6 volti ?
[ samuki @ 16.09.2017. 13:52 ] @
Koliko je dnevno radio taj tv?

Na kojoj temperaturi je radio , jel sobnoj ili negdje drugo ?

Interessuje me jer imam slican tv ,slicna maticna ? Pozz
[ Slave82 @ 19.09.2017. 18:09 ] @
Po recima prodavca,radio je u kucnim uslovima,kod njega jedno 2 godine i kod njegove taste 1 godinu :)