[ DSL @ 13.09.2017. 22:37 ] @
Krpim neki WKY-beam230b (neki jadni video kad ga uploadujem). Uglavnom,ćereslo se sastoji od 10 koracnih motora a meni je sad od interesa samo PAN kretnja... resih primarni problem sa napajanjem zbig koga je uredjaj i dosao do mene a ispostavi se da postoji i drugi, mnogo perfidniji problem.
Stvar prilikom palenja prolazi inicijaciju u kojoj proverava motore i sve stvari dovodi u startne pozicije/reset.
Svi motori se korektno pozicioniraju osim PAN. (Ono sto me najvise cudi je da pojedine ose imaju hall senzore za krajnje (ili samo pocetne pozicije) a kod pan ose ne vidim nista sto detektuje reset/pocetak/kraj.
Zavrsetkom inicijalizacije prijavljuje se problem sa pan resetom.
1. Motor je ok jer postoje rucne komande kojim se pan vrti levo desno bez problema.
2. Opto par koji detektuje vrtnju napred nazad je ok jer manuelna komanda korektno slusa.
3. Bazna ploca sa cpu je menjana i nista se ne menja.
4. Motor i kaisevi nemaju proklizavanja.
5. Nema se vise sta ispitati.
6. Opto par čišćen cetkicom/duvanjem,bez efekta.
7. Nisam se ubio ali nije ni daleko.
8. Ideje?
9. Drajver motora je L6225. Nije mi uopste jasno kako se na ploci detektuje krajnja pozicija. Nema krajnjih prekidaca kod pan ose koja se vrti nekih 900 stepeni. Gledao sam nesto datasheet i ne vidim neki out koji daje overload out.

10. Video: https://youtu.be/R-y_8ckWYZc Na kraju testa po pan osi vidi se trzanje u pokusaju da se nastavi kretanje..
[ Living Light @ 13.09.2017. 23:07 ] @
Uuu ebt, ubi me prejak Post!

10 koracnih motora,
--a Rikverc nigde ?..a ?

"
7. Nisam se ubio ali nije ni daleko.
8. Ideje?
"
Ideja je : Nemoj ! Trebaš nam!
-----------------------------------

"Nema krajnjih prekidaca kod pan ose koja se vrti nekih 900 stepeni"

Kad ces da mi TO pokažeš?

Ja NIKAD u životu nisam video 900 stepeni !....osim kad zaboravim Veliku Ringlu na "šes"

Ne mogu ni da zamislim koliko je to Široko
[ DSL @ 13.09.2017. 23:24 ] @
Jebaji ga... po pan osi može napraviti 2.5 kruga dok ne zakuje (i mehanicki). Nisam nikad imao vremena da rasklopim taj mehanicki deo i vidim kako su resili taj problem.
Vidim sad da L6225 ima neki overcurrent detektor koji interno blokira most ali nema output kojim ce to da javi glavnom cpu.

6a. Postoji deo menija u kome se moze izvrsiti test nekih komponenti - ja mrdam rukom pan o vidim da se pan wheel parametar menja u sekvenci 00-01-10-11 pa je evidentno da optoparovi dobro detektuju vrtnju..
.
.11. Manuelnim ponistavanjem greske u meniju uredjaj nastavlja pravilno da radi sve do prvog restarta...
[ Living Light @ 13.09.2017. 23:29 ] @
Citat:
DSL: Stvar prilikom palenja prolazi inicijaciju

Šta beše "inicijacija"?

Google Translejter kaže da mi je neispravna tastatura!

Ajde ?! ....Google, hoceš da Ti sprovedem Inicijalizaciju ?
[ Living Light @ 13.09.2017. 23:33 ] @
Da nema taj "overcurrent detektor" veze sa tim što nema krajnje prekidače ?

Oseti uvečanu/povečanu struju, pa mu je to krajnji položaj...

Na primer..
[ scoolptor @ 13.09.2017. 23:53 ] @
DSL, pogledaj ovo





[Ovu poruku je menjao scoolptor dana 14.09.2017. u 01:31 GMT+1]
[ DSL @ 14.09.2017. 05:00 ] @
Lebgaje...pa gde završava na ploči?
Nisam video ovaj hall do sada.

