[ nemamja @ 18.09.2017. 10:50 ] @
Dobar dan , pokusao sam da nadjem u starijim postovima ali bez uspjeha rjesenje za moj problem , nadam se da ce me neko uputiti na pravi put. Hvala!

Sledeci problem :

Dakle imao sam na mom Laptpu (Lenovo B50-10) Windows 8.1 , i kao sto to i uvijek radim nakon nekog izvjesnog vremena , instaliram ga ponovo , preko butabilnog USB-a.
Zadnji put ne ide :) , bio sam poceo sa instalacijom i sve kao i uvijek , formatiranje particije i instalacija ... samo sto ovaj put prekida instalaciju izbacuje mi plavi ekran sa sledecom prjavom : "your pc ran into a problem and needs to restart. we're just collecting some error info and then we"ll restart for you" i u lijevom cosku ekrana stoji : "page fault in nonpaged area"

Trenutno kad god butam USB-Win 8.1 krene instalacija i dodje do ove prijave i prekine.
Ja sam gledao neke upute , iz Windowsa da se moze to popraviti , kad sistem uopste fungcionise , druga opcija je kao Safe mode sa hutabilnim Cd ili USB ... ali problem je da ne mogu da dodjem u Safe Modus ili kratko rece ne znam. u Bios-u nemam tu opciju.
Instalirao sam Ubuntu , da vidim dali hardwer uopste fungcionise , sto je bilo uspjesno , ali ja ne posjedujem vjestine za koristenja Ubuntu. Eto nadam se da neko ima kakvo rjesenje .Hvala!
[ Mord @ 19.09.2017. 13:57 ] @
Greška ti kazuje da postoji hardwerski problem, radna memorija možda i do grafičke kada pristupa memoriji kada je Win proba dok se instalira ...Valja ti testirati memoriju ili ako bi imao Strelec live boot Windows ako uspe da se učita i radi ond probaj da instaliraš win 10 ili neki drugi updejtovani win 8.1 mada je on out-of-date. Ne znam ti reći šta drugo trenutno...
The PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA bug check has a value of 0x00000050. This indicates that invalid system memory has been referenced. Typically the memory address is wrong or the memory address is pointing at freed memory.
Cause
Bug check 0x50 can occur after the installation of faulty hardware or in the event of failure of installed hardware (usually related to defective RAM, be it main memory, L2 RAM cache, or video RAM).+
Another possible cause is the installation of a faulty system service or faulty driver code.
Antivirus software can also trigger this error, as can a corrupted NTFS volume.
[ gilopile @ 19.09.2017. 14:10 ] @
U kom delu instalacije se to desi? Mnogo je bitan taj podatak. Da li pri pocetku, kada je puko kopiranje fajlova ili negde dalje gde je detekcija HWIds i instalacija drajvera, pokretanje servisa...?

Pokusaj sa nekom drugom verzijom OS-a, pokusaj sa drugim alatom za pravljenje USB flesa i sa drugim USB flesom za pocetak.

Fles obavezno reformatiraj sa HP USB Disk Storage Format pre pravljenja.

Probaj jos i sa ukljucenim i iskljucenim AHCI u BIOS-u.