7a. Standby dok se ukucani ne razbude. Ako ne nadjem hall, ode Vinca u vazduh. Gledajte me u trecem dnevniku.
[ scoolptor @ 14.09.2017. 05:19 ] @
Nije isti, al' lici
[ DSL @ 14.09.2017. 08:41 ] @
Pa spolja i da, ali iznutrice. ..hm.
Jutros ne stigoh da raskupusam taj base ali veceras...
U svakom slucaju primetio sam i vidljiv je onaj jezicak koji bi kao trebao da bude interrupter ili da ima na sebi magnet za hall ali ne videh halla nigde...a nije mi prvi primerak koji dodje do ruke. ..
[ DSL @ 14.09.2017. 18:38 ] @
Nista. Nidje. Nidje nista. 0.
Nema nikakvog opto ili magnetnog elementa. Ma nikakvog.
Taj jezicak koji je meni delovao kao interrupter je samo komad lima koji udara u gumeni odbojnik na kraju. Sta detektuje krajnji polozaj za mene je jos uvek enigma.
[ zeoN_Rider @ 14.09.2017. 18:57 ] @
Citat:
DSL
Taj jezicak koji je meni delovao kao interrupter je samo komad lima koji udara u gumeni odbojnik na kraju. Sta detektuje krajnji polozaj za mene je jos uvek enigma.


Verovatno da na drajverskoj ploči postoji "Over Current" detektor. Koliko žica ima taj motor?
[ DSL @ 14.09.2017. 19:02 ] @
4 fuckin zice....
Motor se korektno polako krece u svim smerovima. Nakacim dmx tester i upravljam pan-om sasvim korektno.
Medjutim, reset i odredjivanje pocetnog polozaja mu ne ide od ruke.
Napominjem da sam "motherboard" menjao, sa dve razlicite verzije...i isto se ponasa...
[ DSL @ 14.09.2017. 19:04 ] @
Vidim da i tilt radi isto...nema krajnjeg okidaca ali krajnju poziciju bez greske odredi...cim guma dotakne kraj, odmah se odbije..
Sad mi vec pada na pamet da i motor ima neki problem.... jedino je on ostao neproveren...iako se prefektno okrece...
[ zeoN_Rider @ 14.09.2017. 19:05 ] @
Proprati žice od motora na ploči. Šta je drajverski sklop za taj motor?
[ DSL @ 14.09.2017. 19:14 ] @
ST L6225 je čip koji drajva motor po pan i tilt osi...
Ostali mi nisu od interesa...
[ gilopile @ 14.09.2017. 19:21 ] @
Djavolje su to naprave. Ja sam se baktao sa jednom mnooogo prostijom i krv mi je popila.

Znaci ne postoje nikakvi fizicki blokatori da moze da se orjentise i zna koja mu je startna pozicija?

Mozda na plastici drzaca cele skalamerije sto se okrece ima neki opto senzor i na taj nacin nadje startu poziciju. Proveri sve i jednu zicu gde sta vodi, mora postojati nesto sto ga orjentise posle reseta. Nemoguce da upravljacka elektronika broji, a onda sta ako proklize :)
Ona moja sklopocija je imala fizicke barikade i posle reseta lupi i onda zna gde je i posle broji okretaje motore za poziciju...

Hehe, sta tebe sve nece da zadesi, dopadne da resavas :D
[ DSL @ 14.09.2017. 19:27 ] @
Pa i ovde pan i tilt zakuju fizicki,ima komad silikonom oblozen sipke koji udari u komad kucista od celika i voila... iz etra se rodi ideja o krajnjem položaju i pufff...stvar stane.
Interesantno da sa dmx testerom pan vozam u krajnje polozaje perfektno, iako je pan u error-u.
[ Living Light @ 14.09.2017. 19:27 ] @
Citat:
DSL: Ostali mi nisu od interesa...

ako ti to ne umeš,

Hoćeš da nadjemo jednu ufrčkanu "Majstoricu",

-crnku, koja levom rukom mota 3 sarme u FULL HD, i to Bifilarno ?
[ DSL @ 14.09.2017. 19:29 ] @
Eh....na drugom stolu me čeka najveca ploca koju sam u rukama ikad imao...60x60cm...3kW pojacalo. U napajanju fuckin tiristori... dzizs...
[ zeoN_Rider @ 14.09.2017. 19:32 ] @
Citat:
DSL:
ST L6225 je čip koji drajva motor po pan i tilt osi...


Sam čip ima OCD pin 8 i pin 3.
[ DSL @ 14.09.2017. 19:39 ] @
Ima ali,em je definisan kao input em sam....pa menjao tri razlicite ploce. Dakle nije do ploče. ..menjao sam L6225...imam ih novih... nije ni to...
Fok
[ gilopile @ 14.09.2017. 19:43 ] @
Auu, pa sta onda moze da bude? Znaci komplet plocu zamenio i opet se isto ponasa?

Mozda je skalamerija i ispravna. Motorce isto ispravno kad ga testiras rucno i vrti na obe strane ok. Dovedi neki audio input ili ako ima opciju MIC, lupni i vidi da li ce da zaigra. :) Igraj se malo sa programima u podesavanju...

Moj je jedno vreme tako ukocio i stajao sve dok ga nisam sutnuo u mikrofon i da vidis kako je zaripio :D

Jbmlga, nemam ideju sta tu moze da bude onda. Na snimku se tacno vidi da ne zna sta ce kad je dosao do granicnika. Ako nema nikakav senzor, onda ga sprava detektuje kad se motor zustavi, kad lupi u granicnik. A vidi se da trza. Kad bi imao takav motor pa cisto da probas sa drugim. Mozda i softwerska greska, ali na dve ploce isto, hmmm


Simuliraj ti taj granicnik kad dodje negde na pola i zaustavi nasilno motor i vidi da li ce da stane i trza ili ce da inzistira da vrti dalje.
[ DSL @ 14.09.2017. 19:51 ] @
Ukupno 3 ploče su probane i sa sve tri isto. Sve su u dmx modu,rebutovane, resetovane, jeb....
Dmx kontrolu slusa perfektno. Po svim osama. Samo što taj nesretni reset ne odradi kako bi trebao...projavljuje bezze alarm iako uredno pozicionira po pan osi...
Ima li dje Kecmana? On valjda sadi stepere umesto cveca,mozda ima ideju viska...ja sam odustao i prelazim na nesto sledece, sto ne znam ni kako se zove...
[ gilopile @ 14.09.2017. 19:53 ] @
Dodao sam jos nesto u predhodni post....mozda nisi video dok si pisao.:

Simuliraj ti taj granicnik kad dodje negde na pola i zaustavi nasilno motor i vidi da li ce da stane i trza ili ce da inzistira da vrti normalno dalje. Mozda mu je potrebna totalna blokada da ga skonta, a mozda kad lupi u granicnik ipak dobija malo impulsa da motor nije totalno stao u jednom momentu. Mozda onaj kais sto si napomenuo, mozda ipak jako malo proklizava...
[ DSL @ 14.09.2017. 20:01 ] @
Presao na sledecu stvar. Ovo ce malo na stand by.
Dzaba me izmara a u kuci pola diskoteke na servisu.
To cemo sutra.
Kais je zupcasti ali moooooguce da ipak malo zupčanik proklizava po osovini motora, iako sam ga dotezao. Treba turbo jak imbus dvojka da se dotegne a ovaj moj se uvija kao bambus....
Hm...
Hm.....
Khm....

Cekam jos Robertovu oporuku!
[ DSL @ 14.09.2017. 20:10 ] @
Woah. Ne brini...u kuci imam trenutno oko 20kw ukupno koncertnih naprava na servisu. Kad to ispopravljamo, moze ti i Sinan Sakic pevati. Organizovacemo i baletski repertoar da ti igraju labudje ili vec od kakve peradi... jezero. Znamo da volis tu čiketinu... :]
[ emiSAr @ 15.09.2017. 13:21 ] @
Hajde da se vratimo na temu: kako su na MB vezani najvjerovatnije isti motori za pan i tilt, jesu li konektori isti?
Ganja ih isti drajver -dvostruki HB iliti cijeli most. Jeli ikako moguce zamijeniti mjesta pan i tilt prikljuccima-oma se kaze ko zeza.-
pOz
[ DSL @ 15.09.2017. 15:42 ] @
Ajde da se vratimo na temu.
Probacu sada sa zamenom. Deluje mi da su pan i tilt kola apsolutno ista (L6225 sa nesto malo pasive i mislim da su isti i motori).
Probacu i sa predlogom od ranije, za rucno blokiranje pan na pola puta...


1. Drajver za tilt sam prosledio na PAN motor i opet isto ponasanje-u krajnjem polozaju isto ne konstatuje da je dosao u krajnji polozaj i ...trudi se jadnicak...

2. Drajver za PAN sam prosledio na TILT motor.. i dobijam isto ponasanje tilta u tom slucaju...pokusava dok ne crkne...ili on ili ja...

3. Pokusao da proverim da li postoji klizanje izmedju osovine step motora-nema vidljivog klizanja. Nekako, znajuci kako ovo sve moze da grune,mi deluje da ovo poslabo...kao da je motor nejaki...

[Ovu poruku je menjao DSL dana 15.09.2017. u 17:06 GMT+1]
[ emiSAr @ 15.09.2017. 16:04 ] @
Uf,Uf..... dvostruki problem-il drajver "handri" motor ili obrnuto.. Treba malo popustiti..da se ohladi-nek prenoci.-
pOz
[ scoolptor @ 15.09.2017. 16:41 ] @
Nemojte se zanositi idejama o opterecenju, i detekciji istog.
Mora postojati senzor za poziciju.
[ DSL @ 15.09.2017. 16:56 ] @
Ohladilo se i prenoćilo vise puta. Menjani drajveri. Nemam drugi motor istovetan pa da probam... tjah...
[ Living Light @ 15.09.2017. 18:34 ] @
Kako mozemo da pomognemo ?
Reci nesto...

kukaj, zanovetaj, izvoljevaj,

trazi nesto...
[ DSL @ 15.09.2017. 20:21 ] @
Nema senzora za poziciju.
I tacka.
.

Ne vidim bas najbolje na daljinu... Ali na prvi metar detektujem bar zice.. Kojih nema.
Neki trik postoji...

Robi... Evo ja placem 24h. Od nemoci. Sve i da ti donesem ovo, ne znam sta bi i ti s njim... Upraceni svi kablovi. Svaki vodi na svoj hall ali hall za pan i tilt ne postoje.
[ Living Light @ 15.09.2017. 20:40 ] @
daj nam više slika o tome, što više slika.

Znaš kako, ,
kad je neko u gohhhhnima, onda NE vidi drvo u šumi !

Daj da i mi ehhhdemo isto shhhranje, ......Daj više slika...

Pa nisi SAM !...u tom problemu,

Više očiju, više vide,....

[ zica49 @ 15.09.2017. 20:45 ] @
Dva covjeka su pametnija od jednog covjeka...
Covjek i magarac su pametniji od jednog covjeka....
[ DSL @ 15.09.2017. 20:46 ] @
Dao bih vise slika da kapiram kako sa telefona uploadovati direkt na ES...
Sad krpim neki Eliot Trace pojacavac koji u sebi ima.... UV fluo cev.
Ko da ga je kinez pravio...cev radi smeka prednje ploce a unutra groblje...
[ Living Light @ 15.09.2017. 22:06 ] @
Polako,
ne žurimo u Grob,

Uploaduj to, čim možeš, čekamo te,
[ DSL @ 15.09.2017. 22:35 ] @
Ma odoh na spavanje...roknu me 300V anodnog napona iz Eliota...sve sve sam po spisku... umor radi svoje.
[ gilopile @ 15.09.2017. 22:49 ] @
E to je to. Vreme je za `ostavi da prenoci`. I ja sam fasovao 320V DC neki dan, ma bjezi. Kondenz cepanka 400V ko saka majku mu jxebexm. Ne pamtim kada sam imao neugodniji kontakt. uff
[ Living Light @ 15.09.2017. 23:27 ] @
Citat:
DSL: roknu me 300V anodnog napona...

Suza Ti ne treba, Venci ne vade situaciju, Cveće ti ne pomaže,

Ostaje Ti jedino da se probudiš, i nastaviš na Forumu,

-da budeš isti kao i pre :)

Lako je biti Fin....samo kad se Hoće...

Čekam te na Jutarnjoj mirišljavoj Kafi,....




[ gilopile @ 15.09.2017. 23:35 ] @
Living probio na masu, biije ko sv. Ilija.
[ zeoN_Rider @ 16.09.2017. 00:26 ] @
Loše mu uzemljenje.
[ Living Light @ 16.09.2017. 00:48 ] @
0,001 Ohm ,
Merio sam.

Ja sam kao "Akreditovan " za Laboratirijska merenja,

od strane ATS Srbije,

Mene ste našli da vozite na 9900 obrt/min ???

Je morate sve Kuke+Motike protiv mene ?

Srce ce da mi presvisne od "Prejake Reci ",

aj malko smanjite Gas...Ako BOGA Znate...
[ DSL @ 16.09.2017. 08:25 ] @
Dobro jutro.
Suze ne pomazu ali malo sna okrepljuje.
Elem, ova stvarka,po pan i tilt osama u krajnji polozaj ide samo prilikom reseta. Nakon sto izvrsi inicijalizaciju, nikada vise ne ode do mehanicki krajnjeg položaja do koga je dolazila pri resetu, nego nekih 4-5 stepova ranije staje. Dakle, vise se ne oslanja na taj neki volšebni sensing krajnjeg položaja nego ga racuna iz broja stepova.
Nekako me ovo opet navodi na to da je detekcija krajnjih polozaja odradjena sa detekcijom vrsne struje stepe motora i bas cu da bacim detaljniji pogled na maticnu plocu....
Cim isrcem kafuracu za moju inicijalizaciju.
[ scoolptor @ 16.09.2017. 10:32 ] @
Proveri sta je vezano na ova dva konektora.
[ DSL @ 16.09.2017. 15:48 ] @
Uh...oh...ah

Snimih plocu.
https://ibb.co/m1DYg5
https://ibb.co/mwu615





Elem...
Krajnje gore desno konektor se ne koristi. Nalevo sledeca 2 su veze ka optokaplerima za pan i tilt (+, - i dva signalna voda, po konektoru.)
Svi hall signali su krajnje levo na ploci u sredini...
NEMA elemenata koji detektuju krajnje polozaje pan i tilta.

Scoolptor...ta dva konektora su napajanje 24V, 5V i Gnd i drugi, serial, ka front panel ploči.

Vidim da su svi overload pinovi po SVIM osama, vezano u jednu tacku. Sitno sve pa ne mogu da upratim da li je sve otislo na neki pon MCU ali merenjem, direktno nisu. Mooozda preko nekog otpora....
Nisam video skopom da ima neke aktivnosti na toj liniji,cak mi deluje prilicno neaktivna,i kad TILT zakuje!?





[Ovu poruku je menjao DSL dana 16.09.2017. u 17:01 GMT+1]
[ zeoN_Rider @ 16.09.2017. 15:56 ] @
Citat:
DSL
NEMA elemenata koji detektuju krajnje polozaje pan i tilta.


To smo odavno shvatili, daj nešto novo!
[ DSL @ 16.09.2017. 16:26 ] @
Novo?
Novi Sad....novi autoput... Ujvidek
Krka Novo Mesto...

Novi cir na želucu od ovoga. ..
Pokusacu da nadjem zamenski optopar za detekciju kretanja... mozda je i kod njega neato falicno...
[ gilopile @ 16.09.2017. 16:33 ] @
Krka Novo Mesto :D - gde ga nadje
Novi cir...:D Eee, jesi lik.

Ma resices ga pre ili kasnije. Samo da se malo udje u stos na kojem tacno principu sve to radi.
[ DSL @ 16.09.2017. 16:47 ] @
Gotova prica.
Reseno.
[ gilopile @ 16.09.2017. 16:50 ] @
Tolko mu je. :)
Ako ti nije problem, makar u kratkim crtama, sta je tacno bio problem?
[ DSL @ 16.09.2017. 17:03 ] @
Sedite malo, da vam pricam o svojoj nesretnoj mladosti.

Ja sam ka mali, pa' s' lipe...

Kretnja pan/tilt je kontrolisana samo sa par optoparova kojim se definise smer kretanja (i dobija sekvenca 00,01,10 i 11). Oba optokaplera su bila zbijenija jedan ka drugom vise nego što je trebalo za kojih 0.1...0.2mm i ovaj prelaz 01, 10, 11 se zavrsavao uglavnom bez 10 tako da je iz 01 islo direkt u 11, odnosno,gubila se informacija o cetvrtini stepa. Iz keca u iksa...
Ovo je uzasan primer kako se neko uredjaj mora prostudirati do u sitna crevca samo da bi utegao sitnu stvarku.... mamu mu j*...

U svakom slucaju, hvala svima na sugestijama i trudu.
Nekad ponestane ideja, ne samo volje i vremena.

Edit:(evo slike plocice sa parom optokaplera. Vidi se i enkoderski interupter,od celika) https://ibb.co/deeZ4Q
[ scoolptor @ 16.09.2017. 17:14 ] @
Vidi se da postoji hall samo za Tilt, a da za Pan ne postoji konektor na plocici (nije zalemljen).
[ DSL @ 16.09.2017. 17:31 ] @
Ma jok nema hall ni za pan ni za tilt. Samo se ostali mehanizmi u pokretnoj glavi kontrolisu sa 4 hall senzora.
Za pan i tilt se koriste samo ovi optoenkoderi.
[ gilopile @ 29.09.2017. 00:48 ] @
Hheheh, evo stiga `Puma` Krs sprava, popila mi je krv samo tako i evo vratila se. Em sto se trza, nebuloza od programa, em je sugava lampa 24V/250W - strava - pakao sto se grjanja tiice.

Sada se vratio sa simmptomima trzanja, nece da krene da radi kako treba. Inicijalizacija krene, sve OK, ali posle toga stane.



Ugradio sam jos jedan kuler ispod lampe da vuce napolje pored originalnog koji hladi celo kuciste i jok - lampe su i dalje crkavale. Vatra unutra i nema sanse da ohladimo 250W halogen u tom skucenom kucisu. Sada lampa nije crkla, inace, posledji put sam promenio i relej koji se zapali, ali sada trza i samo pici jedan program - levo desno i tako uvek.
Sutra cu da vidim sta se desva i kako...Eto cisto ako neko ima kakvu ideju...

P.s. Slican model sam bio sutnuo i proradio je, videcemo sta ce biti sa ovim :D Inace, ima MIC ( preko kojeg trenutno treba da ripa ) i ima narano i DMX preko kojeg ne mogu nista trenutno :)
Ovo je igracka naspem DSL-ovog transformersa, ali eto, cisto da se jadamo u ovoj temi...



[Ovu poruku je menjao gilopile dana 29.09.2017. u 02:47 GMT+1]
[ DSL @ 29.09.2017. 04:07 ] @
Uh, ovo bas odradilo svoje, sudeci po enterijeru i prasini..
Elem...
Ima li kakav display sa dijagnozom?
Menjao filtarske elektrolite?
Izvadi cpu (pa i ostale cipove) iz podnozja i opet vrati...
Startuje li bez lampe na isti način?
Prelemi celu plocu..
Meni je jedan muving pravio problem jer se snop žica koje idu od ploce kroz pokretnu glavu medjusobno trenjem ishabao i dolazio u spoj...povremeno, stohasticki
Sta definiše krajnje polozaje i sta broji korake?

Jos nesto...koliko cesto radis sa DMX spravama? Imas li ikakav DMX kontroler?

[Ovu poruku je menjao DSL dana 29.09.2017. u 08:24 GMT+1]
[ gilopile @ 30.09.2017. 11:37 ] @
Ma da, mator je vec i radio je dosta.
Nisam jos stigao detaljno da pregledam, a svakako cu nekim tim redom da pregledam.

Onaj motor sto prebacuje razne sare ima granicnik i kad lupi, to je to, inicijalizacija zavrsena, a drugi koji lomi svetlost ka izlaznom socivu je zaduzen samo da vrti kako mu se cefne jer ima samo u krug ogledalca. . Postavi se na jednu saru i tu ne reaguje vise, tako stoji. Display nema nikakav, ima samo Dip swich za razne funkcije, a to mora da nadjem manual da podesim na auto da vrti bez muzike ( mic ) ako je neko slucajno cackao u sta ne verujem.
Prvo cu sve cipove da povadim i malo ocistim/ spricnem podnozja...

Sa DMX nisam do sada radio, davno sam imao zelju da se bakcem kada sam dobio jednu disko masinu, ali sam je poklonio i onda mi vise i nije trebalo. A bas do jajca kada imas vise tih masina pa sve preko DMX, svasta se tu moze uraditi.

Pre je bio problem sa lampom, stalno pregorevala, pa sam ugradio jos jedan FAN ispod nje da izvlaci toplotu koliko toliko i sad je s te strane ok, lampa traje, ali sad pa grlo izgorilo, jednom i relej koji je pali/gasi isto izgorio pa sam stavio dosta jaci i masivniji...uzas sa ttom 250W halogen grejalicom. Mozda je i izbacim i stavim 150W ili neku LED alternativu ako moze...Samo me ogranicava to sto mora da je bas usmereno svetlo, dobar klobuk, u protivnom dobijamo jako los efekat i zamucenost sara...


Javljam...
[ zeoN_Rider @ 30.09.2017. 11:58 ] @
Citat:
gilopile
Javljam...


Javljaj.
[ DSL @ 30.09.2017. 12:24 ] @
Citat:
zeoN_Rider: Javljaj.


Xexe...


Elem...

Ne postoje alternative tim jakim izvorima svetlosti za DMX masine...
Ako je to neka sijaličurina direkt na 220, onda stavi neki NTC u seriju, da joj smanji udar pri paljenju. Ako je zatamnjivanje rešeno sa gašenjem, onda je ona pod šokovima, i stradavaće konstatno.
Termičke šokove za ostatak priče vidi se da nisu rešili pa se pregreva i ostatak. Jedino možeš da kreiraš termičke shieldove sa malo alu folije, bolje sa malo smirgl papira ciji korund okrećeš ka lampi i tako bacaš u hladovinu kritične komponente.
Mnogo temperaturnih šokova uzrokuje i probleme sa lemoviam pa ti to sve lepo prelemi...

Naci cu ti semu DMX testera koji mozes da sklepas za 10e ili iz furde, i koji ti savrseno moze pomoci da testiras DMX ćeresla..., da ne kupujes DMX kontrolere bezze ako ti ne trebaju...

Edit: evo, nadjoh...ovo radi do yaya, ili do balčaka... http://www.city416.ru/prj/dmx_test.html


Javljaj
[ gilopile @ 30.09.2017. 12:32 ] @
Lampa je lepo fizicki odvojena od ostalog i tu nema problema, Greje se samo taj cosak gde se nalazi, a ja sam pride ispod nje same stavio jos jedan FAN koji izvlaci napolje toplotu, a ima jedan nazad fabricki koji uduvava preko lim kanala do nje. Bolje ne moze od ovoga, push-pul :)

Lampa radi na 24V, ima ogroman trafo unutra a pali/gasi - zatamljenje se vrsi preko releja, tako da ne pate vodovi i sl. Relej jednom krepa, pa sam stavio jaci i za sada on vrsi posao, ali grlo se ugljenisalo. Mora i to da resavam. Sijalica ima one tanje zice/kontakte od klasicne halogene, koje svi imamo po kucama... pa mi je sada i malo teze naci novo grlo.
I ja sam misljenja da ne moze nista da je zameni. 250W je 250W, a brat bratu, sabija kako svetli, ali i greje ko blesava. Znaci treba mi kvalitetno grlo i to je to. Nikakva budzevina, luster klema i sl. ovde ne dolazi u obzir. Probano sve zivo i strada samo tako. Ovo grlo, neko kinesko je trajalo podosta.

Otom potom, prvo da resim da on vrti i radi posao, pa cu posle videti sta sa lampom, za test mi nije potrebna sada...

Javljam.. :D
[ DSL @ 30.09.2017. 12:35 ] @
10-pin dipsw?
obori sve svičeve dole...i onda probaj...
[ Living Light @ 30.09.2017. 12:42 ] @
Citat:
zeoN_Rider:
Citat:
gilopile
Javljam...


Javljaj.


Znaš kad će da javi ???

2028-e, i to ako stigne, od obaveza ! :)
[ gilopile @ 30.09.2017. 13:00 ] @
No no, javljam ja u fulu, odma` sada, trenutno :)

DSL, Sada sam probao i sa oborenim. Sada odradjuje drugacije inicijalizaciju, levo - desno po jedan podeok, ne ide do granicnika i isto se ponasa, ne reaguje ni kad ga sutnem ni auto.

Pre obaranja je bilo sve OFF samo 2, 3, 9 ON. To sam podesavao davno, aloi sam imao manual. Sad cu da kompam manual i vidim da li je neko cackao.


EDIT, znao sam da ce biti cupavo da iskopam manual. Pre sam ga glat nasao, sada djavola.

Puma jb-01067476
https://en.audiofanzine.com/dm...s/pictures/a.play,m.61860.html
[ Living Light @ 30.09.2017. 13:04 ] @
Javljas se u moj Q,

Evo TEST, ovog sekunda:

Zovem na 2 tvoja MOB Broja, ------NISI DOSTUPAN !
Zoven na VIBER_______________NISI DOSTUPAN !

...o cemu pricamo ???
[ Living Light @ 30.09.2017. 13:07 ] @
Dragane,........21. je Vek !!!

Gledaj malo u kalendar...
[ gilopile @ 30.09.2017. 13:10 ] @
Nijesam popalio, zato sam nedostupan. Palim polako sve redom... :)
[ Living Light @ 30.09.2017. 13:16 ] @
Kad već pališ..........Pazi na kuću ... :)
[ gilopile @ 30.09.2017. 13:25 ] @
:D
Al tel mi jeste ukljucen, hmmmm

Vukoebina je u pitanju, pa nekad jednostavno izgubi signal, u zavisnosti gde metnem fon. 21. vek, ccc a ja kuburim sa GSM signalom.
[ gilopile @ 30.09.2017. 13:33 ] @
Evo neki manual, ali opet mi nije jasno kako podesiti da radi samostalno, ne u paru i da Automatski menja sa ili bez mikrofona.

http://www.google.rs/url?url=h...g=AOvVaw1xiEGE1YjhS4dYJmXb8-TH

Gde sam ja pre nasao manual i ovako podesio, ne znam.
[ gilopile @ 30.09.2017. 13:58 ] @
Evo napretka..

Povadio sve cipove, produvao, vratio i sada se skroz drugacije ponasa. Vratio Dip swic kako je bilo, jer sa oborenim nista ne reaguje ) Krene inicijalizacija kako treba ali se malo duze, oko minut ceka da proradi, ali samo reaguje na cukanje ( mic ) sto je ok. Kad pipnem Dip swich one polugice, poblentavi, pa se vrati u normalu ( znaci samo nezno lupnem po njima, ne prebacim polugu ), sto ukazuje i da oni imaju los kontakt, izgleda.

E sad, da li se Dip swic moze pospricati ili da ga rastavim i spricnem ili da ga zamenim ( nemam trenutno 10-ku )? Mozda iskopam manje pa uklopim 2,3 kom...

Sve u svemu, izgleda da je samo do losih kontakata, sto je i bolje :)
[ DSL @ 30.09.2017. 14:05 ] @
Ma, nije cudno..kombinacija atmosferilija i prasine uradi cudo.
Sta reci, skoro sam ovde na forumu kukako na temu jeftinijih relejcica. koji su...ej..hermeticki!! i propustase do sada max 10mA i odjednom u prekidu...nema kontakta da si pita... I sad, nikad preopterecen rele moram da menjam...
Imade Wire49 dooobar predlog na temu reparacije istih ali...neam živaca ni vremena...svejedno to ne mogu naplatiti adekvatno...
[ gilopile @ 30.09.2017. 14:10 ] @
Ma da. Ni releji vise nisu kao sto su nekad bili...

E da, zaboravih, ipak ovde relej sluzi samo za kasnjenje u toku inicijalizacije. Cim zavrsi, okine i radi dok se masina ne ugasi, a zatamljivanje vrsi ipak preko tocka, ima podeok gde nema stakla, tj. zatvoreno. Ima i pored lampe onaj termo prekidac ako se pregreje....tako da relej samo zbog toga. Ima logike, jer drugacije ne moze da postigne strob efekat kad lampi treba pola sata da se ugasi :D Da je LED onda ok...

Videcu da pospricam DIp, pa ako ne urodi plodom, zamenicu, sta da se radi.
[ DSL @ 30.09.2017. 15:35 ] @
Da..jedini pravi blackout je sa crnom zavesom...ni led od 100w se ne gasi odmah.
Cime da pošpricas, qq?
[ gilopile @ 30.09.2017. 15:40 ] @
Ma mislio sam da spricnem sa kontakt srejem, ali dzaba, nepristupacno, a i nece unutra nista da udje. Mora zamena Dip-a, jer keca. Kad ga lagano cuknem, pocne da trza i posle par sekundi se povrati. Znaci ima neki jadan kontakt...Ma i to cu da zamenim da mi ne dodje ponovo za nekoliko dana...Ne mogu je gledam vise :)

Kada bi bio siguran da nece nikada ici na DMX, samo bih premostio ova 3 kontakta i caos...Ustvari, sve osim ta 3. Sve je ON, samo ta 3 OFF.
U toj kavani nece sigurno ici na nikakav DMX, ali ko zna gde moze da zavrsi, pa da ipak ostavim opciju i za to.

EDIT:
Da, izgleda dosta jednostavno i ne bi izaslo masu para, jer su DMX kontroleri bas skupi, a trebace mi mozda jos jednom, dvaput u zivotu. :)

http://www.city416.ru/prj/dmx_test.html

Za ovo sad cudo mi ne treba, jer nece ici preko toga, bar za sada.

Burazer je imao dve ozbiljne masinice, one roto glave, dobio u kompezaciji, pa bi bilo ekstra malo se poigrati sa njima, ali odose :)

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 30.09.2017. u 17:08 GMT+1]
[ Living Light @ 30.09.2017. 16:44 ] @
Citat:
DSL: jedini pravi blackout je sa crnom zavesom..

"Polako sa to plačanje" :)

NE brže od života...
[ DSL @ 30.09.2017. 17:27 ] @
Axaxaxax.... dobra asocijacija.
Elem,kod ovih naprava je veliki problem odraditi blackout (100% zatamnjenje) električno jer postoji persistencija što u oku što fizički jer ni jedna lampa a ni led ne gube osvetljenje na 0% za brze od 4ms (25 fps) pa se preslo na mehaničku opciju,kao kod fotoaparata...